PDA

View Full Version : "Искрата на Сабар" - SciFi книга



xavortm
02-01-2013, 10:23
Здравейте, тези дни се мотивирах да проверя дали мога да сътворя нещо :) Фен съм на фентъзито и реших да напиша някои мои идей за този жанр. До сега написах две глави, ако имате желание моля прочетете и ми кажете мнение :) (за първи път пиша, а и не съм учил нищо за това)...

http://goo.gl/F0sAQ

+ Ако го прочетохте цялото (до втора глава, защото това е файлът в който ще добавям каквото пиша), много ми е любопитно какво очаквате да се случи или как бихте искали :). Да, това което казвам е, че имам идеи, но искам да знам дали вие имате по интересни!

Благодаря :)

anonymous895156
02-01-2013, 13:38
За достъп до този елемент ви е необходимо разрешение.

Влезли сте като *******@gmail.com, но нямате разрешение за достъп до този елемент. Можете да поискате достъп от собственика или да изберете друг профил. Научете повече

Избор на друг профил

xavortm
02-01-2013, 15:39
Ех, съжалявам. Вече е оправено! Забравих за тази малка подробност :)

mimi_we
02-02-2013, 08:05
Може да излезе писател от теб.

xavortm
02-04-2013, 06:39
Благодаря ти за това което каза и благодаря за четенето :) !

Днес пуснах 3-та глава "Втора Среща". Като цяло, се опитвам да държа две сюжетни линии за момента. В зависимост от това как се развива действието (и дали изглежда необходимо), може да вкарам и трета.

CoNviCt
02-04-2013, 12:24
.

CoNviCt
02-04-2013, 12:32
Всичко се сливаше в един цвят и едвам се забелязваха контрастиращите червени лъчи на слънцето.

Когато един цвят контрастира на друг, той не се забелязва трудно.

Краката го теглеха надолу, леглото го привързваше с топото одеало.

Къде надолу го теглят краката, нали е в леглото? "Привързваше" е употребена неправилно в този конкретен случай.

Те оформяха странен образ, който нямаше еквивалент с предметите, с които е свикнал,, за да го опише.

Има и много правописни грешки. Редактирал ли си го? Дори най-великите творци създават боклук, който трябва да се почисти. На всеки сто страници, 99 са боклук. Неписано правило.

Сюжетната линия се развива бавно, мудно. Има много ненужни описания, които убиват интереса у читателя. Какво ще яде, как става от сън, как си говори на глас - ненужни описания. Моето мнение е, че можеше да започнеш много по-вълнуващо.

Дори и да имаш нива, от която да жънеш, ти държиш сърп. А ти трябва комбайн. Разбирай речник и учебник!

xavortm
02-04-2013, 13:39
Мерси много за информацията!! Ще се постарая да поработя върху това което изброи. + за редакцията, не не съм редактирал, това е файла в който пиша. Може сутринта да напиша нещо ново, а на следващия ден да редактирам.

Alexim
02-06-2013, 17:55
Продължавай в същия дух

CoNviCt
02-06-2013, 20:05
Интересно ми е какъв смисъл си вложил, какво се стремиш да предадеш на читателя?

xavortm
02-07-2013, 06:10
Ясно ми е, че забелязваш, че не не се отличава с нещо. Поне за сега, надявам се да успея да размърдам нещата, така че да се получат оригинални моменти или поне близко до това.

Отностно целта, тя на първо място беше лично за мен. Занимавам се с доста неща (уеб дизайн, рисуване, програмиране, спорт (голяма част от деня), и училище (отново заема много време).) С тази книга исках да видя дали мога да се справя. Това е частта за мен, относто читателя, се опитвам да създам леко четиво - да не е нещо в което ако не схванеш "дълбокия" смисъл става скучно за четене, но и в същото време да добавям малки истории които са ми се случвали.

Например относно това, че за да успееш в повечето неща с които искаш да се заемеш, трябва да се научиш да започваш. Стартът е най - сложното нещо в много случай.

И разбира се, каквото цели всеки писател, удоволствие. Двама трима сте писали в темета, за теб, CoNviCt усещам че не е било особено удоволствие :) Но това не е нещо за което да съжалявам, ти ми даде доста добра информация която ще се опитам да използвам.

CoNviCt
02-07-2013, 09:41
О, на мен винаги ми е интересно да прочета нова история. Да гледаш как се ражда е още по-интересно. Просто трябва да отключиш потенциала си и да го насочиш в правилната посока.

xavortm
02-21-2013, 07:11
Малко се забавих с новата глава ;/ Имах разни други занимания тия дни. Опитвам се да пиша само когато нямам други неща за които да се притеснявам, защото иначе просто не се поличава :)

Надявам се да ви хареса как се развиват нещата.

+ Благодаря на LadyDi за смяната на името на темата :)