PDA

View Full Version : Добавяне RAM памет



SurfSky
01-26-2013, 14:28
Здравейте , напрвао към въпроса.
Ще има ли ефект ако добавя повече рам памет на компютъра ? В момента съм с 2 ГБ рам ( 2,2 гхз процесор доу) ?

MrCreeper
01-26-2013, 15:02
Подобрение ще има :)

maistorluk
01-26-2013, 15:51
Ще има ама зависи и от другите ти компоненти.

SurfSky
01-27-2013, 20:10
Ще има ама зависи и от другите ти компоненти.
Какво друго те интересува ? :D

MoonFlyer
01-27-2013, 20:29
Разбира се че ще има, но ако частите са вече календарно остарели не е рентабилно да наливаш пари в ъпгрейд :)

maistorluk
01-27-2013, 20:48
Какво друго те интересува ? :D

Омг.. Ти срал ли си пич? Добре да речем че имаш 2 гигабайта рам. Добавяш още 2 - тоест стават 4. Производителността ти скача с 20 процента да кажем. Добавяш още 2. Производителността може и да се качи но няма да е с 20 процента, защото рам-та не обработва данни нали се сещаш. Добавяш още два гигабайта и стават 8. Производителността пак ще се качи, но най-вероятно с по-малко от колкото и миналия път, защото ти можеш да имаш и 100 гигабайта рам, ама процесора ти да е някъв от студената война и няма да можеш да подкараш нови програми, игри или всякакви други възможни идиотщини. Искам да кажа че тая рам колкото и да слагаш така или иначе ще стигне до един момент в който няма да има какво да я използва тая рам и тя просто ще си стои така. За да подобриш производителността след тоя момент почваш вече да гледаш към другите компоненти. Пък и отделно от това ако наистина другите ти компоненти са слаби за какво ти е още 2 гигабайта рам примерно като процесора ти е Dual Core 2006-та година 2 ГХц. Така или иначе и да прибавяш рам и да не прибавяш супер компютър няма да направиш. Изисква се баланс между компонентите и като го няма тоя баланс може да се получи обратната работа - компа ти се забавя, забива, такива работи.

npp
01-27-2013, 21:01
ако е 32 битов windows тогава при 3 или повече гигабайта памет производителността може и да не се покачи особено

maistorluk
01-27-2013, 21:07
ако е 32 битов windows тогава при 3 или повече гигабайта памет производителността може и да не се покачи особено

И тва го има. Затова съм с х64. Иначе за какво съм си давал пари за 4 гб рам...