PDA

View Full Version : Призовка за справка в МВР



georgi.bojev.7
01-28-2013, 19:00
Здравейте! Днес като се прибрах от работа видях,че съм получил призовка от МВР (лично полицаи са ми я донесли и са я дали на баба ми,защото мен ме е нямало в къщи).И на призовката пише,че ме викат за справка в полицията.Уловката е,че справката е свързана с интернет доставчик с който аз нямам нищо общо (никога не съм бил техен клиент).Намерих номера на този доставчик и им обясних,че не съм техен клиент,а получавам призовка и в призовката пише освен лична карта да си нося и бележките които са ми давали,когато съм си плащал интернета (а аз няма как да имам такива бележки) и ми обясниха по телефона,че в момента правят ревизия на фирмата и много хора са получили такива призовки и ми казаха да отида в полицията.Казах си трите имена и жената провери на компютъра и видя,че моето име го няма там,ама все пак да отида в полицията.И интересното ми е как мен ме свързват с тази фирма като аз съм на съвсем друг интернет доставчик.

vladyman
01-29-2013, 10:31
По-добре отиди лично до полицията, за да си сигурен, че са те отписали от съответният списък/документация. Иначе като нищо може след месец-два (или, не дай боже, година-две) да те сюрпризират неприятно...

sToyAncHo
02-01-2013, 08:09
Стават такива грешки. Иди в полицията по-добре и обясни за какво става дума, защото може да стане по-зле.