PDA

View Full Version : Ядене на извара



SurfSky
02-03-2013, 09:08
Здравейте.Искам да попитам какво се постига с приема на извара , и то вечер преди лягане ...? Не трябва ли да се яде прди или след тренировка?

DownloadVirus
02-03-2013, 09:19
Принципно бавно освобождаване на протеин и постоянен приток на аминокиселини в 8-10 часов обхват.А реално няма голямо значение дали ще е извара,месо,яйца ,стига да се вписва в макронутриентите на деня.

TykaSePisheNick
02-03-2013, 11:59
Изварата върви с предимство, щот е бавноусвояем протеин.А т'ва, че се прави от остатъка от сиренето не я прави по-низш продукт.

ПП:Ядат я преди лягане за да предпазят мускула от предстоящия 10-тина часов глад през нощта.

lubo_4yka
02-03-2013, 15:47
аз обикновено ям извара сутрин и вечер, яйца и месо , а два дена през седмицата по избор са зареждащи - т.е. въглеххидрати като ориз картофи.... през останалото време когато консумирам яйца, месо и извара наблягам на плодове зеленчуци, овесени ядки, ядки и такива неша ;)
а относно въпроса ти за преди и след тренировка - аз лично пия протеинови шейкове ( протеин, мляко, банан и др.)

D*Rose
02-03-2013, 15:53
След тренировка веднага ям нещо сладко в малки количества. Ама го приемам колкото се може по-бързо; 20 минути след това - протеин или заместваща го храна - месо и яйца.

firstdiesel
02-04-2013, 15:03
След тренировка веднага ям нещо сладко в малки количества. Ама го приемам колкото се може по-бързо; 20 минути след това - протеин или заместваща го храна - месо и яйца.

лапай първо протеина ...

месото и яйцата не могат да заместят протеина - яйцата се усвояват за 6-10 часа, а месото - заешко 2-3 часа, пилешко - 6-7 часа, червено - 12-16 часа

firstdiesel
02-04-2013, 15:05
И аз имам въпрос,
ква гозба да направя, че ми омръзна тая извара ... ял съм я с домати и друга салата .. с пипер отгоре ...
кажете някъв друг начин

TykaSePisheNick
02-04-2013, 17:43
В пасатор с прясно мляко и 1 банан става ебати якия шейк.Може и малко мед да добавиш или канела..Експериментирай.

DownloadVirus
02-04-2013, 19:14
Значи изварата аз я правя с бъркани яйца и салата от маруля със зехтин. В момента качвам,но като съм си изял дневните въглехидрати нямам проблем да ям само протеин + мазнина.

firstdiesel
02-04-2013, 19:50
аз па сготвени яйца не понасям вече ... сурови ги консумирам

мия ги със сапун преди да ги счупя, разбивам ги докато стане еднородна течност и вдигам тост :D

и със салата не ми върви вече изварата

вече се чудя, дали да не се уча как се прави клин :D

TykaSePisheNick
02-04-2013, 20:39
аз па сготвени яйца не понасям вече ... сурови ги консумирам

мия ги със сапун преди да ги счупя, разбивам ги докато стане еднородна течност и вдигам тост :D

и със салата не ми върви вече изварата

вече се чудя, дали да не се уча как се прави клин :D

На мен като ми писне от изварата я заменям за известно време с катък, сирене, по-рядко си купувам и някви кашкавалени извари и т.н.

Иначе за суровите яйца..Сигурно си се наслушал и начел за салмонелата, тъй че ако не са от село не смея да ги ям сурови аз.Пък и съм капризен, как ше пия сурови яйца - хич не ми изглежда вкусно :D

firstdiesel
02-04-2013, 20:50
извара с лютеница, бъркаш мощно и става един път :D

firstdiesel
02-04-2013, 21:02
точно е тука грешиш за суровите яйца, ако са ти от село тогава има опасност да хванеш салмонела, ти от де знаеш тая кокошка кво е яла в курника ... измрели мишки, таралежи, змии ...
докато в фермите се пръска с един химикал (хлорид някъв) дето трепи бактерията и след тва не може яйцето да е "болно" вътре (кокошката няма как да се разболее), но пак може да хванеш бактерията ако по някакъв друг начин бактерията се озовала на черупката, затва се мие яйцето преди да се счупи ...

TykaSePisheNick
02-05-2013, 09:47
Кокошките в птицефермите са обездвижени, еднообразно хранени /главно царевица и отпадъци от животновъдството и месодобива-т. нар. месокостно брашно/, лишени са от слънчева светлина и т.н. Около тях и в храната им има огромен брой всякакви бактерии, което налага ползването на антибиотици. Всичко това прави тези птици изключително податливи на салмонелни /и не само салмонелни/ бактерии, които в повечето случаи са развили резистентност.

Домашно отглежданите птици са най-често свободно живеещи, разхождат се по дворове и ливади и разнообразяват менюто си с всякаква растителност. Това ги прави далеч по-устойчиви на инфекции. Това е вероятна причина за старите съвети от баби и дядовци. Въпреки това консумирането на сурова животинска храна е силно рисково по принцип, без значение от къде произлиза.

Източник: Салмонела http://www.bb-team.org/articles/3894_salmonela#ixzz2K1KFA7t5
Follow us: @bbteam on Twitter | bbteam on Facebook

Не знам до колко си прав ти, нито цитираното мнение, но честно казано не ме и вълнува много, щото аз сурови яйца ник'ви не консумирам.На тигана с малко олио и няква мръвка/саламче/сиренце/лук/чушка и си ти.