PDA

View Full Version : Бяло течение при тийнейджърките?



Hidayet
01-28-2013, 11:13
Извинявам се, че публикувам тази тема. Знам, че има друга, в която всичко е описано много добре, но така и не намерих информация като за моя случай. Бялото ми течение започна някъде 1 година преди месечния ми цикъл и продължава и досега през целия месец. Това е някъде в продължение на 3-4 години. Спазвам отлична хигиена. Винаги е бяло, няма други цветове, нямам сърбежи, не усещам парене, но все пак се притеснявам. Момичета вие имате ли бяло течение на тази възраст? И ако сте имали успяхте ли да го отстраните или ходили ли сте на гинеколог?

Gwendoline
01-28-2013, 12:14
Извинявам се, че публикувам тази тема. Знам, че има друга, в която всичко е описано много добре, но така и не намерих информация като за моя случай. Бялото ми течение започна някъде 1 година преди месечния ми цикъл и продължава и досега през целия месец. Това е някъде в продължение на 3-4 години. Спазвам отлична хигиена. Винаги е бяло, няма други цветове, нямам сърбежи, не усещам парене, но все пак се притеснявам. Момичета вие имате ли бяло течение на тази възраст? И ако сте имали успяхте ли да го отстраните или ходили ли сте на гинеколог?

ами като се притесняваш върви на гинеколог да ти вземе секрет и да види дали е безобидно. може да са гъби от някой душгел, интимен гел, ако си се разболяла и така... не се махат от самосебе си. изследването се казва микробиология и с направление ти излиза 5 лв всичката работа.

marilyn
01-28-2013, 12:20
Ми то ние няма как да ти кажем дали е нормално или не. Ако те притеснява иди на лекар.

xXxPETYAxXx
01-28-2013, 12:29
Иди на гинеколог. Там ще ти кажат от какво е и с какво да то третираш, за да изчезне, защото бялото течение може да е симптом на нещо по-сериозно.

Wednesday666
01-28-2013, 13:21
Правили ли са ти операция на яйчниците?
Тогава е нормално, но не и да е постоянно.
Поне по това, което са ми казвали лекари.
Ако нямаш - бягай на гинеколог, че един Господ знае защо е.

Virjii
01-28-2013, 14:31
Стига сте я плашили, едва ли е нещо сериозно, най-мн гъби.

xXxPETYAxXx
01-28-2013, 15:53
Стига сте я плашили, едва ли е нещо сериозно, най-мн гъби.

Никой не е казал, че е нещо сериозно, но не е приятно, особено ако водиш полов живот!
И все пак се нуждае от компетентно мнение, а не от "едва ли е нещо сериозно", защото “едва ли“ не е "със сигурност", а и няма да накара течението да изчезне!

Hidayet
01-28-2013, 16:23
Не водя полов живот.И няма от какво да са гъби, иначе да .. може би най-добре ще е да отида на гинеколог, просто малко се притеснявам от самия преглед.

gersinkaa
01-28-2013, 16:35
мдааа и аз бях така-без цвят, без мирис, без парене, без сърбеж, нооо... кандида :) отиди за една микробиология, гинеколозите не щипят не хапят и не ядат хора :)
не е задължително да водиш полов живот, за да имаш гъби.. на мен гинеколожката ми каза, че може от всичко-ароматизирани превръзки, ароматизирана тоалетна хартия, душ-гел, интимен гел дори, обществени тоалетни, мокри кърпички... ВСИЧКО..

xXxPETYAxXx
01-28-2013, 17:27
Нямах в предвид, че се е получило от полов контакт, а че би било неприятно, ако водеше и да стигнеш до момента със събуването на гащичките. Но само няма да мине така или иначе :)

И мен много ме беше срам първия път когато ходих на преглед при АГ.
За да избегна съвсем притеснението отидох при жена гинеколог! Намери си и ти гинеколожка, но не забравяй да си вземеш направление от личния, че иначе ще се изръсиш много повече.
Успех!

gersinkaa
01-28-2013, 18:03
xXxPETYAxXx, и мен много ме беше срам при първото посещение на АГ, но за всичко си има първи път, както ми каза моята АГ-всичко си има първи път, няма как да прескочиш първия и да отидеш на втория хаха :)) Но така или иначе някога се налага... И другото което ми каза-то жената не е като човека. И беше права хаха :))

Hidayet
01-28-2013, 19:30
Не, нямах предвид, че гъбичките се получават от половия акт. Исках да кажа, че не водя полов живот и също, че няма от какво да имам гъбички (например неспазване на хигиена и т.н.) Иначе и аз мисля да отида при жена гинеколожка :) . Благодаря много за отговорите :)

gersinkaa
01-29-2013, 16:05
Мила, и аз това ти обяснявам. От всичко могат да се получат. Само да си се измила с душ-гел над допустимото pH и е възможно да ги имаш. Просто отиди на лекар както и ще направиш виждам :) Между другото мъжете гинеколози са по-добри от жените гинеколожки :) Но отиди при жена, и аз бях при жена :)
П.С-от антибиотиците също се получават, аз ако пия дори оспамокс и съм гъбясала... Просто някои жени организмът им е податлив на кандида :)

Hidayet
01-29-2013, 18:43
Мила, и аз това ти обяснявам. От всичко могат да се получат. Само да си се измила с душ-гел над допустимото pH и е възможно да ги имаш. Просто отиди на лекар както и ще направиш виждам :) Между другото мъжете гинеколози са по-добри от жените гинеколожки :) Но отиди при жена, и аз бях при жена :)
П.С-от антибиотиците също се получават, аз ако пия дори оспамокс и съм гъбясала... Просто някои жени организмът им е податлив на кандида :)

Антибиотици не съм пила поне от 2 години. Иначе това ми е от около 4 години без да прекъсва и вече наистина започнах да се притеснявам. :( И да.. и аз доколкото знам мъжете са по-добри, но като теб мисля да отида при жена :) :)

Violenza
01-29-2013, 19:19
Може и нищо да ти няма, не се шашкай толкова. Но задължително отиди да ти пуснат една микробиология, за да си спокойна и съответно ако има нещо, да го лекуваш.

♀dali 6te vleze♂
02-26-2013, 12:11
ами аз искам да попитам имам бяло течение близо от 3-4 месеца и ми бяха казали и аз бях чела че това означава че скоро ще ми идва. Вярно ли е ?

Yen_is_bacK
02-26-2013, 20:34
ами като се притесняваш върви на гинеколог да ти вземе секрет и да види дали е безобидно. може да са гъби от някой душгел, интимен гел, ако си се разболяла и така... не се махат от самосебе си. изследването се казва микробиология и с направление ти излиза 5 лв всичката работа.

да видя един адекватен отговор, може да е някой кандидоза в следстиве на лекарства, препарати и тн тн .. Gwendoline ти каза какво да направиш

SwEeTMuFFiN
03-02-2013, 22:39
На мене гинеколога ми каза, че бялото течение не е нормално и че влагалището си отделя секрет, но не е нормално да изтича... Чела съм, че е толкова често срещано, че се смята за нормално. Трябва да ти се вземе секрет.

nelita96
07-21-2013, 13:14
помогнете ми моля ви. от няколко месеца имам бяло течение но е търпимо и все отлагам да ида на лекар.Днес за пръв път ми се случи -имах кафеникаво течение след което стана розово и едва ли не както когато ми идва месечния цикъл,проблема е че ми дойде на 7-ми и сега е твърде рано. :(((