PDA

View Full Version : Бившите-мнение?



im_fucking_crazy
02-08-2013, 21:52
Какво ви е мнението за снимките на бившите гаджета по компютрите на приятелите ви ? Имали ли сте такъв случай как бихте реагирали ако видите нещо такова .Питам защото на тази тема съм прекалено тънко обидна (нямат значение причините).Сприятеля ми сме заедно от скоро.Преди около 3 месеца е прекратил 4 годишната си връзка с бившата приятелка.Много пъти е казвал,че отдавна е изстинал към нея, трябвало е по-рано да ме срещне мен и куп други само хубави неща ,които могат само да ме успокояват.Без да искам обаче докато той търсеше в телефона си да ми покаже едни снимки видях, нейна снимка и ми стана много неприятно ,защото не искам да живея в миналото на някого.Знам ,че това е много време ,че всеки има спомени и тн ,но защото по дяволите аз мога да си трия всичките спомени а някой друг не може??Та наскоро пак същата случка ,да ми избоде очите Скарахме се заради снимката на телефона ,той твърдеше ,че е изтрил от главната си папка всички неини снимки и че по погрешка тази е била забутана и не е преглеждан този албум отдавна .окей , видях че не съм права да му се сърдя ако е така и просто изяснихме въпроса .Дни след това виждам ,че на една папка на десктопа ,която ще ти избоде очите е пълна с техни снимки итака по между другото имаше и 3-4 най-много мои снимки :) Беше ми тежко като го видях .Знам ,че е грозно да ровиш така,но 100% бях сигурна,че не е изтрил спомените си а все още пази всичко.Мисля ,че не постъпвам детски , знам че някои от вас ще ме упрекнат сигурно ,но първият ми ме заряза точно заради такава "голяма негова 4 годишна любов" .Просто ми писна да съм лъгана,да съм утеха за някого едва ли не .Затова приемам това така навътре,а и съм такъв тип човек просто искам да съм единствена .Та след като видях и тези снимки малко промених отношението си , не е било ум ишлено просто бях наранена ,държах се малко студено и мисля ,че той се усети че съм видяла въпросната папка ,тоест бяха 2 папки и след това ги беше скрил ,което е още по-смешно,нарочно започнах да ровя ,беше ми смешно иинтересно защо ги е скрил или може би ги е изтрил.Но и този път не сгреших много ясно как ще изтрие скъпите спомени ,беше ги забутал и смкрил в други папки ..Е,много грозна постъпка,нищо не му казах обаче ,защото сме говорили на тази тема ,много ме е убеждавал ,че му давам много повече и че ме обича и тн ,но това ме озлобява понякога.Сега пак се присетих за това и се държа студено с него ,а той не знае какво става и само ме разпитва как може да се държа така,всичко е перфектно ,обичаме се ,а после аз променям държанието си ...просто ме нарани с това и за това го правя..та някакво мнение по еъпроса за какво според вас му е да си пази "скъпоценните снимки "

shmatarok
02-08-2013, 22:02
Извинявай, ама нямаш никакво право да ровиш по чужди компютри и телефони и да очакваш да намираш всичко така, както на теб ти се иска. Всеки има право да постъпва със спомените си както намери за добре и приятелят ти не е длъжен просто така да изтрива 4 години, за да може ти да си волна и щастлива. Има хора, които желаят да си запазят хубавите моменти от връзките, аз също пазя стари снимки и подаръци, доскоро и смсите не бях изтрила, и това не е щото тая още някакви чувства към някого.
Не му злобей и не се дръж тъпо за нещо толкова глупаво, а се наслаждавай на връзката си. 4 години са много и щом ти казва, че чувствата му са изстинали, то има голяма вероятност наистина да е така.

fama
02-08-2013, 22:12
Ами и аз съм същата като теб, дразня се от такива неща , както и в момента се дразня от това че бившият ми ( според който , аз съм си му единствената и първа засега любов , но вече ме обича приятелски само ) ми говори за тези с които се занимава и излиза и целува и така нататък ... Тъпо е наистина от страна на приятеля ти , но както знаеш всеки иска да запази спомените си и след раздяла аз например също си направих такива папки , но просто ги изтрих , защото прелестта на миналото е че е минало и не искам като видя тези снимки да се сещам за неща , които не мога да върна . Всичко съм запечаттала в ума си , и хубавите , и лошите спомени , така че от снимки нямам нужда. За мен си права да се сърдиш, но явно той иска да си ги запази въпреки това , че е с теб . 4 години все пак не са малко , но поговори с него кажи му, че не ти е приятно и се чувстваш недобре от този факт . Сега е с теб , не с нея и следователно нужда от тези снимки няма . Но явно за него са хубави спомени и иска да ги запази , въпреки мнението ти . Аз бих била обидена наистина , но просто съм емоционален човек и прекалено навътре приемам такива неща, подмятания или просто някакви стари неща изплували от миналото , които явно още не са преживяни .

sexa_na_kompleksa
02-09-2013, 06:11
Виждала съм снимки на моя с предишната му приятелка и с още едно момиче, на което й се носеше "славата", макар че той не е имал нищо с нея. Доста неприятно ми стана, още повече, че по онова време, както казваш ти, имахме само 3-4 общи снимки. В последствие ги изтри, де, като видя отношението ми. Сега, ако можех да върна времето, нямаше да се държа така и те съветвам и ти да не подхождаш със сърдене.

anonymous708973
02-09-2013, 06:29
Ще се опитам да го обясня от гледната точка на приятеля ти, защото аз разсъждавам като него.

Отказът му да изтрие снимките не е равен на отказ да има сериозни отношения с теб, нито пък означава, че все още е влюбен в бившата си. Били са четири години заедно, вероятно той се е променил - поне съвсем мъничко - под нейно влияние, в което няма нищо лошо, разбира се. Снимките олицетворяват тази промяна и са спомен за минали хубави спомени и моменти. Защо не го помолиш да ти обясни ЗАЩО ги пази вместо да го караш да ги изтрие? Няма никаква градивност, никакъв компромис, никакъв шанс ТИ да разбереш защо за него снимките са важни, но бившата - не.

Няколко месеца след като тръгнах с приятеля си, той ме помоли да изтрия снимки от фейсбука си с двама бивши. В началото ми стана неприятно, но буквално минути след това осъзнах, че е напълно прав - все пак не е нормално да имам 3 албума и във всеки от тях снимка с различно момче, което не ми е просто приятел. От компютъра обаче никой не ме е карал да ги трия, не виждам и защо да го прави. Не се взирам час по час в тия снимки. Дори смс-ите не си бях изтрила, но смених телефона и останаха в стария. Беше ми криво, защото са късче история, понякога си ги чета и просто си спомням готини моменти, но по никакъв начин не желая да се връщам назад.

Попитай приятеля си и го изслушай!

Violenza
02-09-2013, 08:24
Да, за 3 месеца връзка ако искаш живота си да дава за теб. Ти си от типа досадни и обсебващи женски, повечето мъже бягат като опарени от такива и с право.

Аз също си пазя всички снимки с бившите ми и не виждам абсолютно никаква основателна причина да ги трия. Това са си спомени, въобще не означава, че имам все още нещо към тях или че бих се събрала с някого. Просто спомени от различни периоди от живота ми. Твоят е бил 4 години с това момиче, имаш ли изобщо идея колко много време е това? През този години колко хиляди неща е споделял с нея? Ти никога няма да я заместиш/изместиш и това е напълно в реда на нещата. Въобще нямаш правото да искаш това от него.

li0n
02-09-2013, 08:35
И аз пазех снимки с бившия, дори, когато започнах нова връзка, но приятеля ми ги видя и ми каза, че не му е приятно и ако искам да ги изтрия. Не сме се карали, с прости думи се разбрахме, не виждам ти защо правиш скандали от това. Просто не е правилно.
Те са си спомен, четири години никак не са малко време, разбери го, няма как просто така да ги изтрие. А и щом ти е казал, че вече няма чувства към бившата - повярвай му. За четири години нищо чудно да му е омръзнала дори малко.
Не го сравнявай с бившите си в това отношение. Няма нищо лошо да ги пази снимките, както и всичко останало. Плюс това ги е скрил, видял е, че не ти е приятно и вместо да ги трие, понеже са му спомен, ги е преместил, да не са ти пред очите. Ти защо си продължила да ги търсиш не мога да си обясня.

xXxPETYAxXx
02-09-2013, 08:36
Вие сте заедно от скоро, момчето е имало 4-годишна връзка, а ти искаш от него да си затрие всички спомени?!

Аз също имам снимки на бивши и к'во от това?!
Е, то вярно, че аз много, много рядко трия нещо. :D
Но това, че ги пазя, не значи че ги разглеждам постоянно, честно казано за повечето дори не знам, че са ми в компа!

GLaDOS
02-09-2013, 08:44
Затова приемам това така навътре,а и съм такъв тип човек просто искам да съм единствена ."
Това е ключовият израз.Разбирам те,аз също.
Имаш право да се обиждаш,всеки е различен.Пък и не е приятно,наистина,да намериш по-интимни снимки на гаджето ти с бивш ...
Може би си малко по-навътре във филма,но и това,което описа,че е крил папките със снимките от теб,също не е правилно.
Не е правилно и че му ровиш в телефона/компютъра и го караш да трие неща,за които нямаш право.Това е личен избор.
Колкото до това,че те е страх да не би да те остави заради възродената стара любов...не мога да ти кажа нищо.Хората са различни,може да ти казва истината,че няма чувства,но може и да има.Въпрос на доверие и вяра в човека от твоя страна.

marilyn
02-09-2013, 09:08
Авторке, не си права според мен. Първо защо ровиш в чужди телефони и компютри?
Второ.. не мислиш ли, че е нормално да иска да си запази спомените с човек, прекарал 4 години от живота си. Това е ужасно много време, но не значи, че все още я обича. Светът не се върти около теб, всеки човек е имал минало, ще има и бъдеще.
Аз все още си поддържам връзка с някои бивши, с първия ми понякога даже се виждаме, пишем си, а към него не съм имала някви особени чувства, просто не виждам защо да си прекъсвам отношенията, с човек, с който не съм се карала дори. И какво сега.. значи, че приятеля ми трябва да се цупи ли??!

Нем, просто всички имаме минало, спомени...

SisiStrange
02-09-2013, 09:09
Бе какви сте такива ровещи до последна папчица? 8-) Аз си нямам бегла представа какви снимки има на компютъра си приятеля ми (а с него сме заедно от почти 2 години). Това е толкова мазохистично! На всеки е кофти да попадне на снимка на бивша, на някви мацки, бла бла... Нужно ли е сами да се завирате по всяка дупка? Има и нещо, наречено лично пространство на този свят егати. ТЪПО е да ти навира някакви снимки, да са свръх очевидни и да е все едно до преди 5 мин ги е гледал, да. Човека се мъчи да ги скрие, ти ровиш. Не рови просто.

tori
02-09-2013, 09:23
Глупаво е да ровиш по чужди компютри и телефони, чий го дириш там? Ако не искаш да намериш снимки с бившата, недей да човъркаш из тях. Кое е неприятното - че има някакви си снимки дето не значат кой знае колко? Това, че той е запазил нещо, свързано с бившата, не е индикация, че още я обича и ще се върне при нея. И аз имам такива неща на компютъра си, но това не значи, че имам чувства към човека. От време на време си пиша с бившия във фейсбук, виждаме се, даже си пращаме поздрави по общи познати из автобусите. :lol: Това са неща, които не трябва да притесняват никого.

Naive
02-09-2013, 09:32
Нямаш право да искаш от него да изтрие снимките й и общите им такива. И като цяло е глупаво да се филмираш за такова нещо. Напълно в реда на нещата си е той да е имал други гаджета, да се е снимал с тях и да пази снимките като история на връзката им.
Замисли се, тя все пак е бивша по някаква причина, а той сега е с теб. Пази снмките й като спомен, с теб си прави нови за спомен, след време ще пази и твоите... Излишно е да се тормозиш. : )

Hayashi
02-09-2013, 11:27
Аз пък нямам снимки с бивши и на бивши. Не ми приятно на мен самата да ги гледам след време. Току що попитах приятеля си и той също като мен е изтрил всичко.

Аз пък не разбирам какъв е проблема приятеля ти да се рови в телефона или компютъра ти. Нищо нямам да крия и винаги бих му ги дала.

marilyn
02-09-2013, 11:34
Аз пък нямам снимки с бивши и на бивши. Не ми приятно на мен самата да ги гледам след време. Току що попитах приятеля си и той също като мен е изтрил всичко.

Аз пък не разбирам какъв е проблема приятеля ти да се рови в телефона или компютъра ти. Нищо нямам да крия и винаги бих му ги дала.
Даваш на приятеля ти да се рови в тела ти и в компютъра ти, а ти същото го правиш в неговите?!
Нормално е да навлизаш в личното пространство на другия? Ама вие доверие нямате ли си????

magita
02-09-2013, 11:35
Става ми тегаво като видя, но е съвсем нормално... т'ва са спомени и няма причина да ревнуваш от спомените, защото миналото ти те изгражда в настоящето. Няма значение дали е бивша или приятелка това са спомени и нямаш право да искаш да ги трие. Един разговор като зрели хора защо той ги пази и разбиране, ще ти дойде много по-добре от филмирането ти. Ужасно грозно е да се ровиш така. Съветвам те да не го правиш, защото ако бях на негово място щях да ти вдигна много по-голям скандал за т'ва, че ми нарушаваш личното пространство от колкото ти на мен за глупавите снимки.

xXxPETYAxXx
02-09-2013, 11:43
Аз пък нямам снимки с бивши и на бивши. Не ми приятно на мен самата да ги гледам след време. Току що попитах приятеля си и той също като мен е изтрил всичко.

Аз пък не разбирам какъв е проблема приятеля ти да се рови в телефона или компютъра ти. Нищо нямам да крия и винаги бих му ги дала.

Аз също нямам нищо против да гледа нещата, които са ми на компа/тела, въпреки че имам снимки на бивши. Даже за мен би било по-тъпо, да тръгна да ги крия от него. Не ги крия, защото не са тайни, не означават нищо повече от спомени.
Ама най-смотано би ми станало, ако почне да ми държи сметка за тях или да ми ровичка тайно из нещата!
Това вече е извън всякакви граници!

DENKAZ
02-09-2013, 11:49
Според мен пък се държиш детски. Опитваш се да му изтриеш спомените ли? Щом ти е казал, че вече няма чувства към нея, какъв ти е проблема? Бахти, преровила му целия комп....

SisiStrange
02-09-2013, 12:24
Аз пък нямам снимки с бивши и на бивши. Не ми приятно на мен самата да ги гледам след време. Току що попитах приятеля си и той също като мен е изтрил всичко.

Аз пък не разбирам какъв е проблема приятеля ти да се рови в телефона или компютъра ти. Нищо нямам да крия и винаги бих му ги дала.
И аз му предоставям възможност да рови, има ми паролите тук таме като съм ги давала за някакви други цели. Въпросът е, че знам, че не е такъв човек, че да седне да ми бърника из нещата, да ми чете чатовете или да ми издирва снимките с бивши. На бивши гаджета съм имала паролите за навсякъде и никога не ми е хрумвало да ги използвам за друго освен да си пратя подарък в някоя малоумна фб игра или да му проверя мейла, когато ме помоли, а няма достъп до нет. Не се рови, защото е баш мазохистично. И аз съм си изтрила снимките с бивши. Ами, ако съм пропуснала някъде? И съм забравила, че има такава снимка? После да изпадаме в истерии и да сме скарани, защото гаджето не е могло да се стърпи да ми разрови всички папки от-до по азбучен ред ли? Аз никога не разбрах какво му е интересното на това да се ровиш изследователски из чужд компютър. Грозно е. Това е като да имаш дете и да искаш да му четеш личния дневник. Не е до това дали криеш тайни. Ако ще да нямам ни 1 чат и да съм 100% сигурна, че няма и един помен от миналото ми, пак би ми било неприятно да знам, че съм проверявана.

ЕДИТ: Петя го каза дори по-добре:


Ама най-смотано би ми станало, ако почне да ми държи сметка за тях или да ми ровичка тайно из нещата!
Това вече е извън всякакви граници!

pandabear
02-09-2013, 13:02
Какво ви е мнението за снимките на бившите гаджета по компютрите на приятелите ви ? Имали ли сте такъв случай как бихте реагирали ако видите нещо такова .Питам защото на тази тема съм прекалено тънко обидна (нямат значение причините).Сприятеля ми сме заедно от скоро.Преди около 3 месеца е прекратил 4 годишната си връзка с бившата приятелка.Много пъти е казвал,че отдавна е изстинал към нея, трябвало е по-рано да ме срещне мен и куп други само хубави неща ,които могат само да ме успокояват.Без да искам обаче докато той търсеше в телефона си да ми покаже едни снимки видях, нейна снимка и ми стана много неприятно ,защото не искам да живея в миналото на някого.Знам ,че това е много време ,че всеки има спомени и тн ,но защото по дяволите аз мога да си трия всичките спомени а някой друг не може??

Виж сега, това да изтриеш снимки, картинки, текстови документи, смс-и, писма и тн., свръзани с бивш, въобще не означава, че си изтрил спомените. Те си стоят там в главата и от теб зависи дали ще се ровиш в тях или не. Не знам какъв ти е проблемът след като момчето ти е обяснило как седят нещата. Ако на мен някой ми рови из нещата, които всъщност приемам за доста лични, ще реагирам доста остро. Например, аз лично си пазя абсолютно всички неща, защото са ми адски сантиментални, символични и просто са си част от мен и живота ми, все пак. Стоят си и на никого не пречат. Рядко се ровя в тях, но ми е достатъчно да знам, че ги има. Това далеч не означава обаче, че ако някога срещна ново момче и не съм ги изтрила, то значи живея в миналото, нали? Отърси се от тея мисли, поговори отново с него, кажи му как си се чувствала, за да ти олекне и така.

balu4ka
02-09-2013, 13:40
Според мен всеки има право на избор и лично пространство.Вие сте заедно само от 3 месеца,а ти вече му ровиш из компютъра,а след още 3 месеца какво ще следва?!Ти от сега му нямаш доверие,та за каква връзка и градене на бъдеще ще си говорим.Или си много вкарана във филма,или си много ревнива,обсебваща и обичаш от малките неща да правиш скандал.Момчето е имало връзка от 4 години,малко или много това ще му е оставило много силни спомени и чувства,не можеш да очакваш ,че със започването на връзката с теб ще затрие всичко,което е имало някаква стойност за него преди това.Явно след като ги пази ,за него те имат някакво значение.Или са му останали хубави спомени,или има още нещо...няма как да гадаем това.Но след като ти е казал ,че държи на теб и т.н,а ти не му вярваш ами продължаваш да човъркаш и да дълбаеш,нещата няма да се получат.Или прояви разбиране и се опитай да бъдеш малко по-смирена или просто умело и бързо вървиш към една загубена кауза.

xXxPETYAxXx
02-09-2013, 13:52
Ама, защо всички сте разбрали, че са заедно от 3 месеца?
Преди 3 месеца са скъсали с бившата му, авторката не е казала, че от толкова време са заедно.

Hayashi
02-09-2013, 17:02
Даваш на приятеля ти да се рови в тела ти и в компютъра ти, а ти същото го правиш в неговите?!
Нормално е да навлизаш в личното пространство на другия? Ама вие доверие нямате ли си????

Естествено, че си имаме доверие. Не си предоставям телефона и паролите на всеки. Предпочитам да ми има паролите и да съм спокойна, отколкото в един момент да се усетя, че ме дебне. Когато съм близка с един човек, не се притеснявам, че ще ми види пиянските снимки или рисунките от 5-ти клас на компютъра. Да не говорим пък, че е ако е нещо от нета и ми трябва спешно, а в момента нямам достъп до компютър предпочитам да му пиша един смс и той да ми го намери, от колкото на майка ми, примерно.

marilyn
02-09-2013, 17:24
Естествено, че си имаме доверие. Не си предоставям телефона и паролите на всеки. Предпочитам да ми има паролите и да съм спокойна, отколкото в един момент да се усетя, че ме дебне. Когато съм близка с един човек, не се притеснявам, че ще ми види пиянските снимки или рисунките от 5-ти клас на компютъра. Да не говорим пък, че е ако е нещо от нета и ми трябва спешно, а в момента нямам достъп до компютър предпочитам да му пиша един смс и той да ми го намери, от колкото на майка ми, примерно.
Ама то не е въпроса, че ще ти види пиянските снимки или рисунките от 5ти клас, а че това е твоя телефон, твоя комп и твоите профили, регове и тн.

Просто... лично пространство.

laila_94
02-09-2013, 17:56
Няма какво да те лъжа ,тя ще си остане неговата най-силна тръпка :) 4 години не са малко,може да не иска да се върне при нея ,но със сигурност има чувства към нея :) ...

SisiStrange
02-09-2013, 18:29
Няма какво да те лъжа ,тя ще си остане неговата най-силна тръпка :) 4 години не са малко,може да не иска да се върне при нея ,но със сигурност има чувства към нея :) ...
Да бе.

А ако накрая е станала досадна кифла и го е дразнила със самото си съществуване?
Ако е спала с 5 негъра?
Ако със сегашното момиче се оженят? И им се родят деца? И умрат заедно, гушнати на 80 години?

Пак ли някоя си ще му е най-силната тръпка?

Това е най-грешното стартиране на нова връзка - с идеята, че бивша/евентуална/която и да е, ще бъде винаги в сърцето на човека. Не е вярно и е голяма причина за филми.

tori
02-09-2013, 20:13
Аз пък не разбирам какъв е проблема приятеля ти да се рови в телефона или компютъра ти. Нищо нямам да крия и винаги бих му ги дала.
Проблема не е в това какво ще намери или дали е грозно това ровене, а че щом търси такива неща значи не ми вярва и нещо куца. Естествено, с него си знаем паролите един на друг, но никога не сме следили. Най-малкото е знак на ниска култура.

shmatarok
02-09-2013, 20:28
Няма какво да те лъжа ,тя ще си остане неговата най-силна тръпка :) 4 години не са малко,може да не иска да се върне при нея ,но със сигурност има чувства към нея :) ...

:lol: Очевидно познаваш и авторката, и момчето, и бившата му, че да правиш такъв генерален извод?
Що пък да има още чувства към нея? Само защото пази някакви снимки ли? И аз пазя снимки и какво, имам чувства към всеки един от бившите ми ли? Много тъпо заключение си направила. Да, четири години не са малко, но категорично не можеш да кажеш просто така, че гаджето ѝ все още има чувства към бившата си, при условие, че единственото, което знаеш и за тримата е онова, споделено от личния опит на авторката.

anonymous708973
02-09-2013, 22:26
Да бе.

А ако накрая е станала досадна кифла и го е дразнила със самото си съществуване?
Ако е спала с 5 негъра?
Ако със сегашното момиче се оженят? И им се родят деца? И умрат заедно, гушнати на 80 години?

Пак ли някоя си ще му е най-силната тръпка?

Това е най-грешното стартиране на нова връзка - с идеята, че бивша/евентуална/която и да е, ще бъде винаги в сърцето на човека. Не е вярно и е голяма причина за филми.

Точно. Пълна глупост е това с бившата = голяма любов, щом са били заедно 4 години.
И аз бях с момче с 4-годишна сериозна връзка зад гърба си. Винаги е казвал, че съм му дала много повече като емоция и близост от въпросната бивша. Приятелите му много ме харесваха, засичали сме се тук-там, винаги сме си говорили мило и човешки, пишем си дори - те също казваха, че е открил златно момиче, колкото и надуто да звучи. Правили са се такива сравнения между мен и въпросната бивша, че ме е хващало срам от хвалби по мой адрес. А бях с това момче 6 месеца.

Съжалявам за личните примери, но взех цитата присърце.

Amore-Mio*
02-10-2013, 06:18
Спри да постъпваш по такъв начин.
Това са си 4 години, 4 прекрасни техни мигове - нормално е да не изтрие тия снимки, и аз не бих - не съм го и правила. Било ми е хубаво с тоя човек през тия години, а това, че държа снимките на бившия си не означава непременно, че го обичам още.

laila_94
02-10-2013, 23:13
Да бе.

А ако накрая е станала досадна кифла и го е дразнила със самото си съществуване?
Ако е спала с 5 негъра?
Ако със сегашното момиче се оженят? И им се родят деца? И умрат заедно, гушнати на 80 години?

//
Всъщност ,ако е станала досадница,ако му е изневерява и изобщо ,ако нещата са се срутили изведнъж едва ли би пазилл снимки с нея и то даже до колкото разбрах скрити в папки ;) Гледайте реално на нещата .. :) Затова по-добре човек да не се рови,а и аз само констатирах ,че със сигурност има още чувства .3 месеца не заличават 4 години




Пак ли някоя си ще му е най-силната тръпка?

Това е най-грешното стартиране на нова връзка - с идеята, че бивша/евентуална/която и да е, ще бъде винаги в сърцето на човека. Не е вярно и е голяма причина за филми.[/QUOTE]

psychopath
02-10-2013, 23:41
Чудно ми е как не те е зарязал.
Преди няколко часа се разкарахме с едно момиче, което далеч не ми навлизаше в личното пространство до такава степен, но мразя да ме натегат и натоварват. След лъжите, това е най-дразнещото нещо.

Tsukuda_Hiroshi
02-11-2013, 06:17
Ами и аз си пазя доста снимки на предишната ми приятелка. Това е нещо, което сЪм изживял и искам да запомня. Не мога да дам Shift+Del на миналото си... Ако на някоя следваща й пречат снимките в РСто - свалям ги на диск и пак ще си ги запазя. Но няма да трия!!! Нито ще се вЪрне времето, нито бившата, нито ще обичам по-малко евентуалната сегашна. Това са просто спомени.

PainMonopoly
02-11-2013, 06:35
Аз си пазя всички снимки които съм събирал докато бях с бившата. Все пак това са 3 години история и спомени, не мога просто така да ги изхвърля. Това не значи нито, че имам някакви останали чувства, нито че роня сълзи в нощта по нея и искам да се съберем. Просто обичам да си пазя спомените. Не бих изтрил тези снимки заради никоя нова. Знам, че повечето хора се филмират от бивши, но аз лично го намирам за малоумно. Ако съм с гадже, което се филмира от бивши, просто не бих ѝ казвал за тези снимки, а за да ги намери трябва много да се рови, което не би трябвало да прави.

SisiStrange
02-11-2013, 07:27
Всъщност ,ако е станала досадница,ако му е изневерява и изобщо ,ако нещата са се срутили изведнъж едва ли би пазилл снимки с нея и то даже до колкото разбрах скрити в папки Гледайте реално на нещата .. Затова по-добре човек да не се рови,а и аз само констатирах ,че със сигурност има още чувства .3 месеца не заличават 4 години
1. 4 години е просто цифра. На фона на живота на човека като цяло, са една плюнка.
2. Много хора обичат да си пазят снимки:
а/ защото се харесват на тях;
б/ защото все пак това си е част от живота им и е техен спомен;
в/ защото като станеш на 11, не си триеш всички снимки от, когато си бил на 10, защото е отминала възраст.

Адски голяма част от обществото са сантиментални и обичат да си пазят дребни нещица от миналото.

По тази логика изхвърляте ли всичко, подарено от бившите? Някога? Ако имаше нещо смислено в това, нямаше да имам костенурки и поне 10тина орхидеи, при все, че не пазя снимки с бивши /просто нямам такива/.

xoxi
02-11-2013, 08:01
Авторката трябва да приеме, че нито му е първата, а много вероятно няма и да е последната, т.е. не е единствената. Най-важно е да се наслаждава, че сега е с него и да не се тормози с глупости. Момчето е обичало това момиче, имат множество спомени заедно, 4 години са споделяли всякакви емоции и преживявания. Супер егоистично и незряло е да искаш той да изтрие спомените си. Аз лично бих предпочела приятеля ми да си пази снимки, към които да се връща от време на време с усмивка, отколкото да не пази снимки, но да мисли през цялото време за бившата си, а аз да съм спокойна, че щом няма снимки, всичко е наред. Просто не виждам нищо нередно да пазиш снимки на човек, който е значел нещо за теб. Виж, ако пазеше снимки на абсолютно всичките си бивши, това би било плашещо, не само притеснително.
Аз познавам последната бивша на приятеля си, той също познава моя бивш. И двамата сме окей с това, че на компютрите ни има техни снимки. Разглеждали сме ги, разказвали сме си къде и кога са направени. Знаем какви чувства сме изпитвали към тях, знаем какво сме правили с тях и се отнасяме към това като към нещо напълно нормално и непритеснително.

anonymous708973
02-11-2013, 09:05
Разглеждали сме ги, разказвали сме си къде и кога са направени.

Евала.
Браво на момчето ти.

Violenza
02-11-2013, 12:51
И двамата сме окей с това, че на компютрите ни има техни снимки. Разглеждали сме ги, разказвали сме си къде и кога са направени. Знаем какви чувства сме изпитвали към тях, знаем какво сме правили с тях и се отнасяме към това като към нещо напълно нормално и непритеснително.
Абсолютно. И ние сме така и не виждам нищо нередно в цялата ситуация. Даже сегашният ми приятел се познава лично с бившия, с когото бяхме 2 години заедно, и не изпитва нито ревност, нито нищо. Знае, че сме просто добри приятели.

cyclops
02-11-2013, 13:09
Ооо 100% някъде имам снимки с бивши - на хартия или компютъра. Но не ги гледам. Просто не съм си преглеждала и файловете. За мен това нищо не означава. Аз контакт с бившите не поддържам. Те са ми в миналото и снимките за мен са нищо.