PDA

View Full Version : Катаболен ефект



Alex77
01-31-2013, 16:23
Здравейте :) Не съм публикувал мнения досега, но сега реших да споделя проблема си, ако мога така да се изразя. Значи на 15 г съм, ходя на фитнес от около 2 г , а преди това съм ходил на лостове около 1 година. Това съм аз :

снимка 1 - това лято: http://prikachi.com/images.php?images/642/5810642c.png
снимка 2 - преди 1 седмица: http://prikachi.com/images.php?images/643/5810643F.png

Проблема ми е там, че тренирам и лека атлетика от миналата година. Ходя 2 пъти седмично, не толкова редовно, някой път пропускам, но все пак ходя и определено се изтощавам много. Не пия никакви добавки за сега. В началото на това лято бях 71 кг, смятах да ставам 72,73, но все пак лято и от водата свалих на 68 за няма и месец. Продължих да свалям, стигнах до 66, но започнах усилено да пия вода и вдигнах наново до 68,69. Добре, но сега е средата на зимата, аз редовно си пия водата, но не съм стигнал 70 кг...въртя се 67,68,69 и пак надоло....предполагам това е така наречения катаболен ефект.... Някой може ли да ми помогне ? Казаха ми да си взема BCAA. Също мисля, че от бягането свалям килограми. Ако може някой с опит да ми помогне някак си, че вече ме е страх да ходя на трен по лека атлетика.

TykaSePisheNick
01-31-2013, 16:57
Спри я тая вода, ще вземе да те умори.
И тъй като не искам да съм напълно безполезен /бог знае защо/, ще те светна само, че катаболен процес означава разграждане на мускулна маса, както анаболен процес означава изграждане на мускулна маса.Това, че не можеш да качиш килограмите няма никаква връзка с водата (добре де, има, но тя ти е последния проблем).Вдигни яденето и ще започнеш да сваляш.Сам казваш, че бягаш.Тренировката също ти е енергиен разход (дори може би по-голям от бягането).Ако искаш да качваш килограмите трябва да ядеш много.
Единственото, което мога да те посъветвам е да тренираш крака във фитнеса.Ще ти дам и две причини, ако се вземеш на сериозно разгледай безкрайната енциклопедия (визирам интернет) и се дозаинтересовай по въпроса.
Та, ей ти ги двете причини:
1.Краката са 1/2 от тялото ти.Като най-голяма мускулна група, отделят най-много хормон на разтежа при тренировката им => по-голям разтеж в цялото тяло.С две думи при редовни тренировки, ако вкараш и краката си в програмата и баницата ти ще расте.
2.Тренираш лека атлетика.Освен ако не си маратонец (а ако си - спри фитнеса), ти трябва експлозивна сила в краката.
Както и да го погледнеш все е в твой интерес като изкл. факта, че като най-голяма мускулна група горят най-много енергия при тренировката им, но това ще го поправиш с повече храна.

Alex77
01-31-2013, 17:11
e 2 пъти в седмицата правя крака в леката атлетика (не съм маратонец, не си падам по бягане над 200 м :D) Тааа, още ли да ги тренирам ддз..няма ли да им дойде много, а за яденето..старая се колкото мога повече, но все пак ходя и на училище , а там не преобладава голямо разнообразие.

TykaSePisheNick
01-31-2013, 17:18
Каква ти е тренировката за крака в леката атлетика?
Относно яденето..Оправданието е като задника - всеки си го има.Ако искаш - ще намериш начин.В моя клас сме 3ма "билдери" и само гледай голямото междучасие как всеки си вади от раницата по 1 кутия и почва да муа яйца, меса, шунки, салати - кой кво си сготвил преди школо :D

Alex77
01-31-2013, 17:30
Трябва значи определено да си купя кутиии :D:D:D амии как да ти обясня? Аз бягам само на 60,100 и 200 метра , така че всичкото ми е бягане,бягане, бягане докато не ми се пръсне гъзеца :D . Имам предвид нали на серии примерно 3 пъти 60 метра , я макс, я не , 3 - 100, 2 - 300 и така. В друго като скокове, копия и т.н. не специализирам

N1ksun
01-31-2013, 17:59
Проблема идва точно от леката атлетика ! Енергийните разходи при една такава тренировка са "леко" казано огромни , така че калорийния ти баланс се дига високо високо , така че както казаха трябва наистина много да се тъпчеш за да постигнеш добри резултати в залата . От водата не се качват кила момко , едно и също е да държиш шише литър и половина вода в ръцете си и това да си я изпил ;) , тоест тя не се трансформира в маса , но е факт че е спомагателен елемент за изграждането на мускулната тъкан .

firstdiesel
01-31-2013, 18:00
заеби ги тея ВРАК .. мачкай въглехидрати кат теле и тва ти е играта,
отделно яж сол да задържаш вода, че ша ти е тегаво :D
.. и магнезий глей да си добавяш, oт добавки ли от зеленчуци, зърно, ядки, риба ли .... тва си е твоя работа

TykaSePisheNick
01-31-2013, 19:51
Напрао да си опъне един цикъл, а?Кво ше кажеш?
Ако искаш да станеш голям няма как да стане с тая атлетика както и да я смяташ.В реален мащаб говоря.

DownloadVirus
01-31-2013, 20:34
Той както описва тренировките си представям си .. :D

Alex77
02-02-2013, 05:18
А ако ги намаля на 1 път седмично ? Да ми стане като деня за крака нали, а крака във фитнеса да не правя

D*Rose
02-02-2013, 08:59
BCAA не са ли аминокиселини? Ако е така, то са ти безполезни в тая борба; добавката ти е gainer или протеин, поне според мен. Храненето е важната част, гледай да приемаш повече въглехидрати.

DownloadVirus
02-02-2013, 09:40
BCAA са тнар незаменими аминокиселини ,по спомени бяха изолевцин валин и още една. Но да-пари на вятъра са си ,особено в твоя случай.

Mladenoff
02-02-2013, 10:51
левцин, изолевцин и валин, точно така са :)

аз едно не разбрах от цялата тая тема...авторът тренира лека атлетика, иска да има билдърско тяло, но същевременно му препоръчват BCAA и пие вода, за да качи килограми ?

Alex77
02-02-2013, 13:57
точно така :) срам ме е да кажа на треньора си няма да ходя повече щото тялото ми слабее от глупавите ти тренировки, а и ми харесва.

Alex77
02-02-2013, 14:01
Ама ако се наложи...може и така да стане...имах лек корем преди и исках да извадя преса, затова и тръгнах на лека атлетика, после взе че ми хареса , а и постигнах добри резултати на състезанията. Взех си BCAA вече. Ще видим докъде ще помогнат. Досега разбрах, че трябва да приемам повече въглехидрати. Друго нищо :D

Mladenoff
02-02-2013, 15:02
BCAA изобщо не ти трябват. Те са като чистиш да не гориш мускул.

Не си взимай никакви добавки, вместо да се харчиш за тях, инвестирай в храна. На ден по 5к калории и резултат би трябвало да има съвсем скоро.
Пък, ако си решил, че без добавки нищо няма да се получи - глутамин или гейнер биха ти свършили по-добра работа. На Биотек гейнъра има и монохидрат по 5 грама в доза ;)

Започни в залата да правиш базови упражнения - клек, тяга и лег

TykaSePisheNick
02-02-2013, 15:46
И яж като за трима.В тоя ред на мисли - парите за добавки ги давай за храна, гарантирам, че ефекта ще е по-добър...

firstdiesel
02-02-2013, 19:09
BCAA служат за много работи ... но в твоя случай няма да ти свършат работа сами по себе си!
отгоре ти казах кво да правиш, ако не го правиш, нямаш право да се оплакваш :D

Alex77
02-03-2013, 06:31
Значи от тая седмица намалям тренировките на по 1 на седмица и ще гледам да смогна с храната. BCAA-то ще го изпия...не мога да го хвърля. http://www.silabg.com/bg/10043-SCIVATION-Xtend-IntraWorkout-Catalyst-New-Formula-90-Servs-.html това съм си взел. Благодаря ви за помощта :) Ако има подобрение ще пиша

TykaSePisheNick
02-03-2013, 08:20
Баси колко пари си хвърлил за BCAA :D

DownloadVirus
02-03-2013, 09:20
Аз съм пил старата формула,която всъщност казват,че е по-'арна . Ако не друго поне на вкус би трябвало да ти хареса.Възстановяването също би трябвало да е по-добро.

Alex77
02-03-2013, 13:04
да, вкуса е супер, възстановяване не мога да определя още :D