PDA

View Full Version : Apple Iphone 5, Samsung Galaxy S III; очакваният Galaxy S IV



portokalka1994
01-26-2013, 18:43
Може ли някой съвсем реално да съпостави телефоните? Търсих информация в гугъл, обаче там определено с предубеждения се отнасят към новия продукт на Епъл, а доколкото разбрах Галакси 4 се очаква да излезе през април. И още нещо: според вас заслужават ли си продуктите цената? Моля да пишат само компетентни по въпроса :)

Nam3less3
01-26-2013, 18:56
На галакси с3 определено си заслужава, apple лично слагат голяма надценка(за да прибират висока печалба) така както никой друг производител, тъй че айфона е лееко overpriced(аз лично не виждам причина да им давам толкова пари, след като не са кой знае кво повече от останалите).
Иначе като хардуер/дисплей/камера/тяло и 2та къртят, основната разлика е, че единия е с android, другия с ios, коренно различни и противоположни операционни системи, но и 2те са от хубава по-хубава и с безброй хубави аппс и геймс.

Ревюта и сравнения има прекалено много, едно едно ставащо http://www.gsmarena.com/iphone_5_vs_galaxy_s_iii-review-837.php

Аз определено бих изчакал galaxy s4, защото се очакват големи подобрения тази година, иначе от 2та бих взел галаксито, заради по-големият дисплей и по-функционалната ОС.

desi.ivanova
01-29-2013, 15:19
Подкрепям Nam3less3 с 2 ръце! :)

GeGaSa
01-29-2013, 15:37
Здравей, аз в момента съм със Iphone 5, и съм много доволен от него, бих те посъветвал да си купиш Iphone 5, но виж сега.
Изчакай да излезе Galaxy S IV , и научи всичко за него както и за Iphone 5, от там нататък ти ще си решиш кой е по добър и кой, си заслужава да купиш ( Ти избираш защото ти ще го купиш и ползваш, а не хората) , поздрави.

portokalka1994
01-30-2013, 21:19
Мерси за мненията. Според едно от сравненията новия Галакси ще е много по-добър от айфона, но аз имам някаква слабост към епъл, самия външен вид много ми допада /знам, че е много наивно това, не ми се карайте!/, а и много екстри от Галаксито, че и от айфона може би няма да ползвам.. Ще го мисля още.

bebzgirl
01-30-2013, 21:47
Здравей, аз в момента съм със Iphone 5, и съм много доволен от него, бих те посъветвал да си купиш Iphone 5, но виж сега.
Изчакай да излезе Galaxy S IV , и научи всичко за него както и за Iphone 5, от там нататък ти ще си решиш кой е по добър и кой, си заслужава да купиш ( Ти избираш защото ти ще го купиш и ползваш, а не хората) , поздрави.
И аз съм с Iphone 5,бих ти казала да си вземеш Iphone.Не знам,просто цената за мен си струва.Всичките ми приятели,купили си андроиди по-висок клас преди 1-2 години,смятат вече телефоните си за остарели и не дотолкова в крак с технологиите.Докато един Iphone 4,купен преди 2 години си е също толкова актуален,колкото 5цата.Е,естествено по-бавен е и така нататък,но просто...Абе разбра ме.Но е въпрос на личен избор.Галакси също е добър телефон,а и все още не се знае 4ката каква ще е.Но определено изработката на Iphone е много по-добра от тази на с3.Ти си избираш все пак.

(П.С. Това е мое ЛИЧНО мнение,не ме нападайте. :) )

feikk
01-31-2013, 12:33
Именно, щото Iphone 4 е актуален колкото петицата, не си заслужават парите. :D Подобренията в Iphone 5 са минимални и разликата е просто смешна. А парите не. Самсунг според мен имат по-добра ОС и по-добър дизайн. Откъдето и да ги погледна самсунг ми допадат повече. Общо взето работата ми е била такава, че да ги следя по задължение и двете компании с продуктите им доста отблизо и .. на епъл плащаш повече името, отколкото резултатите.

Nam3less3
01-31-2013, 12:42
Всички телефони остаряват за 1 година, защото излизат следващите с по-хубави дисплей, резолюции, камери и хардуер.
Софтуерно просто айфона е по-дълго ъпдейтван от андроидите, но в андроид имаш повече функции и възможности, така че се компенсира. А и неофициално можеш да си слагаш най-новите версии с години напред.

Айфона е по-скъп от галаксито, защото apple не са хардуерна компания а и доста от частите им са custom-made, докато самсунг почти всичко сами си произвеждат, отделно може да увеличават цената заради по-скъпите материали за изработка и ОС(андроид е безплатна), но това не е толкова голям фактор, колкото високия процент печалба, който apple прибира от всеки продаден айфон, за това са с такива завишени цени(един вид не плащаш за марката, ами за да е пълен джоба на собствениците), а могат да си позволят такива цени заради маркетинга им.