PDA

View Full Version : KPOP-приятелки



Renesme Cullen
02-05-2013, 07:09
От началото на учебната година една моя приятелка (да я наречем Т.) започна да слуша корейски поп. Нямах проблем с това, но тя зариби и останалите две от ''нашата група'' (нека бъдат Й. и Н.) . Те започнаха с една две групи, докато накрая всяко междучасие зяпаха клиповете на проклетите корейци на телефоните си. Аз, разбира се, се ядосах и спрях да им говоря.
Сега ще речете, че съм егоистка. Да, те имат право да слушат каквото си искат, но трябва ли да спрат да ''живеят'' заради това?! Няма да преувелича като кажа, че в устата им беше само Джи Драгън и някакви си Хуй Маймуни със смахнати имена!
Та, един ден реших да проведем разговор. Н. ми обеща, че ще намали пристрастението си, а Й. и Т. въобще отказаха да приемат, че има такова нещо, или излизаха с оправданието, че корейците са готини и аз не съм разбирала от хубава музика. Оттук следва едно голямо FACEPALM. Значи не може да ми казват, че хермафродити, които са лягали милион пъти под ножа на пластичния хирург и косата им е приемала всички цветове на дъгата, а песните им не съдържат грам смисъл (реших да проуча преводите за да видя какво толкова им е якото и установих, че едно свързано изречение няма), са най-готините музиканти. То всяка втора песен им е една и съща.
Няколко месеца живях ту в мир, ту във война със Т. и Й. и манията им премина всякакви граници. Оказа се, че не само корейската музика им допада, но и сапунките им. Абсолютно винаги когато са заедно обсъждат поредния сезон на сериала корейски и аз и Н. ги гледаме като щори. И не мислете, че не съм се опитвала да поговоря с тях, даже напротив. Но всеки път ми крещят в лицето колко готини били Хуй Маймуните и колко тъпа съм била, че не ги харесвам. На всичкото отгоре когато се съберем повече хора и някой поиска музика, наще двете си пускат шибаняшкия корейски поп и всички униват. А те, моля ти се, започват да се оправдават, че не харесвали нашата нормална музика, която всеки тийнейджър слуша.
Просто си искам старите момичета и моля, ако някой някога се е сблъсквал с подобен проблем, да ми даде напътствия как да нормализирам Й. и Т.!

anonymous708973
02-05-2013, 07:28
Няма нормализиране тая работа. Аз не познавам човек... пардон, момиче, което да се е зарибило и да престане.
Не ги отказвай да си слушат музиката, щом се кефят, обаче поне да си го правят у тях, а в училище да си говорят с теб.

Kaena Smith
02-05-2013, 07:32
Успокой се! :D

Няма нищо лошо нито в корейската музика,нито в сериалите им.Гледай Boys Over Flowers и се съмнявам,че ще мислиш така.Не разбирам откъде идва цялата тази неприязън.Радвай се,че интересите ви са различни и можеш да научиш много нови неща от приятелите си.Ако дотолкова не ти е приятна тази музика,нека не я слушат в твое присъствие(помоли ги).Дръж се по-зряло и уважавай интересите им,каквито и да са.Така правят верните приятели!

И пристрастяването,за което говориш е в главата ти.Запалили са се по нещо,скоро ще отшуми или ще спрат да го споделят толкова въодушевено.Ако ли не,какво лошо има?!Все пак се интересуват от дадена култура,не са влезли в някоя секта,нали?!

Renesme Cullen
02-05-2013, 08:37
Не ме разбра. Те не правят нищо друго, освен корейския поп! Аз вече казах, че нямам против, но не да го правят постоянно! А когато ги помоля да не пускат тая музика пред мен, те ми крещят и я усилват...

Kaena Smith
02-05-2013, 09:02
Не ме разбра. Те не правят нищо друго, освен корейския поп! Аз вече казах, че нямам против, но не да го правят постоянно! А когато ги помоля да не пускат тая музика пред мен, те ми крещят и я усилват...


Нямат ли си слушалки?Нека си я слушат само те.Помоли ги отново,обясни им,че нямаш против музиката,която слушат,че това си е техен избор,но ти не желаеш да ти я натрапват и не я харесваш.Бъди учтива и дори да не се получи,не се ядосвай,може да стане по-зле...

В крайна сметка,ако не излезе нищо започни да се държиш като тях и да им натрапваш твоите интереси.Ако не се получи нищо,се отдръпни.Останете си с приятелските отношения,но се преориентирай към други хора.

minchorna
02-05-2013, 09:08
Пусни им Азис или някой японски рап

Kaena Smith
02-05-2013, 09:20
Едно японско поздравче :D :

http://www.youtube.com/watch?v=MF8kHWWFO10

minchorna
02-05-2013, 09:21
Едно японско поздравче :D :

http://www.youtube.com/watch?v=MF8kHWWFO10

Ай сиктир

BloodyDreamer
02-06-2013, 17:00
Boys Over Flowers съм го гледала, ама не ми хареса. Корейските сериалчета си падат малко тийнейджърски бозички, песните им също не са най-великото нещо на света, макар че са по-хубави от американските поп изпълнители, щото са хубави (лягали под ножа или не, на мен ми харесва как изглеждат), танцуват прекрасно и наистина могат да пеят. Корейския рок е друга работа, щото Kim Sarang например има прекрасни песни. А японските сериали, между другото, са интересни. Или поне аз на такива съм попадала. Hana Kimi е ебахти комедията, умрях на тоя сериал. Та както и да е... няма как да им помогнеш, за съжаление. Не знам как всъщност си ги "помолила" и си "говорила" с тях за така наречената им мания, колкото и любезна да си мислиш, че си била, те може друго да са си помислили, но ако наистина си говорила културно с тях, то, за съжаление, оправия - йок. Ще им мине, обикновено така става с тийнейджърските обсебвания. Ама айде, няма много да дърдоря, че съм цъфнала и вързала аз с любимата ми група...
А, още нещо - любимата ми група е японска. Благодарение на тяхната музика съм това, което съм сега, но само аз и най-добрата ми приятелка харесваме такава музика. Всички останали, когато река да кажа нещо за тях (което правя веднъж на 3 месеца буквално, въпреки че те заемат една доста солидна част от живота ми, щото в това село Бавнярово, където живея, нищо не става и те реално са най-интересното нещо, което би могло да ми се случи в тая дупка, ама айде няма да продължавам, че се отклонявам), започват да се смеят, да се подиграват, да казват как приличали на жени, на травестити и нз още какво и на мен, нормално, ми става супер обидно. Така де, не съм нито ненормална, нито пък наще са милионери, че да хабя 80лв за техен диск и щом все пак имам дадения диск, значи настина ОЗНАЧАВАТ НЕЩО ЗА МЕН. Много ме боли, когато говорят така. Не очаквам да ги харесват, но могат поне да покажат уважение към избора им, а и към тях, елементарното възпитание означава да имаш някво минимално поне уважение към другите, познати или не. Така че на тях им е добре, щото са две, супер е гадно да не можеш да говориш с някой за това, което те вълнува и да не можеш да бъдеш това, което си, щото според "обществото" е "тъпо" и не знам си още какво. Погледни и от тази страна на нещата.

Renesme Cullen
02-07-2013, 09:08
Съгласна съм, но не мисля че е редно да зарязват най-добрите си приятели заради някакви си певци, които дори не знаят че дишат!

Hayashi
02-07-2013, 09:52
Айде бе. И аз харесвам някои корейски групи, но не значи, че по цял ден им гледам снимките и видеотата. Мисля обаче, че ще е по-добре за теб да надмогнеш ксенофобията си. Това, че ти се кефиш на американските бози не е изобщо по-различно от корейските бози. Да не говорим за повечето фенове на One Direction и Джъстин Бийбър. Същата история. А коя е нашата нормална музика - Галена, Джена и не знам си кой?
Всичките ми приятелки слушат корейски поп, но повярвай ми рядко си говорим за корейци.

Между другото гледала съм страхотни корейски филми, които не могат да стъпят и на малкия пръст на много американски такива.

Renesme Cullen
02-07-2013, 13:10
Ако наистина не се държаха прекалено вманиачено, нямаше въобще да пиша тема... Не харесвам One Direction и Justin Bieber и също се отнасям с неприязън към вманиачените по тях момичета, но както и да е. Въпросът е, че приятелките ми не правят нищо друго (или поне когато съм наоколо) и може би за това не понасям корейските неща, може би от ревност. Но те двете прекалиха отдавна-решиха да учат корейски и да учат в коерйско училище и всякакви такива глупости....

anonymous708973
02-07-2013, 13:47
Но те двете прекалиха отдавна-решиха да учат корейски и да учат в коерйско училище и всякакви такива глупости....

Споко. Идея си нямат колко е трудно и как половината отписват по една или друга причина. Сериозно ли им се връзваш?
На колко сте?

strawberry88
02-07-2013, 14:15
Между другото гледала съм страхотни корейски филми, които не могат да стъпят и на малкия пръст на много американски такива.

Това ми стана интересно.Ще кажеш ли кои? :D :)

Hayashi
02-07-2013, 15:52
A moment to remember, More than blue.
Тези двата са ми много любими! Актьорът в главната роля в A moment to remember ми е много, много, много любим актьор! Що сълзи съм проляла по тях не е истина. xD

А сега видях, че ника ти идва от Здрач, да не говорим пък такива обсебени фенове колко имаше преди 4 години.

BloodyDreamer
02-07-2013, 16:12
От какъв зор това, че са решили да учат корейски, означава, че са прекалили? Какъв е проблемът да искат да учат друг чужд език? И въобще какво лошо има в това да искат да са по-близо до дадена култура, различаваща се от българската и американсака?

YSMF
02-07-2013, 16:14
Но те двете прекалиха отдавна-решиха да учат корейски и да учат в коерйско училище и всякакви такива глупости....
Защо да е глупост да се учи корейски? Според мен всеки един език, който човек учи си е предимство. Коя си ти, че да им съдиш мотивите?
Хората се променят и не може да върнеш "старите момичета". Когато не си щастлив в отношенията си с някой просто ги прекъсваш. И моля те, поясни аджеба на непросветените каква е тази "нормална музика".

Hayashi
02-07-2013, 16:18
Абе те масово 13-14-годишните, които искат да учат кореистика или японисктика не искат да го учат, защото харесват културата. Повечето си мислят, че там е като по филмите и като отидат ще срещнат тонове невероятно красиви момичета и момчета, а някои едва ли не си представят сватба с любимия идол.

Приятелят ми учи китайски и японски, аз смятам да започна да уча корейски. Евентуално и двамата имаме планове един ден за Корея и Япония като възможности за работа. Така че не всички, които искат да учат корейски точат лиги по к-поп звездите.

А за нормалната музика искам да чуя и аз.

Dkeyz
02-07-2013, 16:31
Ебало си майката. Всеки си е такъв какъвто си е. Всеки може да слуша и да прави каквото си иска. Никой няма право да се бърка в това какво правят другите. И аз като слушам моята си музика и някои приятели да пускат чалгии и да не ми харесва, но просто се махам и това е. Няма смисъл да си развалям отношенията с приятели заради " хуй маймуни". Това, че ти не харесваш нещо не значи, че и другите около теб не трябва да го харесват.

Renesme Cullen
02-07-2013, 16:38
От какъв зор това, че са решили да учат корейски, означава, че са прекалили? Какъв е проблемът да искат да учат друг чужд език? И въобще какво лошо има в това да искат да са по-близо до дадена култура, различаваща се от българската и американсака?

Имам предвид, че решават да стават едва ли не корейки (поне така се държат) само защото някакви си азиатци се разголват по сцената. А и те са само на 13, какво разбират под чужда култура?! (може би пропуснах да спомена, че искат да се научат на корейски само, за да могат да разговарят с корейските звезди, като се запознаят с тях)

Dkeyz
02-07-2013, 16:48
Ем сега това са пълни лиготии. Да им биеш един шамар и после да не им кажеш защо. Окей. Привързан си към музика, изпълнител, група, но според мен тези неща вече може да се случат само в сънищата им.