PDA

View Full Version : За или против аборта?



paolina13
01-27-2013, 11:39
Здравейте, аз не съм в такава ситуация, но днес видях една снимка, която ме разчувства... искам да ви запитам вие за или против аборта сте? Ето линк към снимката : http://prikachi.com/images/843/5791843F.jpg

granger
01-27-2013, 11:42
Аз съм за правото на всяка жена да реши какво да прави с тялото си!
Защото има безброй много случаи,в които млади жени са били изнасилени и са забременели. Независимо дали случаят е такъв , съм на мнение,че всяка жена трябва да може да избира.
По-скоро съм за.

AnarchyBoy
01-27-2013, 11:45
Твърдо против!
Но може би това е защото съм в период, в който искам бебченце :oops:
Ся всички шИ мА нахранят, че съм обратен :D who gives a FUCK!
Ще съм най-страхотният татко на земята!

paolina13
01-27-2013, 11:47
когато момичето е насилено, и аз съм на мнение ЗА. Но когато си го направил умишлено, и да го премахнеш... в такъв случай съм против!

xXxPETYAxXx
01-27-2013, 11:48
Аз съм "ЗА" - ако няма възможност да гледа дете или както казаха преди мен, ако бременността е резултат от насилие. По-добре едно дете да не се ражда, ако е нежелано.
За мен не би било вариант да оставя дете за осиновяване, но по принцип това според някои това е по-хуманно от аборта.

granger
01-27-2013, 11:50
Аз съм "ЗА" - ако няма възможност да гледа дете или както казаха преди мен, ако бременността е резултат от насилие. По-добре едно дете да не се ражда, ако е нежелано.
За мен не би било вариант да оставя дете за осиновяване, но по принцип това според някои това е по-хуманно от аборта.

Именно.

BamBamBo
01-27-2013, 12:04
Много пъти съм се замисляла дали съм за или против.И до ден днешен не съм взела страна.При положение,че след аборт,може вече никога да нямаш деца,си струва да помислиш.
Определено съм против оставянето на деца в домове!

AnarchyBoy
01-27-2013, 12:05
Давайте ми ги на мене тия бебоци, аз шИ сАм страОтен баща! ;)

xXxPETYAxXx
01-27-2013, 12:31
^Айде моля ти се!
Сигурна съм на 101%, че ако можеше да забременееш, без да го искаш и без да си готов за дете щеше да си ЗА абортите. Не може да си толкова против, при положение, че няма как да ти дойде на главата нежелана бременност! Ами, ако беше изнасилена девойка, ако беше ученичка на 15-16 години, ако приятелят ти беше те оставил, като е разбрал(за теб щастливата) новина, че ще става татко?!

TheBeliever
01-27-2013, 12:37
^Айде моля ти се!
Сигурна съм на 101%, че ако можеше да забременееш, без да го искаш и без да си готов за дете щеше да си ЗА абортите. Не може да си толкова против, при положение, че няма как да ти дойде на главата нежелана бременност! Ами, ако беше изнасилена девойка, ако беше ученичка на 15-16 години, ако приятелят ти беше те оставил, като е разбрал(за теб щастливата) новина, че ще става татко?!
А ако просто не искаш деца?


Твърдо За. Държа на правото си да реша дали да дам живот или не.

xXxPETYAxXx
01-27-2013, 12:47
^В предния си коментар казах, че е по-добре едно бебе да не се ражда, ако е нежелано.

В цитата просто изреждах примери, за които е напълно нелепо да си против аборта.

TheBeliever
01-27-2013, 12:51
^В предния си коментар казах, че е по-добре едно бебе да не се ражда, ако е нежелано.

В цитата просто изреждах примери, за които е напълно нелепо да си против аборта.
Мда де. Аз просто допълних още един пример. :)

AnarchyBoy
01-27-2013, 12:55
PETYA права си разбирам те, но аз от гледна точка на сериозен момък, който иска детенце в скоро време
(въпреки че съм млад) ти казвам, че съм против - независимо кое е девойчето не бих постъпил като насран гъз и да избягам!
Ако бях момиче може би щях да мисля по друг начин.
Но сега съм твърдо против! Опрем ли до решение обаче, естествено че мамата трябва да реши.

kalpazanka
01-27-2013, 12:56
За.

Оставям настрани изнасилвания и бла-бла. Няма по-висша форма на тъпотия и простотия от това да не си мръднеш пръста, за да предотвратиш нежелана бременност.

Amore-Mio*
01-27-2013, 12:59
Според-зависи от ситуацията, от възможностите, от възрастта на родителите.
В ситуация, в който родителите са непълнолетни, което веднага означава, че нямат възможност да задържат това дете, да се грижат за него, съм за. Но в ситуация, в която родителите са достатъчно големи и зрели, готови и имащи възможност да се грижат за частта от тях, съм против. Но каквото и да кажем, и изпишем по темата - всеки сам за себе си решава какво да прави със себе си, с тялото си, с частта, от тях.

kalpazanka
01-27-2013, 13:00
Тъжното е обаче, че масово жени правят по 2-3 аборта, което показва пълна липса на предпазливост и загриженост.
Аз съм свидетел точно на тази тенденция и ми иде да им обърша по не знам колко шамара. Като толкова не искат деца, да си затварят краката или да си вържат тръбите.
Масово пък в ученическите си години част от безмозъчните са правили кюретаж след кюретаж и като намерят принца и се оженят, тръгват по кабинети, лапароскопии и инвитро клиники.

AnarchyBoy
01-27-2013, 13:10
Пример:
В момента съм с нова приятелка (има няма седмица) и ми е рано да говоря каквото и да било,
но да кажем че мине поне година и забременее, ще я оставя да реши, НО аз ще искам това дете !
Друг е въпроса, че ще ни е трудно и т.н. Но ще се справим някак си!
Но аборта няма да го забравя никога. Това си е човешки живот, страшни много ще ме боли!

Това е чисто хипотетично да не ме изядете сега с парцалите :lol: ;)

xoxi
01-27-2013, 13:46
AnarchyBoy, това да искаш дете няма нищо общо с това дали ще си за или против аборта.

cweeet
01-27-2013, 14:10
когато момичето е насилено, и аз съм на мнение ЗА. Но когато си го направил умишлено, и да го премахнеш... в такъв случай съм против!

ok
Ако си го направил УМИШЛЕНО (НАРОЧНО), защо ти е да го премахваш,след като си го искал?
logic much?
Aко е било НЕУМИШЛЕНО (ИНЦИДЕНТ),тогава съм напълно ''за''.Случват се и такива неща.
besides, едва ли зиготата/ембриона може да размишлява и обича,такива картинки според мен са абсолютно безсмислени.
inb4 h8

nymphadora
01-27-2013, 14:23
Оф, какви са тия позиции "против съм, ама ако става дума за еди какво си съм за"...

Твърдо "за" аборта съм. Никой не може да принуди жена да роди и отгледа дете. По-добре аборт, отколкото да го родиш и да го оставиш в дом за деца.
Никой не е застрахован от гафове. Тъжното е обаче, че масово жени правят по 2-3 аборта, което показва пълна липса на предпазливост и загриженост. Не знам как го допускат, наистина, отвратително е. Ако един ден ми се наложи да правя аборт, недай си Боже, ще го преживея адски тежко и най-вероятно цял живот ще се обвинявам след това.

Моето мнение е абсолютно същото.
Спомням си като малка как бях твърдо против,но откакто водя полов живот и разбрах нещата,си промених мнението.

granger
01-27-2013, 14:27
И аз като бях на 13-14 си ги мислех по друг начин,ама крайно много ми се промени мирогледа,особено след като започнах да водя полов живот.

paolina13
01-27-2013, 14:34
За картинката която постнах, наистина си е така! Тя не може да размишлява, вярно, но това е просто тема, в която искам да видя колко хора са За и колко Против, защото все пак, ако направиш аборт, може вече да не можеш да забременееш!

xXxPETYAxXx
01-27-2013, 14:40
...Но в ситуация, в която родителите са достатъчно големи и зрели, готови и имащи възможност да се грижат за частта от тях, съм против.
Дори и да не го искат?!
Е да, има случаи, в които една непланирана бременност е шокираща новина в първите дни, но след като я възприемат родителите решават, че искат да запасят детето.
Но това си е лично решение и няма как мнението на някой друг да е от значение. Хубаво е, че има алтернативи все пак.

TheBeliever
01-27-2013, 15:18
А картинката цели да провокира точно майчиния инстинкт, не друго.


По-скоро се опитва да вмени чувство за вина. При това по доста грозен начин.

cweeet
01-27-2013, 15:29
абсолютно се опитва да вмени чувство за вина по доста глупав начин.Написах,че са безсмислени,понеже всеки човек има глава на раменете и може да мисли и дори да стават гафове, жените сами вземат решенията какво да правят и такива картинки,вменяващи вина са безсмислени.

плс,чети какво пиша и не се превъзнасяй особено,оки?

shmatarok
01-27-2013, 15:31
Оф, какви са тия позиции "против съм, ама ако става дума за еди какво си съм за"...

Твърдо "за" аборта съм. Никой не може да принуди жена да роди и отгледа дете. По-добре аборт, отколкото да го родиш и да го оставиш в дом за деца.
Никой не е застрахован от гафове. Тъжното е обаче, че масово жени правят по 2-3 аборта, което показва пълна липса на предпазливост и загриженост. Не знам как го допускат, наистина, отвратително е. Ако един ден ми се наложи да правя аборт, недай си Боже, ще го преживея адски тежко и най-вероятно цял живот ще се обвинявам след това.
+1
Ако алтернативата е майката да зареже детето в дом за деца, където особено в България това си е обричане на нещастен живот и мизерия в повечето случаи, то по-добре това дете изобщо да не се ражда.

Canis_Dirus
01-27-2013, 15:37
За.
но за авторката е прекалено късно.

Violenza
01-27-2013, 16:06
По-скоро се опитва да вмени чувство за вина. При това по доста грозен начин.
Не е особено нормално да не изпитваш чувство за вина след аборт.


cweeet, добре че са го написали преди теб.

granger
01-27-2013, 16:15
По-добре чувство за вина известно време,отколкото цял живот да гледаш дете,което не си искал.
Леля ми за съжаление премина през ада ,наречен спонтанен аборт, въпреки че по никакъв начин не го е причинила ,и не го е искала,пак изпитваше вина. Вина винаги има, с времето просто минава.

TheBeliever
01-27-2013, 16:18
Не е особено нормално да не изпитваш чувство за вина след аборт.



Не знам дали е нормално или ненормално, и се надявам никога да не узнавам от първа ръка.

Но не е нормално странични хора да експлоатират това чувство по подобен начин. Вероятно е достатъчно трудно да живееш с последиците от деянието си и без наличието на такива "поучаващи" картинки.

Azoria
01-27-2013, 16:24
Всеки има право на избор. Аз също бих, ако се наложи. А под "наложи" имам предвид да забременея в период от живота ми когато не искам или още не съм дори и малко подготвена. Определено се надявам да съм завършила висше, да имам сигурна работа, да имам стабилна,любяща връзка и да най-вече да имам желание да съм майка. Ако ми се случи непредвидено и преценя,че няма да се справям , колкото и да се мразя след това, бих направила този избор.

heartlesandfreaky
01-27-2013, 16:32
Интересна тема. Ако правят аборт само защото нямат сексуална култура и хигиена и не са мислили навреме, заслужават да им завъртиш няколко шамара... Трябва да се мисли предварително, не да си правиш кефа и после да отнемаш живот, защото сам не си се погрижил всичко да е окей. Като не можеш да поемеш отговорност за едно дете и за действията си, няма да правиш секс без презерватив/противозачатъчни.
В случаите, когато момичетата са изнасилени съм ЗА аборта.
Когато нямат пари да ги гледат съм по малко и за двете. От една страна ЗА, защото е по-добре детето изобщо да не се ражда, отколкото да му се отнеме възможността за пълноценно детство, оставяйки го в дом, но от друга против - отново като знаеш, че нямаш възможност да отглеждаш малко дете, взимай предпазни мерки!

granger
01-27-2013, 16:42
Всеки прави грешки , а една грешка не бива да определя съдбините на децата. Щом не е желано...няма смисъл да се ражда.

cweeet
01-27-2013, 16:50
Не е особено нормално да не изпитваш чувство за вина след аборт.


cweeet, добре че са го написали преди теб.

ok

draid
01-27-2013, 17:13
На този етап от живота ми знам че ако се случи приятелка да забременее, не бих подкрепил аборт в никакъв случай. Не мисля, че трябва такова нещо да тежи на съвестта ми.

sweetka_96
01-27-2013, 17:29
За. :)

gersinkaa
01-27-2013, 17:35
Против!
като не иска бебе ще се научи да прави безопасен секс ;)

но ако е насилване съм За

granger
01-27-2013, 17:36
^ недей говори така, всеки прави грешки,дори и най-образованите и тези,които се пазят.
Недай боже да ти дойде до главата друго ще мислиш.
Според теб по-добре ли е да отгледаш дете в нищета,само щото "моралните" ти ценности не позволявали аборта...айде не.

gersinkaa
01-27-2013, 17:55
^ недей говори така, всеки прави грешки,дори и най-образованите и тези,които се пазят.
Недай боже да ти дойде до главата друго ще мислиш.
Според теб по-добре ли е да отгледаш дете в нищета,само щото "моралните" ти ценности не позволявали аборта...айде не.


точно това ме провокира да отговоря така.. на мен не ми се е случвало, но повярвай, аз съм ПЛОД на един секс без предпазни мерки и к'во-майка ми е принудена да ме гледа, 'щото не искала да прави аборт.. еми да, главната причина идва от това, че не знаят как да се пазят :) развела се е с баща ми, имаше си приятел... абе да не изпадам в подробности, само ще кажа, че е била на 17 когато ме е родила и че никога не съм имала живота, който са имали другите деца и никога не съм имала обичта и подкрепата от родителите ми, които имат другите деца.. И причината за аборта е секса без предпазни мерки.. това исках да кажа с коментара си

granger
01-27-2013, 18:15
Малка си още.

И причината за аборта е секса без предпазни мерки
не,не е. Говорим за желанието и възможността на една жена да го гледа това дете. Дори и на 17 да е,щом го е искала бебето - родила го е. Така е сметнала за добре. Има жени,които мислят по друг начин и те трябва да имат правото да решават.
Ти сега си против,замисли се само като започнеш да водиш полов живот , и по някаква причина ти мине през акъла,че си бременна? Какво ще решиш да направиш?
Тва си е твоето мнение де,но доста неща не си видяла, за да даваш толкова категорично мнение.
Твое си е. Не те карам да го променяш,а само да се замислиш над нещата.

gersinkaa
01-27-2013, 18:38
Има ли желание-има и начин :) но не съм против това една жена да избира какво да прави-дали да запази или унищожи един живот... до някъде е по-добре да го няма детето, защото после страда, а то не е виновно...

granger
01-27-2013, 18:44
Ето.

Kaena Smith
01-27-2013, 18:53
Твърдо ЗА!
Наистина жалко е да чуваш за 12,13 годишни,направили аборт или за поредното момиче,издъхнало на масата при някой касапин,НО обществото и разни морални кодекси втълпяват това чувство за вина!Това е просто ембрион,не дете!

"Абортът е преждевременно прекъсване на бременността чрез изхвърляне или отстраняване на ЕМБРИОНА от матката..."
"Ембрион (на латински: Embryon) се нарича полученият след оплождането при двуполовите организми нов организъм."
"Дете е човек, който не е достигнал зрялост, в биологичен смисъл това е човек във възрастта между РАЖДАНЕТО и пубертета."

И за тези,които са против,независимо от обстоятелствата:
1)По-добре ли е едно дете да израсне в дом?
2)По-добре ли е едно дете да бъде отгледано без обич?
3)По-добре ли е да израсне в крайна бедност?

Съмнявам се...
За мен лично,грях е не да лишиш някой от правото на живот,а да го обречеш на ужасен такъв.

marilyn
01-27-2013, 19:04
Аз съм "ЗА" аборта. Всеки има право на избор, а ако детето не е желано или има шанс да се роди увредено по някакъв начин.. по-доброто решение е аборт. Грешките трябва да се поправят на време.

Mladenoff
01-27-2013, 19:11
Твърдо "за"! Един човек трябва да е готов, както психически, така и финансово да бъде родител. Т'ва да не ви е котило с 10 прекрасни котенцета, дето всичко е въпрос колко са сладки, разбираш ли.


Може би и това е причината да има такива лекета - кофти родители...

DragonLady
01-27-2013, 20:18
Аз съм "ЗА" - ако няма възможност да гледа дете или както казаха преди мен, ако бременността е резултат от насилие. По-добре едно дете да не се ражда, ако е нежелано.
За мен не би било вариант да оставя дете за осиновяване, но по принцип това според някои това е по-хуманно от аборта.

И аз съм на това мнение! Всяка жена трябва да им право на избор!

greenblood
01-27-2013, 20:56
ТВЪРДО ПРОТИВ! ЩОМ НЕ СТЕ ВНИМАВАЛИ ТРЯбВА ДА СИ ГО ГЛЕДАТЕ.

nymphadora
01-28-2013, 05:51
ТВЪРДО ПРОТИВ! ЩОМ НЕ СТЕ ВНИМАВАЛИ ТРЯбВА ДА СИ ГО ГЛЕДАТЕ.

А ТАКА И ВИЖТЕ ПЪРВО КАРТИНКАТА ПРЕДИ ДА ГОВОРИТЕ !!

paolina13
01-28-2013, 05:52
За.
но за авторката е прекалено късно.
Иззвинявай, но под авторката мен ли имаш в предвид? И защо да е прекалено късно? Ти видя ли на колко съм?

magi_dark
01-28-2013, 07:53
Аз съм За,не ми харесва идеята за аборт,но съм на мнение,че ако не искаш детето и не можеш да се грижиш за него,е по-добре да го махнеш,вместо да го дадеш в дом,където да се гаврят с него по всякакъв начин....... Правила съм аборт,бях на 19 и щях да се омъжвам,когато седмица преди сватбата хванах Господина на калъп,а 2 седмици по-късно разбрах за бременноста......... Ако не го бях хванала,щях да се омъжа,да си родя детето и да си живеем "щастливо",но при налчната ситуация нещата се промениха,самотна майка на 19,безработна и учаща........... Избрах по-лесния вариянт............

tori
01-28-2013, 08:10
Според-зависи от ситуацията, от възможностите, от възрастта на родителите.
В ситуация, в който родителите са непълнолетни, което веднага означава, че нямат възможност да задържат това дете, да се грижат за него, съм за. Но в ситуация, в която родителите са достатъчно големи и зрели, готови и имащи възможност да се грижат за частта от тях, съм против. Но каквото и да кажем, и изпишем по темата - всеки сам за себе си решава какво да прави със себе си, с тялото си, с частта, от тях.
Това до някъде. Мисли се според самата ситуация. Ако родителите са достатъчно големи хора с постоянна работа и възможност да гледат дете, но не искат, си има ужасно много начини да се предпазят - презервативи, противозачатъчни и прочее. Ама да правят небезопасен секс и после аборти, си е жива простотия.

anonymous708973
01-28-2013, 08:15
Но в ситуация, в която родителите са достатъчно големи и зрели, готови и имащи възможност да се грижат за частта от тях, съм против.

Я се замисли дали ако хората са ЗРЕЛИ и ГОТОВИ, биха абортирали? Тотална логика ти липсва.
Това, че според теб двойка на 23-26 години няма как да не е готова, защото има работа, собствен дом и добра заплата, съвсем не значи, че е готова за себе си.


По-скоро се опитва да вмени чувство за вина. При това по доста грозен начин.

Не знам дали е нормално или ненормално, и се надявам никога да не узнавам от първа ръка.

Но не е нормално странични хора да експлоатират това чувство по подобен начин. Вероятно е достатъчно трудно да живееш с последиците от деянието си и без наличието на такива "поучаващи" картинки.

Да, да и пак да.

minchorna
01-28-2013, 08:15
Против..това си е убийство

xXxPETYAxXx
01-28-2013, 08:19
Интересно е, че така като гледам момчетата писали в темата са "Против" :D
Лицемерничите тука, щото няма как вие да се налага да вземате подобно решение!

granger
01-28-2013, 08:23
Интересно е, че така като гледам момчетата писали в темата са "Против" :D
Лицемерничите тука, щото няма как вие да се налага да вземате подобно решение!
Именно.
Щом един ембрион на 2 месеца с максимална големина от 11мм , да се отстрани е убийство -значи и мастурбацията при мъжките индивиди е?

minchorna
01-28-2013, 08:28
Пишете ме сериен убиец :D

POLLINA
01-28-2013, 08:34
Твърдо против!
Човек трябва да поема отговорност за действията си.
В крайна сметка говорим за живот !

minchorna
01-28-2013, 08:37
Твърдо против!
Човек трябва да поема отговорност за действията си.
В крайна сметка говорим за живот !

+1

SwEeTMuFFiN
01-28-2013, 09:15
По-добре аборт, отколкото детето да го очакват домове и самота..
И да, ако е от изнасилване също.
НО, ако е някакво празноглаво момиченце дето се е*е насам натам и не е чувало за презервативи, определено аборт! Даже по-скоро е трябвало нея да абортират.

Kaena Smith
01-28-2013, 09:27
Твърдо против!
Човек трябва да поема отговорност за действията си.
В крайна сметка говорим за живот !

И след няколко години на такива разсъждения,ще заприличаме на африканска държава.

dream1707
01-28-2013, 09:28
Аз съм "ЗА". Навярно лично аз не бих го направила, силно се надявам да не ми се и налага, но мисля, че всяка жена трябва да има право на този избор. Смятам, че да родиш едно дете, когато не си искал... да не му даваш нужните му любов, грижи и прочие и то през целия си живот да се чувства нежелано също е жестоко. Точно в момента имам 3 познати, които са бременни, всичките са под 18, едната даже е на 14 ... И какво ? Мислите ли, че едно детенце може да се развива пълноценно отгледано от друго "дете" ?
Понякога дори аборта е по-малкото зло.

DisappointedDreamer
01-28-2013, 09:53
За.

Violenza
01-28-2013, 10:42
Но не е нормално странични хора да експлоатират това чувство по подобен начин. Вероятно е достатъчно трудно да живееш с последиците от деянието си и без наличието на такива "поучаващи" картинки.
Погледни какво сме коментирали преди това с Калпазанка. ;)


Точно в момента имам 3 познати, които са бременни, всичките са под 18, едната даже е на 14 ...
Гледам опулено и невярващо.

Auriss
01-28-2013, 11:24
Непонятно ми е защо някои от вас си позволяват да наричат мръвката, която расте в нечий корем 'живот'.
Живот е колкото замразената пържола във фризера ви. Или прясно издрисканото в тоалетната чиния.

Абсолютно ЗА. Всъщност не ми дреме, де, 'щото не виждам какво право имам в случая да казвам някому какво да прави в такава ситуация, ама за спорта ...

POLLINA
01-28-2013, 11:29
И след няколко години на такива разсъждения,ще заприличаме на африканска държава.

Чакай малко! Има си предпазни средства за тая работа.

granger
01-28-2013, 11:32
Чакай малко има хиляди случаи,в които предпазните средства не вършат работа,има изключения, има и насилствено забременяване. Аз съм ЗА правото на избор,ако иска да маха бебето- да го маха,ако иска да го гледа-нейна си работа. Но да даваш толкова праволинейни аргументи е меко казано тъпо.

POLLINA
01-28-2013, 11:38
Темата не е за това дали да имаш право на избор. Естествено,че всеки има право сам да прецени кое е по-добре за себе си.
Аз лично съм против.
На мнение съм ,че човек трябва да поема отговорностите си,независимо какви са те.

granger
01-28-2013, 11:40
Понякога човек се озовава в ситуации,в каквито не е предполагал,че ще попадне.

POLLINA
01-28-2013, 11:47
Възможно е и оттам нататък всеки трябва да реши как да постъпи.
Аз говорих за себе си.

Kaena Smith
01-28-2013, 12:24
Като говорите за себе си поне го споменавайте!Да си против абортите за мен значи да си против тях изобщо.Да желаеш да се забранят или ограничат на някои хора по някакъв начин.Дали ти би го направил или не,е личен избор,не позиция!Иначе звучи като двоен стандарт,едновременно си против аборта,но в същото време би го направил.

Иначе granger го каза,няма как да предвидиш всичко.От една страна,обаче примера с изнасилването,не е коректен.Тъй като още в болницата,на момичето би трябвало да се дадат медикаменти,с които да се предотврати бременността.Разбира се,има и момичета,които по една или друга причина,не вземат такива мерки.И въпреки това,има случаи,в които момичето/жената ражда детето.

POLLINA
01-28-2013, 12:42
оффф.Хората,които решават не сме нито ти,нито аз.
И не съм съгласна с теб.Личният ми избор по никакъв начин не се различава от позицията ми.
Никъде по-горе не съм споеманала,че бих го направила.

granger
01-28-2013, 12:45
.Тъй като още в болницата,на момичето би трябвало да се дадат медикаменти,с които да се предотврати бременността.

Тва ,откъде и как ???
Маса момичета не си признават,щото ги е срам,но както и да е.
Много се измени темата , не е въпрос само за изнасилвания и тн,ама много се отплеснахме.

dream1707
01-28-2013, 13:08
Гледам опулено и невярващо.

Мда и аз така гледах като ми казаха. 3 момичета, едната е 7ми клас, 10 клас и една в 11ти, ... разбират някъде към 4-5 месец, че са бременни, цветна бременност. За това и не са направили аборт.
А точно в днешно време за жалост много често попадам на подобни случаи ... Една камара момичета на моите години познавам, които са правили аборт... Вече ще кажеш, че е нещо нормално. И са си българки, не е да е от някое ромско семейство.
Какво ще даде едно такова момиче на детето си, как ще го отгледа ?

Navy
01-28-2013, 13:11
Твърдо ЗА, стига условията да са добри и да е минимален рискът за здравето. Особено в началото. Ако вече има оформени органи като сърце става по-трудно.

fakesmiles
01-28-2013, 14:14
ЗА какъвто и да е случая!Всяка жена има право да реши дали иска да има дете или не.
Ядосвам се,като виждам някакви подобни картинки,които целят да наложат някакъв морал.

anonymous708973
01-28-2013, 15:42
3 момичета, едната е 7ми клас, 10 клас и една в 11ти, ... разбират някъде към 4-5 месец, че са бременни, цветна бременност. За това и не са направили аборт.

Тая цветна бременност е голяма рядкост. Какъв е шансът просто да се на обърнали внимание, че им липсва цикълът сума време или че прокървяват, но това не е цикъл?
Родителите им какво ще ги правят?

Kaena Smith
01-28-2013, 15:43
.Тъй като още в болницата,на момичето би трябвало да се дадат медикаменти,с които да се предотврати бременността.

Тва ,откъде и как ???
Маса момичета не си признават,щото ги е срам,но както и да е.
Виж следващото изречение. :)
Иначе в някои страни има такава практика.


оффф.Хората,които решават не сме нито ти,нито аз.
И не съм съгласна с теб.Личният ми избор по никакъв начин не се различава от позицията ми.
Никъде по-горе не съм споеманала,че бих го направила.
За мен има разлика,вече я обясних.Това не пречи да си "за" или "против" и за двете.
Впрочем от една страна не съм съгласна,че не решаваме ние.Представи си да забранят абортите в България.Едни хора ще подкрепят решението,но други няма и по някакъв начин ще изразят протест.

xXxPETYAxXx
01-28-2013, 16:10
Мда и аз така гледах като ми казаха. 3 момичета, едната е 7ми клас, 10 клас и една в 11ти, ... разбират някъде към 4-5 месец, че са бременни, цветна бременност. За това и не са направили аборт.
А точно в днешно време за жалост много често попадам на подобни случаи ... Една камара момичета на моите години познавам, които са правили аборт... Вече ще кажеш, че е нещо нормално. И са си българки, не е да е от някое ромско семейство.
Какво ще даде едно такова момиче на детето си, как ще го отгледа ?

Абе да, 3 момичета и трите с цветна бременност?! Абсурдно е...
Не ми е ясно, как по дяволите стигат до бременност?! И аз съм правила секс без презерватив още от преди да съм на противозачатъчни, но не съм имала подобни проблеми(слава Богу)

mishka231
10-14-2013, 16:12
Пример:
В момента съм с нова приятелка (има няма седмица) и ми е рано да говоря каквото и да било,
но да кажем че мине поне година и забременее, ще я оставя да реши, НО аз ще искам това дете !
Друг е въпроса, че ще ни е трудно и т.н. Но ще се справим някак си!
Но аборта няма да го забравя никога. Това си е човешки живот, страшни много ще ме боли!

Това е чисто хипотетично да не ме изядете сега с парцалите :lol: ;)

Харесва ми как мислиш :) (у)

damon9600
10-14-2013, 18:19
Определено за.Няма смисъл всички около теб да се мъчат заради грешен избор.Аборта е добро решение.За съжаление усложнението да нямаш деца(възможно,не задължително) малко дърпа назад.И въпреки това смятам,че ако вземеш достатъчно предпази мерки няма опасност ( примерно комбинация от два контрацептивни мерки.Разбира се говорим,когато може.При изнасилвания не те питат пила ли си хапчета,презерватив да слагам ли.

EinGutesKind
10-14-2013, 18:55
ЗА, ако родителите нямат възможност да го гледат и расте в мизерия и нищета ...

heartlesandfreaky
10-14-2013, 19:30
Зависи си доста от ситуацията. Всеки има право на личен избор, ако е станал инцидент (изнасилване или пък е абсолютно нежелана бременност) и майката няма възможност (или пък желание) да си гледа детето, то смятам, че е в пълното си право да го махне.
Ама ако просто си е разтваряла краката пред всеки, тц. Ще си носи последствията. Трябва да се поема отговорност за действията, независимо какви са те.

Lilanda
10-14-2013, 19:40
Няма смисъл всички около теб да се мъчат заради грешен избор.
Чакай сега, защо трябва да ангажираш всички около теб 'заради грешен избор'...Не казвам, че сума ти народ няма да направи точно това, но не е задължително да е така..Давам ти пример: 22-годишно момиче, отдавна отделено от родителите си, забременява от приятеля си, с който имат 4 години връзка. В момента, в който му казва, че е бременна, той я изоставя, но тя решава да си отгледа детето сама. Не ангажира абсолютно никой...

А и защо изборът да е грешен? Това, че искаш да отгледаш плода на твоята любов значи ли, че правиш грешен избор?

едит: Не ме разбирай погрешно..Твърдо за абортите съм. Просто не мисля, че е задължително да мъчиш всички с това бебе..;д

prince
10-14-2013, 19:57
Доста малоумна тема. Зависи от хората и ситуацията в която се намират. Не можеш просто да кажеш За или Против.

Cloud9
10-15-2013, 12:25
Аз съм винаги за!Щом някой е решил че не може да изгледа дете значи е така!По-добре аборт в ранните месеци, отколкото ново дете в сиропиталище или в разпадащо се семейство.Независимо от възрастта на родителите!

Fisherman
10-15-2013, 12:34
Пример:В момента съм с нова приятелка

шегаджия

baby_baby
10-15-2013, 12:43
Твърдо против!

Lilanda
10-15-2013, 13:27
шегаджия
Ти пак ли правиш опити да се заяждаш?

Carpe Diem
10-16-2013, 01:04
За, нямаме нужда от нежелани деца.

Fisherman
10-16-2013, 05:55
Като не искаш деца няма и да се шибаш

marilyn
10-16-2013, 07:28
ЗА абортите съм. На всеки може да се случи да направи грешка. После, ако си научи урока, ще е добре. Когато не си искал да правиш дете, по-добре е да не го раждаш. Особено в тия нашите години, колко от нас са готови за дете? Да си посрещнат грижите, разноските и тн. и после да не им е тъпо като приятелчетата им вършеят на ляво на дясно, пък те дундуркат бебе.

Човек прави грешки и трябва да ги отстранява навреме.

granger
10-16-2013, 09:02
За.

iztukana_ot_zloba
10-16-2013, 10:15
за

prince
10-17-2013, 11:01
Против.

MynameisKris
10-17-2013, 18:38
Абортът е напълно нормално нещо, стига да изядеш плодът обратно после.

poncho
10-17-2013, 21:11
Против ! Не можеш да кажеш, че не се чувстваш готов и да направиш аборт.Никой не се е родил знаещ всичко.А ако стане така, че след тоя аборт не можеш да имаш деца? Никой не е застрахован. Познавам хора, които имаха цялото желание на света да си имат детенце, въпреки че не живееха в перфектните условия и т.н., но не успяха и си осиновиха и сега са супер щастливото семейство. И просто не разбирам как ще узнаеш че в теб се заражда нов живот , че ти си го създал и ще си кажеш: "Оф тая година не ми се гледа бебе, айде ше го оставим за другата година или за след като си сменя работата" .Като изключим изнасилванията или 14 годишните(което като цяло не е нормално) аборта е абсолютно табу за мен.Като смяташ , че още не си подготвен ще се постараеш за 9 месеца да станеш. А и не знам какъв човек трябва да си, за да си погледнеш детето в очите и да кажеш, че е "нежелано дете".

gogo4o4o
10-17-2013, 21:38
Естествено, че "за". Глупав въпрос предвид това в кой век се намираме, жалко, че цари такова масово невежество.

NeutralMilkHotel
10-17-2013, 21:43
Ще съм лицемер, ако кажа "против". Ами, като вземеш Ескапел? Прекъсването на бременност е прекъсване на бременност. Всеки с хуманно мислене би ме подкрепил в това, че разлика между еднодневен, едноседмичен и едномесечен плод няма. Който отрече е готов да извърти всичко в подкрепа на егоизма си.
Ако сега ми се случи...Ще го задържа с радост. Нямам търпение да си имам дете, така че дори и да дойде непредвидено, и по-рано, няма да е нежелано. Ще има финансови затруднения определено, но нещата ще се подредят.
От друга страна ми се ще майка ми да беше направила аборт - не можа да ми осигури нищо, което всяко дете трябва да има. Което ме кара да се замисля...
Има жени, които нямат избора и/или достъпа до квалифициран персонал.
А има и такива, които...Ще ме извините, но заслужават да бъдат кастрирани. Други пък чисто и просто нямат възможност - психологическа или финансова.
Аз лично си се представям повече как отглеждам дете, от колкото как убивам едно. Как търся пари за количка, отколкото за аборт...
"Против" за мен самата в този конкретен етап от живота ми, "за" в глобален мащаб.

Ако си пълнолетна, от средната класа и със сериозна връзка...И въпреки това направиш аборт, защото "не се чувстваш готова"...Е, това никога не съм разбирала и няма и да го...

Fisherman
10-18-2013, 16:24
аборта е убийство,нека разюзданите курвите се самозалъгват,че така се прави
май забравихте,за какво са ви дадени тия полови органи а

C0oKieS
10-18-2013, 16:31
е зависи ако момичето е на 12 за или на 14 за и ако е по-малко съм за ако е по голяма 22 и нагоре против

granger
10-18-2013, 17:06
аборта е убийство,нека разюзданите курвите се самозалъгват,че така се прави
май забравихте,за какво са ви дадени тия полови органи а

Нали се сещаш,че не става въпрос само за "разюздани курви"?
И да, няма да го раждаш ти, така че , какво прави една жена си е лично нейна работа. Ако не иска, не може, и ред други причини, да има дете - то си е нейно право да го махне.

Fisherman
10-18-2013, 17:10
престъпление срещу човечеството се нарича,защото детето може да допринесе много,жената като не иска деца да не прави секс,толкова е просто

TheBeliever
10-18-2013, 17:10
аборта е убийство,нека разюзданите курвите се самозалъгват,че така се прави
май забравихте,за какво са ви дадени тия полови органи а
И твоя не ти е даден, за да лъскаш пред компютъра, но някой да ти държи сметка за това?






По темата вече съм се изказвала.

Fisherman
10-18-2013, 17:12
откъде разбра ,че лъскам пред компютъра?

TheBeliever
10-18-2013, 17:13
От къде разбра, че ембриона ще допринесе много за света?

Fisherman
10-18-2013, 17:18
От къде разбра, че ембриона ще допринесе много за света?

не съм,просто я има тая възможност,защо да лишаваме света от човек,само защото майка му се е лакомила за кур?

tireheb
10-18-2013, 17:30
абе от една страна "за", щото се убиват бебета
ама пък от друга дава на жената избор
тъйче.. сложна дилема ;/

TheBeliever
10-18-2013, 17:46
не съм,просто я има тая възможност,защо да лишаваме света от човек,само защото майка му се е лакомила за кур?

Може да стане и сериен изнасилвач на малки момченца. Аргументът ти не струва.

Carpe Diem
10-18-2013, 17:50
не съм,просто я има тая възможност,защо да лишаваме света от човек,само защото майка му се е лакомила за кур?

Само майка му ли е виновна в случая? Обикновено за тези неща трябват двама.

Fisherman
10-18-2013, 20:47
Може да стане и сериен изнасилвач на малки момченца. Аргументът ти не струва.

само,че вероятността да стане е по-малка от тази да бъде нормален човек,човешката раса трябва да върви напред,не назад заради нечии егоистични премеждия

Fisherman
10-18-2013, 20:48
Само майка му ли е виновна в случая? Обикновено за тези неща трябват двама.

Да прав си и двамата ще са виновни.Със секса идва и голяма отговорност,ако не можеш да я понесеш,моля не практикувай.

JakSparrow
10-18-2013, 22:22
за аборта

за тва домовете са пълни с деца без родители

AliceSw
10-19-2013, 08:26
не съм,просто я има тая възможност,защо да лишаваме света от човек,само защото майка му се е лакомила за кур?

и как реши, че светът има нужда от още хора


ако ми се наложи, ще направя...никой няма право да ме критикува за собствените ми решения и избори...не ме интересуват противни картинки, подтикващи към мним морал...

Fisherman
10-19-2013, 11:51
Добре ето го въпроса зададен от друга гледна точка.Как така ще лишаваш бъдещото си дете от живот?

TheBeliever
10-19-2013, 12:10
Добре ето го въпроса зададен от друга гледна точка.Как така ще лишаваш бъдещото си дете от живот?

Нежеланият/случайно/насилствено заченат ембрион не е бъдещото ми дете. Оплодена яйцеклетка се превръща в бъдещото ми дете ако аз пожелая да го приема по този начин, ако се обвържа емоционално с размножаващите се в утробата ми клетки, т.е ако искам това да е моето дете.
В противен случай за мен не съществува "бъдещо дете", а нежелана бременност.

Fisherman
10-19-2013, 12:32
Само,че аз говоря за секса между двама партньори,а не за изнасилване в някой кенеф.Оплодената яйцеклетка вече се е превърнала в твое дете,остава само да я оставиш да се доразвие до плод.
Термина нежелана бременност ми звучи,като нежелано бъдеще.

TheBeliever
10-19-2013, 12:46
Нека ти звучи както си пожелаеш. Изборът дали да оставя оплодената яйцеклетка да се превърне в нещо повече е изцяло мой. Не на обществото, църквата или моралистите по форумите. Защото това е моето тяло. Защото нероденото дете, което ти толкова защитаваш, ще трябва да расте под моите грижи, на моя отговорност. Затова и аз съм тази, която трябва да вземе решението.

И не ми излизай с малоумното "като не искаш деца си затваряй краката". Ако ти правиш секс само и единствено с цел жена ти да зачене - това си е твой избор, не ме интересува. Какво правят останалите хора в спалните си не ти влиза в работата.

SpiritInBlack
10-19-2013, 12:49
Стана интересно

defender
10-19-2013, 12:52
заради задоволяване на "курвенските" прояви на "майките си", неродените деца плащат с живота си.............

тези "майки" могат ли да обичат, щом задоволяването на "курвентийството" им е по-скъпо от детето?!

TheBeliever
10-19-2013, 12:56
заради задоволяване на "курвенските" прояви на "майките си", неродените деца плащат с живота си.............

тези "майки" могат ли да обичат?!
По твоята логика:

заради курварите, които не могат да си го държат в гащите, млади момичета са поставени пред невъобразимият избор дали да гледат нежелано дете или да направят аборт.

За тази работа трябват двама.

defender
10-19-2013, 12:59
^
да, така е! ............. но и все пак любовта на майката е по-свята..

TheBeliever
10-19-2013, 13:02
На 12 ли си?


Интересно е как само момчета и неопитни момиченца застават "Против" абортите. Защо ли?

defender
10-19-2013, 13:04
Защото все още са чисти души

ПП: не съм на 12

Fisherman
10-19-2013, 13:20
Нека ти звучи както си пожелаеш. Изборът дали да оставя оплодената яйцеклетка да се превърне в нещо повече е изцяло мой. Не на обществото, църквата или моралистите по форумите. Защото това е моето тяло. Защото нероденото дете, което ти толкова защитаваш, ще трябва да расте под моите грижи, на моя отговорност. Затова и аз съм тази, която трябва да вземе решението.

И не ми излизай с малоумното "като не искаш деца си затваряй краката". Ако ти правиш секс само и единствено с цел жена ти да зачене - това си е твой избор, не ме интересува. Какво правят останалите хора в спалните си не ти влиза в работата.

Това е твоето тяло,твоята матка,но не и твоето дете,нали за оплождането трябват и мъжки клетки.Ти съществуваш,за да продължиш поколението си,не си тук за да учиш,не си тук за да станеш кмет,не си тук за да се курвиш.Точно както една бактерийна клетка,коята е много по опростена форма на живот се дели за да съществува и съществува за да се дели,така е и с хората,това че сме най-напреднали от всичко живо,не означава,че фундаментално нещата са различни. :)

Аборта е не само престъпление срещу детето,ами престъпление срещу човечеството.

TheBeliever
10-19-2013, 13:46
Това е твоето мнение. Искрено се надявам животът да не те принуди да го промениш. Но ти си никой и нямаш право да декларираш кое е престъпление и кое не, нито да осъждаш хората за техният избор.

Аз изказах своята гледна точка и ако ми се наложи ще направя своя избор. Нито вие ще ми промените мнението, нито аз вашето.

Fisherman
10-19-2013, 14:37
Прави го ,никой не те спира,знае се че жени правили аборт по-трудно забременяват,трябва тва да ви говори нещо.Този ,който върви срещу природата е обречен на провал.

doesanyonecare
10-19-2013, 18:02
Този ,който върви срещу природата е обречен на провал.
а ти катос и провал на природата кво

Fisherman
10-19-2013, 18:11
А ти катос и торба с тор кво

Fisherman
10-19-2013, 18:12
Катос и провален аборт кво

Fisherman
10-19-2013, 18:13
А ти катос и миеш зъбите с повръщано на клошар кво

doesanyonecare
10-19-2013, 18:13
А ти катос и торба с тор кво
ако си стерилен по малко човек ли си ве

Fisherman
10-19-2013, 18:14
Ако си недоносен по малко човек ли си ве

Sh@d0w
10-19-2013, 18:15
фишере не се напрягай

doesanyonecare
10-19-2013, 18:16
Ако си недоносен по малко човек ли си ве
ше те банна внимавай ей

Fisherman
10-19-2013, 18:17
Човещинка си е

Fisherman
10-19-2013, 18:18
ше те банна внимавай ей

Оле

doesanyonecare
10-19-2013, 18:18
ти нес и човек ве

Fisherman
10-19-2013, 18:26
ти нес и човек ве

Ти нес и човек ве

JakSparrow
10-19-2013, 18:28
кво оспамихте темата на човека бе

doesanyonecare
10-19-2013, 18:29
кво оспамихте темата на човека бе

ти кво пишеш само след мен ма

JakSparrow
10-19-2013, 18:30
що си мислиш че света се върти само около теб бе пич

doesanyonecare
10-19-2013, 18:32
що си мислиш че света се върти само около теб бе пич

шото се ей затва
аре махаи са ве

seek&destroy
10-19-2013, 20:23
Твърдо ЗА аборта, когато нещата го налагат.

Mary.Sue
10-28-2013, 16:36
Според-зависи от ситуацията, от възможностите, от възрастта на родителите.
В ситуация, в който родителите са непълнолетни, което веднага означава, че нямат възможност да задържат това дете, да се грижат за него, съм за. Но в ситуация, в която родителите са достатъчно големи и зрели, готови и имащи възможност да се грижат за частта от тях, съм против. Но каквото и да кажем, и изпишем по темата - всеки сам за себе си решава какво да прави със себе си, с тялото си, с частта, от тях. 1+

NomNomNom
10-28-2013, 19:31
Преди няколко месеца бих абортирала без да се замисля.
В момента ми е почтии безразлично дали ще родя, или ще абортирам. Ако случайно забременея от случаен тип.
--Майчинството първата година - че аз повече пари ще спестя, ако си седя да си гледам чавето, от колкото като ходя на работа.
-- Втората година - една детегледачка за 400-500лв, по 8 часа да го гледа, докато работя, и твай. После на ясла/кооператив/градина.

И тъкмо, като ми закъсняваше сега 8 дни - буквално бях окей и да съм бременна, и не. Бих си гледкала детенце сама.
Иначе, и аборт бих направила, ако моментът не е подходящ.

Violenza
10-28-2013, 19:41
Бих си гледкала детенце сама.

Браво.