PDA

View Full Version : Есе



zvezdichka19
02-06-2013, 18:15
Здравейте! Ученичка съм в единадесети клас на елитна гимназия в София. Бих се радвала изключително много да помогна на ученик с есето му по български или английски срещу някакво малко заплащане. Смятам, че съм достатъчно компетентна по двата предмета. Така хем ще улесня някого, хем ще си спечеля малко пари! (:

CoNviCt
02-06-2013, 20:03
Тъжно е, когато се надяваш на помощ, а ти искат пари.

zvezdichka19
02-06-2013, 20:11
Помощта е едно нещо. Наивно е някой да си мисли, че друг ще вложи целия си умствен ресурс, в това да създаде нещо добро, което е цялостно завършено, просто ей така. И хайде не се залъгваме- 5 лева в кое биха били по-добре инвестирани: в нещо, което би свършило работа, или в поредното кафе в мола?

CoNviCt
02-06-2013, 20:27
Аз бих.

Amore-Mio*
02-07-2013, 11:01
Помощта е едно нещо. Наивно е някой да си мисли, че друг ще вложи целия си умствен ресурс, в това да създаде нещо добро, което е цялостно завършено, просто ей така. И хайде не се залъгваме- 5 лева в кое биха били по-добре инвестирани: в нещо, което би свършило работа, или в поредното кафе в мола?
Ама и в двата случая не вършат никаква работа, именно защото въпросният не е седнал и не си е размърдал мозъчните клетки.

Есетата са един много добър начин да се научиш да подреждаш мислите си и да ги изливаш в правилната последователност. Да можеш да си споделиш собственото мнение, без да имаш някакви опасения. И така нататък.
А иначе и аз бих помогнала, но без да взимам някакво заплащане, и съм го правила.

pepa97
02-07-2013, 11:32
Хубаво ,че умееш да помагаш ,ама с пари ли всички се печелИ?