PDA

View Full Version : след раздялата...



ankata
01-29-2013, 13:35
Извинявам се, ако се получи дълъг пост.. Та ето ми и проблема- преди около месец се разделихме с приятеля ми по негово желание заради семейството му, има проблеми с тях заради мен и се карахме постоянно, и след това пак той с техните и това се върти постоянно../проблема с техните е,че искат да ходя да се виждам с тях, да им ходя на гости, а аз не искам да ходя толкова често дори хич..все пак не съм с тях, а със сина им..за това не се чувствам длъжна/, заради това той каза,че ако не се променя ще се разделим, и че после ще "отреже" и техните заради тези проблеми.. След раздялата първите дни бях добре... сега не ми се излиза никъде, с никой не говоря, само пред компа вися, тъпо ми е..и хем искам да съм пак с него /той също иска/ хем знам, че проблема няма да се оправи, един вид от ината ни сме разделени и се мъчим.. Той дори иска да ме ядоса пишейки и публикувайки снимки, че излиза и се забавлява с приятели, но и на него му е тежко.. Не знам какво да правя, проблема няма да се реши,а аз не се чувствам добре. 2 години бяхме заедно, ако има значение. И още повече се натъжих, след като разбрах, че е писал знам, че пак нарочно на друго момиче да излизат, тя е отказала, но това няма значение, но супер гадно се почувствах това го е направил дни след като сме се разделили, знам че го е направил, за да си мисли, че сега може да прави каквото иска и все едно да си отмъсти, но.. той не знае, че аз знам за този случай, дори не знам дали има значение това за проблема и нещата, които ме мъчат..Какво да направя, да изчакам времето да ме излекува както се казва, да поговоря с него въпреки, че е дъвкано 100 пъти без резултат или какво вече не знам..
Също не знам дали има значение и това, но за да съм честна и аз писах със бившия си, но нищо общо със излизане и т.н., просто здравей-здрасти как си и т.н. не знам защо съм го направила, може би в момент на самота и отчаяние някой да ми помогне/но бившия не знае за проблемите ми със сегашния, който и той вече е бивш/пак казвам не е имало специална тема за разговор, за разлика от неговата да кани момичета да излизат.

Take_That
01-29-2013, 14:08
Трябва да ужаваш родителите на партньора си, аз поне така смятам. Прецени много добре как ще се чувстваш по-щастлива - като посещаваш родителите му, но си с него или като си сама, депресирана, мислиш все за него и знаеш, че има шанс да се съберете, но въпреки това не предприемате нищо.
За да може една връзка да съществува трябва да има взаимни компромиси, а от поста ти имам чувството, че той трябва да направи компромис, сякаш му поставяш ултиматума: "Или те(родителите му) или Аз!" Това не е никак хубаво.

amonRa.di
01-29-2013, 14:14
Като сте били 2 години заедно през цялото време ли техните са искали да ходиш в тях? Дори и да е така, според мен това не е особен проблем, даже би трябвало да се радваш, че те искат да имат контакт с теб... А той за какво ти отмъщава като излиза с друга, нали ти не си виновна, че сте се разделили, а уж техните...

sexa_na_kompleksa
01-29-2013, 14:51
На колко години сте?
Малко странно ми се вижда да се карате заради това, че техните искат да те виждат.

TheBeliever
01-29-2013, 14:59
За глупост сте се разделили и сега си тришите главите. Какво толкова ти правят у тях, че да не се прежалиш за едно следобедно кафе, примерно?

umri
01-29-2013, 15:09
Сумати глупости си изписала, но на най-важния въпрос не си отговорила.

Защо не искаш да се виждаш с родителите му? Обстойно.

SpiritInBlack
01-29-2013, 15:30
Хем мрънкаш , че искаш да сте заедно , хем мрънкаш , че не искаш да се виждаш с техните.Всичко е до приоритети - избери по-важното за себе си.А и пичът може да те е отписал лесно и продължил напред , каквото е разумното решение

ankata
01-29-2013, 16:00
неее не съм му се налагала с- или мен или тях... но така се получи кара се с тях заради мен..и с мен заради тях.
Не не искат постоянно да съм в тях, ами от време на време, той не е излязъл с момичето,а само и е казал, но тя не е искала за това не са излезли.
ми на 21 и на 19 в моя полза..знам, че изглежда детско, но мисля, че става само заради ината ми,втълпила съм си, че не искам да ходя в тях и да съм толкова близка с всички, щото не сме тръгнали да се женим мамка му...
защо да ме отписва, като и той има вина в това и не се спира с това натякване и каране на сила да ходя.. моите родители не ми правят проблем, ако той не идва..това си е нашата връзка АЗ и ТОЙ,а не аз, той и техните или аз,той и нашите...
sorry, но не знам как се маха подписа...

xXxPETYAxXx
01-29-2013, 16:13
О, я моля ти се! Нарочно писал на няква да излязат, че да те дразни?! Нарочно публикувал, че излиза да се забавлява с приятели, за да те дразни?!
Какви са тея глупости, света НЕ се върти около теб!
След като сте имали дълга връзка не виждам какъв ти е проблема - аз често ходех с бившето ми гадже в тях, пихме кафе всички, включително и родителите му. Е, често, често - нямам в предвид всеки ден, разбира се!
Не знам и на тях какъв им е проблема, може би те смятат за несериозно момиче, а ти им го доказваш!
Във всеки случай, ако заради родителите сте се разделили - значи не сте се обичали толкова много.

Tsukuda_Hiroshi
01-29-2013, 16:26
Абе глупости писало момичето... Защо да са глупости? Защото са на нейната глава, а не на някой от нас... За какво не иска да ги вижда - ами и аз не исках да виждам бабата на 1 моя бивша. Защо, защото беше дразнеща, за това! + това наистина тя е ходела сЪс сина им, не с тях!
Мацка, много правилно си постЪпила като не си се променила! Ако те обича истински, ще те приеме такава, каквато си, защото любовта не променя! Ако 1 човек иска да те промени, значи не те обича, а си играе с теб! Точка по вЪпроса. + това, не знам на колко години е момчето, ама да не може да скрЪцне сЪс зЪби на техните... Или е малЪк или е... извинявай, ама путьо.
Остави го да публикува каквото иска - ако ще и снимки от гей-оргия да качва вЪв фейса - майната му! грешката на теб ти е била само, че си говорила с бившия ти. Остави бившия, да не зЕмеш да му даваш напразни надежди или нещо такова, защото той пЪк хич вина няма. Нека миналото си е минало!
Остави твоя смотльо да си ближе раните и да се моли на курвите за внимание! Ако не дойде при тебе с подвита опашка и хленчещ, тЕ па нА! А ако не - времето лекува, както ти сама каза! Има много мЪже на света, които ще се скарат и дори ще се разделят с родителите си заради теб, защото го заслужаваш! Както се казва - "за целия свят може да си някой, но за някой може да си целия свят" - не смятам, че човек, който е избрал мама и татИ пред теб те заслужава. Явно те са неговия свят. Майната му!!!

umri
01-29-2013, 16:42
2 години връзка е нормално да им ходиш на гости от време на време. Системният отказ показва неуважение. Пък и не пречи да скъсате в един момент, въпреки че се познаваш с тях. Тва далеч не значи, че ще се жените.

бот си, нормално да те зареже. 1-2 пъти в месеца е абсолютно приемливо да го правиш.

anonymous708973
01-29-2013, 18:23
О, я моля ти се! Нарочно писал на няква да излязат, че да те дразни?! Нарочно публикувал, че излиза да се забавлява с приятели, за да те дразни?!

Айде, айде. Прави го 2-3 дни след късането. Всички сме хора, всички се изкушаваме да дразним.

Авторке, леко си прекалила наистина. Това, че един път в седмицата ще отидеш на кафе/вечеря и ще се засечете с техните, голяма работа. Ако не са печени, ще си говорите за времето, ще слушаш политически убеждения, ще разказваш за университета и ще ги преживееш някакси тия 2 часа.
Винаги съм се запознавала с родители на приятели, винаги ми е било приятно да си говоря с тях и са ме приемали доста добре. Нормално е, никой не е казал, че ще се жените след като се познаваш с родителите му. Не е като да организирате вечеря, на която двете семейства ще се срещат.

Amore-Mio*
01-29-2013, 18:30
Вината си е в теб.
2 години казваш, че сте били заедно - какъв е бил проблема тогава да прекарваш някакви си два часа с родителите му? Да, ти си с него, обаче трябва да уважаваш и родителите му. Не виждам нещо лошо да са искали от теб, даже мисля, че са те приели като част от семейството и са искали просто повече време да сте всички заедно. Реално погледнато от моя гледна точка - сама си съсипала връзката. А колкото до него: ти не можеш да знаеш той как се чувства. Напълно вероятно ми се струва да си внушаваш тия неща, за да ти олекне поне малко на душата, по някакъв начин.

Violenza
01-29-2013, 18:39
И двамата сте виновни. Ти защо толкова си се дърпала да се виждаш с техните? Вместо да се радваш, че хората те харесват... Той пък е прекалил с това да те кара и едва ли не да ти поставя ултиматум.

SisiStrange
01-29-2013, 18:48
Добре де, ама това нещо задължително ли трябва да бъде? Да се виждаш с родителите? Обожавам семейството на приятеля ми и мисля, че и те доста ме харесват. У тях си имам лични чехли, халат и суитчър, и винаги съм добре приета, но като нямам време или имаме някакво желание да се усамотим, не ни се врът с идеята, че съм длъжна да общувам нам си колко обстойно с тях от куртоазия. Аз с удоволствие си пия кафето с майка му понякога и си обсъждаме разни неща, но далеч не всеки път и далеч не го намирам за нещо жизнено важно, за да е хубава нашата връзка с него. Можеше пък да не се харесваме. Тогава какво? Да се гледаме на кръв и да си пускаме лицемерни усмивчици, за да е възпитано ли? И ако беше така, тогава нима мъжът трябва заедно с родителите си да си избира приятелката? Ако те не я харесват и не си пасват с нея, значи не? Тогава знаете ли колко мъже щяха да си умират девствени?

За мен това са глупости. Да, хубаво е да има топла среда и разбирателство, това е +, но хайде сега, няма да се либим, защото мама и тати не са доволни, че не им се обръща внимание. Тя не си е избирала тях, избрала си е него.

Тук просто всички се опитвате да се докажете колко сте на ТИ с родителите на гаджетата си. То няма лошо и дано все така ви върви и занапред, защото знаете историите за снахи и свекърви.

xXxPETYAxXx
01-29-2013, 18:58
На мен ми изглежда следното:
Родителите искат да опознаят приятелката на сина си, тя обаче не иска да прекарва малко време с тях. Те започват да упрекват сина си, че приятелката му е несериозна и не ги уважава и бла-бла.
И родителите му му се качват на главата, и момичето пък толкова един час седмично не прекарва с тях, че да мирясат. Чувстват, че момичето не ги уважава/не ги харесва и започват да настройват синчето си срещу нея.
На момъка му писва да е между чука и наковалнята, но няма как да се отърве от натиска на родителите си и избира за по-лесно да им угоди, да признае, че приятелката му е несериозна и да я остави.

Ако толкова много държеше на нея, щеше да намери компромисен вариант, но той я е зарязал, следователно НЕ си струва. Едва ли щом той я е оставил си е публикувал разни неща за да я дразни, просто нямат нищо общо с нея, а тя се филмира излишно, че и на него му пука!

Има и вариан това с родителите да е просто параван и всъщност истинската причина за късането да не е заради тях, но така пича излиза по-малко виновен.

anonymous708973
01-29-2013, 19:03
Добре де, ама това нещо задължително ли трябва да бъде? Да се виждаш с родителите? Обожавам семейството на приятеля ми и мисля, че и те доста ме харесват. У тях си имам лични чехли, халат и суитчър, и винаги съм добре приета, но като нямам време или имаме някакво желание да се усамотим, не ни се врът с идеята, че съм длъжна да общувам нам си колко обстойно с тях от куртоазия. Аз с удоволствие си пия кафето с майка му понякога и си обсъждаме разни неща, но далеч не всеки път и далеч не го намирам за нещо жизнено важно, за да е хубава нашата връзка с него. Можеше пък да не се харесваме. Тогава какво? Да се гледаме на кръв и да си пускаме лицемерни усмивчици, за да е възпитано ли? И ако беше така, тогава нима мъжът трябва заедно с родителите си да си избира приятелката? Ако те не я харесват и не си пасват с нея, значи не? Тогава знаете ли колко мъже щяха да си умират девствени?

За мен това са глупости. Да, хубаво е да има топла среда и разбирателство, това е +, но хайде сега, няма да се либим, защото мама и тати не са доволни, че не им се обръща внимание. Тя не си е избирала тях, избрала си е него.

Тук просто всички се опитвате да се докажете колко сте на ТИ с родителите на гаджетата си. То няма лошо и дано все така ви върви и занапред, защото знаете историите за снахи и свекърви.

Не, Сиси, опитваме се да докажем идеята, че няма нужда мадамата да се дърпа като опарена при всеки опит на родителите му да я интегрират в семейната обстановка. Тезата ни е, че добри отношения с родителите не е равно на сватба, 2 деца и "бяла спретната къщурка с две липи отпред". Никой не говори за навиране, когато искаш да се усамотиш с човечето си, а за елементарно уважение да изпиеш по едно кафе с хората и при добро желание да занесеш бисквити.

П.П. И аз имам чехли у тях :cool:

SisiStrange
01-29-2013, 19:10
Впрочем един час седмично може да е много натоварващо спрямо ситуацията. Имам МОИ, не негови, роднини, с които редките прекарвания ми скъсяват живота с някоя и друга година. Ако трябваше да ги виждам всяка седмица, сигурно щеше да е ежеседмично мъчение. Дори случаят да не е такъв, пак, не виждам защо трябва да е толкова важно да прекарва определено време с тях. Уважението не се изразява в специално тяхно си време с нея и то често. Това ми се види адски пресилено. Да се видят тук таме по общо желание и тн., да си поговорят чат пат, добре, но специално да ходи да се гледат ми звучи страшно ангажиращо. Много зависи и какъв е графика на момичето. Вие откъде знаете, че може да отдели един час седмично за тях? Имало е седмици наред, в които едва отделям по 1 ден за него. Оставаше сега да съм длъжна от този ден да давам и час на родителите му. Не, не виждам логиката. Звучи ми тъпо.

Иначе да, от време на време е приятно да се почувства приета и да им покаже, че и тя ги приема (колкото и да е странно на някои мои познати, родителите също имат нужда да се почувстват одобрени от приятелката на детето си). Просто в някои постове досега прозвуча все едно е някакво страхотно важно условие за сполучлива връзка да си първа приятелка с техните и да се отбиваш през някой и друг ден, мине не мине седмица, у тях да си побъбрите.

ПП. Мда, щом я е скъсал за такова нещо, няма смисъл. Вижда ми се адски в стил "мамино синче" да скъсаш приятелката си, защото мама и тати не я харесват. Не разбирам как въобще си позволяват толкова да му се бъркат в личния живот. Майка ми също прави оценки на моите гаджета поне досега, но дори да не ги е харесвала, само е отбелязвала по нещо да ми е ясно какво и е мнението, никога не би си позволила да се караме на тема: "Как може гаджето ти... еди какво си".

ankata
01-29-2013, 19:35
Благодаря Ви за отзивите добри и лоши. Вижте те са ме приели дори първата година ходихме със тях двамата на море, беше супер бих казала, ходила съм в тях, знаят ме познават ме и са му казвали и на него, че ме харесват и нямат никакви лоши мисли за мен. Не виждам защо в такъв проблем, че когато им скефне или на него трябва да припкам и да ходя да им замазвам очите, че се интересувам едва ли не от тях толкова колкото и от него.. И след това мое спиране да ходя след време започнали да ме наричат с "оная" и т.н. думи, дори без да назовават името ми, защото мислят, че не ги уважавам, че не съм се интересувала от тях..не, че не са ми приятни, но като е бил малък ми е разказвал как са го тормозили, третирали, биели, и оставяли на последно място във всичко, дори ми беше казал, че се е отвратил и от мястото, където живеят тъй като му навявало страшно гадни и противни случки от миналото- и това малко или много ми е повлияло, подсъзнателно явно и аз съм се настроила без да искам срещу тях, макар че това е минало,за което и той сигурно има вина..но те не са ми направили нищо, но явно съм се почувствала зле заради него и тормоза, които му е бил налаган и наказанията и т.н.
Например за бившия, които споменах, че сме си писали общи неща неговата майка ми е супер приятна жена, дори бих казала, че е била като моя втора майка, при нея бих отишла и сега да я видя....но със родителите на сегашния, които вече е бивш не е така..
Не знам дали има друга причина и да иска да се прикрие с това, мисля че няма, винаги само това ми е повтарял и това е бил проблема. И аз съм му казала, че няма да се променя, харесал ме е такава каквато съм и това съм си аз..козината вълка може да промени,но нрава не!- така е със всички...на сила не мога да се променя..
Имам време събота главно мога да ги виждам, но просто не знам.. и не мога са си отговоря от къде тоя зор.. знаят ме вече, харесали ме и когато спира да е така както искат- не ме наричат и с името ми..Моите родители никога не са ми държели сметка защо го няма, кога ще дойде и т.н. той сам идва без да го карам и се виждат, но и да не идва никои няма да му направи проблема, ама като аз не отида..и се почва..аз как идвам ти не можеш..еми никои не те кара..ако идва само с номера за да покаже, че го прави, а аз не ..не знам вече..
на 19 е аз съм на 21 и както му казах в последния ни разговор..да беше малко по-голям!..
Да му пиша ли да се опитам да разясним темата или да се мъча да го преживея за не знам колко време....много се измъчвам :(

Tsukuda_Hiroshi
01-30-2013, 04:43
Не не не не не! Никакво писане! "да беше малко по-голям!" е много добЪр край на врЪзка предвид обстоятелствата! Не разваляй всичко. Много добре си му казала. Може и да сЪм пристрАстен, защото се дразня на "мЪжленца" дето постоянно тичат след мама и тате. Ако е мЪж, да застане до тебе! Да им каже "Тя е човека! Ако искате син, ще се сЪобразявате с нея и точка! Хубава, лоша - моя си е!" Освен това щом са се дЪржали зле с него, а ти не, значи има още 1 причина да избере теб пред тях, щом не го прави, да си гледа работата маминото синче!!!
Остави го, момиче! Ти си права в случая!!!

minchorna
01-30-2013, 06:22
Той е на 19,какъв мъж,айде моля ви се :)

ankata
01-30-2013, 07:48
Не знам вече започвам да си мисля, че аз не съм пораснала и че аз съм странната и грешно мислещата.. Аз лна лично, ако имах такъв проблем с моите родители и, ако ми се правиха на командващи и господари..на 5тата минута да съм ги накарала да млъкнат и въпроса да е приключен веднъж завинаги.. ще ни оставят на мира да си живеем и правим каквото искаме, стига аз да съм добре, и не разбирам неговите защо не го правят..дори си мислят, че го командвам.. :x Та той за мен не дава толкова колкото за колата и мотора си.. Винаги като съм заговорила за романтика ми казва,че гледам много турски филми и че съм се филмирала и че в днешно време няма такива неща..та аз не знам какво е да те заведат на ресторант, на кафе, на разходка, ако щете.. Да не говорим за подаръци без повод освен 2 рози за 2 години.. и все пак го обичам и не се сърдя за това, не всеки може да е романтичен и такъв какъвто си го представям,а той иска да се променя заради родителите му еми няма да стане....щом той не се променя аз ли да го правя..да си намери тогава някоя малка пикла като него дето да му ходи по свирката и прищявките на семейството му !!..

minchorna
01-30-2013, 07:52
Остави го,не го търси и продължи нататък :)

sexa_na_kompleksa
01-30-2013, 10:26
И на мен ми звучи като мамино синче.Може би раздялата е за добро.

umri
01-30-2013, 14:33
Благодаря Ви за отзивите добри и лоши. Вижте те са ме приели дори първата година ходихме със тях двамата на море, беше супер бих казала, ходила съм в тях, знаят ме познават ме и са му казвали и на него, че ме харесват и нямат никакви лоши мисли за мен. Не виждам защо в такъв проблем, че когато им скефне или на него трябва да припкам и да ходя да им замазвам очите, че се интересувам едва ли не от тях толкова колкото и от него.. И след това мое спиране да ходя след време започнали да ме наричат с "оная" и т.н. думи, дори без да назовават името ми, защото мислят, че не ги уважавам, че не съм се интересувала от тях..не, че не са ми приятни, но като е бил малък ми е разказвал как са го тормозили, третирали, биели, и оставяли на последно място във всичко, дори ми беше казал, че се е отвратил и от мястото, където живеят тъй като му навявало страшно гадни и противни случки от миналото- и това малко или много ми е повлияло, подсъзнателно явно и аз съм се настроила без да искам срещу тях, макар че това е минало,за което и той сигурно има вина..но те не са ми направили нищо, но явно съм се почувствала зле заради него и тормоза, които му е бил налаган и наказанията и т.н.
Например за бившия, които споменах, че сме си писали общи неща неговата майка ми е супер приятна жена, дори бих казала, че е била като моя втора майка, при нея бих отишла и сега да я видя....но със родителите на сегашния, които вече е бивш не е така..
Не знам дали има друга причина и да иска да се прикрие с това, мисля че няма, винаги само това ми е повтарял и това е бил проблема. И аз съм му казала, че няма да се променя, харесал ме е такава каквато съм и това съм си аз..козината вълка може да промени,но нрава не!- така е със всички...на сила не мога да се променя..
Имам време събота главно мога да ги виждам, но просто не знам.. и не мога са си отговоря от къде тоя зор.. знаят ме вече, харесали ме и когато спира да е така както искат- не ме наричат и с името ми..Моите родители никога не са ми държели сметка защо го няма, кога ще дойде и т.н. той сам идва без да го карам и се виждат, но и да не идва никои няма да му направи проблема, ама като аз не отида..и се почва..аз как идвам ти не можеш..еми никои не те кара..ако идва само с номера за да покаже, че го прави, а аз не ..не знам вече..
на 19 е аз съм на 21 и както му казах в последния ни разговор..да беше малко по-голям!..
Да му пиша ли да се опитам да разясним темата или да се мъча да го преживея за не знам колко време....много се измъчвам :(
А къде се шибахте, като не си ходила у тях?

ankata
01-30-2013, 15:42
А къде се шибахте, като не си ходила у тях?


У вас... ! Като няма да даваш мнение просто не пиши ... :)))))))))