PDA

View Full Version : Как да разнообразим униформите в училище?



Djenka
01-28-2013, 16:42
За тези, които имат униформи в училище - не ви ли писва всеки ден да изглеждате еднакво? Правите ли нещо, за да разнообразите малко ежедневието си?

Ще се радвам да чуя вашите идеи :)

nor4eto99
01-28-2013, 16:47
Ние нямаме униформи, но много искам да имаме. Аз ако имах бих я разкрасила с някои гети или коланче. Гривни, гердани, училищен маникюр. Предполагам, че е с пола-бих сложила някакъв чорапогащник неутрален цвят със черни сърчица (ще бъде DIY щото не се продават такива)

пAteNцЕ
01-28-2013, 17:18
ми може нещо панделка или шалче,гривничка и изобщо аксесоари които пасват към униформата
а Норчето 999 - по-добре без униформи,повярвай ! Ние имаме и са не просто скучни,ами и доста не добре съчетани - представи си червена плесирана пола, шотландско каре и нагоре отровно-зелено или сигнално-жълто пуловерче с вратовръзка! ужас! да не казвам че и материите не са особено симпатични- ризата като от чаршаф и прозира, а полата като от вълна(как ли ще запарва?) Аз лично предлагам самите ученици да измислят униформите,които искат да носят и ще носят иначе не -.- просто повечето дизайни не са привлекателни и са скучни..(признавам че има и много хубави униформи,но те са в по-хубавите училища)
по темата пак : прибави аксесоари или горе идеята с чорапогащника също не е лоша! просто покажи себе си,нищо че си с униформата!

nor4eto99
01-28-2013, 17:47
Олееее ужас :X Добра униформа е бяла копринена ризка с вратовръзка по избор на ученика с пола на червено каре (аз съм влюбена в каретата) Аз бих облякла това. А защо вместо тази отвратителна отровна риза не я заместите с тъмно зелено. И в червеното каре ако има тъмно зелено ще бъде супер яко мооооже би... :Д

dream1707
01-28-2013, 18:36
Охо, повечето униформи нямат нищо общо с това, което сте гледали :D ... Нашите не са задължителни, но все пак си ги купувахме. Представлява отвратителна зелена карирана пола, с плисета и още всевъзможни отвратителни цветове в самото каре. 2 ризи, точно като чаршафи, една бяла и една шампанско.. зелена вратовръзка и гадно синьо сако. А мъжките нямат абсолютно нищо общо с женските :D Да подчертая, че полата е кажи речи до коляно :D


Иначе .. колкото до авторката, зависи каква ти е униформата. Ако носиш полата, примерно някакъв интересен чорапогащник, аксесоари и тнт .. знам ли. Слава Богу моята не ми се налага да я нося.

Amore-Mio*
01-28-2013, 18:53
При нас униформите са задължително и честно казано, си ги харесвам.
Можем да ги носим под блузи и жилетки, стига да се вижда част от ризата и вратовръзката, и именно такива блузи си купувам. Може да се разнообрази и с някой интересен маникюр, както казаха по-горе. При мен се получава наистина добре, поне по мое и по мнението на съучениците ми.
Колкото до това какво представлява униформата ни: синя риза, червена вратовръзка, черна пола и сиво сако. Новите са пак със същите цветове, само ризата е тъмносиня на цвят, вратовръзката също е синя и с блясък, за да се отличава от ризата. Аз съм си със светлосините ризи и червената вратовръзка. Полата и сакото обаче не са задължително, и обикновено само на празниците на училището ги носим, но не толкова. Задължението е вместо полата да носим тъмни панталони/дънки - черни или тъмносини.

strawberry88
01-28-2013, 20:26
При нас едно момиче си беше вързало шалчето от униформата на главата вместо на врата и се получи много сладко, но като я видя учителката се скара веднага и каза, че не можем да правим никакви промени на униформите си. :D

PeaceOfMe
01-28-2013, 20:47
Жилетки, шалове.. според мен нямат право да ни правят забележки, при положение, че и те не ходят с едни и същи дрехи всеки ден. :D

kitty02
01-29-2013, 06:54
Ние не носим униформи. Е, имаме, но не са ни ги раздавали официално, т.е. в у-ще никой не ги носи. При директора има към 5 униформи за момичета и 5 за момчета и това е. Иначе самата си униформа е готина - бяла риза, червена плисирана пола, тъмносиньо сако и червена вратовръзка. Тези униформи се носят, само когато има празник и само водещите ги носят, т.е. предимно на 15 Септември и на края на годината. А дали искам да носим униформи - не знам, все ми е тая.

marilyn
01-29-2013, 08:20
Такам... в гимназията имахме униформи, които носехме от време на време, но на мен не ми харесваха. Представляваха това: http://www.prikachi.com/images.php?images/630/5800630h.jpg (извинявам се за ужасната мацаница с пейнта...)

В дните, в които имаше външни хора примерно, идваха от посолството или .. нещо друго си.. ни караха да сме с униформи ии аз я носех такам:
http://www.prikachi.com/images.php?images/641/5800641I.jpg
http://www.prikachi.com/images.php?images/647/5800647u.jpg