PDA

View Full Version : Няколко въпроса относно креатин на Universal



monster22
01-28-2013, 20:12
Здравейте, днес си купих 200 грама креатин на универсал, отначало мислех да си взимам на ON, но продавача ми каза че той не бил creapure и ми препоръча този на универсал който бил creapure и бил микронизиран. Имам няколко въпроса : Добър избор ли е този креатин ? Как да отмервам 4-5 грама (аз смятам да пия по 4, защото съм на 16), не съм го отворил още но продавача ми каза че вътре май няма лъжичка, в колко вода да го разтварям (с шеикър ли да го разтварям или просто в чаша и да го разбъркам?) и проблем ли ще е ако в нетренировъчни дни го пия 1 път по 4 грама а не 2 пъти по 4 грама както ми каза продавача (няма да правя зареждаща фаза) ( в тренирочъвни ще го пия 2 пъти по 4 грама) и последен въпрос проблем ли е да пия алкохол през този месец, в който ще пия креатин. Става въпрос за 1 път на 2-3 седмици проблем ли ще е ?

firstdiesel
01-28-2013, 20:57
креатинът си е креатин ... важното е да е монохидрат.
Няма никакъв проблем с приема на креатин, стига на всеки грам креатин да пиеш по 100 гр вода, тоест 5 грама креатин с полвин литър вода....
недей да го бъркаш, креатина не се разтваря, направо лъжицата в устата и след тва наливаш водата :D

след 10-12 седмици прием прекъсни за 3-4 седмици, не че ще умреш, ама организма се насища и просто да не правиш креатина зиян ...

Mladenoff
01-28-2013, 21:22
.
недей да го бъркаш, креатина не се разтваря, направо лъжицата в устата и след тва наливаш водата :D



^ Така се прави :D И с глутамина и с всичко :D

Креатинът се синтезира от ядки, така че няма как да го сбъркат, дори на Нутрим им е хубав монохидрата :D не че е техен, де

monster22
01-28-2013, 21:35
И все пак не отговорихте на половината ми въпроси : 1.Как да отмервам 4-5 грама 2.проблем ли е да пия алкохол през този месец, в който ще пия креатин. Става въпрос за 1 път на 2-3 седмици 3.и проблем ли ще е ако в нетренировъчни дни го пия 1 път по 4 грама а не 2 пъти по 4 грама както ми каза продавача


най много ме притеснява дозировката защото навсякъде пише различно, аз мисля в тренировъчни дни да пия 4 гр сутрин с закуската и 4 гр след тренировка с яденето(30 мин след тренировка) а в нетренировъчни само по 4 гр добре ли е така?

Mladenoff
01-28-2013, 22:12
1. Една чаена лъжица ти е точно 5 грама, взимай колкото пише на кутията като доза
2. не е проблем
3. 1 път в нетренировъчен ден е достатъчно, приемай след хранене

аз го взимам така: преди и след тренировка в тренировъчни и в нетренировъчни дни - след някое хранене...

D*Rose
01-29-2013, 09:30
Как да не е проблем алкохола бе, колега?! Креатина е чувствителен и ако приемаш алкохоли не очаквай да ти действа.

Mladenoff
01-29-2013, 11:40
На 2-3 седмици едно-две малки...не е проблем ;)

redbul2
01-29-2013, 15:00
И все пак не отговорихте на половината ми въпроси : 1.Как да отмервам 4-5 грама 2.проблем ли е да пия алкохол през този месец, в който ще пия креатин. Става въпрос за 1 път на 2-3 седмици 3.и проблем ли ще е ако в нетренировъчни дни го пия 1 път по 4 грама а не 2 пъти по 4 грама както ми каза продавача

най много ме притеснява дозировката защото навсякъде пише различно, аз мисля в тренировъчни дни да пия 4 гр сутрин с закуската и 4 гр след тренировка с яденето(30 мин след тренировка) а в нетренировъчни само по 4 гр добре ли е така?

Ако пиеш повее алкохол, можеш да се отровиш или да си повредиш черния дроб. В деня когато пиеш не вземай креатин. Можеш дори да прескочиш предния ден и следващия.
Пий по една равна чаена лъжичка,а за нетренировъчните дни 4 грама са достатъчно.

monster22
01-29-2013, 20:55
Поне 1 биричка не може ли :D Щом толкова ще навреди деня в който мислех да пия реших вместо да пропускам дни и да карам 3 дена без креатин просто няма да пия алкохол. На дискотека без алкохол е малко тъпо но какво да се прави спорта изисква жертви :) А също така искам да попитам колко вода трябва да пия на ден защото днес си сметнах че съм изпил около 6-7 литра вода + половин литър мляко, но ми се поду корема и цял ден ми е тежко и имам газове... прекалено ли е 6-7 литра вода + половин литър мляко ? и по колко литра мислите че ще е добре да пия на ден докато използвам креатин 70 кг съм.

monster22
01-29-2013, 20:58
И още един въпрос - сутринта дозата преди или след закуската да я пия или няма значение? Днес си я разтворих в чаша с вода и я разбърках, но по дъното останаха кристалчета и трябваше да доливам вода. И също така след тренировка примерно веднага ям 2 банана прибирам се и 30 мин след тренировката идва време за голямо ядене с много белтъчини и въглехидрати - преди или след това ядене да изпия дозата креатин или няма значение ?

Mladenoff
01-29-2013, 22:21
Пий я веднага след тренировка. Ако я приемаш с бързи въглехидрати, още по-добре. Пий 3-4 литра...с тия 6-7 си товариш бъбреците много

redbul2
01-30-2013, 10:18
И още един въпрос - сутринта дозата преди или след закуската да я пия или няма значение? Днес си я разтворих в чаша с вода и я разбърках, но по дъното останаха кристалчета и трябваше да доливам вода. И също така след тренировка примерно веднага ям 2 банана прибирам се и 30 мин след тренировката идва време за голямо ядене с много белтъчини и въглехидрати - преди или след това ядене да изпия дозата креатин или няма значение ?
След закуската ще е по-добре за да не дразни стомаха на гладно. Или го вземи по средата на закуската. Така е още по-добре.

Монохидратът е трудно разтворим,почти неразтворим креатин. Затова трениращите го пият по съвсем различен начин от теб. Значи, вземаш лъжичката и сипваш креатина в устата си,а веднага след това пиеш вода или някъв сок. След тренировката е по-добре да се вземе с бързи въглехидрати. По-добре се усвоява по тоя начин. Можеш да изядеш бананите и след тях креатина. Или у дома,ако нямаш възможност да го вземеш след тренировката.

firstdiesel
01-30-2013, 12:03
аз си го пия креатина преди и след тренировка по 5 грама (1 чаена лъжица) ... обаче то не е важно толкова да се пие по това време, през което и да е време го пий все тая, тва не е като аминоаксидите или аминоускорителите

firstdiesel
01-30-2013, 12:09
а до алкохола .. то винаги ти прави ташак в тялото,
дехидратира
намалява отделянето на соматотропин (хормон на разтежа)
намалява тестостерона
изморява организма (трепи клетки)
запъва черния дроб и всяка храна ти се лепи като мазнина .... и така нататък

но е добре да имаш алкохолен прием 1 път седмично по 50 грама ... чисто уиски е добър вариянт .. през лятото една малка биричка ;)

Mladenoff
01-30-2013, 17:01
И аз т'ва имах предвид, веднъж в седмицата да излезне на бар и да удари едно малко, но качествено - никъв проблем, даже е полезно.

Аз с коняк разпускам петък/събота вечер и си усещам креатина, доста добре при това :)

monster22
01-30-2013, 18:25
Значи няма да е проблем 1-2 бирички колкото да се отпусна нали ? само за 1 път става въпрос не ходя по дискотеки всяка седмица особено пък зимата .. След тренировка ям 2 банана и след 20 мин като се прибера пия креатина+още един банан и ям. Правилно ли е така или креатина+банана да го изпия след яденето като се прибера ?

monster22
01-30-2013, 18:29
Имам и още един въпрос свързан с тренировките : програмата ми е гръб-трицепс ; гърди-бицепс-рамо ; крака-корем но винаги след тренировката за гръб имам зверска мускулна треска на бицепса а 2 дни след това трябва да правя гърди и бицепс. Да го тренирам ли пак или просто да го прескоча защото пробвах да го тренирам но в деня за гърди и бицепс още имам лека мускулна треска на бицепса от деня в който съм правил гръб и нямам почти никаква сила, а на другия ден след като съм правил бицепс нямам мускулна треска и ми е много странно и забелязвам че бицепса ми изостава и не расте .. малко сложно го обясних но се надявам да сте разбрали и да ми кажете - да правя ли бицепс или просто да го махна от програмата след като от тренировката за гръб имам по-сила мускулна треска на него отколкото при тази за бицепс ?

DownloadVirus
01-30-2013, 18:37
Човек да се чуди гръб ли правиш или бицепс.То ясно,че участва като дърпащ мускул ,ама..... :D

firstdiesel
01-30-2013, 19:04
отговор на тъпия ти въпрос е следния ... карай така ще свикнеш и няма да имаш чак толкова силна треска ... ако ли не гърди-трицепс, гръб-бицепс и айде ;)
и как разбра че ти изостава бицепса за 2 седмици, не знам ???

monster22
01-30-2013, 19:14
downloadvirus ами точно това е странното че всеки път гледам да дърпам само с гърба и да не усещам напрежение в бицепса но слагам максимални тежести с които мога да направя 5-6-7 повторения макс може би заради това е?

firstdiesel а ти откъде си ги измисли тези 2 седмици ??? по тази програма тренирам от септември месец и винаги е било така и не съм свикнал явно защото всеки път мускулната треска е много силна въпреки че се стремя да не включвам бицепса и виждам как трицепса расте и се увеличава силата и мога да правя с повече кг а на бицепса правя с едни и същи килограми от месеци ... Много ми е странна тая работа с мускулната треска дори няколко пъти ми се е случвало да имам на перките след тренировка за гърди рамо и бицепс :O

DownloadVirus
01-30-2013, 20:21
не се обеснява по този начин . Просто дърпаш повече с ръцете отколкото с гърба както и да ти звучи това. ;d

monster22
02-13-2013, 14:20
Имам един въпрос. Вече 16 дни го пия креатина а досега не съм видял ефект. Нито кой знае какво покачване в силата, нито разлика във визията, не съм качил и килограми, нито дори милиметри на ръката. Не очаквам за 2 седмици да кача 5 кг и 3 см на ръката но все пак кога ще има ефект? Мисля че всичко си правя правилно 4-5 грама сутрин в нетренировъчен ден и 2х4 в тренировъчен хранителния режим ми е добре 5-6-7 хранения вода пия доста 4-5 литра на ден креатина го приемам винаги с банан или мед около 30-40 мин след ставане и 45-55 мин след тренировка. Греша ли някъде и кога да очаквам някакъв ефект?

monster22
02-13-2013, 14:22
Някъде четох че кофеина пречел на действието му, в какаото съдържа ли се кофеин ? Защото често ям нескуик на закуска както и бисквити белвита, понякога и кроасан със шоколад. В тях има ли кофеин ?

redbul2
02-13-2013, 19:27
Много бързаш. За 16 дни още не се е натрупало в мускулите. Поне месец трябва да стане за да усетиш нещо. Най-силен е ефектът при второто вземане след 1 месец почивка. А колко кг си и колко буташ на лежанката,че искаш още маса и сила?

redbul2
02-13-2013, 19:33
В какаото има теобромин. Вещество подобно на кофеина. Тонизиращо,но има и някои полезни свойства. Разширява кръвоносните съдове на сърцето. Може би и на мозъка. Не вдига кръвното по принцип. Това вещество по принцип е полезно,ако не се злоупотребява. Защото може да наруши съня в конски дози.

monster22
02-15-2013, 12:47
70-71 кг съм 172-3 висок на лежанката правя 7-8 повторения с 55 кг ....... Трябва ми голямо увеличение в силата.

redbul2
02-15-2013, 17:08
Ами то силата зависи и от начина по който тренираш,как си подреждаш сериите и тежестите. Ако искаш напиши цялата си тренировка за гърди. Примерно започвам лежанката с първа серия,толкова повторения с толкова килограма,втора серия....,трета серия... и така всички серии на лежанката,а може и всички серии с използваните тежести и повторения на упражненията за гърди. Тогава може да получиш по-подробни съвети за подреждането на сериите и избора на оптимален брой повторения и оптимални тежести. От колко време тренираш без голямо прекъсване?

redbul2
02-15-2013, 17:10
Имате ли дискове по 1,25 кг и 2,5 кг?

firstdiesel
02-15-2013, 19:39
и ако тренираш с повечко повторения над 6 - 12
силата я гради така
като стигнеш едно ниво, като правиш примерно 12-10-8-8-8 с 80 кила и като ги правиш без-проблем почваш 12-10-10-8-8, после 12-10-10-10-8 и накрая 12-10-10-10-10 (може да правиш и по-големи крачки, но важно е да разбереш идеята)
слагаш допълнително възможно най-малките тежести (2х1.25) и пак почваш от 12-10-8-8-8

като тренираш за саркоплазмена хипертрофия така

а за миофибрилна (до 5 повторения)тогава само играеш с тежестите, при миофобрилната тренировка 2.5кг не са голям скок и можеш да си ги правиш
пример миналия път си направил 10 серии(3с Х 5п, 7с Х 3п), да кажем клек ... 100, 110,120,125,130,135,137.5,140,142.5,145
втората седмица ще правиш същите само че с 2.5кг по тежко от начало до край, т.е почваш с 102.5 и завършваш с 147.5

разбира се слагаш повече ако миналия път си се справил, ако ли не тоя път пак ще те смачкат :D

monster22
02-15-2013, 20:28
Днес мисля че започнах вече да го усещам. На лежанката направих 7 повторения с 60 кг, а досега правех 7-8 с 55 кг, на флайса също усетих покачване в силата досега правих с 2х15 а днес правих серии с 2х20. Тренировката ми за гърди днес протече така: правя една серия загряваща на лежанката с 30 кг 10-15 повторения като не правя пълни повторения, а вдигам само до половината и пускам и така бързо (видях че много хора правят така на загряващата може би за да се напомпи мускула) после първа работна с 55 9 пъти втора работна с 60 7 пъти трета работна с 60 7 пъти и четвърта с 60 6 пъти (за последната серия ме пазеше едно момче и малко ми помогна за последното повторение, но съвсем леко), пускам бавно до долу и изтласквам колкото мога по-експлозивно. 60-90 сек почивка между сериите 2-3 мин между упражненията. След лежанката отидох на горна лежанка първа серия 45 8 пъти втора 50 8 пъти трета 50 7 пъти четвърта 50 7 пъти. Още 2 мин почивка и флайс първа серия 2х15 9 пъти втора 2х20 7 пъти трета 2х20 6 пъти четвърта 2х15 8 пъти. Това беше тренировката ми за гърди.

redbul2
02-16-2013, 09:57
Да,при първо вземане монохидратът действа със закъснение. Първо се натрупва в мускулите и когато достигне определена концентрация се усеща ефект за силата. Понякога едва при второто вземане се усеща силният му ефект. Защото вече има натрупване в мускулите още от първото вземане.

Ами правиш нещата правилно. 30 кг е добра тежест за загряване. Според мен е добре да правиш минимум 15 повторения,а още по-добре 20. Можеш да избереш между 15 и 20. Това предпазва раменете от травми.
Второ. На леките междинни серии на лега,полулега и флайса е добре да спреш на осмото повторение. Така икономисваш малко сила за тежките серии. Тоест можеш да правиш на лега 8х55 (вместо 9 или 10),на горната лежанка както си го направил 8х45 кг,на флайса в първата серия ограничаваш повторенията до 8х15кг. И точно обратното на последната серия на някое упражнение,ако усещаш че имаш още доста сила не спирай на осмото или десетото повторение. А направи повечко повторения за доизцеждане на мускула. Ако видиш,че и на следващата тренировка имаш още много сила в последната серия на някое упражнение значи е време да увеличиш тежестта.

Ако все още трудно качваш силата и тежестите на лежанката,правиш следното. Примерно в сериите с 60 кг си успял да направиш 7-7-6 х 60. После стигаш 8-7-6 х 60 или 8-7-7. След това караш нагоре 8-8-7 или 8-8-6. И когато стигнеш 2х8х60 в първите две серии с 60 кг,опитваш с 62,5 кг (или с 65 кг,ако нямате дискове по 1,25 кг. Но ще ти бъде много по-трудно). Трябва с новата тежест 62,5 (или 65 кила) да направиш поне 4-5 повторения сравнително чисто. Направиш ли 5х62,5 кг заменяш в една от сериите 60 кг с 62,5 кг. Но ако направиш само 2-3 или 4 повторения, значи тежестта е още голяма за теб и оставаш засега на старата тежест (60кг) като се опитваш да увеличаваш повторенията до 8-10 и след известно време (след няколко тренировки)отново опитваш с 62,5 кг.

Ако не усещаш достатъчно натоварване (след тренировката) с досегашните си серии и тежести,правиш примерно следното: лег 15-20х30кг,8х55кг,7-7-6 с 60 кг. И завършваш с една серия с 10х45-50 кг. Правиш тези повторения баааавно и много качествено с докосване до гърдите. Бавно и надолу и нагоре. Това доизцежда мускула.

monster22
02-16-2013, 11:59
Благодаря много за съветите, ще пробвам това за лежанката с 8-7-6 после 8-7-7 и така. Обикновено гледам да не правя поввече от 8 повторения в работните серии, но някой път (като вчершната тренировка, която описах) пробвам дали ще мога да направя 9 и ако успея да ги направя, увеличавам тежестта, затова в тренировката която описах имаше серии с по 9 повторения, просто за да пробвам и като видя, че мога да ги направя, увеличавам тежестта с най-малкото възможно и си правя по 7.

Donnie.Yen
02-20-2013, 20:23
универсал е най-смотана марка пълна с пълнежи и анаболни в-ва пийте ги и мрете от бъбречни аневризми

monster22
02-23-2013, 18:58
Имам един въпрос. В момента съм малко болен (само кашлица и лека хрема) и лекарката ми предписа 2 противоалергични лекарства и някакъв антибиотик, но купих само лекарствата без антибиотика. Питах я има ли проблем ако се приема с креатин и тя каза, че не би трябвало, защото антибиотика бил много пречистен. Но за другите 2 лекарства нищо не каза а на едното от тях на листовката пишеше да се внимава с какви други лекарства се приема и също така че пациенти с нарушена бъбречна функия трябва да приемат по-ниска доза. Притеснявам се да не натоваря прекалено бъбреците или пък нещо друго да стане. Да спирам ли креатина докато пия лекарства или да спра лекарствата, защото не съм чак толкова болен.

redbul2
02-23-2013, 21:44
Да,спри го за няколко дни.