PDA

View Full Version : Аз съм дебела, самотна издънка.



fifito19
01-26-2013, 14:50
Сигурно някои от вас са чели оная книжка "Тина и половина"
Понякога се чувствам по същия начин.
Всичко започна с началото на пубертета, когато започнах да пълнея адски много. Сега бих казала, че съм нещо огромно и безформено. Дори понякога ми е трудно да си кръстосам краката. Не е като да не се движа- правя упражнения и такива неща, но не ми трябват упражнения за правене на мускули, а за топене на мазнини...
Опитвам се да не ям, но проблемът е че родителите ми въобще не ебават от какво имам нужда и ми сервират възможно най- големите и гадно порции. А аз съм слабохарактерна. Много! Не мога да се огранича сама и за това в десети клас вече не мога да се понасям....
Преди цели две години беше последното ми гадже! От тогава дори не съм целувала момче...
Сега съм толкова самотна и нещастна, очите ми се пълнят със сълзи, когато видя влюбена двойка и извръщам глава – не мога да гледам чуждото щастие. Изгарям отвътре. Искам да обичам, имам толкова много обич за раздаване, а няма на кого. Боли ме, че съм дебела и безформена. Никога няма да бъда слаба и привлекателна. Вероятно ще си остана и стара мома. Не блестя и с други заложби. Имам чувството, че в мен няма нищо хубаво. Толкова е несправедливо. Какво да правя?
Искам да се променя, искам да си намеря приятел, толкова много! Не заради секс или натискане, не заради парите му или заради статуса в мрежата... Имам нужда да знам, че мога да се сгуша в някого и да знам, че е до мен.
Но никой не си пада по дебелани...
Какво да направя??? НЕ МОГА ДА ОТСЛАБНА- бягах, скачах, гладувах колкото можах, пих хапове....
Какво да направя по дяволите...

BamBamBo
01-26-2013, 14:54
Отиди на диетолог,може да имаш проблеми и за това да пълнееш.
Поговори с вашите,кажи им как се чувстваш и,че искаш да отслабнеш и за това трябва да те подкрепят,а не да ти сервират пълни чинии.
Винаги говорете за проблемите си с близките си.Те не знаят как се чувствате,няма нищо срамно,ако те и вие самите не си помогнете няма кой друг!

И без оправдания!!!Ако искаш да се чувстваш добре и да си слаба,не мрънкай,а направи всичко възможно!

SisiStrange
01-26-2013, 14:55
Отиди на диетолог. Помоли за хормонални изследвания. Ако всичко ти е наред, първо си хващаш един сериозен фитнес инструктор да ти каже ТОЧНО какво да правиш, защото явно нещо не е като хората. Молиш и диетолога да ти направи една хубава, ясна схема на това какво, кога и как да ядеш. Не е идеята да гладуваш, а да спазваш правилен режим.

Ако самият ти организъм има проблем, ще ти изпишат какво трябва да пиеш, за да се оправиш.

Не се отчайвай.

ЕДИТ: BamBamBo, как ми прочете мислите преди да постна. :д

Your Dream
01-26-2013, 16:20
Както казаха и преди мен, отиди на диетолог.Поговори с родителите си, кажи им какво те притеснява и те ще те подкрепят.Фитнес, подходящ хранителен режим, и много силно желание за успех от твоя страна и ще постигнеш мечтаната фигура.Но това което си мислиш е много грешно.Не килограмите ти пречат да си намериш момче, а ти самата, твоите притеснения и комплекси.Да, голяма част от момчетата предпочитат момичета с манекенски форми, но за всеки влак си има пътници, както са казали хората.Познавам момичета, които са двойно по-пълни от мен, но излъчват такава увереност и сексапил, че дори аз бих им се нахвърлила хихи.Всичко е до твоята нагласа, ако си уверена в себе си и се чувстваш красива, ще даваш такива сигнали и на момчетата.Защото ти може да отслабнеш, да станеш 50кг. но да си също толкова неуверена и пак ще бъдеш сама.Успех и не се отчайвай - сигурна съм че си красива и добра и някой ден, някое момче ще види това :)

marilyn
01-26-2013, 16:25
Иди при личния лекар да ти даде направление за диетолог. Отиди при някой добър, посъветвай се с нея или с друг къде да отидеш. Изследвай си хормоните, може да имаш някакъв проблем и затова да си с толкова наднормено тегло.
Когато започнеш да отслабваш, ще си промениш самочувствието и ще си по-добре. То основния проблем освен теглото ти е именно самочувствието. Идеята е, че не всички момчета харесват като каките от кориците, а за всеки влак си има пътници. Отслабни, ще се чувстваш по-добре, а пък и самочувствието ти ще се подобри значително. ;)))))

D*Rose
01-26-2013, 16:33
Казаха ти го - диетолог и изследвания. Наднорменото тегло си е проблем за здравето, което е по-важно от любовния ти живот.

Обаче ако е просто заседнал начин на живот...стискаш зъби, млъкваш, тренираш и не се оплакваш! Нищо няма да ти се даде наготово, хубавите неща изискват време, търпение и работа. Всичко е психика и зависи от теб.

pandabear
01-26-2013, 16:54
Well...

http://prikachi.com/images/807/5788807E.jpg

TheBeliever
01-26-2013, 16:58
Волята се тренира. Докато се самосъжаляваш и си повтаряш "не мога" няма да промениш нищо.

DENKAZ
01-26-2013, 17:09
Но никой не си пада по дебелани...

Познавам хора, които са ми споделяли че харесват по-пълнички.

По темата - вече ти го казаха - отиди на диетолог.
Моят проблем беше, че бях много слаб(тегло, понеже съм ендоморфен).

sweetycherry33
01-26-2013, 17:12
Сигурно някои от вас са чели оная книжка "Тина и половина"
Понякога се чувствам по същия начин.
Всичко започна с началото на пубертета, когато започнах да пълнея адски много. Сега бих казала, че съм нещо огромно и безформено. Дори понякога ми е трудно да си кръстосам краката. Не е като да не се движа- правя упражнения и такива неща, но не ми трябват упражнения за правене на мускули, а за топене на мазнини...
Опитвам се да не ям, но проблемът е че родителите ми въобще не ебават от какво имам нужда и ми сервират възможно най- големите и гадно порции. А аз съм слабохарактерна. Много! Не мога да се огранича сама и за това в десети клас вече не мога да се понасям....
Преди цели две години беше последното ми гадже! От тогава дори не съм целувала момче...
Сега съм толкова самотна и нещастна, очите ми се пълнят със сълзи, когато видя влюбена двойка и извръщам глава – не мога да гледам чуждото щастие. Изгарям отвътре. Искам да обичам, имам толкова много обич за раздаване, а няма на кого. Боли ме, че съм дебела и безформена. Никога няма да бъда слаба и привлекателна. Вероятно ще си остана и стара мома. Не блестя и с други заложби. Имам чувството, че в мен няма нищо хубаво. Толкова е несправедливо. Какво да правя?
Искам да се променя, искам да си намеря приятел, толкова много! Не заради секс или натискане, не заради парите му или заради статуса в мрежата... Имам нужда да знам, че мога да се сгуша в някого и да знам, че е до мен.
Но никой не си пада по дебелани...
Какво да направя??? НЕ МОГА ДА ОТСЛАБНА- бягах, скачах, гладувах колкото можах, пих хапове....
Какво да направя по дяволите...

Да, чела съм книгата.Не можа ли да си вземеш поука от нея ?

Сигурна съм, че в теб има безброй хубави неща, просто в момента ти си мислиш, че няма.Истината е, че ще ги намериш рано или късно.

Сега от теб се иска само да положиш усилия ... стига с това "не мога" , можеш ! И все пак не забравяй, че не външния вид е най - важното.

D*Rose
01-26-2013, 17:23
не забравяй, че не външния вид е най - важното.

Да, ама никой няма да се влюби от пръв поглед в характера ти. Затова тренирай, запиши се на някакви танци или спорт, изгради си дух и воля и просто не се отказвай, ако в началото няма резултат.

Tsukuda_Hiroshi
01-27-2013, 08:44
Вече те боли! Вече ти е гадно! Извлечи полза от това - не се предавай! Диетолог + фитенс-инструктор+ постоянство и силна воля = след 1 година пак ще си говорим каква си ;)

Освен това не се впрягай толкова за това дали имаш гадже или не. Това не е най-важното! Аз сЪм слаба самотна издЪнка и ми е много добре така! Единственото, което има значение е ти самата да се харесваш - себе си, характера си, тялото си! След цялото време, прекарано без гадже, мога да кажа, че ми е много по-добре да сЪм сам, отколкото да имам приятелка. ДостатЪчен сЪм си и се харесвам.

Amore-Mio*
01-27-2013, 09:03
Спри само да искаш - положи усилия, за да го постигнеш.
Като се жалваш - променяш ли нещо?
Когато стоиш, оплакваш се, намразваш се - нищо не променяш, освен повече да се вкарваш във филма, че за нищо не ставаш, само защото си дебела. Аз пък знам едно момиче, която е дебела, но пък си има супер слабия приятел и вярва в себе си.
Запиши се на някакъв спорт.
Посъветвай се с диетолог.

sweetycherry33
01-27-2013, 09:10
Да, ама никой няма да се влюби от пръв поглед в характера ти. Затова тренирай, запиши се на някакви танци или спорт, изгради си дух и воля и просто не се отказвай, ако в началото няма резултат.

+ 1.

Липсата на воля ти е проблема.
Другото ти го казаха вече - спорт, диета, диетолог.

BamBamBo
01-27-2013, 09:49
Т'ва,че никой няма да я хареса дебела е шибан български манталитет,ако някое момче я хареса ще го крие за да не му се смеят,че харесва "дебелана".
Цяло лято работя на морето,англичанките в 70% от случаите са по - дебели(ама дебели) от гаджетата си,дори се учудвам когато понякога момчето е страшно красиво,но си ходят за ръце,целуват се и личи,че се харесват.Т'ва в България е много рядко срещано,а би трябвало да е нормално.

Naive
01-27-2013, 09:54
То само с мрънкане и искане няма да стане.
Гладуването няма да ти помогне. Спортът и правилното хранене, придружени от постоянство, са изходът. А ако си започнала да пълнееш без да променяш драстично количеството и качеството на храната, с която се храниш, то задължително е редно да си направиш изследвания.
Като се справиш с проблема килограми, самочувствието ти ще се вдигне и нещата лека по лека ще си дойдат на мястото. Просто приеми, че сега е моментът да се бориш и да не се отказваш. После ще ти е още по-трудно.

Ето, надъхвай се: http://gettingahealthybody.tumblr.com/ :Д


Т'ва,че никой няма да я хареса дебела е шибан български манталитет,ако някое момче я хареса ще го крие за да не му се смеят,че харесва "дебелана".
Цяло лято работя на морето,англичанките в 70% от случаите са по - дебели(ама дебели) от гаджетата си,дори се учудвам когато понякога момчето е страшно красиво,но си ходят за ръце,целуват се и личи,че се харесват.Т'ва в България е много рядко срещано,а би трябвало да е нормално.

Според мен проблемът не се състои в това дали някой ще я хареса докато е дебела, а в това, че тя самата не се харесва такава. Не виждаш ли как говори за себе си? Самочувствието й хич го няма. Това не е нормално.
И е неадекватно да сравняваш вкуса на англичаните с този на българите. Аз съм виждала доста такива двойки и в България, както и съм виждала кльощаво момче, придружено от някаква 5 пъти, колкото него. Има ги всякакви, но пак казвам, проблема е друг. Докато тя сама не започне да се харесва, ще се чувства зле.

BamBamBo
01-27-2013, 10:48
Е да,но проблема е ,че дебелите не се приемат в България,всички странят от тях и им се присмиват.Предполагам и в другите страни го има,но не чак така.Тук,ако си дебел едва ли нямаш право да живееш,отнасяш само подигравки,как да се чувстваш нормално и да имаш самочуствие?!

umri
01-27-2013, 11:51
Диетолог и фитнес или си хвани турчин.

Naive
01-27-2013, 12:03
Е да,но проблема е ,че дебелите не се приемат в България,всички странят от тях и им се присмиват.Предполагам и в другите страни го има,но не чак така.Тук,ако си дебел едва ли нямаш право да живееш,отнасяш само подигравки,как да се чувстваш нормално и да имаш самочуствие?!
Лично аз хейтвам дебелите хора, които са такива следствие на мързела си и могат само да мрънкат и да реват, че са грозни и дебели, а същевременно хващат автобус за 200 метра и се тъпчат като свине. Такъв човек си заслужава и подигравките, и всичко. Въпросът стои по друг начин, ако човекът има някакво заболяване.

HollyGolightly
01-27-2013, 12:51
На авторката вече и казахте какво да прави. Но ако самочувствието и е такова, ако просто иска да бъде слаба , за да се харесва -няма да стане. Най-много да си докара някоя анорексия, понеже никога няма да бъде доволна от начина по който изглежда. Трябва да си смени начина на мислене първо.

Виждам обаче, че много хора казват "Еди кой си си заслужава подигравките, понеже прави това и това" Извинявайте много, но това наистина само в България и Балканските страни го има. Кой си ти, че да определяш кой какво заслужава. Ако нечий начин на живот не ти харесва- не контактувай с този човек. Ние не сме никои, че да съдим и да се подиграваме, само защото някой не иска да се придържа към тези "норми".

tonssy
01-27-2013, 12:57
Лично аз хейтвам дебелите хора, които са такива следствие на мързела си и могат само да мрънкат и да реват, че са грозни и дебели, а същевременно хващат автобус за 200 метра и се тъпчат като свине. Такъв човек си заслужава и подигравките, и всичко. Въпросът стои по друг начин, ако човекът има някакво заболяване.

Абсолютно по същия начин мисля.

На авторката й казахте какво да прави, няма смисъл да повтарям.

heartlesandfreaky
01-27-2013, 15:16
На първо място трябва да се научиш да се обичаш такава, каквато си. Ако ти самата не се приемаш и обичаш, няма как да очакваш от другите да го правят. Това в никакъв случай не означава да се занемариш, но е важно да имаш добра самооценка. Спортувай, изключи тестените, сладките и газираните неща от менюто си, наспивай се добре, защото при недоспиване също се пълнее, усмихвай се и ще бъдеш добре.
п.с. ако все пак режимът на хранене и спортът не помогнат, наистина е наложително да се посети диетолог/ендокринолог, за да се открият евентуални хормонални отклонения, които биха могли да са причината за рязкото ти напълняване.

SisiStrange
01-27-2013, 16:51
На авторката вече и казахте какво да прави. Но ако самочувствието и е такова, ако просто иска да бъде слаба , за да се харесва -няма да стане. Най-много да си докара някоя анорексия, понеже никога няма да бъде доволна от начина по който изглежда. Трябва да си смени начина на мислене първо.

Виждам обаче, че много хора казват "Еди кой си си заслужава подигравките, понеже прави това и това" Извинявайте много, но това наистина само в България и Балканските страни го има. Кой си ти, че да определяш кой какво заслужава. Ако нечий начин на живот не ти харесва- не контактувай с този човек. Ние не сме никои, че да съдим и да се подиграваме, само защото някой не иска да се придържа към тези "норми".
Така е. Имам приятелки, които си имат за нормални килограми такива, които са доста над любимия БГ стандарт. Еми хубави са си и така. Една от най-близките ми дружки редовно отнася по някоя подигравка за килограмите си. Е, аз съм я виждала и кльощава едно време и беше по-грозна. Кожата и беше гадна, лицето някакво смугло, губеше се на хоризонта. Сега като си има и цици, и дупе, и хубави бузки е къде-къде по-ефектна, поне според мен. Не можеш да съдиш хората за това, че не са добри в отслабването и спорта. Един го бива в едно, друг - в друго.

mschez
01-27-2013, 16:51
Диетолог,фитнес.И другото,колкото повече се смазваш сама,толкова повече ще те смазват околните.Нека не ти става фикс идея да си имаш приятел,излизай забавлявай се ,абстрахирай се от този негативизъм,другото ще дойде само(както казаха по-горе в теб има хиляди хубави неща,но сега като си изпаднала в такова състояние е трудно да ги видиш).Горе главата и усепх ! :)

Naive
01-27-2013, 17:08
Така е. Имам приятелки, които си имат за нормални килограми такива, които са доста над любимия БГ стандарт. Еми хубави са си и така. Една от най-близките ми дружки редовно отнася по някоя подигравка за килограмите си. Е, аз съм я виждала и кльощава едно време и беше по-грозна. Кожата и беше гадна, лицето някакво смугло, губеше се на хоризонта. Сега като си има и цици, и дупе, и хубави бузки е къде-къде по-ефектна, поне според мен. Не можеш да съдиш хората за това, че не са добри в отслабването и спорта. Един го бива в едно, друг - в друго.Да, но аз говорех за друг случай - когато въпросните индивиди МРЪНКАТ, че са дебели и грозни, а реално не правят нищо по въпроса. Когато човек си се харесва и се приема такъв, какъвто е, нещата стоят по различен начин.

Deadlock
01-27-2013, 17:13
Аха, да ги мразим, защото сами се мразят и/или защото са мързеливи?

AstraMann
01-27-2013, 17:32
До авторката на темата:не се подценявай,за всеки влак си има пътници.Не можем всички да бъдем еднакви,сескпилни и стилни... :)

GLaDOS
01-27-2013, 17:38
Воля ,Мотивация и постоянство! Не се предаваш и продължаваш,това бързо не става. Важно е че се опитваш,резултата идва после.

Kaena Smith
01-27-2013, 19:16
1)Ако ще отслабваш,го направи заради здравословното си състояние.Наднорменото тегло води до редица сериозни заболявания.А те от своя страна до смърт.

2)Научи се да се харесваш такава,каквато си!Ако го сториш и другите ще гледат на теб по-друг начин.

3)Научи разликата между сам(необвързан) и самотен!Приложи я на практика,научавайки се да бъдеш щастлива.

4)Създай си нова представа за красота.Да копираш тази на анорексичките и модните списания е болно.

5)Научи се на дисциплина и постоянство!

Междувременно,послушай другите за диетолога и евентуално,фитнес инструктора.

Успех! :)

petkoo
01-27-2013, 19:42
"НЕ МОГА ДА ОТСЛАБНА- бягах, скачах, гладувах колкото можах, пих хапове...."


Няма не мога искаш ли нещо достатъчно силно винаги има начин да го постигнеш :) и аз преди бях доста пълен и знам какво е чувството но с воля всичко се постига пожелавам ти успехи с всичко и горе главата :)

HollyGolightly
01-27-2013, 19:55
Да, но аз говорех за друг случай - когато въпросните индивиди МРЪНКАТ, че са дебели и грозни, а реално не правят нищо по въпроса. Когато човек си се харесва и се приема такъв, какъвто е, нещата стоят по различен начин.

И аз имам някои такива познати. Да, с наднормено тегло са, хапват си каквото поискат, не тренират , а само мрънкат. Повечето от тях обаче не мрънкат понеже наистина не се харесват или искат да се променят, може би им се иска до някаква степен, но не достатъчно, мрънкат и се оплакват, понеже така е прието. Ако имаш "проблем" с колограмите си, покажи на света, че и ти го знаеш, покажи на всички , че и ти самата не се харесваш. И аз съм била така на времето, даже една лекарка ми беше казала, че трябвало ако искам някога да си намеря приятел да отслабна, понеже такава никой не би ме харесал. Каквто и да е, за мен е много по-важно как се носи един човек, не как изглежда, ако се харесваш и се приемаш така както си, и другите ще те приемат.

TrollFaace
01-27-2013, 20:04
По едно кофа ярма сутрин, обед и вечер и ставаш фиданка

Eskapel4o
01-28-2013, 01:13
Сигурно някои от вас са чели оная книжка "Тина и половина"
Понякога се чувствам по същия начин.
Всичко започна с началото на пубертета, когато започнах да пълнея адски много. Сега бих казала, че съм нещо огромно и безформено. Дори понякога ми е трудно да си кръстосам краката. Не е като да не се движа- правя упражнения и такива неща, но не ми трябват упражнения за правене на мускули, а за топене на мазнини...
Опитвам се да не ям, но проблемът е че родителите ми въобще не ебават от какво имам нужда и ми сервират възможно най- големите и гадно порции. А аз съм слабохарактерна. Много! Не мога да се огранича сама и за това в десети клас вече не мога да се понасям....
Преди цели две години беше последното ми гадже! От тогава дори не съм целувала момче...
Сега съм толкова самотна и нещастна, очите ми се пълнят със сълзи, когато видя влюбена двойка и извръщам глава – не мога да гледам чуждото щастие. Изгарям отвътре. Искам да обичам, имам толкова много обич за раздаване, а няма на кого. Боли ме, че съм дебела и безформена. Никога няма да бъда слаба и привлекателна. Вероятно ще си остана и стара мома. Не блестя и с други заложби. Имам чувството, че в мен няма нищо хубаво. Толкова е несправедливо. Какво да правя?
Искам да се променя, искам да си намеря приятел, толкова много! Не заради секс или натискане, не заради парите му или заради статуса в мрежата... Имам нужда да знам, че мога да се сгуша в някого и да знам, че е до мен.
Но никой не си пада по дебелани...
Какво да направя??? НЕ МОГА ДА ОТСЛАБНА- бягах, скачах, гладувах колкото можах, пих хапове....
Какво да направя по дяволите...

Не си само ти :)

greenblood
01-28-2013, 03:02
Взимай наркотици от тях ще отслабнеш. :D

besso
01-28-2013, 06:57
но не ми трябват упражнения за правене на мускули, а за топене на мазнини...
Опитвам се да не ям, но проблемът е че родителите ми въобще не ебават от какво имам нужда и ми сервират възможно най- големите и гадно порции. А аз съм слабохарактерна.
Ми прави аеробни упражнения, щом от това имаш нужда. И моите родители ядат боклуци, но аз съм избрал да ям по-различна храна.


Преди цели две години беше последното ми гадже! От тогава дори не съм целувала момче...
Ако продължаваш да се оплакваш толкова няма и да целунеш скоро... никой не обича хора, които само си търсят оправдания за всичко и занимават с това другите.


Никога няма да бъда слаба и привлекателна. Вероятно ще си остана и стара мома. Не блестя и с други заложби. Имам чувството, че в мен няма нищо хубаво. Толкова е несправедливо. Какво да правя?

Това зависи само от теб самата. Заложби всеки има, просто някои вярват в себе си, други - не. Живота не е справедлив, защото се раждаме в различни условия, но оттам нататък всичко зависи от нас - получваме това, за което се потрудим. Просто си помечтай за нещо - как се виждаш - с нормално тегло, с приятел, къде живееш, какво работиш и нека това ти стане цел. :)


Какво да направя??? НЕ МОГА ДА ОТСЛАБНА- бягах, скачах, гладувах колкото можах, пих хапове....
Когато едно нещо не дава резултат е време да смениш стратегията - чети за метаболизма, за спорт, за хранене, пробвай различни неща и ще успееш. Само не залагай на разни вълшебни хапчета и не изпадай в крайности като диети на Дюкан и т.н., те са за мързеливи хора, които не искат да направят услието да се променят! Избягвай приятели, които само се оплакват и дружи с тези, които вярват в себе си. Толкова е просто!
Успех! :)

AdRiAnNn
01-29-2013, 16:50
Не се отегчаваи, и аз преди бях така, но ми писна и почнах да тренирам, да тичам, да се набирам и тн.След 7-8 месеца бях като нов човек изглейдах по-добре, чувствах се по-добре и момичетата започнаха да ме забелязюат.Почни да спортуваш, повярваи ми ще си много по-добре не само че ще изглейдаш по-добре, но и ще се чувцтваш по-добре.Не губи вяра и успех занапред.

П.П извинете ако има грешки :Д

In_Nomine_Sathanas
01-29-2013, 16:59
Сега бих казала, че съм нещо огромно и безформено. А аз съм слабохарактерна. Не блестя и с други заложби. Какво да направя по дяволите...
Самоубий се, туловище мазно. Не заслужаваш да живееш на тази планета...

In_Nomine_Sathanas
01-29-2013, 19:55
In_Nomine_Sathanas,кой си ти,че да определяш дали заслужава да живее?


Не съм го определил аз. Според теб едно такова мазно и слабохарактерно същество би ли оцеляло самостойно в природата? Та то в обществото не може да функционира, там където всичко му е дадено наготово, пък в природата още по-малко...

Illusion772
01-30-2013, 15:27
Виж, ако проблема ти не е медицински , всичко може да се оправи с добра диета и кардио (тичане,скачане на въженце напр. , колело или програми като тази например http://www.youtube.com/watch?v=KPHdYOwoxQk ). Диета можеш да си избереш от тук http://www.bb-team.org/hranene/hranitelni-rezhimi , спокойно проблема ти не е толкова голям . А относно целуващите се двойки всички на даден етап ги ненавиждаме :)
Успех

П.С. На този индивид над мен не му обръщай внимание

SisiStrange
01-30-2013, 16:58
^ Моля? "Всички на даден етап ги ненавиждаме"? Винаги съм се чудела на такива същества. Без значение обвързана ли съм, сърцеразбита ли съм, или просто сама, видът на двама влюбени ме кара да се усмихна. Нека има любов и щастие. Такива, които гледат с озлобление на нечие щастие само, защото на тях не им е провъряло на момента, са ми изключително странни и непонятни.

SpiritInBlack
01-30-2013, 16:59
СПИРАЙ СЛАНИНАТА!

granger
01-30-2013, 17:15
Гаден си.
Нормално е да се чувства тъжна ,когато види влюбена двойка,ама чак озлобена.

In_Nomine_Sathanas
01-31-2013, 18:50
Сега... след като казах какво трябва да се направи, вместо това ще кажа какво ще стане.

Вариант първи: Продължаваш да живееш живота си с ниско самочувствие, накрая мъката те обзема напълно.Живееш в пълно нещастие.

Вариант втори: Развиваш компенсаторен механизъм. Когато нещо ти липсва (хубаво тяло, любов,нормален живот и т.н.) ти се комплексираш. Това е напълно нормална психична реакция. За да запълниш този комплекс (липсата), егото ти задейства механизъм за компенсация на недостатъците ти и в резултат :
1. Ставаш озлобена кучка, която е сърдита на целия свят и обвинява всички заради своите недостатъци. Ставаш надута и арогантна с цел да компенсираш недостатъците си.
2. Ставаш добричка и услужлива, с грешното впечатление че ако правиш нещо добро и полезно на останалите, така живота ти придобива някакъв смисъл. Развиваш добър и отзивчив характер като компенсация на неприятната външност. Този процес като гледам вече е започнал. Така че това най-вероятно е насоката в която ще продължиш.

Вариант трети: Придобиваш воля да тренираш, отслабваш, и целта на цялото ти съществуване става да се впишеш на всяка цена в социалните стандарти, та дори и да ги надскочиш. Ставаш човек със силен характер, отново като продукт на свръх-компенсация на чувство за малоценност.

В действителност единствения ти проблем е, че се гледаш през очите на другите и желаеш отчаяно да се впишеш в техните стандарти. Оттам идва и цялото ти страдание. Но всъщност егото и "личността"(АЗ-ът) са създадени и формирани от "очите на другите"(обществото), така че най-добрия вариант е да загубиш егото си(себе си). Но затова се искат познания, интроспекция, самоанализ, самосъзнание и някой вътрешни умения и характеристики.

Ти засега си на етап "изживяване като незначителна". Това води началото си от грешната идея че "Ако се оплакваш постоянно и се обвиняваш, нещата някакси ще станат по-добри". "Драмата" в момента е твоята идентичност. Както на някой хора идентичността им е че са "красиви", така твоята идентичност е че си "грозна и дебела". Каквото и да правиш, всичко преминава през тази идея и това те води до постоянен срам, несигурност, самообвинения, самосъжаления и т.н. Най-добре е да се отървеш от всички тези неща.

Моето предположение е, че ще станеш(или вече си станала) емоционално кошче за боклук на останалите с малката надежда да получиш внимание, любов и някакво чувство за принадлежност. Естествено мога да греша.

mimi_we
01-31-2013, 19:34
Обръщай повече внимание на нещата, които харесваш в себе си (очи, усмивка, коса..) все трябва да има нещо. Всеки е уникален и има някакъм чар, ако всички бяхме еднакви нямаше да е интересно ;]

TrollFaace
01-31-2013, 19:50
Обръщай повече внимание на нещата, които харесваш в себе си (очи, усмивка, коса..) все трябва да има нещо. Всеки е уникален и има някакъм чар, ако всички бяхме еднакви нямаше да е интересно ;]

купи ли си мотор ?

KaRy
01-31-2013, 20:06
Като за начало спри да се тормозиш!Приеми се такава каквато си и другите ще те харесат,като сама не се харесваш и не си уверена в себе си няма как да направиш впечатление на останалите!!

ivaila123456
06-30-2013, 10:49
Здравейте,
Мога да Ви помогна да отслабнете.
Оставете си вашия телефон на този имейл i.stefanova@accading.com
Или ми се обадете на 0878973706 г-жа Стефанова

PainMonopoly
06-30-2013, 11:22
Така е. Имам приятелки, които си имат за нормални килограми такива, които са доста над любимия БГ стандарт. Еми хубави са си и така. Една от най-близките ми дружки редовно отнася по някоя подигравка за килограмите си. Е, аз съм я виждала и кльощава едно време и беше по-грозна. Кожата и беше гадна, лицето някакво смугло, губеше се на хоризонта. Сега като си има и цици, и дупе, и хубави бузки е къде-къде по-ефектна, поне според мен. Не можеш да съдиш хората за това, че не са добри в отслабването и спорта. Един го бива в едно, друг - в друго.Има си причина слабото да се смята за красиво и тя е, че затлъстяването е вредно за здравето. Хората които се смятат за красиви, създават впечатлението, че са здрави.

По темата: аз лично преди 2 години бях с 15 килограма повече. Мислех си всякакви лузърски неща, като че "не ме бива в спорта", "такава ми е структурата", "мързи ме да си готвя", "всички вкусни неща са вредни", "нямам време да спортувам", "квото и да правя не мога да сваля повече от 1 килограм". После осъзнах че 86 килограма са прекалено много за мен и започнах да тренирам бокс. Не си промених като цяло вредното хранене обаче. За цяла година тренировки свалих само 4 килограма. После обаче бях на лекар и имах стомашни проблеми и ми казаха че имам гастрит породен от неправилно хранене, а черния ми дроб е омазнен и трябва незабавно да започна диета. Отначало промених само това, че на закуска започнах да ям мюсли, а на вечеря салата. Дори и не тренирах толкова много, мързеше ме, а колелото ми беше счупено. Въпреки това, само за 3 месеца свалих 4 килограма. И тогава наистина ми дойде мотивацията, защото ПОВЯРВАХ, че е възможно да отслабна, стига да правя правилните неща. Минах на равномерно-балансирана диета и увеличих тренировките и от Нова година съм -7 килограма.

Въобще нещата които трябва да направиш са
1. Да повярваш че е възможно да отслабнеш, а то е възможно, няма причина за затлъстяването която да не може да се преодолее. Дори и да е хормонално - просто отиди на лекар.
2. Да спреш да си търсиш извинения и да бягаш от трудностите. Някои хора са си натурално слаби. Ти нямаш този късмет. Ти трябва да си такава с труд и кървава пот. Такъв ти бил късмета.
3. Промени си генерално стила на живот и интегрирай спорта в графика си и никога не спирай да спортуваш. Ще имаш много повече ползи от просто отслабване.

BlueFace
06-30-2013, 11:51
Смятам, че хората в предишните коментари ти дадоха достатъчно добри съвети, ако не подействаш или нямаш волята да ги следваш - Емигрирай в Америка, там всички са дебели, на никой няма да му прави впечатление.

Mitizaro
06-30-2013, 13:25
Вече те боли! Вече ти е гадно! Извлечи полза от това - не се предавай! Диетолог + фитенс-инструктор+ постоянство и силна воля = след 1 година пак ще си говорим каква си ;)

Освен това не се впрягай толкова за това дали имаш гадже или не. Това не е най-важното! Аз сЪм слаба самотна издЪнка и ми е много добре така! Единственото, което има значение е ти самата да се харесваш - себе си, характера си, тялото си! След цялото време, прекарано без гадже, мога да кажа, че ми е много по-добре да сЪм сам, отколкото да имам приятелка. ДостатЪчен сЪм си и се харесвам.

БТВ - Този пост... (макар непрочетен от мен) изглежда бомба поне в голямата си част.

Използвай емоционалния лост!!

О, и още нещо - в 95% от случаите по света диетолозите са к@вали.
Намери истински човек с ИСТИНСКИ резултати. Не фитнес инструктор или дебел диетолог.
В България са още по-малко. Ако си от София: Livetolift.com или Ефтим Илиев или Залата на Юли са твоите хора.

НИКОЙ от тях няма да те направи вейка за 1-2 месеца - това е социален манталитет на слабите.
Трябва да си смениш ЛАЙФСТАЙЛА.

Т.е. каквато и диета да предприемеш тя трябва да бъде ЧАСТ от живота ти занапред.
Просто е - ядеш малко и слабееш... но аз се хващам на бас, че ти ядеш ТВЪРДЕ малко и всъщност дебелееш. Възможно ли е? Да - пиците и солетите НЕ са калории. Пилешкото, ядките, авокадото, кафевия ориз, плодовете (дивите), зеленчуците, зехтина, маслото, рибата, яйцата... ТЕЗИ са калориите. И без захар, без подсладители или бульончета маги дори.

Виж аз вмомента само говоря. Докато не предприемеш ДЕЙСТВИЕ всичко не струва.
Но ти вече знаеш това.

Повечето хора имат проблеми при успеха с теглото/спорта заради: Липса на знание или Липса на Умение/Постоянство/Воля/Изпълнение.... т.е. или не знаят какво или не го правят.

Ако имаш волята ПАК МОЖЕШ да не успееш... :)
Защото сме заляти от компаний, които печелят бизнеса им чрез това.

Но каквато и програма да фанеш... не ми пука дали я е написал най-великият щангист - ако не си стегнеш гъза, слабо да стигнеш значителни резултати. А ти искаш това - ЗНАЧИТЕЛНИ резултати.

Как да намериш експерт?? От моя опит винаги съм бил скептичен над авторитарните мнения... само защото някой има диплома не значи нищо повече, освен, че може да си избърше гъза с нея!!
Аз имам много добър по математика и съм последния човек да питаш за това!!

Но виж... като видя резултати, характер и манталитен на успешен човек... който си пасва с моите ценности - ето там гледам.


Аре, успех. Той идва с труд! Правилен труд! ;)

dirtyyy
06-30-2013, 22:38
Казаха ти го - диетолог и изследвания. Наднорменото тегло си е проблем за здравето, което е по-важно от любовния ти живот.

Отслабни не заради момче, а заради теб самата . Както казват в рекламата на активия : Здравето от вътре, личи от вън.
Въпреки, че съм убедена, че ще срещнеш момчето, което ще те харесва такава каквато си.. а именно себе си.

kammi
06-30-2013, 23:13
Ако продължаваш да си слабохарактерна няма да успееш да се промениш и ще си самотна още много време.
Всичко опира до мисленето на човек,забрави за вашите ако промениш мисленето си дори да ти сервират огромна порция от любимото ти ядене ще хапнеш малко и другото ще го оставиш.
Повярвай в себе си момиче щом си решила,че искаш промяна остава само да я постигнеш.

Имах една приятелка преди няколко години,която беше много пълна и само мрънкаше,че никой не я харесва,защото била дебела и т.н всеки ден се оплакваше от това и не правеше нищо по въпроса уж ходеше да бяга един два пъти в месеца и това и беше тренирането.Така,че стегни се и не отлагай,а започвай веднага.

KaTiTyYy..
12-03-2014, 08:58
Охх,милаа..то това идва от волята на човека,запиши се някъде например,и се зареди у вас с мнооого ама много плодове !Когато ти се яде нещо вкусно не да отваряш хладилника и да видиш пица да я грабнеш а да има нещо по вкусно,, манго например ;дд Нещо вкусно и полезно аз ще ти кажа една диета,но трябва да имаш и търпение!А и диетата я спазвай поне докато отслабнеш това което ще ти кажа е магическо аз така се спасих от затлъстяване :
Значи за закуска яж черен хляб с лютеница например или салам ,но не и свинско ,само 1 филия
За десерт яж плодове и едно кубче шоколад ако искаш
На обед си прави плодова салатка
А на вечеря някаква супа или манджа без хляб ,но ако не можеш да издържиш без толкова хляб яж хляб и вечер ,но през ден !
А плодове яж когато искаш ,но гледай да е нещо по свежо ,но избягвай бананите.Когато имах предвид да ядеш супички нека да са зеленчукови пилешки ,може да ядеш и на вечеря сварени картофи,варено пилешко..И бягай колкото се може повече ,скачай на важе, играй футбол,ходи на танци,а ако нямаш средства за да ходиш някъде , гледай от интернет а за да ти достигне волята сложи си плакат на някой втален модел и по време на упражненията гледай само него и си казвай "ще имам такова тяло" Сложи и също такъв плакат и на хладилника та да се сещаш ,когато вземеш нещо мазно..а за това с гаджетата,то все няма да останеш сама споко ,защото винаги ще има някой за тебе!

an7raks
12-03-2014, 09:05
Т'ва,че никой няма да я хареса дебела е шибан български манталитет,ако някое момче я хареса ще го крие за да не му се смеят,че харесва "дебелана".
Цяло лято работя на морето,англичанките в 70% от случаите са по - дебели(ама дебели) от гаджетата си,дори се учудвам когато понякога момчето е страшно красиво,но си ходят за ръце,целуват се и личи,че се харесват.Т'ва в България е много рядко срещано,а би трябвало да е нормално.

90% от англичаните са продукт на поколения кръвосмешения, нали не очакваш да са Убавици... :D

По темата май всичко е казано... Лекар + тренировки + малко воля...

RiB
12-03-2014, 09:45
Мацка, то не е до дебелостта, а до комплексирани млади хора :) Хората не им пука дали ти си дебела или не, а как ще го възприемат останалите.

an7raks
12-03-2014, 10:09
Глупости...

skate
12-03-2014, 10:12
отиди да бачкаш лятото в най-големите жеги да правиш дюнери и 100% ще свалиш (естествено само не трябва да се изкушаваш да ядеш от шиша :Д:Д:Д)

NomNomNom
12-03-2014, 10:45
Сега... след като казах какво трябва да се направи, вместо това ще кажа какво ще стане.

Вариант първи: Продължаваш да живееш живота си с ниско самочувствие, накрая мъката те обзема напълно.Живееш в пълно нещастие.

Вариант втори: Развиваш компенсаторен механизъм. Когато нещо ти липсва (хубаво тяло, любов,нормален живот и т.н.) ти се комплексираш. Това е напълно нормална психична реакция. За да запълниш този комплекс (липсата), егото ти задейства механизъм за компенсация на недостатъците ти и в резултат :
1. Ставаш озлобена кучка, която е сърдита на целия свят и обвинява всички заради своите недостатъци. Ставаш надута и арогантна с цел да компенсираш недостатъците си.
2. Ставаш добричка и услужлива, с грешното впечатление че ако правиш нещо добро и полезно на останалите, така живота ти придобива някакъв смисъл. Развиваш добър и отзивчив характер като компенсация на неприятната външност. Този процес като гледам вече е започнал. Така че това най-вероятно е насоката в която ще продължиш.

Вариант трети: Придобиваш воля да тренираш, отслабваш, и целта на цялото ти съществуване става да се впишеш на всяка цена в социалните стандарти, та дори и да ги надскочиш. Ставаш човек със силен характер, отново като продукт на свръх-компенсация на чувство за малоценност.

В действителност единствения ти проблем е, че се гледаш през очите на другите и желаеш отчаяно да се впишеш в техните стандарти. Оттам идва и цялото ти страдание. Но всъщност егото и "личността"(АЗ-ът) са създадени и формирани от "очите на другите"(обществото), така че най-добрия вариант е да загубиш егото си(себе си). Но затова се искат познания, интроспекция, самоанализ, самосъзнание и някой вътрешни умения и характеристики.

Ти засега си на етап "изживяване като незначителна". Това води началото си от грешната идея че "Ако се оплакваш постоянно и се обвиняваш, нещата някакси ще станат по-добри". "Драмата" в момента е твоята идентичност. Както на някой хора идентичността им е че са "красиви", така твоята идентичност е че си "грозна и дебела". Каквото и да правиш, всичко преминава през тази идея и това те води до постоянен срам, несигурност, самообвинения, самосъжаления и т.н. Най-добре е да се отървеш от всички тези неща.

Моето предположение е, че ще станеш(или вече си станала) емоционално кошче за боклук на останалите с малката надежда да получиш внимание, любов и някакво чувство за принадлежност. Естествено мога да греша.

Туй е хубаво да се прочете, защото е тежък удар по установената позиция " аз съм дебела, не съм виновна за това, но защо другите не ме приемат".

Виновна си.
Взимай се в ръце и не очаквай съжаление.

dr.lichev
12-03-2014, 11:13
забрави всички глупости! за да си добре,трябва да се чувстваш добре! нали? за да се чувстваш добре..трябва да си обичана и харесвана! за да си харесвана,трябва и ти да се харесваш... отслабни! дай си воля,за да промениш живота си,никой няма да дойде с вълшебна пръчица и да направи живота ти приказка! стегни се ако искаш добър и различен живот! бягай 5 пъти седмично по 30 мин! трудно е,но ще се превърнеш в елегантна и добре сложена жена,която ще има не един а много охажори! тогава ти ще имаш избор! избор да избереш правилният човек и да живееш един по-добър живот! следвай съвета ми,както съм ти го написал,стъпка по стъпка! ако имаш други проблеми пиши на лични!.... dr.love винаги помага!

marilyn
12-03-2014, 15:33
А защо вдигнахте тая стара тема? Вече авторката може да е решила проблема си.

Ospi
12-04-2014, 15:37
Сега... след като казах какво трябва да се направи, вместо това ще кажа какво ще стане.

Вариант първи: Продължаваш да живееш живота си с ниско самочувствие, накрая мъката те обзема напълно.Живееш в пълно нещастие.

Вариант втори: Развиваш компенсаторен механизъм. Когато нещо ти липсва (хубаво тяло, любов,нормален живот и т.н.) ти се комплексираш. Това е напълно нормална психична реакция. За да запълниш този комплекс (липсата), егото ти задейства механизъм за компенсация на недостатъците ти и в резултат :
1. Ставаш озлобена кучка, която е сърдита на целия свят и обвинява всички заради своите недостатъци. Ставаш надута и арогантна с цел да компенсираш недостатъците си.
2. Ставаш добричка и услужлива, с грешното впечатление че ако правиш нещо добро и полезно на останалите, така живота ти придобива някакъв смисъл. Развиваш добър и отзивчив характер като компенсация на неприятната външност. Този процес като гледам вече е започнал. Така че това най-вероятно е насоката в която ще продължиш.

Вариант трети: Придобиваш воля да тренираш, отслабваш, и целта на цялото ти съществуване става да се впишеш на всяка цена в социалните стандарти, та дори и да ги надскочиш. Ставаш човек със силен характер, отново като продукт на свръх-компенсация на чувство за малоценност.

В действителност единствения ти проблем е, че се гледаш през очите на другите и желаеш отчаяно да се впишеш в техните стандарти. Оттам идва и цялото ти страдание. Но всъщност егото и "личността"(АЗ-ът) са създадени и формирани от "очите на другите"(обществото), така че най-добрия вариант е да загубиш егото си(себе си). Но затова се искат познания, интроспекция, самоанализ, самосъзнание и някой вътрешни умения и характеристики.

Ти засега си на етап "изживяване като незначителна". Това води началото си от грешната идея че "Ако се оплакваш постоянно и се обвиняваш, нещата някакси ще станат по-добри". "Драмата" в момента е твоята идентичност. Както на някой хора идентичността им е че са "красиви", така твоята идентичност е че си "грозна и дебела". Каквото и да правиш, всичко преминава през тази идея и това те води до постоянен срам, несигурност, самообвинения, самосъжаления и т.н. Най-добре е да се отървеш от всички тези неща.

Моето предположение е, че ще станеш(или вече си станала) емоционално кошче за боклук на останалите с малката надежда да получиш внимание, любов и някакво чувство за принадлежност. Естествено мога да греша.

Пост от преди 2 години, ама ме кефи! Само че не съм съгласен навсякъде. Първо тя си има представа за готино и хубаво момиче. После тя си мисли, че останалите хора имат нейната представа за готино момиче (несъзнателно) и се опитва да покрие тея критерии. После и се обяснява, че това били критериите на обществото и то телепатично и го налагало. Истината е, че опитите ти да се харесаш на останалите всъщност са опити да се харесаш на себе си без да осъзнаваш. Ти няма как да знаеш какво наистина мислят останалите, няма как да ти пратят по Блутут или ВиФи файлове "Обществено мнение" в главата. Ти само можеш да предположиш какво другите харесват. И именно защото нямаш понятие какво всъщност мислят хората около теб, ти базираш "Общественото мнение" на своето собствено. Следователно ако мислиш, че хората не те харесват, то това означава... че ти самият не се харесваш. Звучи странно, нали?
Единственото нещо, което могат да направят околните е да ти променят ценностите, според които се измерваш/измерваш останалите.
Така че хора, не знам дали авторката чете това, дали е станала 200 кила или е свалила, но ако вие самите страдате от подобен проблем хванете се замислете за своята представа за готин човек и работете над нея. А дали представата ви е хубава... Това вече е много относително :).

gl0ri_bonewa
12-05-2014, 16:45
Така като гледам тук се е изписало достатъчно за диети,диетолози и какво ли още не...но на мен ми направи впечатление ,че няколко човека са написали че нямат нищо против дебелите хора,но само ако са дебели поради някаква болест...таа ти като видиш дебеланко да не би да го питаш "Извинявай,ама ти си дебел от мързел или от болест?" и след като чуеш какво ти отговаря тогава да му се подиграваш..в България винаги ще има разделение м/у дебели и слаби и винаги слабите ще бъдат предпочитани колко и тъпи или грозни в лице да са(лично мое мнение).. ии дори и да си дебел или слаб важното е да се харесваш и да не влияеш от хорското мнение..за всеки влак си има пътници! : )

Ivaaaaa
12-05-2014, 16:55
А защо вдигнахте тая стара тема? Вече авторката може да е решила проблема си.

мне, наскоро пак беше пуснала подобна тема. тогава я съжалявах. тогава.

pupuki
12-05-2014, 16:57
Има много причини поради които трябва да предприемеш нещо. Искам да кажа от медицинска гледна точка, а не от чисто лична по отношение на щастието. Трябва да се настройш психически за промяна. Докато вярваш, че си слабохарактерна няма как да си помогнеш. Много потребители са писали по твоята тема, но колко от тези мнения ще приемеш сериозно ако не си готова ?