PDA

View Full Version : Котката ми яде от котешката си тоалетна!?



KuTaPa
02-06-2013, 13:37
Някаква идея защо го прави и как да го спра?
Преди месец го намерихме пред блока ни полумъртъв бял ангорец. Беше много слаб и мръсен.Заведохме го на ветеринар , той каза, че е на около 8 години.Бихме му ваксини давахме му хапчета...и сега е по-добре,но постоянно яде от тоалетната си :D Не е като да не му даваме да яде..Какво ли не му купувахме-котешка храна (от евтината, от скъпата) месо, салами, дробчета, риба...нищо не яде повече от веднъж.Себе си не глезим толкова...И е доста глупав, наистина много глупав.Аз си мисля, че може би е отделен от майка си твърде рано и не е придобил навици и тя не го е научила на котешките неща... :D

Има и някакви странни пристъпи, все едно има астма...
А и е камикадзе самоубиец...имаме ротвайлер, който се наложи да държим само в другата стая и този глупав котарак отива при него...Кучето ясно показа, че не го хареса..но пустото котешко любопитство.
Не знаем вече какво да го правим, твърде капризен е.А не ни не иска да го изхвърляме пак на улицата, защото какъвто е глупав няма да оцелее.

Тааа някакви идеи за котешката тоалетна?

KuTaPa
02-06-2013, 13:57
Моляяя ви се хората с котки нямате ли такива проблеми?

TrollFaace
02-06-2013, 16:43
хахахах яде си ла*ната ли е ? :lol:

xoxi
02-06-2013, 17:06
При нас няма такива проблеми. За пръв път чувам котка да си яде от тоалетната.
Какво точно яде? Това, което изкарва или гранулите от самата тоалетна? (ако слагате такива)
Ако яде гранулите, купете й нови. Има всякакви видове, цветове... Може самата им миризма да напомня на нещо, което на котето му изглежда вкусно. Ако яде от изпражненията си, почиствайте тоалетната по-често.

KuTaPa
02-06-2013, 18:16
Ами яде гранулите, не акото си...Вече два пъти ги сменяме..различни видове, но пак ги яде.И се страхуваме да не му се затлачи някъде по червата и да умре...Много ми е странно и на мен, тъй като аз котки съм гледала само на село и никога не съм ги виждала да правят такова нещо(а и те си ходеха на двора, нямаха такива екстри като котешка тоалетна)...камо ли да са с неговото държание, но явно е бил доста разглезен...знам ли.За първи път гл породисто котаче.
Мислим да му вземем котешка трева...

anonymous708973
02-06-2013, 18:33
Попитахте ли ветеринар?
Ако му сложите да ака в пясък, дали пак ще го яде?

xoxi
02-06-2013, 18:40
Оставете я тази котешка трева, не е много полезна. На Royal Canin има специална храна за изчистване. Трябва да се яде около 20 дни и не излиза кой знае колко скъпа, но най-добре се консултирай първо с ветеринар.
Опитайте да махнете гранулите, на тяхно място поставете тоалетна хартия примерно. Ако си разпознава мястото и продължава да ходи там, въобще не слагайте повече гранули.

TrollFaace
02-06-2013, 20:39
Най-добре го научи да ходи в вашият кенеф

mama_kali
02-06-2013, 21:07
Опитвала ли си с Бенто икономик? По- ситна е от другите.
"Има и някакви странни пристъпи, все едно има астма..." може би се дави от погълнатата си козина, като се е къпал. Няма ли читав ветеринар, който да ти отговори на въпросите. Имам котарак от 12 години, но никога не е правил така с тоалетната си. Когато го прибрах го от улицата беше много малък, така че и неговата майка на нищо не го беше научила. Иначе и той е много капризен с храната. Консерва, която не е искал да погледне някога, следващия път направо изпада в истерия докато му сипвам и обратно. Нещо от което са му плющяли ушите, следващия път категорично отказва да яде. Странни същества.

draid
02-06-2013, 21:36
Нещо в тоалетната му ухае явно и за това я яде. Сложете му пясък вместо гранули.

xoxi
02-07-2013, 08:30
Пясъкът мерише ужасно и ако котето се изходи на него, когато няма никой вкъщи (за да смени веднага), след това миризмата е убийствена. Да не говорим, че чист пясък рядко се намира. А пък да ходи да взима някъде отвън не си е работа, защото се пренасят сума зарази. Гранулите са за това, за да неутрализират неприятната миризма до някаква степен.

StuFF40
02-08-2013, 09:53
Значи толкова отдавна не съм се смял толковааааааааааааааааааа аааааааа.Разревах се докато чета постна направо ме изкърти. Нямам опит с котки , но имам идея . Купи му каишка и го води навънка , таман хората като го видят малко да им се повдига настроението , че такива котки рядко се срещат!

Bonbonchencetyy
02-09-2013, 15:21
Моят котарак няма такива екстри като котешка тоалетна... :D

HollyGolightly
02-10-2013, 05:18
Сипи сода бикарбонат, доколкото знам неутрализира лошата миризма, а и котките не я обичат на вкус.
Поне преди няколко години при моята ненормална котка проработи

asuka666
02-11-2013, 03:04
Моето коте пък си спи в тоалетната- http://prikachi.com/images/585/5855585J.jpg :)

DeniseWallace
02-14-2013, 12:50
Моето коте пък си спи в тоалетната- http://prikachi.com/images/585/5855585J.jpg :)

Ауу сладурче :D Изваждай го от там де :D

analgin
03-12-2013, 19:10
Наръси черен пипер върху гранулите . Не се шегувам , може да помогне .

stefko1996
03-13-2013, 16:48
в такъв случей си прави сметка с какво го храниш "Д