PDA

View Full Version : Помощ



ShtrudeL
02-04-2013, 17:56
Цитирам се от 'У дома'


Не, не ми трябва на мен.. 8-)

Става въпрос за нещо друго. : )
Колко пъти сте искали да помогнете на някой друг? Ей така - без нищо. Колко пъти сте го правили?
Колко пъти сте правили други хора щастливи? Как? И не говоря за хора, които са ви близки/роднини, а просто познати или дори непознати?
Страшно много искам да направя някой друг щастлив, да го усмихна и да му помогна с нещо, ако мога.
И освен хора... храните ли/радвате ли се на уличните кучета/котки?
Преди около година гледах клип, в който едно момиче имаше рожден ден и на рождения си ден събра голяма част от вещите си, опакова ги и тръгна да ги раздава на непознати по улицата. Страшно мило ми се видя.
Ей за такива нещица говоря..
е?

+
а как радвате и усмихвате хората, които обичате? Колко често изпитвате нужда да се грижите за някого?
И друго - ако давате повече, от колкото получавате, това натъжава/обижда ли ви, или е без значение, щом давате нещо от сърцето си и не очаквате нищо?

*Може да разгледате колкото си искате подточки на темата, за които не съм се сетила.. ^^

machoka
02-04-2013, 18:32
твай е поза.

machoka
02-04-2013, 18:37
т.е. става поза, когато започнеш да парадираш с него.

трай си и прави това, което те удовлетворява. всяка изговорена приказка за него те отдалечава от целия смисъл.

за тия неща - гласност не се придава ; )

ShtrudeL
02-04-2013, 19:03
трай си и прави това, което те удовлетворява

Искам да намеря нещо, което да ме удовлетворява. И да..

ohluv
02-04-2013, 19:05
Дари дрехи и играчки на червения кръст.

ShtrudeL
02-04-2013, 19:08
Не става въпрос просто за това. Ох..
Дразни ме апатията у хората и как подминават бездомници/животни ей така, все едно са невидими, или още по-лошото - с отвращение, все едно са боклуци. Дори се страхуват от тях..

ohluv
02-04-2013, 19:14
Искаш ли една магическа пръчица ?

ledenakrasota
02-04-2013, 19:17
Не става въпрос просто за това. Ох..
Дразни ме апатията у хората и как подминават бездомници/животни ей така, все едно са невидими, или още по-лошото - с отвращение, все едно са боклуци. Дори се страхуват от тях..

Колкото и да звучи грозно, някои не заслужават. За последно дадох два лева на бездомник, а той извади от един плик двулитрово шише бира и се хилеше. От тогава давам само на уличните музиканти. На Коледа на Славейков едно момиче даде пари на една баба и веднага й се лепна момче с качулка на главата. Тя се уплаши и няколко метра едва ли не тичаше. Той не я оставяше. Това беше плашещо, защото не му виждаше лицето. Да не говорим колко злоупотреби е имало и има с продукти и парични средства за бедните от Германия и останалите страни. У нас думата "човечност" е относително понятие. Църквата вече приема само парични средства за децата сираци и нищо друго. Често патим от собствената си доброта. Вадиш си поуки и стигаш до извода, че не на всеки трябва да правиш добро. Първо трябва да се научиш да казваш "НЕ!", а след това да прецениш на кого с какво можеш да помогнеш.

machoka
02-04-2013, 19:18
Как да не се страхуваш, ако си жена, от някой пиян и надрусан 'бездомник' клошар... ти май не си виждала бездомниците самичка? повечето ще те изнасилят за една цигара. монетата с двете страни - а-у.

LovEsIckk
02-04-2013, 19:48
Медитирай.

POLLINA
02-04-2013, 20:06
Изключиетлно състрадателна съм.
Знам,че повечето,които просят по улиците, го правят със съвсем друга цел,но...
сърце не ми дава да подмина някой,който ме моли за помощ.
А на животни винаги помагам. Обичам ги страшно много ,както и те мен :cool:
Винаги като слезна от нас пред входа ми се събират около мен минимум 5 котки :cool:

embraceme
02-05-2013, 00:13
Не прочетох цялата тема ,но разбрах че става въпрос да правиш добро .Ами значи аз по принцип имам нещо като проклятие ,има ли стар човек пред мен повечето пъти или се спъват/падат и трябва да ги вдигам.Един път тъкмо бях свършил даскало и на път за вкъщи една жена (около 70 г.) така се разби пред мен ,даже ме помоли да я заведа до тях,толкова жално ми стана за нея :> Иначе не изпитвам нужда да помагам,но когато мога винаги го правя,дори и да няма нещо в замяна.Просто ей така. Като се замисля съм доста добро момче лол :3
Офф : часът е 03:17 никъв сън не ме лови :< Sleeplezz nightz ;x

Pikachu
02-05-2013, 07:16
Щрудел, много си наивна.
Не се хващай на тия глупости.
Бездомниците са си сами виновни за състоянието си и макар сигурно да има малка част, които си заслужават дарението, няма как да ги различиш от всички останали.
Чисти манипулации са това.

А животните са си животни, на тях може да им помагаш, ако наистина имат нужда.

Ако искаш хората да се чувстват добре, гледай да извадиш първо себе си извън прожектора.
Просто ги питай повече за тях самите. Интересувай се от тях, не се опитвай ти да си чаровна.
Не, че не си чаровна.

Просто по-добре целта ти да е те да се усмихнат, а не ти да ги усмихнеш.

ShtrudeL
02-05-2013, 11:11
Ако искаш хората да се чувстват добре, гледай да извадиш първо себе си извън прожектора.
Просто ги питай повече за тях самите. Интересувай се от тях, не се опитвай ти да си чаровна.
Не, че не си чаровна.

Просто по-добре целта ти да е те да се усмихнат, а не ти да ги усмихнеш.

мм мисля, че тук имаме разминаване.. Аз не искам да съм в светлината на прожектора, както и не искам никой да ми благодари за нещо..
И май никога не съм се опитвала да съм чаровна. йей