PDA

View Full Version : Тренировка - на Улицата



AnarchyBoy
02-10-2013, 09:45
Така преди 1 месец започнах да чета и да се надъхвам за тренировка! Не става с това шкембе и отпуснати мускули.
На 18 съм, момче (ако има някакво значение)

Искам да ми разясните няколко неща!

В момента тренирам така.

На някаква зверска диета съм, и наистина губя тегло корема ми си седи същия, но не е толкова подут!

Понеделник - Сутрин (след) и Вечер (преди) лягане, правя по 30 лицеви упори, След училище (1ва смяна съм) тичам, добре облечен, и си слагам фолио върху местата, където искам да изгоря мазнините (а именно, корема и на кракта) лошото е че не издържам много, 1200 метра тичам и ми става лошо, и ми се повръща, но нищо прибирам се след тичането, и така облечен правя 8 минутното за плочки (ако не го знаете накрая ще оставя линк). След което си напарвам кожата под горещия душ, или в сауната. Вечер отивам на лостовете правя 30 кофички и 30 набирания (с живи зорове) и това е.

Вторник - След училище (1ва смяна съм) тичам, добре облечен, и си слагам фолио върху местата, който искам да изгоря мазнините (а именно, корема и на кракта) лошото е че не издържам много, 1200 метра тичам и ми става лошо, и ми се повръща, но нищо прибирам се след тичането, и така облечен правя 8 минутното за плочки (ако не го знаете накрая ще оставя линк)

Сряда - Като Понеделник

Четвъртък - Като Вторник

Петък - Като Понеделник и Сряда

Събота - Като Вторник и Четвъртък

Неделя абсолютна почивка!

А за храната, не ям захар и нищо сладко, тестено само по 1-2 препечени филии, не пия газирано, Не ям мазно!
Ям всичко с мярка, плодове и зеленчуци, супи всичко ям, но много умерено (не в количества както преди)
Ям по 4-5 пъти на ден (Но не знам преди или след тренировка да ям) И има ли нещо специално което да ям?!

:!: Първо за горене на мазнини, преди или след тренировка се яде?
:!: Какви храни да ям?!
:!: Какви упражнения да правя за релеф, не маса?!

http://vbox7.com/play:a37021eecd - 8 минутното упражнение за корем.
Предпочитам на Улицата да тренирам, в салон (фитнес) не ми се ходи много много, но ако се наложи ще ходя де!

Това го правя от 1 седмица (и ефекта е минимален та си мисля, че бъркам някъде, ако може да ми кажете къде?!)

Благодаря на тези, който изчетоха всичко и който ще ме посъветват.

strawberry88
02-10-2013, 10:04
На гладно се тренира.

firstdiesel
02-10-2013, 10:24
На гладно се тренира.

shot yourself!

AnarchyBoy
02-10-2013, 10:25
Обяснете малко повечко де :D

firstdiesel
02-10-2013, 10:43
1. Диетата ако е с много голям дефицит на калории, просто ще си изгориш мускулатурата, а мазнините ти ще останат! Това се получава понеже, като няма мускулатура - няма енергоразход! Трябва да си направиш план на хранене, добре е че ядеш 4-5 пъти на ден, ако можеш направи ги 8, консумирай повечко белтъчини и не избягвах мазнините от животински произход, ограничавай въглехидратите, НО един ден в седмицата плюсках въглехидрати (тестено) стабилно. В другите дни приемът на въглехидрати трябва да е в началото на деня и постепено да намалява и да стигне минимално ниво към 6-8 часа вечерта (зависи кога си лягаш).
Преди тренировка яж бързоусвоими протеини кисело мляко, заешко, пилешко ... така и след тренировка! НО не непремено преди тренировка, месата поне 2 часа преди трен, а млекото 1 час!
2. увиването с найлони ще ти помогне да свалиш килограми, но тези килограми са воден запас .. така че ако няма да се състезаваш няква определена категория, не го прави! Потенето не означава, че гориш мазнини! Мазнините се натрупват от средата на тялото към крайниците и се горят по обратния ред. С това обилно потене губиш важни соли и минерали, които трудно се възстановяват!
3. тичай с по-бавно темпо, да издържиш поне 20 минути, целта е да държиш пулс около 120у/мин. Въздухът винаги трябва да ти стига! Разстоянието не е фактор! Горещият душ и сауната не горят мазнини, но наистина ускоряват възстановяването!
4. Разделения на упражнения за релеф и обем - НЯМА! Упражненията с допълнително съпротивление целят растеж на мускула, а дефинираността му (релефа) зависи от мастния запас и водната задръжка, лежащи върху него.
Прави упражненията в серии, примерно 4 серии по 12 повторения или 6 серии по 16 повторения, зависи от твоите възможности ... понеже си тренираш стриит фитнес, а аз това не го уважавам, много бих ти препоръчал да ходиш на зала, но ти най-вероятно си си втълпил, че там ходят само "химици" и батковци, гледащи лошо.. Както и да е поне добави и едни клекове към упражненията си

AnarchyBoy
02-10-2013, 10:59
Ами 86-7 Килограма на 184-5 см съм.
Искам да стана 76-8 кг Да направя релеф и после да градя маса.

Mladenoff
02-10-2013, 11:33
Давам ти една примерна диета, съвсем грубо нахвърлена. Един познат с тази методика на трениране свали 50кг. Firstdiesel ти го каза вече, де:
през седмицата ядеш главно месо и зеленчуци през деня, сутрин белтъци, овес, междинни хранения спокойно можеш да запълниш с ядки, нискомаслено мляко. Яж плодове само такива, на които обикновено слагаме някакви подсладители, но ги яж чисти - те са бедни на въглехидрати. Например капини, малинини, пъпеш (абе, за други не мога да се сетя сега :D).
през уикенда е абсолютно същото, обаче добавяш към всяка порция месо (която би трябвало да ти е 150-200 грама) и 100-150 грама ориз/сладки картофи.

Никога не пренебрегвай въглехидратите, но ги приемай разумно и контролирано.

Преди тренировка яж бавноусвояеми въглехидрати (с нисък ГИ), а веднага след тренировка яж прости въглехидрати (школад например). Като тренираш, още повече като правиш кардио, има една граница, на която гликогена в мускулите ти свършва и тялото започва да си синтезира гликоген от мазнини и мускулна маса. Тогава вече започваш с кардиото наистина да гориш мазнини. А след тренировка като приемаш въглехидрати с нисък гликемичен индекс, те веднага ще се усвоят и ще ти възстановят гликогена и няма да ти се лепнат на тумбака ;)

strawberry88
02-10-2013, 12:47
shot yourself!

Еми аз примерно сутрин ходя да тичам без да съм закусвала.Ако тренировката е по друго време на деня, естествено че ще хапне нещо, но да е поне 1 час преди тренировка, защото ще му е тежко и няма да има смисъл. :Д

firstdiesel
02-10-2013, 16:58
Еми аз примерно сутрин ходя да тичам без да съм закусвала.Ако тренировката е по друго време на деня, естествено че ще хапне нещо, но да е поне 1 час преди тренировка, защото ще му е тежко и няма да има смисъл. :Д

сутрин тогава си зимаш един суроватъчен протеин (знам че си жена), пиеш го 20-30 минутки преди да тичаш ... това ще предотврати горенето на мускулатурата. казвам да супелементираш, понеже веднага след ставане тичаш, друго не те устройва .... другите бързоусвояващи се аминокиселини са в киселото мляко, но трябва да мачкаш по много (3г/100г) и тогава ще ти натежи .. но понеже си жена и ще се задоволиш с 10-15г протеин, може да удариш 400г мляко .. то повечето е вода в млякото, така ще си и хидратирана, НО все пак трябва да мине някъде полвин-един час преди да тръгнеш да тичаш, ако си с втория вариянт
но ако вярваш само и единствено на показанията на кантара, тогава може и да не ме послушаш :)

firstdiesel
02-10-2013, 17:01
мазнини не се горят с глад, а с правилно хранене и лек дефицит на калории ... а не с калорийни шокове, които ти скъсяват живота

FuCKkK13
02-10-2013, 17:04
аз само тичам и от време на време на фитнес така че не съм много компетентна,НО ... сам не си прави диета - лошо,губиш вещества,които са ти нужни за да издържаш повече,когато тренираш.. .тичането - сега 1200,утре 1300 и след месец ще тичаш доволно повече - т.е. не се отчайвай..

AnarchyBoy
02-10-2013, 19:19
Аз преди се занимавах професионално с фрий стаил и бреик данс и бях супер релефния, но се зарибих да стоя компа и сега съжалявам, пак почнах да танцувам но се уморявам толкова бързо чее не знам ;х
Ще послушам съветите ви, макар и някой да не ги разбирам много ще се поинтересувам и ще ви кажа след 1-2 месеца дали има ефект, иначе воля имам и няма да се отказвам!

AnarchyBoy
02-10-2013, 20:08
Ще съм много благодарен ако някой отдели от ценното си време да направи някакъв режим на хранене специално за сваляне.
Също мислех да взема 2 месеца (с 2 седмична почивка между месеците) L-carnitin.

Ако на някой му се занимава да изгради такъв режим
(г/д какво кога и как да ям ще съм изключително благодарен, help the newbie)

Ще променя тренировката, и смятам да правя афтър бърн Тоест кардиото ще ми дойде след тренировките (а тях ще преместя след обяд) ще тичам сутрин 1 час след хапване (ябълки или нещо мляко или нещо пълнозърнесто или каквото кажете) а хапването ще е минимум 45 минути след ставането.

Но моля ви кажете ми - какво и кога да ям (обяснено като за дебил) Ще съм вечно благодарен!

firstdiesel
02-10-2013, 20:35
не можем ние да ти направим режим за сваляне ... за качване можем, но при сваляне е друга историята, ти сам трябва да разбереп принципа и да научиш свойствата на храните

AnarchyBoy
02-10-2013, 20:58
Тогава ако може да обясните, разбирате ли никога не съм се старал да пазя фигура а бях здрав. Аз се заравям по форумите търся чета, но никога няма да откажа допълнително инфо :)
И сега просто ми е непонятно.. какво как кога къде и зашо? обяснете на един дебил в нужда :)

firstdiesel
02-10-2013, 21:04
утре .. че ми мина вечерния час, тряа пускам гатера да бичи

пък можеш и бб теам да прочетеш нещо, няма да ти навреди

Illusion772
02-10-2013, 21:05
http://xn--80aa2abebwqqh.blogspot.com/2011/07/blog-post.html ето това е калкулатор с които си изчисляваш калориите, както там е написано ако искаш да сваляш - 250/500 cal на ден
дано да съм помогнал

AnarchyBoy
02-10-2013, 21:16
А може ли да ми препоръчате някой сайт, в който пише коя храна на какво е богата и какво да ям?! смисъл
вие казвате ваглехидрати (ае това ясно) но белтачини и такива не ги разбирам (е не е като да не знам нищо, но съм доста слабо запознат) Мерси инак много на всеки който е писал!

Mladenoff
02-10-2013, 22:36
Разгледай http://bb-team.com и в специалност http://www.bb-team.org/articles/1575_otslabvane-i-vaglehidratna-rotatsiya

strawberry88
02-11-2013, 11:41
но ако вярваш само и единствено на показанията на кантара, тогава може и да не ме послушаш :)

Не!Не гледам килограмите, а как изглеждам.И, не, не гладувам и знам, че това не е начин за отслабване. :)

firstdiesel
02-11-2013, 13:03
http://www.bb-team.org/articles/906_vavedenie-v-himiyata-na-hranata

http://www.bb-team.org/articles/914_kalorien-balans-i-kalorien-optimum

http://www.bb-team.org/articles/910_otslabvane-s-ravnomerno-balansirana-dieta-rbd
или
http://www.bb-team.org/articles/911_forma-s-ravnomerno-balansirana-dieta-rbd

ориентировъчно,
белтъчини се съдържат в - месата, млечните продукти, морска храна, яйца
въглехидрати - зърнени изделия, ориз, картофи
мазнини - животинска мас, масло, яйца, ядки
http://www.bb-team.org/hrani

firstdiesel
02-11-2013, 13:04
пп: тия работи ги прочети/научи и ако има нещо питай ... изобщо не е трудна материята!