PDA

View Full Version : Скъсан Менискус/Боен Спорт



zeleniq_domat
01-30-2013, 01:25
Травмирал съм си менискуса на коляното 3 пъти и то сериозно, след първият ми път не можех да ходя 3 месеца. Сега съм добре и искам да тренирам някакъв боен спорт, но се страхувам, че менискусът ми пак ще ме предаде... Исках да ви питам има ли надежда за мен, как мога да го подсиля? Ходих на нагревки и някакви процедури с магнити, ама пак е супер слаб и отново и отново се контузвам...

firstdiesel
01-30-2013, 12:31
оперираха ли те ?
самият боен спорт не търмози толкова менискусите ти ... но тренировката за силова кондиция, може би .. тва са скокове, спринтове, кардио тичане
а ти най-вероятно си го скъсал от такъв спорт - футбол, баскет или волей

менискуса представлява мускулна тъкан, която не се съкращава, а служи като амортисьор, твете кости да не се удрят една в друга

zeleniq_domat
01-30-2013, 12:40
Да, оперираха ме, но май ако не бяха, нямаше да съм толкова зле...

Ukhtar
01-30-2013, 14:57
Във форум няма да намериш особено компетентни хора. Намери добър треньор, обясни му какво точно са ти правили, най-вероятно ще тренираш с цел заздравяване на мускулите около коляното (хора с извадени менискуси/капачки/ебалимумайката постигат ебем ти резултатите).

Yen_is_bacK
02-23-2013, 23:16
има 2 вида менискуси латерален и медиален, и менискуса не е мускул а хрущял - дисковиден.. най-добре посети във София във ВМА имаше един специалист който е хирург само а колена и менискуси .. но не знам сега май се премести в лозенец да работи той е най-големия специалист един приятел има 2-3 късания на менискуса и го оправи много добре каза му какво да пие да маже трие процедури там всчико и се възтанови, само футбол не му да играе и там нещо с бягането се съобразява