PDA

View Full Version : Трябва ми цялата ви форонна подкрепа :3



ShtrudeL
02-03-2013, 13:28
Такааа!
Котето на съседите ще има котета. Персийка е. Но това е без значка.
Въпроса е там, че мама не иска да си имаме животно вкъщи. НО! Също така не знае и че ще си имаме, защото много искам. 8-) Другия въпрос е: Как да я убедя?! ^^ Номера с 'Ще го обичам и ще се грижа за него.' НЕ минава. Както и 'ще стои само в мойта стая и все едно го няма вкъщи'..
Трябва ми някакво много ефикасно решение, защото наистина имам нужда от животинче. :3
Това е първото.

Второ: Мъжко или женско? Мъжките май са по-красиви и спокойни, но съм чувала, че са и по-миризливи. :3

е?

Violenza
02-03-2013, 13:42
Тя защо не иска?

ShtrudeL
02-03-2013, 13:44
Защото цитирам: 'животно се гледа в двор'
но мисля, че просто е силно предубедена и мисля, че ако я накарам да и харесва да го гушка, ще го приеме.. :3

swag style mdfkz.
02-03-2013, 13:47
мани ги тия котки ма .. земи си кучи

ShtrudeL
02-03-2013, 13:48
и куче искм, ама котката е по-лесна за гледане :3

Един ден като живея самичко, ще имам и куче и коте ;3

Violenza
02-03-2013, 13:50
Това е голяма заблуда. (за двора) :D

Ти какво животно искаш да взимаш?
В този случай не виждам друг вариант освен да я поставиш пред свършен факт, ако си убедена, че така ще склони животинчето да остане.

Sh@d0w
02-03-2013, 13:55
Да единия вариант е да я поставиш пред свършен факт. Другия вариант е да и кажеш, че ще е само за малко ден - два и ако не се справяш с гледането ще го върнеш. Обикновено след първия ден ще се разубеди и ще те остави на мира.

Ти наясно ли си обаче с какво се захващаш, защото то не е само да го гушкаш трябва си грижи, а и има последствия?

ShtrudeL
02-03-2013, 13:56
Персийско коте..
Съседите живеят точно срещу нас и с мама са приятели.. Та те ще имат котенца.. :3

ShtrudeL
02-03-2013, 13:57
Ти наясно ли си обаче с какво се захващаш, защото то не е само да го гушкаш трябва си грижи, а и има последствия?

Знам го това, имах коте един месец и си го гледах съвсем самичка, но го махнахме защото мама не го искаше.. :>

Мега много плаках, когато дойде една жена да го вземе.. Помня че супер силно го гушках и стисках зъби докато и го давах в ръцете..
Тоя пък искам животинче и не искам да си го давам.

umri
02-03-2013, 15:59
Пантерка

Щруд... не си избрала най-подходящата порода, за да убедиш майка си. Специално тия персийки толкова косми им падат, че не е истина. И трябва зверско ресане всеки ден, щото им става на огромни възли козината. Отделно от това, всеки път, в който котката съсипе нещо, ще си го отнасяш.

Взимай си я и я постави пред свършен факт. :д

Пантерка

xoxi
02-03-2013, 15:59
Защо не го е искала котенцето? Какво ТОЧНО не й харесва в това да си гледате животинче вътре?
Най-лесно е да я поставиш пред свършен факт, но от друга страна това не е нещо, което е необратимо. Ако подозираш, че може да го махнете отново, по-добре не го взимай, без нейно знание и разрешение. Така и ти ще страдаш, а и животинчето ще се мъчи.

ShtrudeL
02-03-2013, 16:14
Няма пък, искам коте. И не е някаква прищявка. По-позитивно и спокойно ми е.

А иначе не иска, защото ходела на всякъде (дивани/маси/ест)..
едва ли космите са големия проблем..

И не ме бърка аз да го отнасям заради котето..

Предишното ми ме ядосваше от време на време като ме будеше в 6 часа сутринта и ми скачаше на главата, но въпреки това си го обичахх.

ShtrudeL
02-03-2013, 16:17
Каза, че ще си помисли много неубедително тип: 'да бе, да бе..........'



^^

TheBeliever
02-03-2013, 16:19
Ходи там, където я научите да ходи. За 5 години моята нито веднъж не беше се качила върху маса.

Заведи майка си при котетата уж само да ги видите. Гушни едно и й се примоли с най-тъжните puppy eyes, които можеш да изкараш. Пред хората ще й е по-трудно да ти откаже, а и сегашните собственици на котетата ще те подкрепят.

П.П Аз така се сдобих навремето с моята. :cool:

SpiritInBlack
02-03-2013, 16:23
0 fucks given. На откачалките не трябва да ви позволяват да имате животно...

ShtrudeL
02-03-2013, 17:06
Тя мама и пред съседите е казвала, че не иска.. :3
Иначе обмислям варианта за puppy face и като цяло дълбок плач 8-)


0 fucks given. На откачалките не трябва да ви позволяват да имате животно...

Майната ти. ^^

horacio
02-03-2013, 17:17
Баба ми не иска животни у нас, защото развалят и съсипват... ама аз много исках. Взех едно коте от леля ми в кашонче до нас и представих баба пред свършен факт. И сега си имам котенце. :3 В началото само заплашваше, че ще я изхвърли, ама я заобича иии... ;д

ShtrudeL
02-03-2013, 17:35
Ох аз така направих като си пробивах езика..
ТОлкова много беше против, а като разбра и мина точно за 1 час. Т.е. за 10 мин, след което ми го натякваше още 2-3 дена, ама защото ме гледаше как 'се мъча' да ям.. ^^

Та.. то хубаво да взема коте, ама живеем врата срещу врата и мама и съседката са си дружки и не знам как ще стане.. :3

ох, пожелавам си към средата/края на февруари да вляза в тая тема и да ви покажа котето си хахахах ^^ :33333

Deadlock
02-03-2013, 18:05
не ми харесва това, че търсиш начин да изманипулираш майка си, че да стане твоето.

защо си толкова убедена, че тя трябва да направи компромис, а не ти?

ShtrudeL
02-03-2013, 19:06
не ми харесва това, че търсиш начин да изманипулираш майка си, че да стане твоето.

защо си толкова убедена, че тя трябва да направи компромис, а не ти?

Защото съм добро дете, не пия, не пуша, не ходя по дискотеки, никакви ядове с мен няма, а аз искам просто едно коте, за което ще се грижа. ^^

kalpazanka
02-03-2013, 19:08
По мъже ходиш ли?

Deadlock
02-03-2013, 19:16
но ако тя е една добра мама, която пък заслужава да не й се разваля комфорта с коте?

според мен трябва да си говорите и да стигнете до решение, а не да тропаш с краче, ревеш, мамиш и т.н. :Р

TrollFaace
02-03-2013, 19:33
Ако го вземеш гледай да не го хвърли през прозореца.

ShtrudeL
02-03-2013, 19:37
По мъже ходиш ли?

нИ ходя, имам си един и тя го одобрява :3


Иначе мама е добра, но съм сигурна, че ако постои известно време котето, ще го заобича пък. :3 Просто трябва да разбера къде ми е била грешката с предното коте. :3 На няколко пъти беше казвала, че е като улично (щото не беше породисто), хм :3

s40t4
02-03-2013, 21:31
Както казаха по-горе космите на персийските котки са кофти.. не са като на другите котки. Другото,което е,че персийската котка иска почти всеки ден да я решеш... повече грижи иска отколкото една сиамка, а и са по капризни. А за пола... до преди 2 месеца и половина имах сиамка женска.. леле като се разгони направо ми идваше да я метна от 12тия етаж. Иначе имах сиамец преди и никви ядове нямаше. Все пак ти си решаваш :) И аз няя откажа персийка,ама пари няма за такава...

sexa_na_kompleksa
02-04-2013, 06:53
Защо мислиш, че след като веднъж е дала първото коте, сега ще заобича второ?
Иначе успех! ;д

xoxi
02-04-2013, 07:39
Предишното ми ме ядосваше от време на време като ме будеше в 6 часа сутринта и ми скачаше на главата, но въпреки това си го обичахх.

Котките са ужасно умни животни и бързо се учат какво може и какво не може да си позволяват. Хигиенните навици също бързо ги придобиват.
Но това как го написа "въпреки това" си я обичала, сякаш е направила нещо кой знае какво. Буденето рано и скачането по главата са възможно най-дребните и почти всекидневни неща, които котето ще прави. Понякога, сравнено с други пакости, са и най-приятните. По-гадно е, когато започне да си чеше ноктите по мебелите, пердетата, килимите, започне да се качва по всичко, което може и съответно да бута всичко на пода. Котките са и много отмъстителни понякога. Ако някой се държи лошо с нея без причина, котката усеща и често отвръща със същото. Космите няма да ги коментирам, ужасни са. Колкото и да се чисти, косми ще има НАВСЯКЪДЕ. Абсолютно навсякъде. Без изключения. :D Аз имам черни дрехи, които са винаги на закачалка и прибрани в гардероб и пак има бели косми по тях от котката, при положение, че когато съм с тях, нея не я докосвам. Разгонването и мъката около него, може да се премахне с кастриране. Попринцип котките са разгонват сравнително рядко, но при моята в по-ранна възраст имаше период, в който се разгонваше през седмица-две и нервите на всички вкъщи бяха пред скъсване.
Мисълта ми е, че първо ти трябва да си сигурна, че искаш коте. Тези животинчета не са само за гушкане, снимане и глезене. Запознай се първи с всички котешки болести и от какво наистина ще се нуждае едно котенце, за да е здраво, жизнено и дълголетно.

Аз така направих. Майка ми беше твърдо против в нас да има животно. Дори рибки не искаше. Аз обаче пък бях твърдо решена, че в нас ще има животно. Бях прочела абсолютно всичко за котките, често й разказвах интересни/любопитни факти за тях. Веднъж на въпроса дали може да си вземем коте, тя каза, че ще помисли, като това мислене ми звучеше като не. Но на мен толкова ми трябваше. Два дни по-късно, когато тя си дойде от работа я посрещнах с котенце, което ми се побираше в едната шепа. Още като го видя, майка ми почна много да му се радва. Но в първите няколко седмици имаше много моменти, в които АЗ не му се радвах и бях готова да го върна. Въобще не бях подготвена за такова чудо.
Сега в нас всички си го обичаме еднакво и всеки го глези, сякаш е малка принцеса. Майка ми бързо го заобича, въпреки, че и роднини, съседи, приятели и въобще всеки, който я познава се чуди как е възможно това.

ShtrudeL
02-04-2013, 11:17
xoxi, мерси са дългия пост, полезен е. <3
Наистина го искам и ще си се грижа за него. Ще пробвам и аз да разказвам на майка ми разни неща за котките.. :3 <3

xoxi
02-04-2013, 17:18
Няма проблем. За котки мога да говоря на дълго и на широко. Ако ти трябва помощ или съвет свързан с котките, можеш да ми пишеш.
Ще ти стискам палци да си вземеш котенцето, голямо приключение е да има човек такава мини подвижна лудница у дома.

ShtrudeL
02-04-2013, 17:28
хм, а какво точно си говорила на майка си? :3

Viktoriq.P
02-04-2013, 17:45
И аз претендирах за котка и нашите бяха против , но 1 ден се изнервих а една приятелка ми беше обещала 1 котенце и го взех какво да го правя го закарах вкъщи и го оставих :D майка ми , като се пребра писка писка , но и мина и сега ела гледай повече от мене си го гледа ///

ShtrudeL
02-04-2013, 17:58
Сетих се за едно от многото неща, които трябва да направя! 8-)
Ще й го сложа в скута с молбата да постои съвсем мъничко в нея и да го погали и и би трябвало да се зароди някакво чувство у нея.. нали.. 8-)

black pearl
02-04-2013, 18:24
Сетих се за едно от многото неща, които трябва да направя! 8-)
Ще й го сложа в скута с молбата да постои съвсем мъничко в нея и да го погали и и би трябвало да се зароди някакво чувство у нея.. нали.. 8-)

Може и да стане особено ако и хвърли един сладък поглед :)) аз се сдобих с кученце след 5 години мрънкане и т.н , а по нататъка се сдобих и с второ...

ledenakrasota
02-04-2013, 18:29
Леля ми има две персийки. Аз съм гледала едно от новородените бебета и се отказах да го взимам. :D Сресването трябва да е всеки ден. Алелелелей, къпането е доста често. Да не говорим какво крехко здраве имат. Ако ще си взимаш Царя на котките, знай, че грижите не са една и две, особено здравословните. :)


Ето ти инфо за персийките. От тук доста може да се научи. :) Форума за морските свинчета вече го няма. :cry:

http://www.kotkite.com/article_59.html

xoxi
02-04-2013, 19:22
хм, а какво точно си говорила на майка си? :3

Първо й показвах снимки. Всякакви сладурски котешки снимки, картинки, гифчета. Четях й смешни истории от форуми и т.н. След това започнах да й обяснявам за болестите. Говорех й кои болести се срещат и при хората и при котките примерно, какви са причините, как да се избегнат. Когато примерно виждах майка ми да се пръска с дезодорант или да пуши, подмятах нещо от сорта "А знаеш ли, че причината за астмата при котките често е вдишването на цигарен дим или спрей/дезодорант/парфюм?" Дори когато минавахме покрай поликлиниката, подмятах, че е интересно това, че котките също могат да боледуват от ларингит, който е следствие от прекалено напрягане на гласните връзки. Гледах да не бъда досадна, но и тя ясно да види, че се интересувам от всичко, чета, търся си информация и съм сериозна.
В нас отделно бях приготвила котешко легло, купички, непотребни неща, с които може да си играе и т.н. (повече и до днес не са ползвани). Майка ми непрекъснато повтаряше, че няма смисъл от това, защото котка НЯМА да си взимаме, но аз й казвах, че го правя за собствено удоволствие, а и за всеки случай. 8-)

пп: от едно седене в нея, няма да се породи кой знае какво чувство...
Майка ми (според мен) заобича нашето коте, когато то само се качваше в нея всяка сутрин, преди тя да тръгне на работа. Тя тръгва страшно рано, когато още всички спят и сутрин няма с кой да си говори или поне да й прави компания, докато си пие кафето. Котето обаче всяка сутрин се настаняваше в скута й и мъркаше, докато стане време тя да тръгва. Отделно, че ходеше по нея, качваше се на мивката и я гледаше как си мие зъбите, обикаляше около кафе-машината, докато си правеше кафе и т.н. и т.н. Та точно тогава мисля, че се роди връзката между тях. ^^

ShtrudeL
02-04-2013, 22:23
авввввв че миличкоо, представих си как една котешка муцунка ме гледа докато си мия зъбите :3 ох, още повече искамм
http://cdn.memegenerator.net/images/160x/2160975.jpg

Ще я убеждавам още, но като отворя темата и почва да се дразни, обаче аз още повече напирам и все се стига да помислянето 'да бе, ще си помисля', т.е. граничещо с 'не' 8-)
Кулминационния момент ще е когато се родят.. :3

ShtrudeL
02-04-2013, 22:30
ох дори име съм измислила :3

Прекрасница/Прекрасник :33333333333

TrollFaace
02-04-2013, 22:44
ФОСТАТА

syanna
02-05-2013, 14:49
Майка ти някога имала ли е котка? Аз също много исках котенце, но мама като малка е имала и казва, че не й се занимава, понеже са много грижи.. Плюс това съседите от долния етаж имат котка и целият вход мирише на гадно... Та, това може да е .. че ако е имала котка си представя какви грижи са и си мисли, че на теб ще ти омръзне и ще трябва тя да поеме грижите. Абе не знам.. :D Има хора и хора .. но наистина пробвай да й казваш разни неща за котките

marilyn
02-06-2013, 16:49
Постави я пред свършен факт. Майка ми е като твоята в това отношение. Преди няколко години брат ми един ден се прибра с 40 дневен питбул. Отначало полудя. Сега не е като да го гушка и да му се лигави много, ама като й скача от радост и като ходи по нея... как му се кефи.
Грижи се ти изцяло за котето, не я занимавай, чисти след него, поеми грижите изцяло.. и сигурно няма да ти се сърди толкова.

R.o.s.i.t.z.z.a
02-06-2013, 20:32
майка ми е същата само че аз не искам котка а малко померанче ;/

Pikachu
02-06-2013, 20:56
Покажи й как си отговорна и как имаш времето и способностите абсолютно сама да се грижиш за живо същество.
И й изложи солидни аргументи за това как котката може да бъде напълно не-пагубна за състоянието на дома.

jigitaeca
02-08-2013, 09:45
Значи според мен женска защото според мен те са по кротки.

А за другото и кажи че е два, три дена и майкати за два, три дена ще се влуби в нея :)

ShtrudeL
02-10-2013, 15:16
Покажи й как си отговорна и как имаш времето и способностите абсолютно сама да се грижиш за живо същество.
И й изложи солидни аргументи за това как котката може да бъде напълно не-пагубна за състоянието на дома.

Мисля, че това няма да я трогне толкова. Просто казва, че психически не се чувства добре като има животно в къщата (т.е. апартамента).. До някъде я разбирам и ми става кофти, защото не искам да я карам пък и нея да се чувства зле, но нищо не и пречи да опита да превъзмогне това си чувство..

TrollFaace
02-10-2013, 15:54
Постави я пред свършен факт. Майка ми е като твоята в това отношение. Преди няколко години брат ми един ден се прибра с 40 дневен питбул. Отначало полудя. Сега не е като да го гушка и да му се лигави много, ама като й скача от радост и като ходи по нея... как му се кефи.
Грижи се ти изцяло за котето, не я занимавай, чисти след него, поеми грижите изцяло.. и сигурно няма да ти се сърди толкова.
Защо всичките ти аватари са котки ?

Madlenita
02-27-2013, 15:42
Взе ли коте у дома?

xoxi
02-27-2013, 16:21
Плюс това съседите от долния етаж имат котка и целият вход мирише на гадно...

Котките НЕ миришат на гадно. Виж, ако съседите са ленивци и не чистят тоалетната на котето редовно, тогава може да има миризма. Котките са животни, които могат съвсем сами да се грижат за себе си и за хигиената си.

пп: Наистина, Щруд, какво стана с котето?

Chacho
02-27-2013, 16:29
А що си не вземеш котка като се изнесеш? Ти ше я поставиш пред свършен факт, ма е малко като да не искаш деца, пък някой насила да ти направи дете, за да видиш, че са яки децата.

Иначе е вариант да ни събереш мненията за котките тука и да я оставиш да бърбутка из фороня половин-един час, да я успокоят приказките ни.

magi_dark
02-27-2013, 22:44
Не знам как да я убедиш,но мога да дам съвет за пола........ Преди всичко искам да кажа,че няма да е зле да го кастрирате каквото и да е.... Ако е женско при първото си разгонване ше ви скъса нервите за около 2 месеца с мяукане,зоване,въртене и тн,а мъжкото като влезе в "пубертета" ще изпуска едни злвонни миризми......... Кастрацията на мъжкото е по-лесна,те са по-мързеливи,добри и обичливи,така че ти предлагам ако ще взимаш да е мъжко............ И успех с майка ти

SHPAIdURmeN
03-01-2013, 20:30
И при нас беше така, един ден сестра ми просто взе една котка вкъщи. И след това замина да учи и Ние нямахме избор освен да се грижим за нея и всички свикнаха с котето, както и кучето (малко не се спогаждат). :D

nyancatx
03-03-2013, 13:30
И аз имам същия проблем. ;(
Какво стана взе ли си коте?