PDA

View Full Version : Английски език



emanuelaaa
01-31-2013, 11:18
Здравейте, казвам се Емануела и пиша за първи път в този форум.
В училище имаме около 20 часа английски, но на мен ми е труден. Бих искала да ми дадете няколко съвети, които да ми помогнат да го науча. Става въпрос за думи, четене, писане и всичко свързано за изучаването на нов език. Наистина много искам да науча езика и да имам добри оценки, затова ще се радвам на вашата помощ. Благодаря предварително :)

DisappointedDreamer
01-31-2013, 11:24
- Чети книги на английски.
- Гледай филми на английски с/без субтитри.
- Разговаряй писмено и устно с хора, които говорят английски.
- Прави екстра упражнения по английски.

emanuelaaa
01-31-2013, 11:47
Благодаря. А като чета книгата да превеждам всяка дума, която не разбирам ли ?

DisappointedDreamer
01-31-2013, 11:49
Не. Прекалено много ще ти е. Ако срещнеш думата втори-трети път, тогава я преведи и ще я запомниш. :)

emanuelaaa
01-31-2013, 12:17
Ясно, благодаря. Още съвети ?

sexa_na_kompleksa
01-31-2013, 12:48
Благодаря. А като чета книгата да превеждам всяка дума, която не разбирам ли ?

Ако ти пречи да разбереш смисъла - да. Но започни с по-лесни книги, например с детски. Ако имате училищна библиотека, потърси такива книги - аз лично така правех отначало. Може да видиш и за списания на английски, които са на интересна за теб тематика.
Води си речник и си преговаряй думите редовно. Ако някоя дума ти е много трудна и не може да я запомниш, напиши я няколко пъти в отделна тетрадка (например на 3 или 5 реда, зависи какъв формат ти е тетрадката и колко ти е трудно да я запомниш).
Купи си речници, книги с граматика и упражнения.
Слушай песни на английски и се опитвай да разбереш, какво се пее без да поглеждаш текста в Интернет.

DisappointedDreamer
01-31-2013, 12:53
Ще се измори постоянно да повтаря думите. По скоро, чети повече и вероятността да срещнеш същата дума в друга книга и да запомниш значението и - е повече от голяма.

Колкото до това да записва дума в тетрадка - определено тъпо. По скоро виж хубави онлайн речници - като Оксфорд дикшинъри - и вземи тетрадка, в която да записваш произношението на думата, значението и, както и употребата и в изречение.

sexa_na_kompleksa
02-01-2013, 04:47
Предложих й вариант. Нека сама разбере, кое й върши работа, и кое - не.

rihanna_shakira
02-01-2013, 06:02
Аз пък знам ,че език се учи с много пишане и четене :) Гледането на филми и четеното на книги по скоро само ще засили ефекта .