PDA

View Full Version : Негова дама .. ?! ХЕЛП



helpEV
02-11-2013, 16:28
Не знам дали това е правилния раздел, но виждам, че тук може би ще получа нужната помощ.

Приятелят ми тази година има бал и ме покани да бъде негова дама. Само, че разликата ни е 2 години и няколко месеца ... притеснявам се да не изглеждам доста по-малка от другите момичета там, един вид да съм смешна и да се притеснявам :D Дали той ще се притеснява от мен... Аммм другото, което е, че моите родители са малко против него, но може би има някакъв шанс да ги обедя. Ааа и също мисля, че трябва да съм с по-хубава фигура, че да изглеждам красиво. ;д

Въпросът ми е вие как мислите ? Дали ме е поканил само по задължение ? Дали ще е грозно, като съм по-малка от него ? Вопще да споря ли с нашите ? Познавате ли някое момиче в същата ситуация ... Как бихте постъпили вие ?

Може и леко тъпо да звучи, но наистина харесвам този човек и не знам какво да му кажа и какво да правя

sexa_na_kompleksa
02-11-2013, 16:38
Ти не познаваш ли приятеля си? Не можеш ли да усетиш, дали ти е поканил само от уважение, или защото наистина иска да присъстваш? Ако толкова те притеснява, питай го, помоли го да ти каже истината. Все пак, каква връзка имате, ако не сте искрени един с друг?
Ако ходиш - облечи се подобаващо и няма да изглеждаш смешно. Ако искаш да отслабнеш - направи го, за Бога.

helpEV
02-11-2013, 16:50
Не, не мисля, че го прави просто от уважение. Най-малкия ми проблем е това отслабване .. съвсем малко ми трябва ;д
Но има други пречки ... родителите ми например.

anonymous708973
02-11-2013, 16:55
С родителите си говори, изслушай доводите и обективно прецени дали са прави. Най-честите възражения са, че е ъъъ.. пройдоха :Д, безперспективен - което си е сериозно и помисли дали ти трябва такъв, че пуши и т.н. Ама ако са против, щото има брада, облича се някакси и има обеци... тия неща сами по себе си нищо не значат.

Няма да е грозно да си там. Нормално да си по-малка :д Просто си купи хубава рокличка, направи си косата и грима и ще си идеална за случая :)

xXxPETYAxXx
02-11-2013, 17:01
Не знам дали изглеждаш по-малка, ама предполагам, че колкото и да си личи, че имате 2 години разлика, като се облечеш и гримираш подобаващо, няма да се забелязва кой знае каква разлика.
Аз бях дама на бала на бившия си, бях обаче 11 клас, не 10(не мисля, че има голямо значение). Но, нашите не са имали нищо против него.

Ако искаш да си с него, ще намериш начин.

MorningLight
02-11-2013, 17:31
Миналата година аз също бях дама на приятеля си, и нашата разлика е 2 години. Не мисля, че това е проблем, разбирасе тогава ти ще си и понаправена, но аз те съветвам вместо да даваш пари за прическа и грим обърни се за помощ към някоя приятелка.

urlittlelady
02-11-2013, 18:05
и аз бях дама на приятеля ми миналата година.. беше много забавно и хубаво ^^ аз малко се притеснявах в началото, ама като го видях и всичко ми мина... ;d

DENKAZ
02-11-2013, 18:13
Ааа и също мисля, че трябва да съм с по-хубава фигура, че да изглеждам красиво. ;д
Дали ще е грозно, като съм по-малка от него ?

Ем вземи отслабни тогава...
И няма да е грозно, а може би леко неловко ако изглеждаш много по-малка.

Tuesday
02-11-2013, 18:16
Момче съм и ти казвам като такова,щом те кани да бъдеш с него значи не се притеснява от теб,ако се притесняваше надали щеше да те покани и какво грозно има във това да си по-малка от него разликата ви е само 2 години не се повлиявай от това какво ще си помислят другите ;)

Tsukuda_Hiroshi
02-11-2013, 18:19
Ако не се налага да използваш правописа си - всичко ще е наред. Освен това - едва ли те кани по задЪлжение. Ако не искаше да те кани, щеше да каже глупост от сорта на "Ами ние ще се сЪбираме само с класа, няма да има вЪншни лица" и някакви такива глупости, с които на мен се пробваха да ми излизат. Щом те е поканил, значи иска да си с него в този ден. А ако аз исках моето момиче да дойде, нямаше да има значение какво мислят тия идиоти от моя клас и дали им е смешно... Не се притеснявай!

helpEV
02-11-2013, 19:05
Благодаря на всички :) Наистина ме накарахте да се почувствам по-добре :) Какво ще се реши накрая не знам, но дори и да не съм аз дамата му, ще се радвам за него, ще му помогна с каквото мога и ще гледам да е щастлив :)

marilyn
02-11-2013, 19:12
Щом ходи с теб, на дали го е срам и те кани по задължение. И е нормално да си изглеждаш по-малка от него и другите. НЯма да е смешно, ти все пак няма да си облечена като абитуриентка. Просто си намери някакъв готин тоалет, подходящ за случая, хубав, умерен грим ии такам.

helpEV
02-11-2013, 20:00
Ми нищо ... нали ще имате време заедно :)

li0n
02-11-2013, 20:01
И мен ме беше поканил, ама в последствие се оказа, че допускали само хора от неговия випуск. :(
Та, едва ли ще изглеждаш толкова по-малка от него, не се притеснявай, няма да го е срам и няма от какво да се чувства неудобно.
А колкото до фигурата - отслабни ако смяташ, че е нужно. Или просто намери такава рокля, която ще ти стои добре и така. :)

helpEV
02-11-2013, 20:56
Благодаря ти :)

fenkaaa
02-11-2013, 22:22
Най-важното е да знаеш,че тази вечер е много специална за него и иска точно ти да си до него в този момент.Хората и външният вид остави на по-заден план.Критични може да са първите 20-30 мин,след това ще се отпуснеш,а и нали ще си с него.. :)

Tsukuda_Hiroshi
02-12-2013, 04:32
ПЪк живи и здрави след бала да пишеш какво е станало и как е минало...

helpEV
02-12-2013, 16:14
ще напиша :) и пак мерси на всички ;)

laila_94
02-15-2013, 10:48
Щом те е поканил не се притеснява от теб,даже ако питаш мен иска да те покаже пред свойте съучиници :))) а колкото до родителите ти ,кажи им ,че твоя приятелка има рожден ден и ще го празнува на хижа за 2 дни ,нещо такова кажи :))))))))))))

feikk
02-15-2013, 12:19
е браво, учите момичето да лъже. :D
плюс тва и тая вечер не е толкова специална всъщност, аз не бих се поласкала толкова, ако трябва да съм нечия дама, че чак и да се притеснявам. нормално напиване, само че с рокли и маалко повече позьорщина и свинщина от обикновено. :D И споко - в тоя ден всички са в една еуфория, че на никого няма да му направи впечатление на 16 или 18 изглеждаш. Щом те е поканил - иди и си изкарайте добре. Родителите ти би трябвало поне на тва да се зарадват, че те е уважил и те е поканил, все пак.

Josefinne
02-15-2013, 14:51
Мисля, че дори би било странно да не те покани. Щом ходите е нормално да те покани, дори е подразбиращо се. Що се отнася до фигурата ти - имаш достатъчно време да изваяш някои нежелани кръпки по нея до тогава. Говори с вашите, кажи им, че те е поканил. Без това няма да мине, защото ще се наложи да си купиш официална рокля ( не бална ). Предполагам, че те ще поставят изисквания за часа на прибирането, което е справедливо, но пак ще можете да си изкарате времето преди обичайната дискотека заедно.
Като се нагримираш и си направиш прическа едва ли ще изглеждаш различно от съученичките му, това да не те притеснява. Не е като разликата ви да е 5 години, 2 си е напълно нормална разлика.
Не виждам никакъв проблем, освен големият ШАШ , дето те е прихванал. Забавлявай се! Балът е купон :) Пък и е доста добър тренинг за собственият ти бал след няколко години !

SisiStrange
02-15-2013, 15:29
Била съм дама на бала на първия ми приятел, разликата ни беше тамън две години, а аз съм попринцип супер младолика. Никак не изглеждах странно. Ти също няма. Вземи си хубавка, но семпла рокля, естествен грим и си направи някоя по-така прическа и си тамън. Ако много се тревожиш за фигурата си, започни да спортуваш, имаш около 3 месеца - тамън достатъчно време резултатът да е видим.

Amore-Mio*
02-16-2013, 12:14
Заедно е с теб - значи те харесва, иначе надали щеше да бъде с теб, камо ли пък да те кани като дама на бала. Пък ще кажеш, че разликата ви е 20 години - това си е нормална връзка с нормални различия в годините. Дишай.

Slobbery
02-16-2013, 14:30
ВОПЩЕ да не се притесняваш,важното е на теб да ти е хубаво,прекарай си добре,не мисли какво говорят другите.:)

feikk
02-16-2013, 21:09
ВОПЩЕ ? ... Моля ? Как !?!

CoNviCt
02-16-2013, 21:43
Не го притеснявай. Много по-трудно ще се отпусне, няма да може да ти изневери и няма да може да си пийне мъжката. Т'ва бал ли е, извинявай?

helpEV
02-18-2013, 15:23
Не го притеснявай. Много по-трудно ще се отпусне, няма да може да ти изневери и няма да може да си пийне мъжката. Т'ва бал ли е, извинявай?

Приятелю, ти ако имаш сериозна приятелка от година и няколко месеца, би ли я поканил на бала си ? Да се забавлявате заедно, да си пиивате или би предпочел да идеш сам да се напиеш като свиня, да изневериш и на следващия ден просто така да се върнеш при нея .
Такива момчета колкот искаш :)


Иначе да .. няма как ВОПЩЕ да не се притеснявам .. даже още не съм говорила с наще .. лоша работа