PDA

View Full Version : Проблем с компютъра...



Gret1ty
01-26-2013, 11:14
Когато включвам компютъра ми излиза това и до там : Report and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key_ ... какво да го правя???

maistorluk
01-26-2013, 11:36
Няма определено първо буутващо устройство в биос-а май. Ако знаеш за какво говоря сигурно ще знаеш как да го оправиш това от биоса.

Gret1ty
01-26-2013, 11:40
нямам си и идея какво ми каза... :D

maistorluk
01-26-2013, 13:12
:D Ами по принцип има едно нещо наречено BIOS(Basic Input/Output System). В това животно има едно отделение което ръководи стартирането на операционната ти система(Windows, Mac OS, Linux и така нататъка). Има около 5 места мисля че на които можеш да подредиш по приоритет от къде да ти се включи операционната система. По-принцип се задава да се пуска от харда ти, защото на нормалните компютри там се инсталира операционната система :D . Ама ако ти е нов компютъра без инсталирана операционна система може тея работи да не са ти настроени и там да ти е проблема.

xInnoraXx
01-26-2013, 17:15
Report and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key
Това ме навежда на мисълта, че зада иска Boot Media значи явно има проблем с ос-а. На мен като ми го нямаше флопито (което ми беше сложено като First boot device) просто ми излизаше че не го намира. Въпроса ми е компа тръгва ли или не, ако не тръгва може да има проблем с буут файла.