PDA

View Full Version : Объркана съм.Да се върна при бившия ?



blqqh
02-08-2013, 18:11
Вече няколко месеца не знам какво да правя,за това ще споделя мойта история,надявайки се да получа съвет от вас.А ето я и нея... На 22 години съм.С бившия ми приятел бяхме заедно 4 години,от които последната година се карахме почти постоянно,само нерви и сълзи..Може би причината беше ревността от негова страна.Разделихме се.Мислих,че така ще е по-добре и за двамата.След много малко време аз тръгнах с един приятел или по-скоро негов добър приятел.Да,знам,малко гадно от моя страна,но този човек наистина ми показва,че ме обича и се държи винаги добре с мен,никога не ми прави проблеми за глупости,но проблема е че аз нямам тези чувства,които той има. Истината е че аз все още обичам бившия ми,което е нормално,били сме 4 години заедно,всеки ден се виждахме.Сънувам го почти всяка нощ.Плача ,че така се получи въпреки че аз поисках така,може би сгреших.Като си представя,че може да е с друга и да имат сериозна връзка някак си..се побърквам,сякаш губя контрол.Вече няколко месеци не знам какво е по-добре,много обичам единия,но с другия всичко е по-хубаво и спокойно.Не знам ако се събера с бившия ми (той иска да сме заедно отново),дали може нещата да са по-различни и дали е възможно като си знаем вече грешките да сме се променили и да не се караме толкова.При всички случаи,аз губя единия..При всички случаи има някой наранен..Но не мога да преценя как да постъпя,кое да избера,щастието или любовта? :(

marilyn
02-08-2013, 18:33
Нещата с бившия ти няма да се оправят. Просто така ти се иска, ама няма. И не мъчи новото момче, преживей си чувствата първо, тогава се занимавай с други.

Слънцеее
02-08-2013, 18:39
Не съм съгласна,може и да се променят,може и да са разбрали грешките си. Все пак са били заедно 4 години.

marilyn
02-08-2013, 18:41
Не съм съгласна,може и да се променят,може и да са разбрали грешките си. Все пак са били заедно 4 години.

Последната от която само караници и нерви.. айде моля ви се, научете се кога да слагате края за да не страдате толкова.

Delvecchio
02-08-2013, 18:44
Последната от която само караници и нерви.. айде моля ви се, научете се кога да слагате края за да не страдате толкова.

Как го казваш все едно е много лесно.

marilyn
02-08-2013, 18:45
Как го казваш все едно е много лесно.

Не съм казала, че е лесно, но човек с времето се учи кое за него е вредно и кое не е.

sweetka_96
02-08-2013, 18:48
Не..Веднъж бивш - завинаги бивш.

xXxPETYAxXx
02-08-2013, 18:53
Преди време бях в такава ситуация.
Реших да дам шанс на бившия си, защото другото момче се отнасяше добре с мен, разсмиваше ме и т.н., но просто не го обичах, защото явно не бях престанала да изпитвам чувства към бившия.

Честно да ви кажа НЕ съжалявам, че съм напуснала момче, което НЕ обичам! Това си беше правилното решение.
С бившия ми обаче нещата си завършиха по същия начин, по който бяха завършили първия път.
Но и за това не съжалявам, защото все пак аз проумях най-накрая, че той не си заслужава и определено не е за мен!

Delvecchio
02-08-2013, 18:55
Сигурна ли си,че кавгите и сълзите не са по-сладки от скуката и вината,че си с човек,който не обичаш?Родителите ми се караха доста(предполагам още е така),майка ми се изнасяше всяка година по два пъти...Не съм виждал някой да се обича толкова колкото тях.Съгласен съм,човек трябва да слага край,но когато любовта изчезне,щом още я чувства и я усеща от човека отсреща трябва да се бори,да се откаже от всичко,което има ако трябва.Животът няма друг смисъл.Скапан,гаден,неспра едлив,няма нищо друго,за което да си струва да се живее.Дай си здравето ако трябва,но умри с усмивка и с ръка държана от този,който обичаш.

blqqh
02-08-2013, 18:55
Не..Веднъж бивш - завинаги бивш.

Ние се чуваме почти всеки ден,виждаме се често,наранен е,гадно му е че е позволил така да се случат нещата.Съжалява за грешките си.

Слънцеее
02-08-2013, 18:56
Преди време бях в такава ситуация.
Реших да дам шанс на бившия си, защото другото момче се отнасяше добре с мен, разсмиваше ме и т.н., но просто не го обичах, защото явно не бях престанала да изпитвам чувства към бившия.

Честно да ви кажа НЕ съжалявам, че съм напуснала момче, което НЕ обичам! Това си беше правилното решение.
С бившия ми обаче нещата си завършиха по същия начин, по който бяха завършили първия път.
Но и за това не съжалявам, защото все пак аз проумях най-накрая, че той не си заслужава и определено не е за мен!

Ето... Ако не опита няма как да разбере...

xXxPETYAxXx
02-08-2013, 19:15
Ето... Ако не опита няма как да разбере...

Ами, честно казано за мен е много по-труден/болезнен периода, в който мисля "Какво ли щеше да стане, ако му бях дала шанс/Какво ли ще стане, ако му дам шанс, дали се е променил наистина, както твърди", отколкото "Е, опитах. Той не се е променил - явно няма да се получи между нас.Продължавам напред по-уверено."

Tsukuda_Hiroshi
02-08-2013, 19:49
Последната от която само караници и нерви.. айде моля ви се, научете се кога да слагате края за да не страдате толкова.

И 2те мнения на marilyn ме сЪгласиха напЪлно. Аз преди няколко месеца приключих 2-годишна врЪзка и още не мисля, че искам да повторя всичко. Няма да е честно да трЪгна с някое момиче, за да забравя предишната. Не бих искал мен някой да ме използва така, следователно не е редно и аз да го правя.
А относно врЪщането - нищо вече няма да е сЪщото от 1 страна. Ще сте си като чужди. А той пак ще почне да те ревнува след 1-2 месеца и да ти прави скандалчета. Теглила си чертата, ок. Добре! До тук!

shmatarok
02-08-2013, 20:04
честно казано не знам някой да се е излекувал от болезнена ревност.

Решението си е лично твое, но ако бях на твое място нямаше да мотая новото момче. Никой не заслужава да си играят така с чувствата му - като не го харесваш, стой си сама.

blqqh
02-08-2013, 20:12
честно казано не знам някой да се е излекувал от болезнена ревност.

Решението си е лично твое, но ако бях на твое място нямаше да мотая новото момче. Никой не заслужава да си играят така с чувствата му - като не го харесваш, стой си сама.

Харесвам го.Всичко с него е хубаво. Просто нямам тези силни чувства,които имам към бившия ми.

DENKAZ
02-08-2013, 20:48
И да тръгнеш с бившия, рано или късно старите проблеми пак ще се появят. Не знам защо изобщо си тръгнала с другия, за да правиш мръсно ли? Колкото повече време си с новия, толкова по-болезнена ще е за него раздялата, която явно ще настъпи щом нямаш чувства към него, а той има към теб.

sweetka_96
02-08-2013, 21:42
Ние се чуваме почти всеки ден,виждаме се често,наранен е,гадно му е че е позволил така да се случат нещата.Съжалява за грешките си.

Аз също скъсах с бившия ми приятел поради същата причина. Той беше адски ревнив и изведнъж почвах да се задушавам и изморявам от всичките караници. Е, скъсахме. Той наистина ме обичаше, дори влезе в болница защото не искаше да живее без мен и съжалява за всичко.И с него отначало бяхме така- разговори, понякога срещи, но в край на сметка вече не поддържаме никаква връзка и просто забравихме един за друг. Той продължи напред, аз също и всичко се нареди и за двамата..Но все пак ние не сме били толкова време заедно.

sexa_na_kompleksa
02-09-2013, 06:17
Ако имаш чувства към един, не бъди с друг, колкото и мило да се държи с теб.
А относно бившия - ако смяташ, че наистина се е променил, може да се опиташ да му дадеш втори шанс. Излизайте, забавлявайте се, но само приятелски, карайте го бавно. Ако ви е писано да сте заедно, след време пак ще се съберете. Ако ли не - поне можете да си останете приятели.

laila_94
02-14-2013, 21:17
НЕ

Tsukuda_Hiroshi
02-15-2013, 19:59
Ядеш ли 1 портокал 2 пЪти?
СпЪваш ли се 2 пЪти в 1 и сЪщи камЪк...?

Ecstasy
02-15-2013, 23:35
Тази тема ми е до болка позната. И аз съм била там - ужасно е. Какво ли не си казвах, но един ден просто почувствах че е време ... всеки да поеме по своя път. Като се сещам за всичко, през което преминах се сещам и за едни думи на Айнщайн, които намерих в онези моменти: „Лудост: да правиш едно и също нещо отново и отново и да очакваш различни резултати.”

shmyshi
02-16-2013, 11:02
СЧУПЕНАТА ЧАША СЕ ЛЕПИ, АМА СИ ОСТАВА ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ С ПУКНАТИНАТА...