PDA

View Full Version : Приятели и пари



qna_m
02-09-2013, 17:54
Смятам че повечето са имали такъв проблем , моите 2 много добри приятелки(от доста време сме си заедно , били са до мен в доста трудни ситуации ) са богати . Попринцип не се фукат или нещо такова , ама напоследък станаха много дразнещи , като излизаме 3те и те постоянно разправят къде са ходили , колко дрешки са си купили , как планират да си вземат лаптоп , таблет (още един) . Говорят си за новите приложения на i-phone и как ще си вземат професионален фотоапарат и всякакви такива неща , които аз някакси не мога да си позволя и съответно не вземам много , много участие в разговора , чувствам се изолирана и то поради тъпата причина , че не мога да си позволя тези неща , понякога и самочувствието ми пада като им виждам марковите парцалки и яките вещи . За тях тези неща придобиха голяма стойност , много се промениха напоследък , все по - често говорят за това и .. направо незнам какво да правя , супер ми е тъпо . Има ли нещо сбъркано с мен , че не ми пука за новата колекция на " Killah " или пък за новите ботушки на едната , които струват 400 лева ?

nyxu
02-09-2013, 19:11
Сбъркано? Чуваш ли се? Ти си нормална тийнейджърка, а те богати кифли. Не всички са такива, но повечето...
Поговори с тях, може просто да не се усещат как те отдалечават от себе си :)
Не мисли, че в теб е вината :)

qna_m
02-09-2013, 19:22
Сбъркано? Чуваш ли се? Ти си нормална тийнейджърка, а те богати кифли. Не всички са такива, но повечето...
Поговори с тях, може просто да не се усещат как те отдалечават от себе си :)
Не мисли, че в теб е вината :)

Благодаря ти , мисля да поговоря с тях , но все още обмислям какво да им кажа , не искам да се караме

nyxu
02-09-2013, 19:25
Ми аз бих ги питала директно дали нарочно го правят.. но аз съм малко по-избухлив характер, и...

MaReNs
02-09-2013, 21:18
Разбери дали само пред теб го правят или и пред други приятели. Ако го правят само пред теб се замисли дали не си ги засегнала ти с нещо. Предполагам, че ако говорят така само пред теб има някаква причина :)

sexa_na_kompleksa
02-10-2013, 05:36
Просто сменяй темата.

Auriss
02-10-2013, 06:49
лол, говори с тях, да ;д Пиши после и какво е станало, че да се посмея. Съдиш ги, а проблемът е при теб. Какво ти пречат като се радват на някоя джаджа ?

qna_m
02-10-2013, 12:32
лол, говори с тях, да ;д Пиши после и какво е станало, че да се посмея. Съдиш ги, а проблемът е при теб. Какво ти пречат като се радват на някоя джаджа ?


Не , не ми пречат , но просто не мога да повярвам в последно време тия джаджи са го обсебили , само за някакви глупости говорят и на мен ми става тъпо , сякаш не са те . . . И какъв ми е проблема , кажи ми как да се справя с това ?

tonssy
02-10-2013, 12:47
Ами, обясни им, че не ти е много приятно като стане въпрос за пари, нови дрехи и телефони. Просто защото в момента семейството ти е затруднено и ти не можеш да си позволиш такива неща.

Благодаря ти , мисля да поговоря с тях , но все още обмислям какво да им кажа , не искам да се караме
Не виждам причина да се карате. Кажи им го с нормален тон, а не заяждайки се- все пак не са виновни те за твоето състояние. Ако схващат лесно, би трябвало да те разберат.