PDA

View Full Version : Нужно ли е ?-Живота ми до момента и нещата които си казвам .



yafurr
01-25-2013, 23:37
Нужно ли е да ме обиждаш ?
Нужно ли е да ми се подиграваш ?
Нужно ли е да се правя на луд за да се харесам ?
Нужно ли е да ми кажеш „не ме интересуваш” ?
Нужно ли е да ми кажеш понякога се чудя защо си от нашата рода ?
Нужно ли е да измисляш стихотворение с което да ми се подиграеш ?
Нужно ли е да ти кажа нещо и всички да разберат за да е забавно?
Нужно ли е да направя грешка и да ми се натяква ?
Нужно ли е да мисля как си и на теб да не ти пука ?
Нужно ли е да се крия зад усмивка за да не бъда наранен ?
Нужно ли е да показваш антипатия ?
Нужно ли е да си мисля да избягам ?
Нужно ли е да си мисля за смърт ?
Нужно ли е да не уважаваш какво правя ?
Нужно ли е да съм лошия във всяка ситуация ?
Нужно ли е да уважавам мнението ти като ти не уважаваш моито ?
Нужно ли е да съм злобен защото и ти си с мен ?
Нужно ли е да търпя ?
Нужно ли е да ми кажеш „защо говоря с теб” ?
Нужно ли е да знам че ти е трудно и да разбирам защо ми го причиняваш ?
Нужно ли е да се извинявам за общото благо ?
Нужно ли е да си злопаметен ?
Нужно ли е да си затворя очите за да не ме боли ?
Нужно ли е да ме считаш за нищожество или поне да ме караш да се чувствам така ?
Нужно ли е да ме е срам от тялото ми ?

sexa_na_kompleksa
01-26-2013, 13:48
Не.

xoxi
01-26-2013, 14:00
Не е нужно.
Защо не споделиш повече? Ще може да получиш повече съвети или поне разбирателство.

Kaena Smith
01-26-2013, 14:03
Нужно ли е да се самосъжалявам,докато животът си е мой и каквото и да говорят,мога да го променя?!
Нужно ли е да търпя,защото се страхувам да поема отговорността за действията си?!
Нужно ли е да бъда някой,когото не съм,заради другите?!
Нужно ли е да живея,заради тях?!

Не,нужно е човек да прави единствено това,което го прави щастлив. :)

magneticfields
01-26-2013, 16:45
"Better to be hated for what you are, then to be loved for what you are not"- Kurt Cobain...Има много истина в този цитат. Бъди какъвто си, без да ти пука какво мислят другите.

yafurr
01-26-2013, 18:25
Казвах си го да неми пука и се опитвах но не се издържа ! Всеки ден да си в на всички устата и да говорят и да се подиграват а най-лошото е когато си с така наречените приятели и чуеш горе упоменатите изречения!Ако се държа като себе си двойно повече страдам и да както един в скайпа ми каза "кои как се уреди " :)

xoxi
01-26-2013, 18:31
Какво в теб провокира това държание в останалите?

yafurr
01-26-2013, 18:35
Това в мен че когато не им угаждам и като се държа като себе си и изразявам мнение и неми допада за това се старая да мълча но и като си мълча стари грешки които съм правил под формата да съм се забавлявал и да ми е било весело го правят на надсмиване :)

yafurr
01-26-2013, 21:08
"Супер" Добавям към списъка и-
Нужно ли е да си нямаме доверие ?
Майка ми е изгубила 90 лева и ме обвинява мен :) :) :)
Думите " Не казвам че си ти но няма къде да изчезнат,на масата ги бях оставила " :)
Чиста нападка и обвинение !

xoxi
01-26-2013, 22:05
От всичко, което си написал, си вадя извода, че нямаш проблем с останалите, а със самия себе си. Самочувствието ти ми се струва засегнато от нещо, което рефлектира и върху останалите неща. Начина по който се изказваш пък ме навежда на мисълта, че не можеш да заставаш зад думите си и си готов да направиш компромис със себе си, дори когато не е нужно.
Все пак мисля, че основния ти проблем е само един и не искаш да ги кажеш тук или просто още не си го осъзнал. Не знам. На колко си?

yafurr
01-26-2013, 22:17
17

Chacho
01-26-2013, 22:45
Внимавай като разправяш, че живота те чука в гъза, щото ще стигне и до неговите уши, и наистина ще те мине.

Или с други думи не търси драма там, където я няма. Нямаш съществени проблеми, като изключим този, че бягаш от несъществените.

Дръж си на думата повече от пет минути и няма да те взимат за мезе.

Amore-Mio*
01-27-2013, 08:48
Вдигни си самочувствие, защото очевидно проблема тръгва от теб и завършва при теб.
Не стоиш зад думите и делата си.
Страхуваш се и бягаш от отговорност, смелост, от себе си и от другите. А когато показваш страх, се вижда от останалите и е по-лесно да те съсипят. Виждайки, че ти не би направил нищо, за да се оправдаеш и опълчиш веднъж. Когато се научиш да вярваш в себе си, да не правиш компромиси, когато не е необходимо и когато стоиш смело зад думите си /ако ще и хиляди да са обърнати против теб/ ще се научат да те уважават, най - малкото.