PDA

View Full Version : Харесвам Най - добрият си приятел ! :(



rapanche
01-26-2013, 13:12
Здравейте.. Проблемът ми е, че харесвам най - добрият си приятел. С него се познаваме от 5 години но през изминалите 4 просто се познавахме, но тази година се сближихме даже и не си спомням как точно стана това. Близки сме си от 6 месеца, но аз започнах да го харесвам, и не искам да му казвам за да не прецакам нещата. Моите приятели ме попитаха да ли случайно не съм се привързала много към него, но аз мисля че наистина го харесвам... Дайте ми някой полезен съвет какво да правя.

Tsukuda_Hiroshi
01-26-2013, 13:31
Ако наистина не искаш да оплескаш нещата и дЪржиш на приятелството ви - стискай зЪби и мЪлчи!!! Ако станете гаджета, след време 100% ще скЪсате, защото врЪзките винаги завЪршват по 1 и сЪщи начин. Това ще ти донесе само страдание, а приятелството ви ще е отишло по дяволите. Така че ако наистина дЪржиш на приятелството си, прави се, че се радваш дори, когато го видиш с друга! Никога не разкривай чувствата си пред него, дори ако трябва да умреш!
Всеки идиот, който ти каже да пробвате, ти прави "мечешка услуга", защото не го интересуваш нито ти, нито приятелството ти. А и не всеки, който казва "пробвай" е преживявал подобно нещо. Повярвай ми - останете си приятели!

Kaena Smith
01-26-2013, 14:59
И каква полза да си останат приятели,при положение,че тя е влюбена в него.Това е спряло да бъде приятелство,в момента,в който авторката се е влюбила в приятеля си.Сега е заблуда,а по-късно ще се превърне в мъчение.Ако наистина го харесваш,колко дълго мислиш,че ще запазиш чувствата си в тайна?!По-добре ги признай пред него.Последствията - харесва те,тръгвате/не те харесва,приключвате този цирк и всеки по пътя си.В противен случай, след няколко години ще пуснеш абсолютно същата тема и нищо няма да се е променило.Освен ти - ще бъдеш много по - нещастна!
Бъди смела и действай,иначе по-късно ще съжаляваш.Каквото и да решиш да или да не направиш,вече е късно!Бъдещето ви на приятели е обречено!

EternalDream
01-26-2013, 17:30
Ако той има интерес към теб - не виждам проблем. Но трябва да ти е ясно, че ако скъсате, малка е вероятността приятелството да остане. Най-стабилните връзки са между приятели, но пък са и най-странни в началото *опит*.

Tsukuda_Hiroshi
01-26-2013, 19:05
С течение на времето ще й "мине" и ще могат да са приятели дЪлго време, ако устата не й е голяма или ако хормоните не я тресат.

Whyniser
01-26-2013, 19:17
Като не си сигурна - изясни се пред себе си дали наистина си влюбена. Ако е така - признай си пред него и приключвай с въпроса.

Eskapel4o
01-26-2013, 21:45
Ако наистина не искаш да оплескаш нещата и дЪржиш на приятелството ви - стискай зЪби и мЪлчи!!! Ако станете гаджета, след време 100% ще скЪсате, защото врЪзките винаги завЪршват по 1 и сЪщи начин. Това ще ти донесе само страдание, а приятелството ви ще е отишло по дяволите. Така че ако наистина дЪржиш на приятелството си, прави се, че се радваш дори, когато го видиш с друга! Никога не разкривай чувствата си пред него, дори ако трябва да умреш!
Всеки идиот, който ти каже да пробвате, ти прави "мечешка услуга", защото не го интересуваш нито ти, нито приятелството ти. А и не всеки, който казва "пробвай" е преживявал подобно нещо. Повярвай ми - останете си приятели!

Този метод е най-правилния .....

justgabche
02-23-2014, 16:02
Искам да ви споделя нещо.На 14 съм. Преди 10 месеца се сприятелих с едно момче (той е на 15) случайно в училище. С времето станахме близки, така и станахме най-добри приятели. Той е страшно, как да кажа, мил, добър, с него мога да говоря на всякакви теми, винаги ми помага, в каквото и да е било. Една вечер преди 1 месец сънувах как се натискахме.Тогава реших да го запазя в тайна, но на следващия ден, когато излязохме ми идваше да го целуна..От тогава всеки божи ден не спирам на мисля за него..Когато реших да му кажа събрах някаква смелост и тръгнах да му казвам ама се спрях и той ме погледна и ми каза "габче, нали ако има нещо да си казваме си го казваме независимо какво е" и тогава ми стана гадно и реших да му кажа..тогава той ми каза спокойно ще се оправим и тва си го знае от около 2 седмици и аз продължавам да мисля за него.. Моля ви кажете ми какво да правя..

Tsukuda_Hiroshi
02-24-2014, 07:02
Нищо не можеш да направиш. Топката е в неговите ръце...

mlf
02-24-2014, 07:44
И каква полза да си останат приятели,при положение,че тя е влюбена в него.
+

Tsukuda_Hiroshi
02-24-2014, 07:58
И каква полза да си останат приятели,при положение,че тя е влюбена в него.
+

Това го казвам в случай, че иска да си запазят приятелството. Ако не държи чак толкова на това - нека пробва!

anabol
02-25-2014, 12:13
Най - гадното нещо е несподелената любов! Казвам ти го от личен опит. Имах подобен случай като твоя, но за жалост го пропилях. В твоя случай най- добре ще е да му кажеш, но избери някой подходящ момент!

TROLLDADLOLCAKE
02-28-2014, 01:23
Когато става дума за любов,не може и да става дума за приятелство - лично мое мнение.Тя вече не го приема,като "просто приятел".А историята и е ясно,че няма да свърши добре..дали други ден,дали след година-две,но все пак успех.

NissaN
03-24-2014, 09:05
момиче или момче си.Ако си момиче станете нещо повече от приятели а ако си момче по добре недей

klimatronik
03-24-2014, 10:33
Ако наистина не искаш да оплескаш нещата и дЪржиш на приятелството ви - стискай зЪби и мЪлчи!!! Ако станете гаджета, след време 100% ще скЪсате, защото врЪзките винаги завЪршват по 1 и сЪщи начин. Това ще ти донесе само страдание, а приятелството ви ще е отишло по дяволите. Така че ако наистина дЪржиш на приятелството си, прави се, че се радваш дори, когато го видиш с друга! Никога не разкривай чувствата си пред него, дори ако трябва да умреш!
Всеки идиот, който ти каже да пробвате, ти прави "мечешка услуга", защото не го интересуваш нито ти, нито приятелството ти. А и не всеки, който казва "пробвай" е преживявал подобно нещо. Повярвай ми - останете си приятели!
уникално безсмислено ограничен коментар.......
Първо, ти някакво божество ли си, че да твърдиш, че всички връзки завършват по един и същ начин? От кога тва? Аз що познавам дядо, който е със жена си от ученическа възраст, които са били от един и същи клас?
Второ, да търпиш всичко в себе си и никога да не разкриеш чувствата си - е меко казано малоумно, защото е невъзможно. Колкото повече търпиш, толкова повече ти се набира от вътре и последствията стават все по-големи.
Трето, няма как да бъде приятел с него, да го вижда всеки ден, да говорят всеки ден и всичко да остане незабележимо, да мине и да замине ей така му.
Истината е, че колкото по-бързо започне да работи по проблема си, да му признае и тнт, толкова по-бързо всичко ще отмине. В противен случай следват дълги агонии, измъчвания, страдане и вечни въпроси. Тоест, докато не стигне до извода категорично да разбере, че НЯМА да се получи, то тя ще продължава да си има едно и две наум, което пък ще я гризе все повече, докато не стигне до момента ,когато сама ще направи няква фимирана глупост...
Ясно ли е?

klimatronik
03-24-2014, 10:36
момиче или момче си.Ако си момиче станете нещо повече от приятели а ако си момче по добре недей

оф я виж датата на темата ве

Annabelieve
06-20-2015, 20:35
Хора моля ви искам вашата помощ и мнение !!! Миналата година кандидатствахме за гимназия и когато обявиха списъка с класа си харесах едно момче ... И си помислих той няма да ме хареса поне да сме най-добри приятел . Е и така стана аз го харесвах 1 месец а той ми споделяше как харесва най-близката ми фр от класа е аз нали помагах му.... И в момента когато ми каза , че съм му най-добрата фр ми стана супер мило.. Проблема беше , че се карахме мн даже наскоро се скарахме и не си говорихме 2 месеца докато не ми писа и не ми се извини... каза , че иска отношенията ни да са като преди и аз също исках , но се държах по-студено с него и когато наскоро заговорих с него затова той ми каза , че това е минало стана мн тъпо .... Предната вечер сънувах как се прегръщаме и се мърдаме леко към стената , но чувството беше невероятно прегръдката беше дълга... Мн пъти ми е идвало в училище да го прегърна ,но нещо ме спира тази прегръдка в съня ми нз какво трябва да значи моля ви дайте ми съвет..!