PDA

View Full Version : Противозачатъчни



ShtrudeL
02-02-2013, 19:58
Дами! 8-)
За пръв път ще ми се наложи най-вероятно да пия противозачатъчни и искам да ви попитам някои работи..
Чувала съм, че помагат за растежа на косата.. вярно ли е? :3
Някакви странични ефекти имат ли и вярно ли се пълнее от тях?!
Хм, това е всъщност. ^^


*Ще ми ги изпишат защото може би имам проблеми с хормоните, та не е без нищо..

divacheee
02-02-2013, 20:07
Пих повече от 2 години противозатъчни именно заради същия проблем. На мен не ми помогнаха изобщо .. дано поне на теб да ти помогнат .. Странични ефекти върху себе си не съм усетила .. дори мога да кажа, че лицето ми се изчисти :)

Аз пих Диане 35 .. ако ти предпишат същите се консултирай и с друг лекар :) Тези дни имаше инфо, че няколко жени са починали в следствие на приема на Диане ... може да не е само от Диането, но така беше оповестеното в новините :)

ShtrudeL
02-02-2013, 20:10
стига бе :О ка'ко говориш ти?! :о

tonssy
02-02-2013, 20:11
Пия от половин година някъде, но моят гинеколог каза, че не се пълнее от тях. Прав е, като гледам. За косата не знам.

ShtrudeL
02-02-2013, 20:12
лол а това вярно ли е:

НАЧИН НА ПРИЕМАНЕ.

Приемането на първата опаковка противозачатъчни започва обикновено в първия ден от менструацията. Завършва след 21 дни. Два-три дни след изчерпването на опаковката настъпва кръвотечение, което не неистинска менструация. Тое значително по-слабо и краткотрайно , което се приема като положителен ефект от повечето жени.Трябва задължително да се помни, че през първия месец на приемането на таблетките не сте защитени от забременяване, така че тр да използвате допълнителен метода на контрацепция.


пф

tonssy
02-02-2013, 20:13
Лол, никога не ми се е случвало ;д Това за определено лекарство ли е ?

divacheee
02-02-2013, 20:13
Щрудел, проблеми с цикъла имаш ли ?

ShtrudeL
02-02-2013, 20:20
а я вижте възможните странични ефекти, които прочетох в някъв сайт:

Изброявам всички възможни странични ефекти и подчертавам , че вероятността да възникнат е изключително ниска.Най-честия от тях е напрежението в гърдите, което изчезва няколко месеца след старта на противозачатъчните.

гадене,повишен апетит, напрежение в гърдите, депресивни настроения, отоци в подбедриците,напрежение в краката при разширени вени.,венозен тромбоемболизъм, увеличение в теглото, поява на петна по лицето (хлоазми) при интензивно излагане на слънце, намалено либидо ( желание за секс), запек и газове, промяна в настроението, повишена нервна възбудимост

ShtrudeL
02-02-2013, 20:21
Щрудел, проблеми с цикъла имаш ли ?

яйчниците

POLLINA
02-02-2013, 20:26
Изобщо недей да четеш страничните ефекти, пише ги на всяко едно лекарство,половината от които са супер брутални :cool:

divacheee
02-02-2013, 20:27
Нито един от тези странични ефекти не съм усетила ;д Като имаш предвид, че Диането е най-силното противозачатъчно .. или поне така твърдят ;д

Моят проблем е ПКЯ.. години наред съм пила хапчета и ефекта беше само докато звемам хапчетата.. спреш ли ги - всичко започва отначало :)

tonssy
02-02-2013, 20:32
Изобщо недей да четеш страничните ефекти, пише ги на всяко едно лекарство,половината от които са супер брутални :cool:

Точно.
И понеже доста видове хапчета съм пила и пия, мога да кажа, че случаите, в които съм изпитвала странични ефекти са 1 на 100. Всъщност, сега си спомням, че като почнах противозачатъчните, на сутринта ми се гадеше и повърнах. След това 1-2 седмици пих някакви капки, спрях ги и оттогава не съм имала проблеми :)

ShtrudeL
02-02-2013, 20:45
Изобщо недей да четеш страничните ефекти, пише ги на всяко едно лекарство,половината от които са супер брутални :cool:

ама четох и оплаквания от момичета, които са си гадни :/

POLLINA
02-02-2013, 20:48
Е сега като се налага да ги пиеш,ще изтърпиш малко,но не очаквай нищо страшно :cool:
Aз също съм пила и при мен нямаше странични ефекти.

ShtrudeL
02-02-2013, 20:54
а положителни? (освен това за което се лекуваш/цел предпазване) :3

POLLINA
02-02-2013, 20:58
Ами на мен и ги бяха преписали за регулиране на цикъла.
Е, регулира се :cool:

divacheee
02-02-2013, 21:00
И при мен бяха за проблеми с цикъла .. и нищо не се регулира ;д

POLLINA
02-02-2013, 21:02
странно ;Д колко време ги пи?
е то го регулира само докато ги пиеш :Д

divacheee
02-02-2013, 21:29
Именно... само докато ги пиеш ..
Моето лечение беше 12 месеца прием .. и 6 месеца почивка. 12 месеца ми идваше редовно, спирах хапчетата .. два месеца ми идваше, останалите 4 не .. ;д
Пила съм ги много години.. Почнах на 17 пих близо две години, после ми писна и спрях. Обикалях различни гинеколози и като видеха, че съм пила Диане пак него ми предписваха .. Аз го пия година и пак спирам .. и те така :) Лекарите почнаха да ми говорят за безкръвни операции и само докато ми обясняваха какво ще ми правят на мен ми прилошаваше ;д Казах им, че това няма да стане в близко бъдеще :) И пак с хапчетата .. докато преди година (в момента съм на 24 ) ми писна и казах, че няма да изпия нито едно хапче повече.. Сега (да чукна на дърво) от 7 месеца ми идва редовно :)

Infinity
02-02-2013, 22:53
Страничните ефекти от противозачатъчните са силно преувеличени,според мен. От много време пия Дуфастон заради проблеми с хормоните и нямам абсолютно никакви отрицателни странични ефекти. Напротив дори , кожата ми се доизчисти, ноктите са ми по-хубави, нямам ПМС и всичко е наред. Не се стряскай с нещата,които пише в интернет, щото и аз така се бях интересувала преди да започна да ги пия, за което ме беше яд. Всичко си е строго индивидуално, никой не е в състояние да ти кажа как ще действат точно на теб. Успех и не си внушавай !

MaLkaTa_LaDy
02-03-2013, 05:58
лол а това вярно ли е:
Два-три дни след изчерпването на опаковката настъпва кръвотечение
Напълно вярно е. Пия Ясмин от две години с почивки естествено и виждам само положителни ефекти.
Но наистина като ги спра и спира да ми идва менструацията.

sexa_na_kompleksa
02-03-2013, 08:14
Аз пиех Регулон няколко месеца, за да ми се регулира цикъла. Не съм усетила странични ефекти, но може и да се дължи на факта, че не съм ги приемала чак толкова много време. Но пък мисля, че усетих положителните страни - обикновено преди цикъл много бързо ми се сменят настроенията и понякога плача без особена причина. ;д Докато пиех това лекарство, нямаше такова нещо. Мъжът ми беше изключително щастлив. ;д

FuCKkK13
02-03-2013, 09:10
защо ги задаваш тия въпроси тук ? предполагам ще ти обяснят доста подробно като ти ги изпишат .. при всеки е различно.. и ако са ти изписани точните,които са за теб не би трябвало да имаш отрицателен ефект където и да било.. просто като ти ги изпишат поразпитай повече... дори може да си записваш въпросите щото като отидеш 100% ще забравиш за нещо да питаш .. страничните ефекти също не са винаги еднакви.. иначе познавам момиче колкото мен,която ги пиеше пак заради проблеми с хормоните и цикъла и първо не и бяха изписали точните,та ги смениха и после нямаше никакви проблеми... иначе да,започват да действат след време така че трябва да се пазиш първоначално

FuCKkK13
02-03-2013, 09:11
иначе ме стреснахте с това за починалите жени :?

kalpazanka
02-03-2013, 16:28
Колежке, потърси още едно мнение.
Аз си изкарах всичките странични ефекти при 1 година прием и смяна на 1 препарат с друг.

Има опции да се лекуваш с гестагени или с хранителни добавки като Инофолик. Направи ОГТТ и си пусни тироидни хормони+ТАТ и МАТ. Виж си холестерола, ТАГ и кръвната захар на гладно.

И последно-
Не се поддавайте на операции и подобни комерсиални щуротии!

ShtrudeL
02-03-2013, 17:09
Калпазанче, вече ходих да давам кръв за хормонални изследвания..
Като ми дойде цикъла съвсем скоро, пак ще отида да дам (каза, че следи някакви фази) и след това тя ще ми каже какво да пия, но просто спомена противозачатъчни и ми е интересно..

kalpazanka
02-03-2013, 17:15
Отлагай максимално и търси и друго мнение, ако се стигне до там. Изследвай и кръвосъсирването, ако ще ги пиеш. Има и една мутация за склонност към тромбофилия- не е зле да изследваш и нея, да не ти изиграе лоша шега.

Настоявай за гестагени/Инофолик. Иди и на ендокринолог. Пусни си пролактин- забравих да ти го напиша в първия пост.

ShtrudeL
02-03-2013, 17:23
ох душа, мога спокойно да те сложа до инструкция за употреба, в която са посочени страничните/гадните ефекти.. 8-)
(без да се обиждаш 8-) )

И на еднокринолог съм ходила заради щитовидната жлеза, защото имах някакви минимални отклонения от нормите..
и те това е..

kalpazanka
02-03-2013, 18:53
АГ получават парички от мед представители, като ви тъпчат с ОК. Замислете се.

ShtrudeL
02-18-2013, 12:49
Пак съм аз..
Изписаха ми някакви противозачатъчни, които за пръв път чувам, а и в нета няма никакви отзиви за тях..
Някоя пила ли е 'гестодет'?!

http://static1.framar.bg/product/1-2010102113015525.jpg

Опаковката е 100 метра дълга с 2345375 вида рак, т.е. тези, които приемали противозачатъчни имала леееееко по-висок риск за заболяване от 389539867363 болести и още 29853425235 странични ефекта..
Гинеколожката само ми ми каза, че в началото можело да имам напрежение в гърдите и главоболие..

titkos
03-23-2013, 13:09
ShtudeL, как върви приема на хапчетата?
На мен също ми изписаха, но Хлое.

kalpazanka
03-23-2013, 13:19
http://static1.framar.bg/product/1-2010102113015525.jpg

Опаковката е 100 метра дълга с 2345375 вида рак, т.е. тези, които приемали противозачатъчни имала леееееко по-висок риск за заболяване от 389539867363 болести и още 29853425235 странични ефекта..
Не е като да са те излъгали, да ти кажа.


Гинеколожката само ми ми каза, че в началото можело да имам напрежение в гърдите и главоболие..
Ма разбира се. Явно е била словоохотлива.

ShtrudeL
03-23-2013, 13:23
ShtudeL, как върви приема на хапчетата?
На мен също ми изписаха, но Хлое.

Вчера си изпих 11-тото. 8-)
За сега (да чукна на дърво) няма никакви странични ефекти. 8-)

titkos
03-23-2013, 13:27
На мен ми предстои тепърва да започна, изчаквам си менструацията да ме навести. Доколкото успях да разбера, опасно било да пушиш, докато взимаш противозачатъчни. И май смъртните случаи, споменати по-горе, от това да се случили. Знаете ли нещо?

ShtrudeL
03-23-2013, 13:39
Нямам представа, не пуша, ама и малко пресилено ми звучи. :3

kalpazanka
03-23-2013, 13:41
На мен ми предстои тепърва да започна, изчаквам си менструацията да ме навести. Доколкото успях да разбера, опасно било да пушиш, докато взимаш противозачатъчни. И май смъртните случаи, споменати по-горе, от това да се случили. Знаете ли нещо?

Не само пушенето е фактор. Принципно ОК повишават съсирваемостта на кръвта, а никотинът от цигарите за капак свива съдовете. Затова пушачките са с още по-висок риск от тромбози и емболия.

Затова и ви пея да си пускате изследване за коагулация.

ShtrudeL
03-23-2013, 13:46
ОХ калпазанче! Ако един ден дойда при теб и ме пратиш на още 20 лекаря и изледвания, ще ти тръшна вратата! 8-)
Много е преувеличено всичкото това. Ако беше тооооолкова вредно и опасно, нямаше изобщо да произвеждат противозачатъчни и толкова много жени по света да ги пият. :3
Като те чета понякога, имам чувството, че ще умра след 5 години от 29058345 вида болести. :333333

kalpazanka
03-23-2013, 13:48
Ама така е редно. Щот аз сега ходя по мъките от такива, които не ме пратиха на още 20 лекаря за изследване. И треперя всеки месец дали не се е появила бучка и на кой ден ще ми дойде. Ако не бях уравновесена, досега да съм си застреляла умниците, дето ме натъпкаха с тва.

Josefinne
03-23-2013, 17:04
Аз пих 4 години противозачатъчни. Предписаха ми ги по повод на това, че си прецаках тотално цикъла от едно времешното "спешно" лекарство (Постинор Дуо, ако някой си го спомня). След това продължих да ги пия, за да се предпазвам от бременност по препоръка на гинеколожката ми.
Пих първо Регулон, след това Ясмин.
Моите наблюдения: докато бях на противозачатъчни умирах за сладки неща и пържено, не можех да се спра на пържените картофки (все едно съм нон-стоп във фазата преди цикъл). След като ги спрях чувствително ми намаля желанието за вредни храни. Трупнатите килограмчета обаче още си ги нося. От друга страна една моя колежка ми сподели, че също пие противозачатъчни, не ми е споделила каква марка, но някъде около 2 години и е слаба като вейка. На всеки действат различно, но по-често за съжаление е ефектът като при мен.
За косата - не бих казала, че има някакъв ефект, може би ако косата ти е по-мазна, няма да бъде толкова мазна. Пъпките обаче наистина изчезват (противозачатъчните регулират хормоналния баланс и от там и тези козметични предимства).
Добре е да взимаш хапчето по едно и също време на денонощието, ако е възможно в един и същи час - най-добре. Аз лично си бях навила телефона да ми звъни всяка вечер в 11 и си го взимах тогава. Освен това гледай да не пропускаш - ако това стане - прочети си пак указанието и направи каквото пише. Ако закъснееш доста или пропуснеш прием добре е принципно да използвате и други предпазни средства с приятеля ти, поне докато ти дойде. Ако си пропуснала съответно ще ти дойде. Някой противозачатъчни трябва да се пият в определен ред, а не което ти падне хапче от опаковката.
Иначе като свършиш опаковката правиш 7-дневна пауза, в която ти идва (което явно не е точно цикъл поради някакви причини, може би защото няма овулация), но си е точно като цикъл на "усещане". Като минат 7-те дни започваш нова опаковка. Т.е. цикълът ти ще бъде 28 дни. Докато пиех противозачатъчни ми идваше на втория ден, след като съм свършила опаковката, сутрин, почти като по часовник и следва да отбележа, че през този период не съм имала никакви болки при идването (които сега ми се случват понякога), не знам дали е от хапчетата. Сега цикълът ми е на около 30-31 дни (както си беше и преди да започна да пия (к'во да кажа майната й на Луната, аз съм по календар).
Друго - да, през първия месец от приема, противозачатъчните не предпазват от забременяване. Това е така, защото им трябва време да подействат и да е сигурно, че няма овулация. От втория месец обикновено вече е safe. И тук трябва да отбележа най-големият плюс - сексът е супер! Ако си имаш постоянен партньор и сте здрави от венерически болести, не знам как след това ще се върнете към кондомите (ние не успяхме, признавам си виновно). Другото, което е, че някои хапчетата влияят на либидото...
И накрая - напротив, прочети си всички странични ефекти, за да знаеш, че ако почувстваш някакъв дискомфорт , той може да е причинен от хапчетата и да можеш веднага да се консултираш с твоя лекар да ти ги смени. Естествено, че има и някои доста плашещи, но няма лекарствен продукт, който да бъде пуснат на пазара, ако причинява такива страшни неща на хората често и по принцип. Тези страшни ефекти обикновено са свързани с тежки алергични и имунни реакции към някой от съставките на продукта.
Болестите - и аз четох, че след продължителен прием е възможно да се появи предпоставка за рак. Но това е при прием над 5 години. За това и аз лично ги спрях. Много мислех, преди да започна да ги приемам за по-дълъг период от време, но прецених, че и една непредвидена бременност или аборт могат да навредят много на здравето ми. 4 години бяха достатъчни, за да ме изкарат поне от тийн годините.

ShtrudeL
03-23-2013, 17:32
Много благодаря за мнението. ( :

Само не разбрах..

Сега пия първия блистер от 21 хапчета.. Сега съм на 12-тото... след като го свърша, ще ми дойде ли? Тогава и е почивката от 7 дни. И после какво? Би трябвало да ми дойде към 12-13 април..
ЗНачи какво? Ще ми 'дойде' фалшиво в тоя период от 7 дни и после пак ще ми дойде когато трябва?! :О И колко трае това течение, което идва след като свърши блистера.. :3

titkos
03-23-2013, 17:50
Моята опаковка съдържа 28 хапчета, като 21 от тях са активни (жълти), а 7 са плацебо (бели). Първо се пият жълтите, след това белите, за да не се изгуби тренинга от приемането. Гинеколог-ендокриложката ми каза да ги пия 3 години без прекъсвания и без почивки, както е при други противозачатъчни.
StrudeL, твоите хапчета едноцветни ли са в блистерите?

ПП: Имам поликистозни яйчници и хормоните ми не са в нормата.

ShtrudeL
03-23-2013, 17:55
ПП: Имам поликистозни яйчници и хормоните ми не са в нормата.

И аааз заради това ги пия.

Бели са и имат последователност със стрелкички. :3

titkos
03-23-2013, 18:01
И моите имат стрелкички и се редуват Понеделник (Пн), Вторник (Вт), Сряда (Ср)... Само, че, както казах - моите 7 бели нямат активни съставки и явно това е почивката при мен, всеки месец. Кръвотечения ми казаха да очаквам, ако пропусна/забравя хапче, това било "наказанието". :D

ledenakrasota
03-23-2013, 19:41
Пия от миналия май месец. Изписаха ми Диане- 35 и мога да кажа, че промениха коренно живота ми, но четох разни работи и мисля да ходя при гинеколожката да я питам за страничните ефекти и най-вероятно да направим изследвания, и да ги сменя.
Някои отслабват, а други пълнеят. Аз свалих и качих, но това за мен нещо нормално. :D Косата ми се оправи. Сега по време на цикъл не ме е избила нито една пъпка. :shock: Предписаха ми ги, заради нередовен цикъл.

cyclops
03-23-2013, 22:22
Не случайно забраниха Диане35 във Франция... По принцип тия хапчета хич не са шега работа. Аз също си навлякох куп проблеми. И тези проблеми не се усещат в началото, нито в първите седмици, ами се трупаха постепенно , но ми трябваше време да се осъзная. Едното е, че си докарах нечовешка мигрена. Викала съм линейка посред нощ заради тази мигрена.
Другото, което се случи е, че напълнях много. И то едно такова странно напълняване. Бях като подута. Освен това ми се беше появил и целулил. А аз съм супер активна. Животът ми се върти около спорт и танци и за мен това беше нещо ненормално и тогава се усеих. 3 месеца трябваше на организма ми да се изчисти и да се махнат килата и целулита. За съжаление мигрените, макар и по-леки и по-рядко останаха.
В този ред на мисли съм съгласна с Калпазанка. Лекарите в България са супер безотговорни в това отношение и затова е редно да се пуснат и още допълнителни изследвания.

Josefinne
03-24-2013, 09:54
Много благодаря за мнението. ( :

Само не разбрах..

Сега пия първия блистер от 21 хапчета.. Сега съм на 12-тото... след като го свърша, ще ми дойде ли? Тогава и е почивката от 7 дни. И после какво? Би трябвало да ми дойде към 12-13 април..
ЗНачи какво? Ще ми 'дойде' фалшиво в тоя период от 7 дни и после пак ще ми дойде когато трябва?! :О И колко трае това течение, което идва след като свърши блистера.. :3

Значи, пиеш 21-те хапчета, след това правиш пауза 7 дни, през която пауза ще дойде цикъла (обаче в упътването пише, че не е менструация, а е подобно течение, но както казах - това ще ти е, докато ги взимаш, пък те гинеколозите си знаят защо не е менструално течение). След 7 дни (или ако пише друго в указанието към твоите хапчета) започваш да пиеш втората опаковка, независимо дали "течението" е свършило, дошло или не. Обикновено "течението" трае колкото и по принцип си ти трае менструалното течение, понякога дори по-малко ( 3-4 дни) и може да не е толкова обилно , както по принцип. След това няма да ти дойде "нормално". Само ако спреш да пиеш хапчетата (примерно пропуснеш) може да ти дойде , въпреки че не му е било време.

shmyshi
03-24-2013, 10:48
Все се съблазнявам и аз да пия хапчета, щото съм си мръсница :D, но пък ме спира това, че не са особено полезни... но пък толкова хора ги пият...

kalpazanka
03-24-2013, 10:54
Не случайно забраниха Диане35 във Франция... По принцип тия хапчета хич не са шега работа. Аз също си навлякох куп проблеми. И тези проблеми не се усещат в началото, нито в първите седмици, ами се трупаха постепенно , но ми трябваше време да се осъзная. Едното е, че си докарах нечовешка мигрена. Викала съм линейка посред нощ заради тази мигрена.
Другото, което се случи е, че напълнях много. И то едно такова странно напълняване. Бях като подута. Освен това ми се беше появил и целулил. А аз съм супер активна. Животът ми се върти около спорт и танци и за мен това беше нещо ненормално и тогава се усеих. 3 месеца трябваше на организма ми да се изчисти и да се махнат килата и целулита. За съжаление мигрените, макар и по-леки и по-рядко останаха.
В този ред на мисли съм съгласна с Калпазанка. Лекарите в България са супер безотговорни в това отношение и затова е редно да се пуснат и още допълнителни изследвания.

И в Германия са спрели от употреба Диане-35. Аз също бях с мигрена 4 дни в седмицата. Невролог ми изписа топирамат, който не можех да пия, защото се оказа ензимен индуктор и нямаше да се осъществи действието на ОК, които УЖ пиех за лечение. Изкарах си и белодробна емболия, а кръвното ми си беше 170/100, при положение че нормално съм с 90/60.
Сдобих се и с мастопатия, която ми повишава риска от рак на гърдата. За капак е добре да забременея колкото може в по-ранна възраст и да кърмя възможно най-дълго, да не говорим, че само 1 бременност не ми решава проблема.


Преди година пак се опитаха да ме тъпчат с ОК, но нали вече съм стара лисица, пуснах си хормоните, дори кръвна захар и холестерол и всичко ми е бомба. Имат много поздрави от мен.

ShtrudeL
03-24-2013, 10:58
Значи, пиеш 21-те хапчета, след това правиш пауза 7 дни, през която пауза ще дойде цикъла (обаче в упътването пише, че не е менструация, а е подобно течение, но както казах - това ще ти е, докато ги взимаш, пък те гинеколозите си знаят защо не е менструално течение). След 7 дни (или ако пише друго в указанието към твоите хапчета) започваш да пиеш втората опаковка, независимо дали "течението" е свършило, дошло или не. Обикновено "течението" трае колкото и по принцип си ти трае менструалното течение, понякога дори по-малко ( 3-4 дни) и може да не е толкова обилно , както по принцип. След това няма да ти дойде "нормално". Само ако спреш да пиеш хапчетата (примерно пропуснеш) може да ти дойде , въпреки че не му е било време.

ааааааааааааама че тъпичкоооо
Ако наистина ми дойде цикъла в тоя 7 дневен период, пак ще съм прецакана сексуално! :3333333333333333333333

titkos
03-24-2013, 14:02
Освен цигарите, приемът на кафе и алкохол рискови ли са по време на противозачатъчни?
Ами антибиотици, аналгини, парацетамоли?

Josefinne
03-24-2013, 22:03
Освен цигарите, приемът на кафе и алкохол рискови ли са по време на противозачатъчни?
Ами антибиотици, аналгини, парацетамоли?
Принципно комбинацията цигари + противозачатъчни не е много желателна. Няма проблем да приемаш алкохол и кафе, аналгин и парацетамол. Що се отнася до антибиотиците, някои от тях могат да неутрализират действието на противозачатъчните, за това когато ти изписват антибиотици не е лошо да питаш изрично. Също ако повръщаш поради една или друга причина ( болест, препиване) или имаш от " рядкото щастие " е добре да се пазите и чрез други предпазни средства известно време (това мисля, че го пише в указанията). Причината е, че нивото на хормоните, чиято цел е да блокира овулацията и които приемаш чрез хапчето, може да се намали по този начин и да настъпи оплождане.

titkos
03-26-2013, 11:29
Благодаря. :)

TrueStory
03-26-2013, 12:13
Минавам само и аз да си изкажа мнението за Диане-35. Изключително много съжалявам,че попаднах на идиотът, който ми изписа тоя боклук.....благодарение на него за период от няколко месеца (не помня точно колко ама не повече от 3 ) качих едно 15 кила, с които още си се боря. Това нещо ако ще и пистолет някой да ми опре в главата няма да го пия.
Пила съм и други, обаче за щастие нямаше кой знае какви странични ефекти.
Сега не пия нищо....гинекологътпоследно преди няколко месеца пак ми изписа едни, ама аз сама реших да си поизчакам. Да чукна на дърво сега чакам 4ти пореден месец да ми дойде, което без хапчета не е ставало.
Иначе и аз имах диагноза ПКЯ от един кретен в София, но при последния преглед гинекологът каза,че няма такова нещо.

Ииии да това за цигарите и противозачатъчните е вярно особено ако си над 35 години....каза ми го пулмоложка наскоро.
Абе с няколко думи много внимавайте с тия хапчета и си следете тялото внимателно за страничните ефекти....да не казвам и че аз така и не повярвах,че това лекува....спреш ли ги всичко си е по старому (поне според личния ми опит)

titkos
03-26-2013, 12:33
Една приятелка от противозачатъчни качила 18 кг, но по неини думи - не е спазвала часове, понякога пиела по 2 наведнъж и т.н.
А на мен диагнозата ПКЯ ми я определиха първо след видеозон, а после друга лекарка след хормонални изследвания. Надали са сбъркали.

TrueStory
03-26-2013, 12:38
Една приятелка от противозачатъчни качила 18 кг, но по неини думи - не е спазвала часове, понякога пиела по 2 наведнъж и т.н.
А на мен диагнозата ПКЯ ми я определиха първо след видеозон, а после друга лекарка след хормонални изследвания. Надали са сбъркали.

Пиех си ги точно по график аз.....навивах си телефона и ги пиех в един и същи час....не съм пропускала хапче, а да не говорим, че да изпиеш 2 наведнъж е най-голямата глупост. Аз казвам при мен какво се случи и как ми повлияха....няма кой да ме промени мнението,че тия хапчета ми навлякоха главоболия.
Иначе за ПКЯ не знам.....при последния преглед гинекологът изрично подчерта че нямам....дали преди това съм имала не знам. Тоя, който ми постави диагнозата не беше на повече от 28 сигурно и през цялото време ме бъзикаше на сексуална тематика, докато ме преглеждаше. Абе всякакви има.

ShtrudeL
03-26-2013, 14:19
спреш ли ги всичко си е по старому (поне според личния ми опит)

е ако е така, ще да е тъпичко..


И на мен ми ги изписаха след ехограф и хормонални изследвания..

kalpazanka
03-26-2013, 14:22
^Ако е поликистоза, да. Няма етиологично лечение. Важното е да се забременее, а ако нямате такива идеи, да пиете гестагени и да си държите сметка на МЦ да не минава повече от 35 дни.

ledenakrasota
03-26-2013, 16:01
Минавам само и аз да си изкажа мнението за Диане-35. Изключително много съжалявам,че попаднах на идиотът, който ми изписа тоя боклук.....благодарение на него за период от няколко месеца (не помня точно колко ама не повече от 3 ) качих едно 15 кила, с които още си се боря. Това нещо ако ще и пистолет някой да ми опре в главата няма да го пия.
Пила съм и други, обаче за щастие нямаше кой знае какви странични ефекти.
Сега не пия нищо....гинекологътпоследно преди няколко месеца пак ми изписа едни, ама аз сама реших да си поизчакам. Да чукна на дърво сега чакам 4ти пореден месец да ми дойде, което без хапчета не е ставало.
Иначе и аз имах диагноза ПКЯ от един кретен в София, но при последния преглед гинекологът каза,че няма такова нещо.

Ииии да това за цигарите и противозачатъчните е вярно особено ако си над 35 години....каза ми го пулмоложка наскоро.
Абе с няколко думи много внимавайте с тия хапчета и си следете тялото внимателно за страничните ефекти....да не казвам и че аз така и не повярвах,че това лекува....спреш ли ги всичко си е по старому (поне според личния ми опит)

Аз първо свалих няколко кг, а после си ги възвърнах и съм в нормите. Пих Диането около година и така си уравновесих цикъла и хормоните. Все пак ефектът на този препарат е доста по-силно от останалите и не може да се изписва ей така, а в ограничени случаи и то доста отчайващи. Аз бях от тях и затова мога а кажа, че имам само плюсове от него. :)

TrueStory
03-26-2013, 16:09
Радвам се,че при тебе се е оправило положението. Обаче бъркаш,че се изписва рядко и в тежки случаи.....имам приятелки, на които им е изписван за малко по-болезнен цикъл, за пъпки, за окосмяване и други такива неща. Моите заключения са,че поне до преди 2-3 години, когато аз го пиех, камара момичета покрай мен го пиеха за щяло и нещяло.
И да всеки организъм реагира различно на даден медикамент.....за мене това не беше моето хапче просто и заради това не бих го пила пак. На приятелки и познати пак не са им добри впечатленията...явно и тяхното хапче не е било.

ledenakrasota
03-26-2013, 16:20
Радвам се,че при тебе се е оправило положението. Обаче бъркаш,че се изписва рядко и в тежки случаи.....имам приятелки, на които им е изписван за малко по-болезнен цикъл, за пъпки, за окосмяване и други такива неща. Моите заключения са,че поне до преди 2-3 години, когато аз го пиех, камара момичета покрай мен го пиеха за щяло и нещяло.
И да всеки организъм реагира различно на даден медикамент.....за мене това не беше моето хапче просто и заради това не бих го пила пак. На приятелки и познати пак не са им добри впечатленията...явно и тяхното хапче не е било.

Не, не се бъркам. Исках да кажа, че се изписва и е предназначено за по-тежки случаи, което е така. А това, че разни лекари го изписват за щяло и нещяло е нещо съвсем различно, и говори за тяхната компетентност. Затова много внимателно трябва да се подбира лекуващия и предварително да бъдеш запознат с това-онова. :)

BlackWings
03-26-2013, 19:37
Друго - да, през първия месец от приема, противозачатъчните не предпазват от забременяване. Това е така, защото им трябва време да подействат и да е сигурно, че няма овулация. От втория месец обикновено вече е safe.
Глупости 8-)
Почват да предпазват още от първия ден , ако си си взела първото хапче на първия ден от цикъла , както си е по указание. Ако си го взела в друг ден от цикъла , трябва да се изчака 1 седмица , за да е сигурно .
Ако си взела първото хапче в някакъв произволен ден от месеца , несъобразен с цикъла , да , нищо няма да ти предпазват *-)

Josefinne
03-27-2013, 10:13
Глупости 8-)
Почват да предпазват още от първия ден , ако си си взела първото хапче на първия ден от цикъла , както си е по указание. Ако си го взела в друг ден от цикъла , трябва да се изчака 1 седмица , за да е сигурно .
Ако си взела първото хапче в някакъв произволен ден от месеца , несъобразен с цикъла , да , нищо няма да ти предпазват *-)

Взимала съм хапчето точно както пише в указанието, съобразно с цикъла ми. Наясно съм кога се започва приема. Освен това съм си чела указанията много редовно и там ПИШЕ, че през първия месец трябва да се внимава, освен това гинеколожката ме беше предупредила изрично. Ако на някой му се рискува... Go ahead! Така, че не са глупости.
Все пак не мога да знам какво пише във всички указания на всички видове противозачатъчни. Аз съм пила два вида и споделям какво знам за тях. И смятам, че всеки , преди да започне да взима такъв препарат, трябва да си прочете супер внимателно указанието, а не да гълта хапечетата като бонбонки.

BlackWings
03-27-2013, 16:45
Е хубаво , вярно че и аз не знам какво пише в листовките на всички възможни видове противозачатъчни, айде щом казваш.
Аз за моите , още преди да ги започна , също изчетох цялата листовка подробно и задълбочено по няколко пъти , и там пише точно това , което ти казах на теб. Ако не бях абсолюто сигурна , при никое положение нямаше да рискувам. Става въпрос за Ясмин. Затова ми прозвуча абсурдно , че какви са тези хапчета които хем ги пиеш да се тровиш , хем не действат. От теб чувам.

ShtrudeL
03-27-2013, 16:51
^Ако е поликистоза, да. Няма етиологично лечение. Важното е да се забременее, а ако нямате такива идеи, да пиете гестагени и да си държите сметка на МЦ да не минава повече от 35 дни.

ЗНачи след 3-4-5 години да си правя сметка да имам бебче.. 8-)


П.П. И аз знам, че хапчетата предпазват още първия им прием, когато ти дойде.. И гинеколожката ми го каза. Както и да се пазя ест през периода от 7 дни, в който имам почивка..

ledenakrasota
03-27-2013, 16:56
Е хубаво , вярно че и аз не знам какво пише в листовките на всички възможни видове противозачатъчни, айде щом казваш.
Аз за моите , още преди да ги започна , също изчетох цялата листовка подробно и задълбочено по няколко пъти , и там пише точно това , което ти казах на теб. Става въпрос за Ясмин. Затова ми прозвуча абсурдно , че какви са тези хапчета които хем ги пиеш да се тровиш , хем не действат. От теб чувам.

Права си и също така без значение какво пише, в която и да е опаковка, лекуващият лекар дава едно листче, което описва най-обстойно употребата на каквито и да е противозачатъчни, странични ефекти и т.н. на гърба, а отпред си има неща за попълване, свързани с рецептите и т.н. Накрая има мисъл на Даниел Дефо. В повечето листовки единственото различно нещо е описанието на различните лекарства, а останалата информация за приемане, странични ефекти и т.н. е стандартна информация, която присъства навсякъде. :)

BlackWings
03-27-2013, 16:56
Както и да се пазя ест през периода от 7 дни, в който имам почивка..

Не би ли трябвало и тогава да ти предпазват?
На моите пише , че предпазват нонстоп от първия ден , и през почивката също , ако се взимат както е по схема без пропуск. Какво ти пише в листовката?
Ако е така както казвате , аз направо не знам как до сега не съм родила 10 бебета хах.

То за мен няма смисъл да ги пия заради основното им предназначение , ако де факто трябва да си следя , 3 седмици не се пазя - 1 се пазя . Идеята е да е постоянно.

kalpazanka
03-27-2013, 17:28
Защитени сте и през 7-дневната пауза. Не приказвайте глупости, че може да ви сипят, ако тръгнете да спорите.

ShtrudeL
04-01-2013, 13:42
охх.. пак съм аз с мойта тема.. 8-)

Днес ми е последното хапче от първия блистер.. значи утре трябва да ми дойде, така ли?
А има ли вероятност да се забави, или щом вече ги приемам, би трябвало да си дойде точно утре и цикъла ми да е супер редовен и точен? (винаги ми е закъснявал/много рядко подранявал с +- 3-4 дена.. :3)
*наистина са ми важни теЗ 3-4 дена.. 8-)

П.П. Нямам циклични симптоми (т.е. леките специфични болки в корема преди цикъл и киселото настроение ^^) 8-)

Infinity
04-01-2013, 15:28
Не е задължително утре да ти дойде, може да е до 2-3 дни. Аз също съм на противозачатъчни и ми се е случвало да ми дойде и 4-5 дни след последното хапче, не се притеснявай !

ShtrudeL
04-01-2013, 15:30
не се притеснявай !

Аз искм да ми дойде след 3-4 дена.. 8-)

ох.. успокои ме малко.. 8-)

titkos
04-01-2013, 16:46
Качила ли си килограми? :D

ShtrudeL
04-01-2013, 17:05
Ами.. не мога да преценя.. пия ги едва от месец, но си мисля, че съм си качила още от преди това.. т.е.. любовните дръжчици и коремчето си ги имам от преди това, НО почвам да работя по отстраняването им.. 8-)

pandasaur
04-01-2013, 17:08
И аз да се оплача, постоянно имам проблеми с липса на МЦ. Писна ми вече. Без хапчета не ми идва и това е . Тази седмица сигурно пак ще ходя на гинеколог , та да видим какво ще стане : (

titkos
04-01-2013, 17:10
Преди малко изпих третото си хапче. Засега всичко е наред, но ме е страх да не напълнея след време...

pandasaur
04-01-2013, 17:16
Аз като пих Дуфастон около 3 месеца , не видях особена разлика в килограмите. Предполагам всичко е до организъм :)

tonssy
04-01-2013, 17:39
охх.. пак съм аз с мойта тема.. 8-)

Днес ми е последното хапче от първия блистер.. значи утре трябва да ми дойде, така ли?
А има ли вероятност да се забави, или щом вече ги приемам, би трябвало да си дойде точно утре и цикъла ми да е супер редовен и точен? (винаги ми е закъснявал/много рядко подранявал с +- 3-4 дена.. :3)
*наистина са ми важни теЗ 3-4 дена.. 8-)

П.П. Нямам циклични симптоми (т.е. леките специфични болки в корема преди цикъл и киселото настроение ^^) 8-)

Обикновено последното хапче го пия в неделя и ми идва в четвъртък.
В-с-е-к-и път е така, да не кажа, че в един и същи час 8-)

ShtrudeL
04-01-2013, 17:42
а преди това имаш ли някакви болки а-у? :3

tonssy
04-01-2013, 17:45
Малко ме боли кръста 1 ден преди това и в първия ден. След това никакви болки не изпитвам. Е, раздразнението си го има, макар че не знам дали да се оправдавам с цикъла за това 8-)

Infinity
04-01-2013, 20:29
И аз имам болки ниско в корема преди самото идване, същия ден.

jefry25
04-27-2013, 18:06
Здравейте! Преди 2 години ми предписаха "LINDYNETTE 20". Пих тези противозачатъчни 1,2 седмици и ги спрях. Не съм забелязала странични ефекти тогава. Като цяло нещата, които вие сте написали са едни от малкото положителни из форумите. Всички се отнасят с голям негативизъм към противозачатъчните. Моя приятелка ги приемаше и сега като ги спря МЦ не й е идвал от 2 месеца.
Прави ми се секс, но ме е страх да не забременея. Презервативите ми се виждат доста безнадеждни вече.. след като стана така, че докато го правихме с приятеля ми презервативът се скъса. Та, мисля да започна да пия противозачатъчни, но преди това ще отида на гинеколог, да видя какво ще ми предпише. Въпреки, че не знам дали направо да не се доверя "LINDYNETTE 20" все пак и те са ми предписани от гинеколог (нищо, че беше преди 2 години).

TrueStory
04-27-2013, 19:22
Ако не ти ги предпишат като лечение, а искаш да ги пиеш само за предпазване, моят съвет е НЕ ГО ПРАВИ! Аз никога не бих си тормозила организма без основателна причина....просто внимавайте как ги слагате тия презервативи и така. Не се трови.

jefry25
04-30-2013, 23:39
Не ми се иска да пия, но .. не ми се рискува. Трябва да измисля предпазна мярка, с която да се чувствам сигурна.

poncho
05-03-2013, 11:05
И на мен преди 1 седмица ми изписаха LINDYNETTE 20 предимно за регулиране на цикъла.Сега чакам да ми дойде и почвам..Само не разбрах,когато ми дойде менструацията и взема първото хапче, спира ли течението или?

titkos
05-20-2013, 01:48
Изпих почти две опаковки. В началото ме боляха гърдите и започнаха леко да се уголемяват, после ми дойде страшен апетит. Кожата ми няма подобрение, а уж до лятото щяла да се оправи. :(

SkyEatsAirplane
05-20-2013, 02:00
Здравейте,
започнах да пия противозачатъчни този месец. Вече свърших опаковката и даже се чувствам по-добре. Определено по-малко ме боли когато ми дойде. Косата ми е по-жива, не забелязвам да съм качила килограми (даже май е обратното), ноктите ми вече не се лющят. Гърдите ми не ме болят, но виждам разлика.
poncho: не ти спира течението, а става по-слабо.