PDA

View Full Version : Какво мислите за тези специалности?



mags991
01-26-2013, 10:38
Според вас коя от следните специалности е по-перспективна: Бизнес информатика, бизнес икономика или икономика на индустрията? Понеже съм 11 клас и вече по-сериозно трябва да се замисля, какво ще уча, защото вече повечето от моя клас знаят и се готвят.Засега съм си харесала тези икономически специалности, вие какво мислите?

sexa_na_kompleksa
01-26-2013, 13:41
Избери тази, с която искаш да се занимаваш, а не тази, която, според някакви непознати от тинейджърски форум, е "по-перспективна".

vladyman
01-26-2013, 16:59
По-важното е къде ще учиш, а не толкова какво ще учиш. Малцина са тези, даже и в белите държави, които работят точно това което са завършили. Това ми е първата забележка. Втората е, че нещата които си изброила не са специалности. Това е все едно да кажеш, че учиш специалност медицина, вместо специалност кардиология, педиатрия и т.н. Третата ми забележка е, че ако действително тези неща се водят "специалности", то евентуалното им следване би било просто губене на време и пари. "Бизнес - икономика" ? Тоест ще учиш всички възможни бизнес и икономически дисциплини ? Хахаха, късмет. "Бизнес - информатика" ? Направо записвай "медицина - право", по-перспективна специалност няма да намериш никъде...

mags991
01-27-2013, 08:26
По-важното е къде ще учиш, а не толкова какво ще учиш. Малцина са тези, даже и в белите държави, които работят точно това което са завършили. Това ми е първата забележка. Втората е, че нещата които си изброила не са специалности. Това е все едно да кажеш, че учиш специалност медицина, вместо специалност кардиология, педиатрия и т.н. Третата ми забележка е, че ако действително тези неща се водят "специалности", то евентуалното им следване би било просто губене на време и пари. "Бизнес - икономика" ? Тоест ще учиш всички възможни бизнес и икономически дисциплини ? Хахаха, късмет. "Бизнес - информатика" ? Направо записвай "медицина - право", по-перспективна специалност няма да намериш никъде...
Извинявам се,значи специалностите са:Приложна информатика, комуникации и иконометрия и Икономика
и бизнес-това са двете специалности,аз съм написала квалификационните степени. Тези за на УНСС. Ти какво мислиш за там?

Amore-Mio*
01-27-2013, 08:40
Учи това, което самата ТИ искаш, а не това, което смяташ, че е по-перспективна.

mags991
01-27-2013, 08:57
Учи това, което самата ТИ искаш, а не това, което смяташ, че е по-перспективна.
Аз искам едно от трите, затова питам кое е по-перспективно, защото и трите ще ги уча с желание. :_

Wednesday666
01-27-2013, 09:41
УНСС - по-добре икономика и бизнес.

mags991
01-27-2013, 09:47
УНСС - по-добре икономика и бизнес.
Е, да де те и трите са икономически,нали. :)

vladyman
01-27-2013, 14:35
Моят съвет е изобщо да не се занимаваш с УНСС. Доста мои някогашни съученици завършиха там, някой от тях в момента имат доста интересни и добре платени професии, но всичките с които съм говорил са ми казвали, че това не е благодарение на следването им в УНСС, а въпреки него... Всичките след това правиха магистратури в престижни европейски университети и всичките се оплкаваха, че подготовката която са получили от УНСС е била трагична и абсолютно неотговаряща на съременните условия. Подчертавам, това са думи на мои познати, а не мои собствени наблюдения. Но имайки предвид нивото на останалите ни университети, ми се струват достатъчно достоверни.

Ако наистина мислиш, че знаеш какво те влече, то направи следното: Намери някой ваш познат който е сравнително утвърдил се в съответната професия и поискай мнение от него. Такъв човек е най-вероятният да ти даде изчерпателен отговор - къде да учиш, какво точно да запишеш, как да направиш стаж, на какво да наблегнеш, как след това да си търсиш реализация в съответната област и т.н. Та така - черпи знание от извора, както се казва.

От мен имаш пожелания за успех, към каквото и да се насочиш !

Wednesday666
01-27-2013, 14:37
Моят съвет е изобщо да не се занимаваш с УНСС. Доста мои някогашни съученици завършиха там, някой от тях в момента имат доста интересни и добре платени професии, но всичките с които съм говорил са ми казвали, че това не е благодарение на следването им в УНСС, а въпреки него... Всичките след това правиха магистратури в престижни европейски университети и всичките се оплкаваха, че подготовката която са получили от УНСС е била трагична и абсолютно неотговаряща на съременните условия. Подчертавам, това са думи на мои познати, а не мои собствени наблюдения. Но имайки предвид нивото на останалите ни университети ми се струват достатъчно достоверни.

Ако наистина мислиш, че знаеш какво те влече, то направи следното: Намери някой ваш познат който е сравнително утвърдил се в съответната професия и поискай мнение от него. Такъв човек е най-вероятният да ти даде изчерпателен отговор - къде да учиш, какво точно да запишеш, как да направиш стаж, на какво да наблегнеш, как след това да си търсиш реализация в съответната област и т.н. Та така - черпи знание от извора, както се казва.

От мен имаш пожелания за успех, към каквото и да се насочиш !

Дрън дрън.
Когати ТИ завършиш там, тогава ела се обяснявай.

vladyman
01-27-2013, 15:00
Ахаха, кажи ми повече за това колко добър университет е УНСС, моля те :D
Ама ми дай емпирична информация, ако имаш (ама няма как да имаш).

Споделих мнения на интелигентни, видяли свят хора, които в момента въпреки възрастта си (24-26 години) заемат мениджърски позиции в българските филиали на компании и банки с многомилионни приходи. Мнението им беше абсолютно еднакво - а именно, че УНСС не ти дава адекватна подготовка, с която след това лесно да можеш да се реализираш. Под "да се реализираш" разбира се, визирам да се добереш до върха/близко до върха на съответното си професионално поприще. Ако просто ти се иска да си държавен служител или служителка на гише в някоя банка то да, УНСС ще ти е напълно достатъчен...

Между другото, нямам намерение да завършвам там, сори ако съм те разочаровал. Аз моето следване съм си го направил и само между другото - в университет попадащ в световните топ 100 класации. УНСС го няма и в топ 1000... Не, че нещо, просто любопитна подробност.

Violenza
01-27-2013, 15:09
Дрън дрън.
Когати ТИ завършиш там, тогава ела се обяснявай.
:lol:


Авторке, наясно ли си какво точно се учи във всяка една от специалностите и какви кадри подготвят?

mags991
01-27-2013, 16:30
Моят съвет е изобщо да не се занимаваш с УНСС. Доста мои някогашни съученици завършиха там, някой от тях в момента имат доста интересни и добре платени професии, но всичките с които съм говорил са ми казвали, че това не е благодарение на следването им в УНСС, а въпреки него... Всичките след това правиха магистратури в престижни европейски университети и всичките се оплкаваха, че подготовката която са получили от УНСС е била трагична и абсолютно неотговаряща на съременните условия. Подчертавам, това са думи на мои познати, а не мои собствени наблюдения. Но имайки предвид нивото на останалите ни университети, ми се струват достатъчно достоверни.

Ако наистина мислиш, че знаеш какво те влече, то направи следното: Намери някой ваш познат който е сравнително утвърдил се в съответната професия и поискай мнение от него. Такъв човек е най-вероятният да ти даде изчерпателен отговор - къде да учиш, какво точно да запишеш, как да направиш стаж, на какво да наблегнеш, как след това да си търсиш реализация в съответната област и т.н. Та така - черпи знание от извора, както се казва.

От мен имаш пожелания за успех, към каквото и да се насочиш !
Благодаря ти.А, мислиш ли, че ПУ, би бил по-добър за бизнес информатика, защото това са двата университета, в които я има тази специланост.

Virjii
01-27-2013, 16:35
Аз уча в УНСС Икономика и бизнес... ако искаш ми пиши на лично, че се начетох на глупости в тази тема.

NJ
01-27-2013, 16:45
wednesday666 ти какво учиш в УНСС

rihanna_shakira
01-31-2013, 09:26
Учи това което ти е на сърцето а не това което най-перспективно . Ако те влече скалпа и изпитваш желание да помогаш на хората и да гледаш органи кандидаствай медицина , ако обичаш споровете и победите се готви за право всичко зависи от теб .