PDA

View Full Version : Ревнувате ли?



Bookgirl23
01-26-2013, 16:52
Рядко или често?При какви ситуации?Кога за последно? :)

Amore-Mio*
01-26-2013, 17:52
Ревнувам , да.
И се съмнявам да има човек, който да не го прави.

Рядко или често - зависи от човека, от държанието му и от това дали ми дава поводи да го направя.
Ситуациите - също.

За последно - не знам.

xXxPETYAxXx
01-26-2013, 18:00
Ами, понякога ми минават разни мисли от рода на "Тая пък к`ва е и какво иска от него", но не до там, че да му вдигам скандали или да се опитвам да му ограничавам контактите по някакъв начин. Просто за малко вътрешно се дразня и толкова.

xoxi
01-26-2013, 19:07
Ревнувам , да.
И се съмнявам да има човек, който да не го прави.

Защо да няма?
Аз не ревнувам.
Имам пълно доверие на човек до мен, за да съм спокойна, независимо къде и с кой е. А той вече ако е тръгнал да прави нещо с други момичета, дали аз ще го ревнувам или не, няма да ми е от голяма полза. Не виждам смисъл да се тормозя сама по такъв начин. Доверявам му се на 100% и си спя спокойно. :D

Eskapel4o
01-26-2013, 21:51
Аз съм сигурен че почти всеки човек ревнува ... ако пък има хора които не ревнуват значи не обичат достатъчно дадения човек.

sarin4eto
01-26-2013, 21:54
Ревнувам много ясно,но се старая да не си личи,но понякога е очевадно .. :д

CrazyLittleThing
01-26-2013, 23:09
Зависи от супер много неща... най-вече това какво прави той, а не дали някоя кифла му се сваля или не...

xoxi
01-26-2013, 23:14
ако пък има хора които не ревнуват значи не обичат достатъчно дадения човек.

Глупаво, банално и изтъркано вече изказване.
Ревността не е равна на обичта.
По същата логика, аз мога кажа, че всички, които ревнуват нямат доверие на половинките си. Но смятам, че не съм толкова запозната с връзките на останалите, за да определям дали има любов и доверие, съдейки само по това дали се ревнуват или не. Плоско ми се вижда. Много се дразня и когато някой си позволи да говори такива глупости.

marilyn
01-27-2013, 00:09
Не ревнувам. Нямам чувство за собственост спрямо хората. Всеки е свободен да прави каквото иска. И с ревност, и без.. решил ли е да прави нещо, което не ми е приятно.. няма как да го спра. А и не бих.

anonymous708973
01-27-2013, 06:16
В границите на нормалното, приятелят ми също.
Също защитавам мнението, че е странно отсъствието на всякаква ревност. Ако половинката ти седне да да пише по 2-3 часа с човек от противоположния пол или му звънне телефона, той го вдигне и отиде в другата стая да говори половин час? Ти го питаш "кой беше?", отговорът е лаконичното "една позната". Няма ли да изревнувате? Айде бе ;)
Не е нормално просто. Поне за мен не е, айде. Ревността е преекспонирана от всякакви източници като нещо гадно и нещо, което е равно на липса на доверие. Не е вярно. Ревността може да произлиза от чисто дразнене (макар че е хубаво да се прави разлика между двете) - ако някой седне да гали приятелката ти по косата, да си играе с нея и т.н. (тоест - "откъде-накъде той има право да прави това?!)- или чисто и просто от страх да не загубиш човечето до себе си.

Постът ми не е насочен към Мерилин и по никакъв начин не желая да засегна никого, споделям собствения си възглед.

xXxPETYAxXx
01-27-2013, 06:35
Не ревнувам. Нямам чувство за собственост спрямо хората. Всеки е свободен да прави каквото иска.
Ревността и чувството за собственост не са равнозначни. Напротив съвсем различни са - едното е просто, когато ти е неприятно някоя мацка да се навърта и да се сваля на гаджето ти(примерно, когато е съвсем нормално да се подразниш), другото е, когато не просто ти е неприятно, но и му правиш фасони и опитваш да му ограничаваш контактите с противоположния пол и т.н.

И с ревност, и без.. решил ли е да прави нещо, което не ми е приятно.. няма как да го спра. А и не бих.
Е, то е ясно, че няма как да го спреш, а и няма смисъл да се опитваш, но самото определение, че е нещо, което "не ти е приятно" също говори за дразнене, което си е лека форма на ревност :)

Eskapel4o
01-27-2013, 14:00
Глупаво, банално и изтъркано вече изказване.
Ревността не е равна на обичта.
По същата логика, аз мога кажа, че всички, които ревнуват нямат доверие на половинките си. Но смятам, че не съм толкова запозната с връзките на останалите, за да определям дали има любов и доверие, съдейки само по това дали се ревнуват или не. Плоско ми се вижда. Много се дразня и когато някой си позволи да говори такива глупости.

Може да е глупаво банално и тнн там каквито простотии изброи но е вярно :)

passion.
01-27-2013, 14:28
Ревнувам, но до някаква малка степен и само ако има повод.
По принцип имам доверие на човека до мен ..

FuCKkK13
01-27-2013, 14:35
мн съм ревнива.. колко често - от къде да знам,да не ги броя .. при каквито е нужно... скоро :?

heartlesandfreaky
01-27-2013, 14:48
Да, но не прекалено много. Не намирам за нормално от ревност да се опитваш да прекратиш контактите на половинката си с хора от противоположния пол и/или да го/я контролираш по някакъв начин. Ревността само пречи, до нищо хубаво не води.

granger
01-27-2013, 14:50
В границите на нормалното, приятелят ми също.
Също защитавам мнението, че е странно отсъствието на всякаква ревност. Ако половинката ти седне да да пише по 2-3 часа с човек от противоположния пол или му звънне телефона, той го вдигне и отиде в другата стая да говори половин час? Ти го питаш "кой беше?", отговорът е лаконичното "една позната". Няма ли да изревнувате? Айде бе ;)
Не е нормално просто. Поне за мен не е, айде. Ревността е преекспонирана от всякакви източници като нещо гадно и нещо, което е равно на липса на доверие. Не е вярно. Ревността може да произлиза от чисто дразнене (макар че е хубаво да се прави разлика между двете) - ако някой седне да гали приятелката ти по косата, да си играе с нея и т.н. (тоест - "откъде-накъде той има право да прави това?!)- или чисто и просто от страх да не загубиш човечето до себе си.
мда,съгласна съм,при мен тей стоят нещата,а и при мъжа до мен.

Violenza
01-27-2013, 15:00
Аз съм мноооооооого ревнива. Не винаги го показвам, ама съм си самата ревност. :D Той е обратното, ревнува при определени ситуации и от определени хора, но като цяло рядко, а и рядко го показва.

ShtrudeL
01-27-2013, 15:11
Много.
А преди като че ли не бях така..
НО съвсем ясно разбирам, че ако 'се настроя' правилно, мога и да не ревнувам..
Просто се дразня вътрешно дори от супер малки неща, като разговори/погледи и т.н.
Ужасно е моето състояние, но не мога да го контролирам, а знам, че е глупаво..


В границите на нормалното, приятелят ми също.
Също защитавам мнението, че е странно отсъствието на всякаква ревност. Ако половинката ти седне да да пише по 2-3 часа с човек от противоположния пол или му звънне телефона, той го вдигне и отиде в другата стая да говори половин час? Ти го питаш "кой беше?", отговорът е лаконичното "една позната". Няма ли да изревнувате? Айде бе ;)
Не е нормално просто. Поне за мен не е, айде. Ревността е преекспонирана от всякакви източници като нещо гадно и нещо, което е равно на липса на доверие. Не е вярно. Ревността може да произлиза от чисто дразнене (макар че е хубаво да се прави разлика между двете) - ако някой седне да гали приятелката ти по косата, да си играе с нея и т.н. (тоест - "откъде-накъде той има право да прави това?!)- или чисто и просто от страх да не загубиш човечето до себе си.

Постът ми не е насочен към Мерилин и по никакъв начин не желая да засегна никого, споделям собствения си възглед.

+1

shmatarok
01-27-2013, 15:13
Много рядко, но се е случвало. Става ми неприятно, дразня се малко и в повечето случаи нищо не правя по въпроса, ако поведението му продължава да ме дразни - му казвам. Такива кардинални действия като скандали, скърцане със зъби и забрана да си говори с други представителки на противоположния пол, обаче не отправям. Не обичам прояви на болезнена ревност, без значение от коя от двете страни се появява.

PurpleSand
01-27-2013, 16:24
Също защитавам мнението, че е странно отсъствието на всякаква ревност. Ако половинката ти седне да да пише по 2-3 часа с човек от противоположния пол или му звънне телефона, той го вдигне и отиде в другата стая да говори половин час?

мхм ,затова не рабирах приятеля ми.. както и да е.
Ревнива съм,особено ако държа много на човека до мен. Малко повече от допустимото,но .. :)

Bookgirl23
01-27-2013, 21:54
И аз МНОООООГО!!!!!!!

invisible_girl
01-28-2013, 06:51
Ревнувам и то много..и за съжаление в доста ситуации си личи. ;х

heartshapedbox
01-28-2013, 11:40
Много съм станала ревнива напоследък, не знам защо.
Дразня се от някакви супер мънички неща, знам че няма причина и пак.. Гложди ме отвътре.
Иначе такива прояви на ревност, скандали и прочие не правя, не си ограничавам мъжа с нищо, просто си се тормозя вътрешно :Д

SisiStrange
01-28-2013, 13:23
Зависи от ситуацията. Но, да, общо взето, ревнувам. Той също. Рядко си даваме поводи.

fenkaaa
01-28-2013, 21:47
И аз мисля,че почти всеки човек ревнува,дори без поводи понякога.Аз също съм ревнива.