PDA

View Full Version : Огромен проблем с Хард диск



Nattie_13
02-04-2013, 20:00
Здравейте, вчера си преинсталирах лаптопа, но направих грешката да го преинсталирам с 64битова ос. и реших, че ще го преинсталирам отново, но тъй като имам само 50гб в диск Ц, ми даде че няма достатъчно място, бях чувала че има програми с които можеш да орежеш дадени бг от единия диск и да ги сложиш в другия хард диск и реших да пробвам изтеглих си EaseUS Partition Master 9.2.1 Home Edition и Acronis Home, и докато съм се опитвала да си разшира размера на диск Ц, сигурно съм натиснала някъде където не трябва и в момента не ми показва диск Д (като отворя моя компютър), но ми го показва и двете програми, дава ми обаче че няма зададено буква с която да се показва и като му задам някаква и дам сейф на настройките ми изкарва някаква грешка и не ми ги запазва, чудех се ако го преинсталирам на ново дори и с 64 битова с-ма, какво може да се случи с диск Д и файловете в него? някакви съвети какво да направя??? ПОМОГНЕТЕ...

Nattie_13
02-04-2013, 20:03
И пропуснах да кажа, че една от причините да реша да го преинсталирам е, че понякога ми изкарва един син екран с текст който никога не успявам да прочета (много бързо изчезва), и се рестартира. Някои може ли да ми каже защо се случва това и как може да се оправи? Мерси, предварително... :)

notjustteen
02-05-2013, 04:24
И защо си решила че да си инсталираш 64 битова версия е грешка. Щом ти е тръгнала значи компютъра ти поддържа 64 битови инструкции и няма проблем. Иначе за диска потърси как се работи с "DISKPART"

Nattie_13
02-05-2013, 06:33
Реших, че е грешка, защото до колкото знам 64 битовата заема повечеме място на хард диска, а моето така или иначе не е най-много и гледам да си го пестя, а и диска който ми върви със лаптопа с драйверите е за 32 битова версия :)

dimitar_ak
02-05-2013, 07:13
В програмата за преразпределяне на дяловете виждаш ли, че има втори дял?

Nattie_13
02-05-2013, 07:46
В двете които съм писала, че теглих ми го показва, а с diskpart все още не съм разбрала как точно се работи и гледам да не цъкам най-много да не стане по-зле :Д

notjustteen
02-05-2013, 09:53
32 битови програми и драйвери вървят на 64 битова версия на уиндоус.
1.Така сега щракни на старт менюто и в полето за търсене напиши "cmd" (без кавичките естествено) и натисни ентър.
2. Ще ти се отвори командния прозорец и в него напиши "diskpart" и натисни ентър.
3. Ще ти се отвори още един прозорец и в него напиши "list disk" и натискаш ентър
4. Пишеш "select disk 0" и отново ентър
5. пишеш "list partition" и ентър
6. Пишеш "select partition X" където "Х" е номера на локалния диск Д (трябва да видиш колко МБ е за да разбереш кой е той)
7. пишеш "assign" и натискаш ентър.

Ако на стъпка 5 ти излезе "Unalocated..." значи ще трябва да създадеш нов дял (Partition)
Това е от мен ако пак не стане пиши

Nattie_13
02-05-2013, 10:50
До стъпка 5 всичко върви чудесно след нея ми дава, че диск "Х" (при мен се пада 3) е избран и след това като напиша "assign" и му дам ентър ми пише: "There is no volume specified. Please select volume and try again."

notjustteen
02-05-2013, 11:47
Пробвай пак и следвай стъпките без да пропускаш такива и по точно стъпка 6 (бях допуснал грешка но я поправих) пробвай пак

П.С. There is no volume selected значи че не си избрала дял т.е. не си написала "select partition 3"

Nattie_13
02-05-2013, 12:09
Не съм пропускала стъпки (знам какво означава "There is no volume selected", превеждам си го), пробвах пак нищо различно не стана.

notjustteen
02-05-2013, 12:12
Писах ти съобщение

Nattie_13
02-05-2013, 19:33
Някои да има други предположения?? Или поне да може да ми каже какво ще стане ако преинсталирам лаптопа отновоо???? :)

npp
02-06-2013, 15:31
запази си всички важни данни - само внимавай да не забравиш нещо, и след това ще можеш да форматираш целият диск, ако имаш на разположение друг компютър с достатъчно свободно дисково пространство, тогава можеш да запазиш всички данни като ги прехвърлиш на него, а след като преинсталираш windows-а ги върни обратно

Nattie_13
02-06-2013, 19:13
Ами тук се явява нов проблем като тръгна да го преинсталирам и като избера в кой дял да да сейфа новите настройки след преинсталацията (и ми дава само диск Ц, но не ми показва Д), ми показва грешка 0хС0000005, и спира до там :(

notjustteen
02-06-2013, 19:27
Забравяш че тя няма достъп до него през експлорър-а.
Между другото се сетих за нещо друго. Като стигнеш до стъпка 5 по-горе вместо "list partition" напиши "list volume"...след това "select volume X" и когато избереш дяла на Д-то пишеш "assign letter D:" и си готова

notjustteen
02-07-2013, 09:57
Виж си скайпа.

npp
02-07-2013, 10:40
можеш да си изпечеш едно cd с hiren's bootcd: http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1175

с негова помощ ще можеш да прехвърлиш всички ценни файлове на друг компютър или да ги запишеш на dvd/cd-та, след което ще можеш да оправиш проблема с диска чрез partition wizard, която програма предлага пълен набор от функции за организиране на дискове