PDA

View Full Version : Stomatologiq



dariana.valova
02-04-2013, 12:53
Zdraveite :)Dogodina zavurshvam ii Tui kato sum se nasochila kum medicinata zashtoto se spravqm dobre s biologiqta v uchilishte bih iskala da popitam kak tochno se vliza i kakvo tochno predstavlqva izpita po himiq, koito se durji za kandidastvane za stomatologiq , profesiqta mi haresva, no sum skarana s himiqta, poradi koeto se nasochih kum zubotehnikata, zashtoto tam himiqta ne e tolkova zalegnala , no vse oshte ne sum se otkazala ot stomatologiqta i zatova razpitvam:) Blagodarq predvaritelno!

DownloadVirus
02-04-2013, 13:28
Само да знаеш,че си се запътила по труден път.. Няма да навлизам в подробности (понеже не знам),но е адски трудно. Аз щях да кандидатствам,но се отказах,хубаво поне,че беше рано.

kalpazanka
02-04-2013, 13:38
Хм, позабравила съм. За изпита се падат теми и задачи. Не съм сигурна дали пишете тема от неорганична или само органична. Задачите за решаване са 4, като към тях се искат и обяснения както се казва "от сътворението на света".

firstdiesel
02-04-2013, 20:23
в дълбоки води си нагазила ... една близка приятелка учи медицина и като гледам кви тухли обръща и как прогресира с диоптрите направо ми става жал

и до колкото си спомням тя и за кантидатстване се беше скъсала да учи ...
пък и стоматолозите първите 6 години учат същото квото учат другите, но накрая пак не стават доктори (в американския смисъл на думата) :D

химията се учи много по-лесно, отколкото другите науки в медицината, ти ако не можеш с една химия да се оправиш изобщо не си за МУ - там цитология, биофизика, миология, генетика (само има около 150 генетични болести САМО за глухота) .. и още има-няма 20-30 науки :D

ела при мене в УНСС да ти е айляк :D и на всичкото отгоре е университет на 13-то място в света ;)

BluE_s
02-07-2013, 19:00
За медицина, стоматология и фармация изпитите са едни и същи. Полагаш изпит по биология, който е с различен формат във различните университети:
МУ-София, МУ-Варна, МУ-Плевен - падат се по 3 теми, които развиваш напълно в рамките на 4 часа, ако не се лъжа;
СУ-София - пада се 1 тема, която включва повече от един урок от учебниците за 9 и 10 клас + тест, който включва въпроси от 8,9 и 10 клас;
МУ-Пловдив и ТУ-Стара Загора сакато останалите МУ, но конспектите са различни.
Изпитът по химия:
МУ-София и МУ-Варна - пада се 1 тема от неорганична химия + 4 задачи - 2 от органична и 2 от неорганична химия, които се описват надълго и нашироко. (Задачите и решенията им можеш да намериш в съответни сборници, издадени от МУ)
СУ-София - тема не се пише; изпитът е тест + няколко задачи (примерни изпитни варианти има в сайта на университета)
МУ-Плевен - пишеш 2 теми: органична и неорганична химия + 4 задачи, които не се описват както в МУ-София и Варна)
Предварителни изпити има само в СУ-София, но май и в МУ-Плевен тази година ще организират такива.
И не чакайте наготово някой да седне да ви обяснява. Разтърсете се из форуми, има предостатъчно информация!
Съвет от мен: отивай в УНСС да ти е лек живота :)

Yen_is_bacK
02-23-2013, 23:12
не ги слушай ако ти се бърка в хорските усти цял живот и ти се порят гангрени и ти се слагат скоби и шият сцепени мутри сядай учи на булвест 2000 биологията за 8 9 10 клас и химиите органична и неорганична на регалия 6 и ще влезеш ако ги знаеш на изуст, тука се учи за кск на изуст логиките ги остави след като прекрачиш прага на му това са изискванията