PDA

View Full Version : Просто се влюбих в приятел....



yanica_002
02-06-2013, 14:03
Здравейте на 17 съм ,но имам странен проблем според мен.С него сме приятели отиваме си заедно от училище ,говорим си....стана така обаче че аз просто се влюбих в него и забравих за предишният си.Незнам как да го приема ,но той е 2 години и 6 месеца по-малък тоест 2 години и половина...отнало ми беше някак невъзможно ,но все по-често мисех за него.....незнам как да му кажа или намекна нещо ,в едно училище сме и се виждаме всеки ден.Объркана съм защото той тези дни се дръжи много мило усмихва ми се,но приятелите му нещо не ме одобряват ,усещам как ме гледат по особен начин както и да е....Според вас какво да правя?Как да се боря с чуствата си ,опитах се за да го забравя ,но не успявам :(((

Tyler The Creator
02-06-2013, 14:14
ако тръгнеш с 14 годишно момченце, целия град/село ще ти се смее... :D :D :D

Amore-Mio*
02-06-2013, 17:26
По принцип подкрепям това, че за любовта граници няма.
Но пък в случая доста различия в мненията ще имате, той ще си мисли за съвсем други неща, не за тия, които ти желаеш. Все пак. Не знам. Ти си решаваш, аз не бих тръгнала с по-малък, още пък при двегодишна разлика.

DENKAZ
02-06-2013, 19:01
В никакъв случай не одобрявам горните мнения. 2 години не са голяма разлика. Щом отивате заедно на дасКЛо, като те изпрати, целуни го по бузката - ето ти намек.
Айде успех, много ще се радвам ако се получи нещо ^^

Tyler The Creator
02-06-2013, 19:12
Не е голяма разлика ако тя е на 27 той на 25... Когато тя е на 17 той на 14/15 е не голяма, ами огромна...

rusokoska7
02-06-2013, 19:46
Що пък не?Значи обратното може ,а иначе не?!Не мисля така всичко зависи все пак от двамата така ,че....

lubopitna_123
02-06-2013, 19:51
Според мен няма невъзможни неща ,а и се случва да се влюбиш както в по-голям така и в по-малък :)

DENKAZ
02-06-2013, 20:21
Що пък не?Значи обратното може ,а иначе не?!Не мисля така всичко зависи все пак от двамата така ,че....

++

tigity
02-06-2013, 21:05
що за остарял начин на мислене имате,... ако хората се обичат трябва да се вземат ;р

psychopath
02-07-2013, 00:36
Като човек, който в повечето случаи е имал интимни взаимоотношения с по-големи момичета (до 5г. разлика) смятам, че годините определено имат значение, но косвено и не винаги.
Косвено, защото човек се учи постоянно, от тази гледна точка, годините са опит. Но има хора, които усвояват този опит, доста по-лесно от други, по-активни са в социализацията си и също така е въпрос светоглед, нагласа, характер, темперамент, интелект и усет.

Както Tyler намекна, има значение в кой период от развитието е разликата, защото в тийнейджърските години развитието (особено от социален аспект) е особено интензивно, а когато става дума за 25-27 (примерно), може да се каже, че развитието, поне интензивното такова е завършено, защото както казах, човек цял живот се учи и е въпрос на отвореност към света и новите неща.

Tsukuda_Hiroshi
02-07-2013, 04:49
Вчера гледах много хубав филм - "Любов по време на холера". Там една жена каза на сина си "Наслади се на болката, сине! Усети я докато си млад! Изживей я колкото се може повече! Страдай безброй пЪти, защото това няма да трае вечно! Изживей това докато си млад!!!". Така че моя сЪвет е сЪщия - страдай, падай, ставай, влюбвай се, реви, когато те зарежат! Няма за кога да чакаш! На 40 никой няма да те погледне вече! Кажи на това момче, че го харесваш и точка. Може да стане нещо, може нищо да не стане. Има само 1 начин да разбереш! Действай!!!

Tyler The Creator
02-07-2013, 10:57
Абе не става дума за това. Вие ако на 17 и 14 годинки сте мислели еднакво, аз не съм. Просто няма шанс. И обратното е смешно. Прото няма как да се влюбиш, почваш да порасваш, а на 14 годинки още с с детското си мислене...

psychopath
02-07-2013, 13:58
А на 17 си напълно зрял и емоционално развит?
Всичко е твърде относително, за да може да се правят такива заключения.

Не казвам, че годините не са особено важен фактор, дори съм обяснил защо, стига да има кой да го прочете.

strafi
02-07-2013, 18:40
Любовта няма граници и значение от годините.Тези 2-3 години не са фатални