PDA

View Full Version : Може ли едно момче да се промени,заради момиче?



druzilla
02-08-2013, 13:34
Мислите ли,че любовта на едно момче може да го промени в положителна насока?Много пъти съм мислела над този въпрос и винаги съм била на мнение,че отговора е не.Сега обаче съм с момче,което в миналото си е било с много момичета,сменял ги е като носни кърпички и с никоя не е издържал повече от месец.С него съм вече 3 месеца,отнася се невероятно с мен,постоянно ми казва и показва,че ме обича и т.н. Само че аз постоянно се питам дали е искрен?Или причината е,че има прекалено голям опит и знае какво иска да чуе едно момиче? Иска ми се да вярвам,че се е променил и е искрен в чувствата си към мен,но знаейки какъв е бил преди,никога няма да мога да му имам доверие.Какво мислите вие,дали е възможно да се е е променил или само се заблуждавам?

Слънцеее
02-08-2013, 13:42
Защо си с него, след като му нямаш доверие?

SisiStrange
02-08-2013, 13:47
Може да се е наиграл и да му е писнало от незначещи нищо хора. Не знам за любовта, но отегчението от еднодневките може да промени момче.

/Спрете с тоя коз с доверието. То се гради с времето. В началото при определени обстоятелства е нормално човек да се съмнява. Природата ни е дала и сърце, и мозък.

druzilla
02-08-2013, 13:58
Спрете с тоя коз с доверието. То се гради с времето. В началото при определени обстоятелства е нормално човек да се съмнява. Природата ни е дала и сърце, и мозък.

И аз мисля,че е необходимо време,за да започнеш да се доверяваш на някого.И съм с него,защото макар да не съм сигурна в неговите чувства - съм сигурна в моите.

Слънцеее
02-08-2013, 14:03
Съгласна съм, че доверието се гради постепенно,но поне трябва да му вярваш малко (щом сте заедно). МММ незнам дали може да се промени, но ако му е омръзнало от несериозни връзки може и да има малка промяна. А и може да държи на теб и заради това да се промени.

sexa_na_kompleksa
02-08-2013, 14:14
Защо да не може да се промени? ; )
И по-добре не го мисли толкова, за да не се получи ефекта на самосбъдващото се пророчество.

marilyn
02-08-2013, 15:15
Хората се променят. Гледам го по себе си. Преди и аз бях нещо като приятеля ти, а сега доста съм се променила. И Сиси е права, не толкова заради човек, а заради отегчението от еднодневките.

shmatarok
02-08-2013, 16:26
Може да му е писнало от неангажиращи чувства, така че - що да не се е променил? :) Радвай се на връзката и момчето си.

TrollFaace
02-08-2013, 16:36
Хората се променят. Гледам го по себе си. Преди и аз бях нещо като приятеля ти, а сега доста съм се променила. И Сиси е права, не толкова заради човек, а заради отегчението от еднодневките.

Ти не беше ли момиче ?

TheBeliever
02-08-2013, 16:38
Може да се промени. Примери край мен много.

Но е грешно да се всъпва във връзка с надеждата, че той ще се промени.

Amore-Mio*
02-08-2013, 19:37
Да, може.
Съветът ми е да не гледаш в миналото, защото именно то няма значение при тия обстоятелства. А определено и при теб е имало нещо, което не е било от най-якото.

Tsukuda_Hiroshi
02-09-2013, 04:54
Да, човек може да се промени заради друг човек. ВЪпроса е - защо да го прави? Ако обичаш някого, обичаш го такЪв, какЪвто е, следователно няма нужда да го караш да се променя или да го променяш.

SisiStrange
02-09-2013, 05:41
^Ако човекът ходи по к*рви, е доста трудно да го обичаш такъв, какъвто е.

anonymous708973
02-09-2013, 06:31
Да, човек може да се промени заради друг човек. ВЪпроса е - защо да го прави? Ако обичаш някого, обичаш го такЪв, какЪвто е, следователно няма нужда да го караш да се променя или да го променяш.

Защото във всеки има трески за дялане.

Tsukuda_Hiroshi
02-09-2013, 06:40
Защото във всеки има трески за дялане.

Така е! СЪгласен сЪм, но (предполага се) трЪгваме с хора, които познаваме, следователно сме наясно с техните трески преди да трЪгнем с тях. Не може да знаеш, примерно, че даден човек е пушач, да трЪгнеш с него и да го караш да зареже цигарите. След като си го приел с този му порок, или ще се примириш, или не трЪгваш с него, или го зарязваш и си хващаш непушач.

SisiStrange
02-09-2013, 07:03
С пушенето се прави компромис. Няма да пуши в лицето ти, ще го прави на балкона или в стая, която се ползва по-малко или се проветрява добре.

С ходенето по к*рви как се прави компромис? То не е дребен недостатък или дразнещ навик като да приемеш, че си мята чорапите до дивана вместо в коша или че пуши, или че гледа мач, когато искаш да гледаш балет.

Имам чувството, че от толкова клишета вече не знаете на кой свят се намирате и не правите разлика между един случай и друг случай.

TheBeliever
02-09-2013, 07:27
^Ако човекът ходи по к*рви, е доста трудно да го обичаш такъв, какъвто е.

Така е. Но в случая той не ходи по курви сега. Ходил е преди. Авторката би следвало да се е влюбила в това, което е той сега, а не в миналото му "Аз".

li0n
02-09-2013, 08:19
Така е. Но в случая той не ходи по курви сега. Ходил е преди. Авторката би следвало да се е влюбила в това, което е той сега, а не в миналото му "Аз".

Точно така. Пък и щом и доказва любовта си, държи се с нея добре, не би трябвало да има място за притеснения.
И както казаха преди мен - доверието се гради с времето. Няма как да очакваш за три месеца и ЩРАК, да му имаш доверие на 100%, да не се притесняваш за нищо и т.н.
Освен ако не го е познавала отпреди, което ме съмнява щом му няма доверие.

jumpin
02-09-2013, 09:05
Ти си един човек,докато ТЯ не дойде в живота ти .. друго няма да казвам!

fenkaaa
02-11-2013, 22:25
Може да се промени.Приятелят ми над 1000 пъти ми е казвал,че коренно се е променил заради мен (в добра насока,а и то си личи).И двамата сме се променили един заради друг.. просто от самосебеси.

PainMonopoly
02-12-2013, 10:55
Всяко събитие, приятелство, връзка в живота на човек го оформят, а понякога и променят.

В случая обаче може и да не е необходимо да се променя. Ако е бил с много жени не значи, че е женкар, просто може да е имало голям интерес към него и просто да се е възползвал (всеки би се). Обаче може и да не е харесвал толкова жените с които се е забивал, може да ги е смятал за посредствени или да се е разочаровал от тях впоследствие. Може и да стане същото с теб, но може и да не стане. Ама ако стане същото, какво толкова? Ще си намериш друг.

HollyGolightly
02-12-2013, 15:07
Принципно може, но не бива да тръгваш с някого, очаквайки той да се промени и след това да си все недоволна и да мрънкаш, когато нещата не се развият спрямо твоя план.