PDA

View Full Version : Давам Dota 2 keys



asp1r1n94
02-09-2013, 17:28
Ако искате само ми кажете :)

jumpin
02-09-2013, 17:34
League of Legends!

MrCreeper
02-10-2013, 09:11
League of Legends!

Що е се гръмнеш :Д

Започни да играеш истински игри :Д


http://www.youtube.com/watch?v=S5qc5_Cqyoc

asp1r1n94
02-10-2013, 17:35
Просто имам 18 ключа...

SurfSky
05-05-2013, 14:34
Аз

maistorluk
05-05-2013, 20:31
Що е се гръмнеш :Д

Започни да играеш истински игри :Д


http://www.youtube.com/watch?v=S5qc5_Cqyoc

Напълно си заслужава +1

Auriss
05-05-2013, 21:30
Аз пък тая дота мъчих да я играя, честно ... Ама толкова е неадекватна, че ... :(
А не е като да съм губил само, даже напротив - от 20 игри почти май само 2 загуби имам, ама играх и с приятели, дето са зарибени, де ;д

В повече ми идват дразнещите магийки с малоумен range и цц-то по 3-4-5 секудни ... Пък контролът върху героите все едно някой умствено изостанал го е правил ... Т'ва да смениш рязко посоката, че да избегнеш няк'ъв скил и той героят ти да се върти на едно място ... ;д епик

MrCreeper
05-05-2013, 22:15
Ъммм, това че си бавен и не можеш да доджваш скилл-шотове и не можеш да си позиционираш героя правилно не означава, че играта е неадекватна.

За 20 игри какво очакваш....
Аз след 800+ часа на DotA/Dota 2 мога да кажа, че не съм рабзрал дори половината от уловките на играта.

Контролите са супер интуитивните и са мега приятни и удобни.

Относно CC-то купуваш си BKB (Black King Bar) и ставаш имюн към меджик атаки за 10/9/8/7/6 секунди :)

fuk.em
05-05-2013, 22:20
Точно така, играйте „истински игри“ :д

Auriss
05-05-2013, 23:31
Бавен съм аз ;д Бавна е играта и некдърниците, дето са я правили. Дигни се и пробвай като маймуна в клетка ли ще се въртиш като си сменяш посоката на движение. То не стига, че текстурите им някой сакат мангал с естетическия усет на амеба ги е правил, ма и анимацията не струва ;д А черешката на тортата е, че тия олигофрени от валв и да програмират не могат и memory leak-ове отсякъде. Като си отвориш таска и от 8 гигабайта рам си на 4 да не се чудиш к'ва е причината ;д

Що Riot си копат парите с лопати, а няк'ви вчерашни я бозкат тая недомислица никога няма да разбера.

asp1r1n94
05-06-2013, 00:07
Изпонасрахте ми темата :D. И аз не харесвам дота 2... ЛоЛ FTW, НО все пак да се придържаме към заглавието!

SpiritInBlack
05-06-2013, 00:12
LoL > DOTA

Auriss
05-06-2013, 00:14
Изпонасрахте ми темата :D. И аз не харесвам дота 2... ЛоЛ FTW, НО все пак да се придържаме към заглавието!

NEVER! Как ще пропусна да хейтна, луд ли си :D

tireheb
05-06-2013, 00:27
реално дотичката е в пъти по-добра игра от лигата, но като цяло и аз в момента играя повече лол, щото е straight-forward и отнема по-малко време една игра, и най-вече VALVE КУРВИ ОКОЛОВРЪСТНИ, СЛОЖЕТЕ SURRENDER OPTION В ТАЯ ДОТА ДЕБА МАЙКА ВИ УМРЕЛА

пп: и аз давам покани, иам към 20 хД

MrCreeper
05-06-2013, 08:57
Бавна е играта и некдърниците, дето са я правили.

Ъммм един от разработчиците на DotA работи за Riot Games и е един от създателите на LoL.

Честно казано ми е жал за вас :/

Как се играе LoL като ADC, съмънер скилове флаш и игнайт, билд тринитифорс, гардиан ейнджъл, някакъв ботуш, хекстек гънблейд и 3 фантом дансъра...

Hай-сложният ви герой LeBlanc, трябва да натискаш цели 4 копчета и комбото е E W Q R W....

Ама аз се връщам в дота, за да си тренирам МАЛОУМНИТЕ Orb Walking, Kiting и Micro...

Sh@d0w
05-06-2013, 09:55
Дотата на валве като я пробвах след първата игра ръшна към ресайкъл бина директно. Как играете с такъв убит зуум не знам. На 1900x1200 да не мога да видя около мен какво става не ми се струва нормално.

Отделно тия небалансирани герои nc

MrCreeper
05-06-2013, 10:31
https://dl.dropboxusercontent.com/u/88851382/gfx.png

Винаги FOV-a в дота е бил един и същ, по-голямата резолюция на екрана не увеличава полето което виждаш, за да е напълно competative игра и да е честна за всички :)

maistorluk
05-06-2013, 10:44
1. Dota 2 е МНООООГО по-комплексна игра от League of Legends. Не е като на лигата с 10 игри и да си на средно ниво. В дотата се иска търпение и постоянство за да станеш добър. Както каза MrCreeper преди мен, LeBlanc е героя с най-дълго комбо и то е само 4-5 скила. В дотата освен, че имаш на някои герои по 6-7 активни магии имаш и 6 слота инвентар, от които поне 2-3 ше са ти с предмети с активни действия. За пример давам Invoker. Имаш 4 магии, от които можеш да направиш още някъде 10 и му се взимат предмети дето трябва да си играеш да ги пускаш, а не са с пасивни ефекти. И цялото това комбо трябва да го направиш за около 2-3 секунди в teamfight-a. И после казвайте, че дотата била малоумна игра.
2. Auriss, да ти си бавен. Няма причина да хейтваш играта без дори и да си вникнал малко в нея. Това е направено с цел. Mouse лага и всички механики наподобяват дота 1. Защо на мен не ми прави впечатление, че има такива работи!??!? Анимациите са направени така, защото и тук си има тактики, които афектират играта ти. Просто играта не е толкова user-friendly(което си е лоша черта де ама с времето нищо от това, което си казал за играта няма да ти прави впечатление. Плюс това ти вероятно идваш от LoL, която е доста по различна от Dota 2)
3. Dota 2 всъщност е много по-балансирана от LoL откъдето и да го погледнеш.
4. Това с FOV-a и мене ме дразнеше ама не е чак толкова зле колкото се опитвате да го изкарате. Точно след 10 игри очите ми привикнаха. Пък и както казах по-горе обяснимо е това тъй като идвате от LoL където тея параметри са доста различни от тия в дотата.

Sh@d0w
05-06-2013, 10:52
3. Dota 2 всъщност е много по-балансирана от LoL откъдето и да го погледнеш.


Тук ми стана интересно. Кажи ми един герой в лол дето може да те уаншотне като си на фул хп без да можеш да направиш нещо?

За пример от дота 2 ще ти зам бутчера, да не говорим ако има дд. А пък за стъновете по 4-5 секунди дори още в началото няма да коментирам.

Не че имам нещо против играта, но като се има в предвид че е още в бета фаза не я хвалете толкова защото има още много неща за доизкусуряване докато стигне ниво че да е годна за играене.

Auriss
05-06-2013, 11:06
Дотата на валве като я пробвах след първата игра ръшна към ресайкъл бина директно. Как играете с такъв убит зуум не знам. На 1900x1200 да не мога да видя около мен какво става не ми се струва нормално.

Отделно тия небалансирани герои nc

Нали :Д Аз играх няк'ва лилава тъпотия, дето се засилва към тях и няк'ъв улт АоЕ 5 секунди стън и ти си ги наливаш :Д Убер дивотията :Д:Д А ъртшейкъра му правиш едни кирливи блинк ботуши и им измиташ отбора сам :Д После лигата била лесна :Д

А инвоукъра, дето пропищяха с него, се играе с пет клавишни комбинации и лейт гейм цъфваш от нищото и изсираш 1 тон цц ...

Смех :D

MrCreeper
05-06-2013, 11:07
Ъммм кажи ми герой в дота, който НЕ може да те уан шотне ако е добър играч :Д

А да, има един Dazzle най-големият съпорт, които и да искаш не можеш да го убиеш :Д

И ъммм, дота вече е 10 годишна :Д

Дота 2 е в БЕТА версия, първо защото не всички герои от DotA са вкарани в играта и заради някои бъгави скилове, които са на последно добавените герои, от сорта на улта на елдър титан, които бъгва на рубик телекинезата...


Нали :Д Аз играх няк'ва лилава тъпотия, дето се засилва към тях и няк'ъв улт АоЕ 5 секунди стън и ти си ги наливаш :Д Убер дивотията :Д:Д А ъртшейкъра му правиш едни кирливи блинк ботуши и им измиташ отбора сам :Д После лигата била лесна :Д

А инвоукъра, дето пропищяха с него, се играе с пет клавишни комбинации и лейт гейм цъфваш от нищото и изсираш 1 тон цц ...

Смех :D


Щом дота е толкова лесна и то с инвоукър искаш ли да се пробваме 1в1 :Д

tireheb
05-06-2013, 11:13
Тук ми стана интересно. Кажи ми един герой в лол дето може да те уаншотне като си на фул хп без да можеш да направиш нещо?

Zed

Auriss
05-06-2013, 11:18
zhonia, ga ...


Щом дота е толкова лесна и то с инвоукър искаш ли да се пробваме 1в1 :Д
Напрао ш'та пръсна :D Само дето бях прекалено добър и я ънинсталнах, че да не смущавам съня на про играчите :(

tireheb
05-06-2013, 11:21
да, и трябва да се отдели цял един айтем слот за да можеш евентуално да оцелееш бърст-а на един герой

Sh@d0w
05-06-2013, 11:25
Zed

Зед не може да те уаншотне каквото ще да прави. Няма цц при това винаги можеш да му избягаш / dodge-неш скиловете.

Докато бутчера като те хване с куката си деад 100%.

MrCreeper
05-06-2013, 11:26
В лигата имате и много хубава мета :) Соло топ, мид, 2-ма бот и един джунгла :Д
И тя е така вече от 2 години :Д


Зед не може да те уаншотне каквото ще да прави. Няма цц при това винаги можеш да му избягаш / dodge-неш скиловете.

Докато бутчера като те хване с куката си деад 100%.


На бутчера винаги можеш да му доджнеш куката, тя хваша само на отиване, не и на връщане :)
Стига да имаш map awerness, все пак нямаш Flash и лошото позициониране се наказва...

maistorluk
05-06-2013, 11:28
Invoker е най-трудния герой в дота не просто ей така да има нещо. Ходете си там в лигата и си играйте имбавия Darius и не спорете, защото каквото и да ми кажеш от дотата ще му се намери контра. За разлика от лигата.


Зед не може да те уаншотне каквото ще да прави. Няма цц при това винаги можеш да му избягаш / dodge-неш скиловете.

Докато бутчера като те хване с куката си деад 100%.

По принцип тва е целта ама няма да е така. Pudge-то изобщо не е snowballer, ама хич.


В лигата имате и много хубава мета :) Соло топ, мид, 2-ма бот и един джунгла :Д
И тя е така вече от 2 години :Д

Пък в дотата изобщо няма trilane, ez линии, пулване, стакване, руни, high ground-ове, куриери и така нататък. Ама все пак дотата е малоумна.

Sh@d0w
05-06-2013, 11:33
В лигата имате и много хубава мета :) Соло топ, мид, 2-ма бот и един джунгла :Д
И тя е така вече от 2 години :Д

И къде пише че задължително като играеш ранкед трябва да е така? С моя тийм си правим интересни комбинации и имаме висок уин рейт.

В началото метата беше 5 адц-та, после дойде реда на brusier-ите. После се наложи това. Това че е най - играния team comp не значи нищо винаги може да импровизираш явно не гледаш сегашните турнири има доста по - добри комбота.

Auriss
05-06-2013, 11:33
Е ти ако дариус го мислиш за имбав представям си на дота къв си играч ахахахах :D


В лигата имате и много хубава мета Соло топ, мид, 2-ма бот и един джунгла :Д
И тя е така вече от 2 години :Д

Вие пък сте на кой къде свари :D :D

tireheb
05-06-2013, 11:35
Зед не може да те уаншотне каквото ще да прави. Няма цц при това винаги можеш да му избягаш / dodge-неш скиловете.

Докато бутчера като те хване с куката си деад 100%.

как по-точно му избягваш скиловете, като той ултва, при което идва до теб, пуска ти active-а на blade of the ruined king (което се ръшва винаги), след което те удря със всички скилове и ти пуска игнайт.. ?
дори и да се флашнеш си изял толкоз дмг, че ултиматът те довършва след секунда-две

докато бътчъра с фул комбо прави максимум 1000 дмг. демек ако си над 15 левел, да речем, не може да те убие (освен ако не си умрел съпорт, от рода на lion)

maistorluk
05-06-2013, 11:37
Е ти ако дариус го мислиш за имбав представям си на дота къв си играч ахахахах :D


Вие пък сте на кой къде свари :D :D

Еми да, те пък го нърфнаха до забрава след жалките искания на 10-годишните лапета, които не знаят как да играят срещу него. Не е като да играя лига всеки ден.

Aeternal
05-06-2013, 11:39
ЛоЛ е опосредена шаренийка за малки деца.
Какво ревете от Pudge, добре поставени ward-ове му развалят половината игра. A той ако не се наяде в началото в ендгейма става направо безсмислен.

Auriss
05-06-2013, 11:41
Тъп ли си виж колко е интересно - http://www.twitch.tv/riotgames След 30-тина минути са убили общо 5 пъти ! Уникално е.

maistorluk
05-06-2013, 11:44
ЛоЛ е опосредена шаренийка за малки деца.
Какво ревете от Pudge, добре поставени ward-ове му развалят половината игра. A той ако не се наяде в началото в ендгейма става направо безсмислен.

ТОЧНО. Затва като се играe мид искаш да ти сложат ward на high-ground-овете около хикса за да имаш vision навсякъде около теб и да не бъдеш изненадан. Ако и съотборниците ти ward-нат около техните линии, Pudge няма как да гангне, следователно няма да убие някои и да се наяде(и да стакне Е-то си). И с това отиваме на предишното ми твърдение, че героя е snowballer. Не го ли наядат е напълно безполезен и само ще храни противниците. Ето и "най-имбавия" герой според LoL играчите е shut down-нат. GGWP!

MrCreeper
05-06-2013, 11:47
http://dotabuff.com/matches/152090910

Tук пудж ревеше, но какво да се прави :Д

Ivan4o0o0
05-06-2013, 12:30
MrCreeper, има само едно нещо което ме радва на DotA и това е, че търетите бият на рандом, а това което ме дразни е, че е много флегматична в сравнение с LoL :)

maistorluk
05-06-2013, 12:44
Кулите не бият на рандом, повярвай ми. Има си модел, по който атакуват, мързи ми да ти го търся. Но съм 100% сигурен, че има такъв pattern.

asp1r1n94
05-06-2013, 15:23
Значиии нацепените батки да направя и аз малък синтез на всичко казано до момента + още някои мои критики...
1.Когато за първи път пуснах дота 2 усетих, че нещо е много странно, даже ми създаваше дискомфорт.Героят изглежда супер малък и на моменти го бърках с крийпърите, WTF ?!
2.При ходене се усеща забавяне, което просто дразни.Времето на реакция е огромно.
3.Картата е по-голяма, рейнджа на абсолютно всяка магия е *3 по-голям и 1 pudge ме дърпа от майната си, прекалено небалансирано е.В дота 1 не беше така!
4.В дота е абсолютно възможно ДА направиш пента сам, което показва колко е балансирано...В лол колкото и да си танкиран и с дмг, скочат ли ти целия отбор, гризваш дръвчето.
5.Да не кажете, че само храня дота ще кажа и нещо положително :D . В дота няма нужда да играеш 4 месеца, за да се изравниш по конкурентно ниво и левел с другите, освен да печелиш айтъми, който не указват голямо значение.Тук -1 точка за ЛоЛ, но пък точно над това ми се задържа интереса толкова време.
5. LoL > дота

zashtonestava
05-06-2013, 15:59
Срам ме е да се нарека LoL играч от вас, честно ......

Играя играта откакто е излязла от Beta. Играл съм преди това, малко, DotA. Знам някои неща за нея, макар да не я играя.

Защо недоразвити 14 годишни въобще си правят труда да спорят като не могат да играят НИКОЯ от двете ? Нямате грам мозък да помислите кое как е направено в дадената игра и защо е така, защитавате си играта на сляпо.

Умението, за да си pro играч на DotA, е 3 пъти, минимум, повече от това на LoL. Научете механиките първо, преди да спорите колко е лесна DotA/колко е трудна LoL. (Не казвам, че LoL е лесна, но, в сравнение с DotA, е смешно да правите сравнения. И все пак, без значение коя е играта, ако играете срещу някое pro, ще ви боли еднакво.)

От каква небалансираност се оплаквате точно в двете игри ? (да, има, но не колкото вие я изкарвате) Защо Void ви изнася сам, след като сте го оставили 40 минути solo farm ? Защо Zed ви убива на 1 combo, след като сте Fiora, без грам armor, без грам HP и дори не знаете колко горе-долу му прави combo-то ? Защо ES ви е изнесъл сам, след като има Dagger, а вие петимата сте се прегърнали заедно с creep-овете ?

** Let the hate begin!

slicky
05-06-2013, 16:13
Прати ми 1 ключ на ЛС да я пробвам.

zashtonestava
05-06-2013, 16:17
^ Трябва да му дадеш имейла си или да станете приятели в steam.

Auriss
05-06-2013, 19:11
Научете механиките първо, преди да спорите колко е лесна DotA/колко е трудна LoL.
Ти си много тъп :D Колко трябва да си избушил, че да 'учиш' игра ? Нещо живот, а-у нямаш ли си :D ?

Умението, за да си pro играч на DotA, е 3 пъти, минимум, повече от това на LoL.
Което е и причината да е толкова тъпа :D Отново - колко прост трябва да си, че да инвестираш време в игра, дето се играе с 6 (айде 9) бутона. Ходи играй tiberuim wars като искаш динамична игра с висок скил кап :D

MrCreeper
05-06-2013, 19:43
Ъммм, предпочитам да влагам мозък и да се уча да играя нещо, а не да съм като безмозъчно зомби и просто да цъкам бутоните :Д

zashtonestava
05-06-2013, 19:43
^ Колко трябва да си тъп, че да си инвестираш времето в това да спориш с някой, който си няма друга работа освен да учи механики на игри ? (това е за Auriss)

Коментарът ти беше ужасно тъп. И под научаване на механиките нямам предвид да ги четеш и "абсорбираш" в главата си. Макар че и това помага, но просто с играенето ще му свикнеш. Оф, защо ли въобще се занимавам ...

MrCreeper
05-06-2013, 19:55
Точно така, забил съм нос в тетрадката и чета за тактиките в дота...

https://dl.dropboxusercontent.com/u/88851382/rubick%2Blyculti%2Bhook.png

Това може да се направи с малко умения (атаките са рейндж) о.О това не е ли най-ОП героя о.О

Toва е героят: http://www.dota2wiki.com/wiki/Rubick

И е във формата на вълк заради ултимейта на този: http://www.dota2wiki.com/wiki/Lycan

Auriss
05-07-2013, 00:54
Оф, защо ли въобще се занимавам ...

herp derp. Вятър ли си правиш ? Бегом да научиш на лисандра скиловете, че взела ти изляза на касадина и си загубил 20 лп. После сад, сад ... :(


Ъммм, предпочитам да влагам мозък и да се уча да играя нещо, а не да съм като безмозъчно зомби и просто да цъкам бутоните :Д
Баси не може да те тролне човек. Вземи се ядосай малко, тцтц....

MrCreeper
05-08-2013, 08:55
https://dl.dropboxusercontent.com/u/88851382/1361040906549.jpg

...

asp1r1n94
05-08-2013, 23:08
На пръв поглед ЛоЛ изглежда детинска, но като вникнеш забравяш за това...Горното сравнение беше тъпо.Целта на играта не е да внася реализъм.Като цяло целта на игрите не е да ги играеш по цял ден, за да ставаш все по-добър( дота 2 ).