PDA

View Full Version : съвети за трениране за начинаещ



doesntmatter
01-26-2013, 21:58
Значи на 14 съм след около месец правя 15 и искам да започна малко от малко да тренирам.Висок съм около 1.75 и тежа около 65 килограма. Ходих ноември 2-3 пъти на фитнес с брат ми, който ходи вече 4-5 години и е на 23 (нали има си мускули), но се отказах, защото бяха само някакви големи, а аз някакъв малък и ме беше срам, колкото и тъпо да звучи. Също така ме дразни брат ми, че ми вика "женски" :D . Не съм гей, но ми се подиграва, че съм висок и слаб. Майка пък ми вика да не почвам да се занимавам с такива работи,защото съм растял, но аз се дразня пък и се усещам, че съм някакъв смешен.Водех много застоял начин на живот до преди месец когато компютъра ми гръмна а на лаптопа не ми тръгват игри (смисал кибичех по цял ден пред компа). В даскало не съм много социален седя си сам, чакам да свършат часовете да се прибера (ако започна примерно нещо няма да седя в стаята примерно до магазин напред наззад). Нещо ако може да ме посъветвате ще съм ви адски благодарен.

Прегледах старите теми, но не намерих нищо полезно

redbul2
01-27-2013, 07:58
Също така ме дразни брат ми, че ми вика "женски" :D . Не съм гей, но ми се подиграва, че съм висок и слаб. Майка пък ми вика да не почвам да се занимавам с такива работи,защото съм растял, но аз се дразня пък и се усещам, че съм някакъв смешен.Водех много застоял начин на живот до преди месец когато компютъра ми гръмна
Ето виждаш ли до къде води обездвижването пред компа и тивито по цял ден. Не само дето брат ти ще те подиграва,ами бъди доволен,че не те шамаросва всеки ден. Щото там където има двама братя и малкия е слаб, падат доста шамари. :D Тъй че си извадил късмет с брат си. Само подигравки търпиш.

А иначе ходи на фитнес или запиши плуване. На фитнеса можеш да ходиш 2-3 пъти с някой приятел,а не с големите. И можеш да ходиш когато залата е по-свободна и така няма да чакаш големите за уредите. За 14-годишен си доста едър. Имаш потенциал за фитнеса.

divakaa_3445
01-27-2013, 08:13
http://www.passion4profession.net/
Тренировки колкото искаш и за каквото искаш.... :)

firstdiesel
01-27-2013, 19:48
ми да не те е срам, щото никой в залата не го ебе ти как изглеждаш ...
върви с брат ти да дигаш и тва е

pipoto
01-27-2013, 21:57
Абе ти знаеш ли къв шишко съм и каква още по-голяма топка бях като почнах фитнес? Аз ходя сам на фитнес и обикновенно има само "големи" ама те ми се радват, че съм решил да се поправя и непрекъснато ми викат "ако има нещо питай" или пък ме насърчават.
Давай смело с главата напред! Ще станеш машина с тея размери! Ако имаш дълги ръце, обмисли варианта бокс на даден етап. :)

Illusion772
01-28-2013, 13:00
Като те е срам или нещо не те кефят другите ходи във време когато няма много хора или пък се вземи телефона пусни си някаква музика и така няма да ги чуваш. Относно фитнеса моя съвет е в началото да започнеш с цялостни тренировки (на цялото тяло) поне месец, казвам го защото брат ти сигурни си тренира определени мускулни групи , а ти още не си трениран.

lubo_4yka
02-03-2013, 15:51
значи братле, добре е че си се осъзнал отрано.... почвай веднага да ходиш на фитнес и то точно когато залата е претъпкана с назобани и напомпани батковци.. това не трябва да те кара да се срамуваш, ами точно обратното - това трябва да те стимулира да трнираш ЯКО и да ги достигнеш, замисли се за тях - те да не са се родили напомпани... аз така започнах хоиш с батковците, слушах ги, учих се от тях и сега съм горд с това, което съм постигнал и сега, когато съм в залата и идват такива подрастваши и ми се възхищават се сещам за себе си и се гордея.... зарязвай компа и по1вай фитнес, бягане и т. нат. ако имаш нужда от съвети за това с какво и как да се храниш или за тренировките пиши ми ще се радвам да те въведа в материята ;)

SurfSky
02-04-2013, 19:45
Хора утре отивам у фитнесо,кажете какви упражнения да правя за начинаещ :D

firstdiesel
02-04-2013, 19:53
има един здрав дет се върти около бару :D него питай!

redbul2
02-04-2013, 20:07
http://www.bb-team.org/workout/1465_parvi-stapki-vav-fitnesa
http://www.bb-team.org/workout/1291_kachvayte-masa-vednaga-sled-4-tata-sedmitsa
http://www.bb-team.org/workout/1359_programa-za-obem-v-tri-dni-za-nachinaeshti

Norty
02-06-2013, 17:42
Почвай кръговото :)