PDA

View Full Version : Скриване на стрии с татуси



qgodkaaa123
01-27-2013, 16:44
Някой пробвал ли е този 'естетичен' метод? Какво мислите? Заслужава ли си? От доста време насам се замислям за татуировка, но честно казано нямам смелост да го направя. Страх ме е, че ще стане прекалено наблъскано и...абе не харесвам тела с прекалено много татуировки, но видиш ли стриите ми са прекалено много и май това е единственият вариант да ги замаскирам. Защото , ако все пак се реша да си направя едва ли ще е само една... ако ще са с идеята да скривам стрии, предпочитам цялата да се изрисувам, отколкото да си направя един татус на фона на 1000 бели чертички. Постоянно гледам различни тату идейки за жени, и много ми харесват, но нямам смелост да си го причиня,поне за сега. Ами ако някой ден ми омръзнат? Татуировки трудно се махат, винаги си личи, че на мястото е имало татус, а за стрии да не говорим.
Ако бяхте на мое място как бихте предпочели - да си направите няколко татуровки, или да изпробвате всички процедури срещу стрии, които обещават 10-20% от премахването им, т.е да си останете с грозните бели ивици, надявайки се, че някога ще измислят лек срещу тези грозни белези по кожата?

BamBamBo
01-27-2013, 16:51
Значи,не си прави.
Ти не искаш татус заради самия татус или защото ще значи нещо за теб,за това не си прави.Чак ме издразни с мисленето си,от поста ти останах с впечатление,че ако не са стриите не би се татурала.
Търси си процедури за стрии,татуирането не ти е такава процедура и забрави за него.

qgodkaaa123
01-27-2013, 16:57
Какво? Бих се татуирала, но поради огромното наличие на стрии не съм избрала подходяща татуировка/татуировки, които да ги срият. Нищо не съм решила за сега, просто исках да прочета какво бихте избрали на мое място.

qgodkaaa123
01-27-2013, 17:00
И много хора си правят татуировки, които нищо не значат за тях. Примерно баналните цветя по тялото...или пеперуди,звездички и т.н. Едва ли за някой значат нещо.

BamBamBo
01-27-2013, 17:02
Ама татусите трябва да означават нещо за теб за да не съжаляваш,че ги имаш,след време.
Като не ти харесва тяло с много татуси не си прави.А и знаеш ли за какви пари говорим?!
Ако искаш татус си направи,но си търси други решения на проблема със стриите,защото това да ги покриеш в татуси е абсурдно(а и зависи колко са дълбоки,пак може да се личат под татуировка).

Зайче..
01-27-2013, 17:26
И много хора си правят татуировки, които нищо не значат за тях. Примерно баналните цветя по тялото...или пеперуди,звездички и т.н. Едва ли за някой значат нещо.

Пеперудите означават 'нещо', да.

иначе по темата - недей се татуира, че както сега искаш да махнеш стриите след някоя друга годинка ще искаш да махаш татуса.
И само да кажа, че не съм против татусите, просто в твоя случай ще се получи точно това, защото наистина ще омръзне щом няма да имат някакъв определен смисъл.

tori
01-28-2013, 07:47
Виждаме някаква хубава картинка върху чуждо тяло и айде бягаме към студиото да се драскаме, за да прикриваме стрии. Добра идея, да. Казаха ти защо е такава нагоре, няма да повтарям. Само да спомена обаче - звездите по лактите са използвани от руските мафиоти, пеперудите значат свобода, всяко цвете пък има някакво точно определен смисъл. Повечето хора си ги татуират без да знаят какво значи - да, така е, но това не трябва да те кара да си мислиш, че нямат определено значение. Пък и доста хора си вкарват свой смисъл и спомен в точно определена татуировка. Когато остарееш и се набръчкаш, ще съжаляваш, че си го направила това. Кремове против стрии бол, ако искаш татус - направи си, но недей да закриваш.

FuCKkK13
01-28-2013, 08:16
моя съвет е никакъв татус да не си правиш щото мисленето ти не го позволява... за не знам кой път ще го кажа - татус се прави защото значи нещо за теб,а не щото си си харесала.. боже до там ли стигнахте заради едните стрии ... изобщо не се замисляш,че това после ще е цял живот върху тебе нали ? не се замисляш че ще ти омръзне ако не означава нищо ? баси детинското мислене .. и всяка една има значение... за притежателя.. а известните цветя примерно - всяко означава различно нещо.. и доста често май показваха човешки качества (ако не се бъркам.. някой да ме поправи ако не е така) пеперудите също...изобщо не си права.. искаше съвет - даваме ти го,не оспорвай.. не си прави !

marble
01-28-2013, 09:02
Това, че единствения начин за скриване на стрии за теб е татуировката е абсурдно. Има много мазила- от мас, олиото на Икаров, кокосово масло.. до кремове за след бременност- например на Мустела.
Ако обаче искаш татуировка заради самата нея е окей. Не е задължително да има дълбоко значение за тебе- да е в нечия памет,чест и т.н. Може да е картина на любимия ти художник, герой от любима книга или нещо подобно.
Това, че ще седи върху теб не е сигурно. Първо, може да се отмие. Второ, може да се махне с лазер, а докато станеш на 80 години вероятно ще измислят още десетки начини за премахването им. Трето, когато станеш на толкова години една глупава татуировка ще е най-малкия ти проблем.

rubby179
01-28-2013, 10:45
Мисля, че поставянето на татус върху стрии не само, че няма да ги скрие, но ще изглежда грозно. Да не говорим, че може би няма да ти го направят тъй като кожата на стриите е съвсем изтънена и нежна.

dream1707
01-28-2013, 12:54
Всъщност пеперудките и звездичките и тнт. за някои хора значат нещо. А и какво като има такива, които си правят без смисъл, дай пък всички да си правим така, щото има.. глупаво е по принцип.
Иначе се присъединявам към горния коментар... И аз мисля, че няма да ги скрие.

tori
01-28-2013, 12:55
Това, че единствения начин за скриване на стрии за теб е татуировката е абсурдно. Има много мазила- от мас, олиото на Икаров, кокосово масло.. до кремове за след бременност- например на Мустела.
Ако обаче искаш татуировка заради самата нея е окей. Не е задължително да има дълбоко значение за тебе- да е в нечия памет,чест и т.н. Може да е картина на любимия ти художник, герой от любима книга или нещо подобно.
Това, че ще седи върху теб не е сигурно. Първо, може да се отмие. Второ, може да се махне с лазер, а докато станеш на 80 години вероятно ще измислят още десетки начини за премахването им. Трето, когато станеш на толкова години една глупава татуировка ще е най-малкия ти проблем.
Я, пак? Кое ще и се отмие на татуировката? Боята избелява, но не се отмива. Отмиването не значи ли да тече боя и след 2-3-5 години да кажем да няма нищо или се бъркам?! Естествено, възможно е ако не задържаш инк-а, той да се разлее, да стане петно или да избледнее ужасно бързо, но отмиване не мисля, че става.

sexa_na_kompleksa
01-28-2013, 16:24
На твое място, бих се приела такава, каквато съм.

marble
01-28-2013, 19:45
Ами аз говоря за избледняване на мастилото и "разливане" на изображението в кожата. Съжалявам ако съм се изразила неправилно. Аз съдя по татусите на чичо ми. Имаше много, включително и една футболна топка на ръката, която преди години започна да избледнява, а сега почти не се вижда. Не си я е правил в затвор/казарма за да се каже, че е с некачествено мастило. Не при всеки е така, разбира се, но е вариант. :)