PDA

View Full Version : Бивша или...



TeenProblemBG
02-07-2013, 11:27
Здравейте, може би имам проблем с бившата ми. Май все още имам чувства към нея... Да го кажа на кратко - (може би) сърцето ми още тупти за нея, но разума ми ми говори друго. А сега по на широко.
Ние сме от един клас. Може би и заради това имам все още някакви чувства към нея. Виждам я как през часовете ме гледа с един поглед, един доста познат поглед, който може би означава, че и тя има чувства все още към мен. Да спомена, че и аз я гледам доста честитчко и често погледите ни се пресичат. Понякога тя се закача с мен, понякога аз с нея. Все едно и двамата имаме някакви чувства. Сега нещо тези 2 дена ми се "сърди", което ме навежда на мисълта, че може би и тя има чувства като мен, но и тя не иска да се получава нищо отново. Още отначало когато тръгнахме общите ни приятели казваха, тя е различна и не е такава каквато изглежда, че тя не е за мен, аз разбира се не ги послушах, въпреки че доста хора ми го казаха. Накрая те се оказаха прави и разбрах грешките си. Накрая разбрах каква е била и какво е правила. Някои неща разбрах и от нейни приятелки след като те разбраха що за човек съм. Та проблема е, че ако отново тръгнем заедно ще се почне да се говори, отново. A аз не съм готов отново да издържа на това... Та въпросът ми е вие какво бихте направили в тази ситуация, да тръгнем ли отново или не е редно? Дайте някакъв съвет, защото ще се побъркам... Ще се радвам да чуя вашите съвети и критика. Благодаря ви :)

minchorna
02-07-2013, 11:34
Зависи какво имаш предвид под "каква е била и какво е направила".Ако е намазала филия със сладко и отгоре е сложила кетчуп и я е изяла,няма проблем,но ако казваш,че е била с други,докато сте били заедно,няма смисъл да се връщаш

TeenProblemBG
02-07-2013, 11:47
Зависи какво имаш предвид под "каква е била и какво е направила".Ако е намазала филия със сладко и отгоре е сложила кетчуп и я е изяла,няма проблем,но ако казваш,че е била с други,докато сте били заедно,няма смисъл да се връщаш

Не ми е изневерявала (бях го написал но явно съм го изтрил), но не става дума и за филията. Аз съм човек, който не навижда лъжите, както аз не лъжа така и не искам да ме лъжат. От нейните приятелки разбрах, че ме е излъгала за някои неща от миналото си. Не мога да го обясня много добре, не ме бива в това. Като цяло истината беше по различна от това което тям ми е разказвала. Но не скъсахме заради това. Скъсахме заради нейната ревност към една от моите най-добри приятелки (тя отново е от нашия клас....)искаше да не си говорим, да не се виждаме т.е. пълен игнор от моя страна. Е накрая аз не издържах... В момента те двете са приятелки, както и аз продължавам да съм приятел с това момиче.

minchorna
02-07-2013, 12:11
Мдаа,проблема с най-добрите приятелки :) Дори и да се разберете и ти каже,че повече няма да ревнува от нея,не й вярвай.Поговори открито с нея,кажи й какво искаш и мислиш,а всичко останало зависи от това дали тя ще ти откликне или не :)

Amore-Mio*
02-07-2013, 13:22
Глупаво е да вярваш на хорското мнение. Това, че я познават - не означава в никакъв случай, че са живели с нея и знаят нейната история. Аз не виждам смисъл да те лъже за това какво е било преди и не мога да разбера ти защо заради МИНАЛОТО Й правиш от мухата слон.

TeenProblemBG
02-07-2013, 13:29
Глупаво е да вярваш на хорското мнение. Това, че я познават - не означава в никакъв случай, че са живели с нея и знаят нейната история. Аз не виждам смисъл да те лъже за това какво е било преди и не мога да разбера ти защо заради МИНАЛОТО Й правиш от мухата слон.

Moля те прочети внимателно отново какво съм написал. :)

Някъде да съм казал, че съм повярвал на хорското мнение? Някъде да съм казал, че правя от мухата слон? Нито сме скъсали заради това, нито съм и правил някога проблем за това което е било преди. Просто за мен честността е нещо много важно, както аз съм бил винаги честен с нея, за всичко, така исках да бъде и с нея. ;)

minchorna
02-07-2013, 13:31
Няма такова нещо като перфектно.Тази думичка съществува само в речниците,не обръщай внимание на дребните неща.

TeenProblemBG
02-07-2013, 18:09
Няма такова нещо като перфектно.Тази думичка съществува само в речниците,не обръщай внимание на дребните неща.

Ох, явно не сте ме разбра ли... Не търся перфектното в нея или в някое друго момиче.

GLaDOS
02-07-2013, 20:29
Излез от филма и не се разправяй с бивши.За да е такава си е имало причина и дори да потръгне ще е временно,а края един и същи.

DENKAZ
02-07-2013, 21:06
Излез от филма и не се разправяй с бивши.За да е такава си е имало причина и дори да потръгне ще е временно,а края един и същи.

Ще повториш грешката, която веднъж си направил.

Whyniser
02-07-2013, 21:21
Определено грешка.

fostata
02-07-2013, 23:41
Миналото си е минало ако те е излъгала момичето за нещо което и е било неприятно и което не касае пряко теб не виждам толкова голям проблем , всеки мрази лъжите като цяло , а на хорското мнение не вярвай много защото ще си изпатиш, имай го на предвид но не на 100 процента, ако се съмняваш във нещо увери се сам.Остави времето да реши какво да правиш и това е, не си давай зор.

sexa_na_kompleksa
02-08-2013, 06:46
За какво точно те е излъгала, защото има значение?

li0n
02-08-2013, 07:45
А ти не се ли сети дори и за момент, че това, за което те е излъгала.. е, може би не и се е говорело, може би я е било срам от това, което е правила преди? И да, наистина има значение за какво те е излъгала.
Ако момичето те е обичало и го е показвало, не виждам защо не си преглътнал това, че те е излъгала.
А колкото до най-добрата приятелка - да ти кажа не е най-приятното нещо, от личен опит ти казвам.
Трябвало е наистина да поограничиш контактите си с нея.
Ако мислиш, че ще излезе нещо от тази връзка - впускай се, тя очевидно има чувства.
Но лично аз при бивш не бих се върнала.
Първо реши наистина ли искаш да си с нея, не да сте заедно седмица и пак да се разделите защото ти е омръзнала.

TeenProblemBG
02-08-2013, 11:16
А ти не се ли сети дори и за момент, че това, за което те е излъгала.. е, може би не и се е говорело, може би я е било срам от това, което е правила преди? И да, наистина има значение за какво те е излъгала.
Ако момичето те е обичало и го е показвало, не виждам защо не си преглътнал това, че те е излъгала.
А колкото до най-добрата приятелка - да ти кажа не е най-приятното нещо, от личен опит ти казвам.
Трябвало е наистина да поограничиш контактите си с нея.
Ако мислиш, че ще излезе нещо от тази връзка - впускай се, тя очевидно има чувства.
Но лично аз при бивш не бих се върнала.
Първо реши наистина ли искаш да си с нея, не да сте заедно седмица и пак да се разделите защото ти е омръзнала.

Може и да си права, не съм се замислял до сега, че можело и да е било срам и затова да ме е излъгала. А по точно лъжите бяха за живота и преди да ме срещне, с кого е излизала, с кого е била приятелка и др...

За лъжата (тази, която говорим) НИКОГА не съм и правил проблеми нито съм и казвал нещо. Наистина обичала ме е, както и аз нея. Не сме скъсали заради това.

Най-добрата приятелка, искаше да и правя пълен игнор, да не я поглеждам, говоря или каквото и да е било (само да отбележа, че още преди да се тръгна с това момиче, сядаме заедно с моята приятелка, но това не означава, че не съм сядал и при момичето с което ходя, при това доста често).

А ако се питате защо скъсахме, ще ви кажа.

minchorna
02-08-2013, 11:20
Еми кажи...

TeenProblemBG
02-08-2013, 11:35
За по лесно ще наричам приятелката си с А, а най-добрата приятелка с Б.

Ами последната 1-2 седмици А започна да се вкарва в едни много големи филми за Б. А през това време аз бях по загубил контакт с нея. От най-малкото нещо А правеше проблем, и то винаги свързан с Б. И един ден бях си излязъл с А, видяхме се за няколко часа и след като се разделихме се видях с най-добрият си приятел. Отидохме на кафе - всичко на 6 тука. И на следващия ден или по следващия докато си чатихме с А, тя пак ми правеше проблеми за Б, малко караници това онова докато накрая не ми изплющя - "ти сигурно не си излязъл с приятеля си а с Б и кой знае какво сте правили и говорили зад гърба ми". Е като прочетох това ми кипна вече и не можах да издържа повече... И това беше - скъсах с нея, но след няколко дни я изпратих до тях и от дума на дума се прехвърлихме на прегръдки и целувки. И тя, както и аз искахме да се съберем отново, но не го направихме, защото след седмица или две отново щеше да стане същото. Е като цяло е това...

minchorna
02-08-2013, 11:43
Общо взето детски глупости,седнете и поговорете и й кажи да ти има повече доверие.

SisiStrange
02-08-2013, 12:55
Зависи какви са ти били отношенията с тази Б. Имала съм гадже, с когото така и не станахме сериозни заради най-добрата му приятелка. Е, то не бяха лигавщини, не беше чудо. Целувки по бузката, седене в скута му, лигавене да и закопчава сутиена в тоалетната на училището, защото се бил разкопчал, пък му се мяташе на врата да я носи... Е, не, на човек му писва за отрицателно време. Ако си игнорирал приятелката си заради другото момиче, нищо чудно да е имала право да се ядосва. От всички момичета ли ревнува така или само от Б? Това може да ти даде отговори на тема дали си се държал прекалено интимно с Б.

Що се отнася до криенето на неща от миналото...въобще не ти е длъжна. Въпросът е да не крие неща сега. Това е много глупав аргумент за сръдни. Със сегашния ми приятел си знаем най-общо миналото (възможно най-отгоре) и не знам почти нищо за бившите му, какви са били, как са изглеждали. Не ме и интересува. Би следвало и теб да не те интересува.

TeenProblemBG
02-08-2013, 13:06
Зависи какви са ти били отношенията с тази Б. Имала съм гадже, с когото така и не станахме сериозни заради най-добрата му приятелка. Е, то не бяха лигавщини, не беше чудо. Целувки по бузката, седене в скута му, лигавене да и закопчава сутиена в тоалетната на училището, защото се бил разкопчал, пък му се мяташе на врата да я носи... Е, не, на човек му писва за отрицателно време. Ако си игнорирал приятелката си заради другото момиче, нищо чудно да е имала право да се ядосва. От всички момичета ли ревнува така или само от Б? Това може да ти даде отговори на тема дали си се държал прекалено интимно с Б.

Що се отнася до криенето на неща от миналото...въобще не ти е длъжна. Въпросът е да не крие неща сега. Това е много глупав аргумент за сръдни. Със сегашния ми приятел си знаем най-общо миналото (възможно най-отгоре) и не знам почти нищо за бившите му, какви са били, как са изглеждали. Не ме и интересува. Би следвало и теб да не те интересува.

Отношенията ми с Б са били чисто приятелски, прегръщали сме се, но не е кой знае колко много. А за целувки ме е целувала само един път по бузата. Не мисля, че това е проблема. Никога не съм я игнорирал приятел, приятелка, каквото и да е... И да ревнуваше само от нея. А да не говорим, че и тя се хвърляше по вратовете на някои други момчета от класа.

Не съм се сърдил за това и не съм и правил проблеми за миналото. И според мен има малко разлика между криене и лъжа в това отношение.

SisiStrange
02-08-2013, 13:14
А ти не си ли питал ЗАЩО точно от нея ревнува толкова щом е само и точно от Б.? Какво ти отговори?

ПП. Няма значение щом е минало. Било я е срам от нещо, не е искала да я виждаш по определен начин. Големия прас.

TeenProblemBG
02-08-2013, 13:27
А ти не си ли питал ЗАЩО точно от нея ревнува толкова щом е само и точно от Б.? Какво ти отговори?

ПП. Няма значение щом е минало. Било я е срам от нещо, не е искала да я виждаш по определен начин. Големия прас.

Питал съм я разбира се. Обаче нищо съществено не ми е казвала... Просто не е и било приятно да ни вижда заедно.

li0n
02-08-2013, 16:21
Нищо съществено.
Едно е за теб да е "нищо съществено", ама за нея може да е нещо, което я е наранявало, примерно.
Потърси къде ти е грешката. Дали не си правил или казвал нещо за Б., което да я накара да се чувства на второ място след нея.
Тя не може от нищото да те ревнува и то само от Б. :)

TeenProblemBG
02-11-2013, 11:16
Мда... вече съм сигурен в чувствата си, но се чудя дали си струва да се пробвам отново...

accel
02-12-2013, 07:40
абе пробвай се ! явно това искаш да ти се каже

Bloodlust
02-13-2013, 19:47
Ако наистина я е било срам от това минало нещо е можела просто да премълчи. Нищо лошо няма в това да си запазиш нещо за себе си, но да лъжеш е глупаво. Айде това не е кой знае какво, но ревността си е сериозен недостатък. Не може А да се разпорежда по тоя начин. Днес ти отрязва комуникацията с Б, утре с най-добрия ти приятел и т.н. Колкото и да са силни чувствата ти хубаво помисли до къде си готов да стигнеш заради А. И ако все пак решите отново да сте заедно непременно говорете за Б. Ако А си признае, че е сгрешила - всичко е наред. Ако продължава да твърди, че има право да се разпорежда с живота ти - бъди готов за още много изблици на ревност.

NambyPamby
02-13-2013, 21:19
Още отначало когато тръгнахме общите ни приятели казваха, тя е различна и не е такава каквато изглежда, че тя не е за мен, аз разбира се не ги послушах, въпреки че доста хора ми го казаха. Накрая те се оказаха прави и разбрах грешките си. Накрая разбрах каква е била и какво е правила. Някои неща разбрах и от нейни приятелки след като те разбраха що за човек съм. Та проблема е, че ако отново тръгнем заедно ще се почне да се говори, отново. A аз не съм готов отново да издържа на това...
Не бил готов да издържи, хахахаха. Тва днешните мъже се раждат без топки, вече съм убедена.
Остави момичето да си живее живота и не я занимавай със сълзливите си глупости. Може да е лъгала, мазала, да е ревнувала и да се е държала тъпо, ала квото и да направила, то е нищо в сравнение с онова, което ти НЕ си направил за нея. Ако се беше държал като мъж, ако беше "ударил по масата", ако ясно беше очертал границите между приятелите си и гаджето си, ако беше показал на девойката, че я обичаш и тя е най-важната за теб, ако не беше разпитвал излишно, ми беше я погледнал в очите и й се беше доверил, вместо да слушаш останалите, щеше да си спестиш доста панаири и сега нямаше да си на тва дередже.
Нещата с това момиче НЯМА да ви се получат, а на теб специално и с което и да е друго момиче няма да се получат, защото си "женски полов орган", малодушен и мекушав си и вместо да правиш избори и да ги защитаваш(т.е решението ти да си с определено момиче), ти се огъваш пред първата пречка - мнението на някво завистливо стадо. Докато продължиш да се ръководиш от мнението на всички околни и да се съобразяваш с тях, няма да проимаш свястна връзка.
Жените искат свестен мъж, който си тежи на мястото, а не нерешително мекотело, което не може да ги защити при най-малката трудност.