PDA

View Full Version : ПОМОЩ, НЕ ИСКАМ ДА СЪМ СЕЛЯНКА!



Фusta
01-30-2013, 12:47
Здравейте, приятели! Не знам дали точно тук е мястото на темата, просто съм нова. До едно известно време живях в Бургас, после в гимназията се преместих в София. Често, когато се запозная с някой, в училище или другаде и ми казват, кво правиш в София, стой си в Бургас. Само селяни сте тук..Подиграват ми се на акцента и ми казват, че съм неграмотна едва ли не, щото говоря меко. Днес видях първата публикация тук:
https://www.facebook.com/rumanetsa.enchev
и уж бях забравила темата, но пак се сетих и ми стана тъпо. Чувствам се като героя от публикацията. Как да променя отношението на съучениците ми към мен?

GeGaSa
01-30-2013, 13:23
Не им обръщай никакво внимание, намери си други приятелки и приятели които те приемат такава каквато си.

sexa_na_kompleksa
01-30-2013, 14:50
И от кога Бургас е село?
И да не мислиш, че в София всички са софиянци... пък и да са, какво от това? С какво един човек, роден в София, е по-висш от останалите?

antineutral
01-30-2013, 15:02
Обясни им, че селянин е състояние, а не местожителство или диалектен говор. Кажи им също, че състоянието е присъщо на хората, които се подиграват.

granger
01-30-2013, 15:24
Селянин - човек,който живее в село.
Селяндур по-скоро ... е състояние на душата. А тези "гъзета" са именно такива.

Delvecchio
01-30-2013, 15:30
Ний сми ут далйеку и гуворим мйеку :D Честно пука ли ти какво мисли някой,който е толкова тъп и повърхностен,че те нарича селяндурка,само защото не говориш като него?

pifiella
01-30-2013, 17:41
Научи се да различаваш селяндура от селянина и си свиркай!

BlackFlower
01-30-2013, 19:22
Както казва лектора ми по Философия(и всъщност е исторически доказано, но не ми се разтягат локуми), София е първото село в България. :) (Нищо лично към жителите на столицата, така си каза човека..)..
Иначе, не се притеснявай, аз съм от "тоя район" с мекото говорене и изобщо не трябва да ти пука.Както ние говорим меко(не всички), така и там си имат диалект(отново не всички).Всеки район в Б-я си има свой начин на говорене и понякога е доста различен от другите.Ако отидеш в селата около Рила ще разбереш за каква разлика ти говоря.
Както казаха - селянията не се определя по местожителство.

Хората отдавна са го казали - Можеш да изкараш човека от селото, но селото от човека - не. ;)

draid
01-30-2013, 20:08
Аууу, любимите ми тези на "Софиянци" как селяните идват и им вземат хляба... ми като не струват, ще им го вземат. А я попитай тия приятелчета, първо в блок или в къща живеят. Второ, къде имат "вила" (щото те така му викат). Като цяло кореняк софиянци са доста малко, другото всичко е от кол и въже, ама като са дошли техните в София преди те да се родят и сега са големите столичани...

whitediamond
01-30-2013, 20:26
Откога Бургас стана село ?

Едно е да си от село,а друго е да се държиш като пълен селяк,ако ще и от София да си.
Пък и то няма значение от къде си,важното е да си пич по душа.
Ако те базикат,че си от село им кажи да хвърлят един поглед в учебника по география,да видят,че Бургас не е село.

SHPAIdURmeN
01-30-2013, 20:34
Повечето Софиянци, са от околните села или от някой град. Това, че са столицата не ги прави, кой знае какви.... Така, че не се притеснявай, както написа по-нагоре draid. По-питай от къде са им родителите. Не се притеснявай, че говориш меко :D то не че те говорят по-правилно.

Моля Софиянци да не се обиждат от коментарът ми !!

draid
01-30-2013, 20:39
Виж сега, пак ще се намеся. Проблема не е че те обиждат, проблема е че ти се възприемаш като различна и по-ниско от тях. Може да се каже, че живея в София от доста години, не съм от София, но като цяло никога не са могли да ме провокират с подобно нещо. Още повече, след като някой твърди че си селянка, то нека първо докаже, че той е гражданин.

TrollFaace
01-30-2013, 21:34
Ари е лек

aks13v
01-30-2013, 22:10
И от кога София е град, няколко пъти съм посещавал това село и направо нямам думи каква мизерия е.

ForzaFelipe
01-30-2013, 22:21
Най-много селяни има у Софио !!!Я вижте на празниците къде са всички софиенци,я у село Своге,я у друго село...

Софиенци да си гледат работата,много поздрави имат "гражданиетата" от "селянити" !! :D

haritov
01-30-2013, 22:22
ами те си го казаха в София са само селяни ти идеш от друго място

що им се връзваш?

Nakadah
01-31-2013, 05:22
Като цяло и на мене не ми харесва факта, че все повече и повече хора имигрират в София, но... Мене ми е смешно като някой се прави на Софиянец и всяка ваканция ти говори как си отива на село или пък колко е хубаво у блоко у надежда/люлин/младост и тн...

pifiella
01-31-2013, 13:13
Най-много селяни има у Софио !!!Я вижте на празниците къде са всички софиенци,я у село Своге,я у друго село...

Софиенци да си гледат работата,много поздрави имат "гражданиетата" от "селянити" !! :D


Нещо против Своге,а? :D

whitediamond
01-31-2013, 17:10
Най-много селяни има у Софио !!!Я вижте на празниците къде са всички софиенци,я у село Своге,я у друго село...

Софиенци да си гледат работата,много поздрави имат "гражданиетата" от "селянити" !! :D


O,даа ! Най-обичам празниците. Всичко е тихо и спокойно. Градът е полупразен,в рейсовете няма жива душа,всички си заминават по селата ...

rihanna_shakira
01-31-2013, 17:17
Аз пък харесвам кореняк софиянците тези който са си родом от София много точни хора и не тръбят на ляво на дясно че са от столицата . Имам щастието да познавам точно такива хора . Обаче тези дошли в София преди 5-6 години и се тупат по гърдите крещейки Аз съм Софианец просто са ми доста досадни .

nor4eto99
01-31-2013, 17:51
Йидвам ут далиеку и гуворя миеко и казват твърдио ние на воийнята. Споко и аз говоря меко. Софианци да не мислиш, че са перфектни. Не слагат ударението на правилните места. (моля ви се не ми се обиждайте :D )