PDA

View Full Version : Християнството и младежта.



In_Nomine_Sathanas
02-11-2013, 17:00
Хей християни, а вие какво правите за да разпространите словото на Иисус сред младите?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Kppx4bzfAaE#!

Поучете се!

Defender и npp, що не направите един чалга-рап коментар по темата? Хаха.

npp
02-11-2013, 17:28
интересен клип - авторите много добре са приложили urban-терминологията, обаче лично аз няма с какво да похваля себе си, иначе това че свидетелствувахме Словото на Бог Отец и Исус в този сайт е най-малкото едно добро начало за онези младежи, които проявяват/имат интерес към вярата, макар че пътят на правилната вяра може да бъде изпълнен с доста несгоди, но затова пък ще има най-голяма награда за онези, които работят за вечното спасение на човечеството в Бог и Исус

Nam3less3
02-11-2013, 17:32
Аз във фейсбука съм написал на Religion: Orthodox, ама не е видимо за всички

nevermind...
02-11-2013, 19:09
Смоукваме meth и хейълваме Джийзъс..

defender
02-11-2013, 22:29
православието не е светско зрелище,................ подобно на изпълненията на протестантите например.

ReguL
02-12-2013, 06:32
http://www.youtube.com/watch?v=AVKJ_eT2fpo
:D

ReguL
02-12-2013, 06:51
Не знам за религията, но 15 годишните рапарчета бунтари и чалгарчета купонджии са доста грозна гледка.

defender
02-12-2013, 07:04
Не знам за религията, но 15 годишните рапарчета бунтари и чалгарчета купонджии са доста грозна гледка.
да бе, с клипчетата дето ги пускаш видяхме ти нечалга културата.

ReguL
02-12-2013, 07:35
да бе, с клипчетата дето ги пускаш видяхме ти нечалга културата.

Наблягам на видимо смешния вид на индивидите, които съставят прослойката на чалга-рап културата.

ReguL
02-12-2013, 07:40
П.П. Предполагам npp ще възлага на чист US госпал, а defendar на някоя мазна чалгия и ще спомене Йешуа един два пъти.

klimatronik
02-14-2013, 04:59
Nqma bog ili zvezdi ima dqvolol laina

Ambiguous
02-16-2013, 18:55
Jesus/10

Made me LOL.

http://store.picbg.net/pubpic/A6/0C/0597e48d1461a60c.jpg

Doctor_Satan_666
02-16-2013, 19:08
Jesus Christ is muhh nigguh...

Ambiguous
02-16-2013, 19:40
http://www.youtube.com/watch?v=Sa0EtdtPi8w

С тази тема всичко си идва на мястото.

П.П. Докторе по какъв начин ти изгърмя акаунта отново?

na_Doctor_Satan_vuina_mu
02-16-2013, 19:46
какво става тука бе

Doctor_Satan_666
02-16-2013, 19:58
http://www.youtube.com/watch?v=Sa0EtdtPi8w

С тази тема всичко си идва на мястото.

П.П. Докторе по какъв начин ти изгърмя акаунта отново?

Постнах гифове с насилие над животни в тази тема http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/541652-%D0%9D%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D 1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D 0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%85%D1%83-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%82%D 0%B5


Lulz were had...

Ambiguous
02-16-2013, 20:16
Постнах гифове с насилие над животни в тази тема http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/541652-%D0%9D%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D 1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D 0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%85%D1%83-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%82%D 0%B5


Lulz were had...

Преди да цъкна линка се чудех дали си качил това с лопатата или кучето което го палят, но ти си качил и двете +1 Internet to you sir!
Избухнах в смях докато четях тъпите им реакции, да прекъснеш кефа на такива Feel Good движения като техните е едно от най - задоволителните неща които можеш да сториш. Първосигналните им реакции са изключително забавни!

Plebs gonna Pleb

Doctor_Satan_666
02-16-2013, 20:32
^ Наистина нищо не може да се сравни с първосигналния butthurt на полу-съзнателни примитивни създания като въпросните госпожички подвизаващи се във всички подобни среди.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSZsNl5b9HoiMLPWiTvRP6IrSYRaWURV EplEEvcnHqhJ37kj0wL

ПП: Гледам някой си е направил труда да направи профил в моя чест. Поласкан съм.

na_Doctor_Satan_vuina_mu
02-16-2013, 21:32
Doctor Satan, президент!

Ambiguous
02-17-2013, 13:56
Никога не би ми дошло на ума, че този акаунт е на дефендърчо

DoctorSatan666
02-17-2013, 14:36
Никога не би ми дошло на ума, че този акаунт е на дефендърчо

Не бих се изненадал. Забележи какъв е профилът - моят ник + "Вуйна му". "Вуйна" (използвана в този контекст) е дума типична за дефендърчо и речника му на необичайни полу-обидни словосъчетания. Можеше да напише Доктор Сатан е педал или нещо подобно, но така би нарушил самоналожените си принципи за криворазбрана християнска етика. А това не му изнася. Вместо това е предпочел да прикрие комплексарската злоба с нещо по двусмислено и на пръв поглед невинно.
Ако изобщо профила е създаден от него....

Btw нямам вуйни.

na_Doctor_Satan_vuina_mu
02-17-2013, 21:03
Btw нямам вуйни.

ТV7 BNT и BTV имаш вуйна бе, как да нямаш.

DoctorSatan666
02-18-2013, 13:20
ТV7 BNT и BTV имаш вуйна бе, как да нямаш.

> "ТV7 BNT и BTV" - изопачаване на думите
>"бе"
> тъпи реторични въпроси и възклицания...

Здравей дефендърчо.

defender
02-18-2013, 14:11
хаха, баси психозата

Nam3less3
02-18-2013, 14:12
www.teenproblem.net/forum/showthread.php/541801-Любима-песен-на-one-direction-(моля-без-хейт)?p=10607635

Hate alert

DoctorSatan666
02-18-2013, 14:50
хаха, баси психозата

Поне да си беше направил труда да се прикриеш малко. Fail troll.

defender
02-18-2013, 16:46
че за какво ми е да ти се прикривам, не ме вкарвай в някакъв твой си начин на мислене и поведение,........... извън-бариерско чадо.

ReguL
02-18-2013, 16:47
Ако не престанеш да се държиш като педал ще те млатя с батата.

ReguL
02-18-2013, 16:50
Тоя табает си го прихванал само от леля си Тодор.

DoctorSatan666
02-18-2013, 18:05
че за какво ми е да ти се прикривам, не ме вкарвай в някакъв твой си начин на мислене и поведение,........... извън-бариерско чадо.

Преповтарянето на нечий думи е най-инфантилния начин за ирония. Още повече че не си разбрал думите ми и следователно не си ги употребил правилно. Можеше да се прикриеш и оттам да задвижиш една голяма лъжа, която да всее смут и раздори, но ти се изложи като кифладжия. Явно троленето ти ще си остане само косвено (посредством тъпотията ти).

Също така, прикритието е средство, не цел или мотив... идиот такъв. Не те вкарвам в никакви филми.

DoctorSatan666
02-18-2013, 18:52
Ако не престанеш да се държиш като педал ще те млатя с батата.

Дефендър като малък: :D

http://farm9.staticflickr.com/8187/8080989925_91a32458a8.jpg

defender
02-18-2013, 19:13
тая клетка си е някаква твоя измислена клетка, на твоя ум, тя е тежест за тебе, не за мен.
Ти си си измислил някаква бариера и си въобразил че заобикалящия те свят е под тази бариера, а ти си прескочил тази бариера. Тази измислена си от тебе бариера всъщност се е превърнала в твой Творец, чрез която като си я прескачаш ти напукаш и бягаш от света, по някакви твои си правила, за клетки, бариери и тем подобни въображаеми шашми .......................................

ПП: и после отгоре на всичко ни натякваш и на нас тази твоя си измислена бариера, която ти си прескачаш и която съществува само в твоя си ум...................... като че ли тя има някакво значение за нас.

DoctorSatan666
02-18-2013, 20:40
Клетката нямаше нищо общо със случая, но както и да е.

За другото - само затвърждаваш вече установеното - че си пълен ретард. Не си разбрал нищо от това, което съм написал. Бариерите на ума са нещо което сравнително отскоро наблюдавам - как тече мисълта, в какви граници, кога и защо умът се връща в тези граници. Това няма нищо общо с някакви псевдо-"АЗ съм БОГ" глупости. Това са просто наблюдения. Да, те водят в известна степен до едно "разграничаване" от мисълта, "една стъпка назад" от мисълта, един по-общ и систематичен поглед върху вътрешната само-реалност. И това води косвено да надграждане над общоприетата "действителност" т.е. един вид "извисяване". Но това по никакъв начин не е самоцел, то е следствие. Все едно да твърдиш, че науката Биология е измислена за да ни покаже колко сме по-висши от всички останали животни. Това е следствие, но не е причината за измислянето и обособяването на тази наука.
В същата насока, да обвързваш моята "предадена картина на света" с някакви плоски себе-изживявания като нещо и някой, е просто малоумно.
Клетките, бариерите и останалите шашми са наистина въображаеми, те са просто абстрактни модели на това, което искам да "обрисувам". Това по никакъв начин не значи че самите те са истински, не съм и твърдял подобно нещо. Мисля неведнъж съм подчертавал, че всичко това е абстрактно и УСЛОВНО.

Това че ти вярваш в кебапчетата и безработицата като последен етап на реалността, не значи че не съществува и друг свят - отвъд. Но за да се докоснеш до него трябва първо да преосмислиш САМ битието си. Подчертавам - САМ. Без Джийзъс, без каквото и да е - САМ, с вътрешно преосмисляне и преструктуриране на образи, думи, значения, "истини", "огледала", "отражения" и т.н. условностти.

Също така, не бягам от света по никакъв начин. Това, което се случва в колективното разбиране за "действителност" (и всичките съпътстващи представи и идеи за това кое е реално, значимо и съществено - наречено най-общо "Парадигма"), за мен също е важно. Важно е защото то е "външен" слой на това, което се случва "вътре". Естествено важно е за целите на изучаването, а не спрямо някакви хуманни и общочовешки глупости.

Всъщност този пост е добър повод да обясня какво е границата или "бариерата" на мисълта, поне до нивото до което аз съм достигнал и осмислил. В случая думата мисъл не ми допада много, защото е твърде многозначна, а и вероятно моята интерпретация няма да е книжовна.
Мисълта е преди всичко конструкция, илюзорен модел, поток от информационни връзки-образи, който се разделя в много посоки. Интересно е да се отбележи че в обществото такова нещо като мислене НЕ съществува, колкото и шокиращо звучи. Това е защото границите на мисълта предварително определят в каква посока ще протече тя. Така при постъпването на всяка информация, умът просто я прекарва през вече познати филтри и матрици, така че тя просто се намества към вече установения светоглед и модел на възприятие. Мисленето предполага наличие на поне 2 пътя на разсъждение,а това в колективно-изградения човек просто липсва. Самоидентификацията с някаква позиция, вяра, идеология, и изобщо всеки модел на взаимовръзка между себе си и околния свят, предварително "опорочава" всяка новопостъпила информация. Тя просто се "вмества" в границите на вътрешната реалност и там се обособява и "изкривява", като спомага за утвърждаването на вече изградената само-илюзия. Така мисълта не само че може да бъде проследена(понеже "прескача" и се "блъска" във вече установени истини и граници), но може да бъде и предвидена. И всъщност последното е основата на понятието "манипулация". Но тези неща са невидими за обикновенния човек, той просто си сънува своята реалност и цялата обективна действителност се вмества в някакви предварително установени граници и критерии за истинност. Всичко непознато или се отрича, или се "уподобява" на нещо т.е. "вмества" се, или пък се забравя и умаловажава. Това са естествени защити на психиката, защото психиката, като всяко природно творение, има механизми за запазване на своята цялост, подобно на един организъм.
Иделогиите, религиите и изобщо всяка друга такава концепция в обществото пък са колективно олицетворение на същите тези "психични граници" у всеки един индивид. Наречени са най-общо с названието Егрегори. Егрегорът е психичен оргънизъм, който се подхранва от умовете на тези който вярват в него. Пример: Идеята на християнството, заедно с всички поучения, се поддържа от тези който вярват в тези неща и те са част от тяхната вътрешна реалност. Ако изчезнат всички християни, християнската идея ще умре. Това е защото ИДЕИТЕ са просто ГРУПОВО ПРОЯВЛЕНИЕ НА ВЪТРЕШНАТА РЕАЛНОСТ НА ВСЕКИ ЕДИН КОЙТО ВЯРВА В ТЯХ. Това е фундаментално. Идеите естествено имат нужда от "донори", който да й отдават от психичната си енергия. На този принцип действат всички религии, идеологии, доктрини и т.н. Веднъж формирал се, егрегорът като психичен организъм, започва да живее собствен живот, над този на единичния човек. Егрегорът е осреднената стойност от вътрешната реалност на всеки един член. Затова и с промяната на времената, идеите се променят, адаптират, "вместват". Естествено егрегорът не е еднопосочна функция. Освен че хората определят егрегора, егрегора също определя всеки човек - така се получава явлението "уподобяване", където членовете на всяка една група развиват една и съща вътрешна реалност и взаимно се "балансират". Те развиват общо ниво на резонанс - тоест умовете им се настройват на една и съща вълна(образно казано), а всяка мисъл извън тази формирана реалност става жертва на отричане, отхвърляне или някаква форма на адаптация. Това може да се наблюдава във всяка една религиозна или идеологическа група и се проявява както физически, така и психически. Имах възможността да наблюдавам това докато бях в групата на нацистите. Там всичко се върти около общия резонанс на идеята за нацизма. Дори и нещо извън тази тема се вместваше. Примерно - какви жени да харесваме(руси със сини очи), каква бира да пием(немска), какви коли да караме(немски) и т.н. и т.н. Всичко се вмъква в тази реалност. Ако не може да се вмъкне, то тогава се отрича. Автоматично всяка руска кола става боклук, всеки руснак - подчовек и т.н. и т.н.
Подобно нещо може да се наблюдава във всяка резонансна група, която гравитира около някаква идея, или сбор от такива.
Но напомням! Това е само ОБЩОТО проявление на вътрешната реалност на всеки ОТДЕЛЕН индивид. Осъзнаването на тази реалност от ОТДЕЛНИЯ индивид, води до неизбежно отпадане на егрегорите - тъй като човека вече не се идентифицира с тях и те не са част от него. Това не е бягство от реалността, най-малкото защото "реалността" не е толкова реална. Но хората имат нужда от УСЕЩАНЕ за реалност и "място под слънцето".

defender
02-18-2013, 21:09
ами християнството няма как да изчезне, и това се потвърждава вече над 2000 години............................... гонения, империализъм, робство, комунизъм, демокрация, атеизъм, секти и какви ли още не оръдия на този свят.............. Църквата е вечна, защото Бог я поддържа винаги жива независимо от времената и така до края.
ако Църквата беше само човешка институция досега да е била заличена.

останалата част от мнението ти си е твоя работа.............. мен лично ми безразлична.................... но все пак уважавам мислещи хора като теб, въпреки че не сме от един отбор.........

ами човек преди да достигне до вярата, да не би да не е бил сам за да осмисля. И след това като е във вярата това не му пречи да осмисля и сравнява истините на вярата.

нали затова е казано "изпитвайте", но това нищо не предава повече на вярата.

DoctorSatan666
02-18-2013, 22:10
ами християнството няма как да изчезне, и това се потвърждава вече над 2000 години............................... гонения, империализъм, робство, комунизъм, демокрация, атеизъм, секти и какви ли още не оръдия на този свят.............. Църквата е вечна, защото Бог я поддържа винаги жива независимо от времената и така до края.
ако Църквата беше само човешка институция досега да е била заличена.

останалата част от мнението ти си е твоя работа.............. мен лично ми безразлична.................... но все пак уважавам мислещи хора като теб, въпреки че не сме от един отбор.........

ами човек преди да достигне до вярата, да не би да не е бил сам за да осмисля. И след това като е във вярата това не му пречи да осмисля и сравнява истините на вярата.

нали затова е казано "изпитвайте", но това нищо не предава повече на вярата.

Християнството не се е закрепило 2000 години благодарение на Бог, запазило се е защото е имало хора като теб, които да вярват в него. Но и християнството за да се адаптира към модерния общ светоглед е изменило тотално общата "честота" на мислене. По-скоро християните са били принудени от обстоятелствата да приемат нови идеи, и така са ги "вместили" в общата идея на християнството. Според различните обстоятелства хората са ги "вместили" по различни начини, като достатъчно доказателство за това са многото разклонения на християнството в различните географски ширини, спрямо различните социално-демографски, езикови и културни фактори. И всичките претендират да са "правоверни".
В случая и ти правиш точно това "вместване" за което говоря. "Църквата това, църквата онова, вярата това, християнството онова." - Всичко търсиш да уподобиш и "интегрираш" в твоята представа за реалност, но няма как да стане, защото това за което говоря не се вписва в картинките на християнството, поне не и в колективната му форма на договорки и псевдо-истини, която ти изповядваш.

Вярата е понятие много по широко от религиозната вяра. Хората вярват в много и най-различни неща, като те са израз на вътрешните им липси и желания - нещата които задвижват и затвърждават илюзията. Всеки човек в обществото вярва в нещо, това е основния градивен елемент на само-магията. А колективната вяра в образи и идеи поражда егрегорите.

defender
02-19-2013, 09:21
Християнството не се е закрепило 2000 години благодарение на Бог, запазило се е защото е имало хора като теб, които да вярват в него. Но и християнството за да се адаптира към модерния общ светоглед е изменило тотално общата "честота" на мислене. По-скоро християните са били принудени от обстоятелствата да приемат нови идеи, и така са ги "вместили" в общата идея на християнството. Според различните обстоятелства хората са ги "вместили" по различни начини, като достатъчно доказателство за това са многото разклонения на християнството в различните географски ширини, спрямо различните социално-демографски, езикови и културни фактори.

В Православието няма такова нещо. Може би в отделните православни народи има някакво различие от битово отношение и светски празници, но духовното учение е едно и също.
Сега ще видиш как и в избора на нов български патриарх ще участва всички православни църкви.


Всичко търсиш да уподобиш и "интегрираш" в твоята представа за реалност, но няма как да стане,

аз пък мислех, че това се отнася за тебе .......................... твоята философия е изцяло себеугодническа, и измислена и напасната от тебе за тебе, не моята.


Вярата е понятие много по широко от религиозната вяра. Хората вярват в много и най-различни неща, като те са израз на вътрешните им липси и желания - нещата които задвижват и затвърждават илюзията. Всеки човек в обществото вярва в нещо, това е основния градивен елемент на само-магията. А колективната вяра в образи и идеи поражда егрегорите.

ами какво да ти кажа, вярата е вродено чувство в човека което трябва да се използва правилно, като всяко нещо.
Пък дали е колективна дали поражда егрегории слабо ме интересува, вярно е тази вяра да е правилна, неправилното боравене с вярата, поражда много ареални отклонения - като сатанисти например..

тва че има лош хляб не означава че всеки хляб е лош или не означава че не трябва да ядем хляб и да се правим на различни и извънбариерни сатанистчета .........

Chacho
02-19-2013, 10:28
ами какво да ти кажа, вярата е вродено чувство в човека което трябва да се използва правилно, като всяко нещо.

Агресията също е вродено чувство. Добре, че имаме развито съзнание, за да се научим как да ги потискаме.

defender
02-19-2013, 11:35
Агресията също е вродено чувство. Добре, че имаме развито съзнание, за да се научим как да ги потискаме.

ами разбира се. Има пороци има и добродетели. В зависимост от това как използваме дадено нещо то може да бъде добро но може да бъде и зло. Съзнанието само по себе си също е нещо добро, стига да се използва правилно.

че имаш съзнание за да подтискаш агресията е добро. Но да използваш съзнанието си за да го отхвърлиш - те превръща в готино сатанистче "извън бариерата".

DoctorSatan666
02-19-2013, 14:49
Мисля че по нататъшни слова са излишни. А те всъщност не са и били никога необходими. Аз не се опитвам да ти променя виждането нито пък да ти докажа някаква гледна точка. Ти ако имаш вътрешната енергия и желание да се само-опознаеш това така или иначе ще стане, без моя намеса. Всъщност това е единствения начин - вътре в теб. Но кога и при какви обстоятелства - това си е твоя работа, и твоя отговорност. Репликациите към теб са породени единствено от това че съдиш нещо, което не разбираш. А когато се опитам да го обясня с цел да разбереш написаното, ти се затваряш в кулата си от лъжи и илюзии и отказваш да възприемаш. Ако имаше поне малко истинска християнска широкоскроеност, щеше да проявиш мъничко старание да осмислиш написаното, или поне да го възприемеш условно. Но се вижда отдалече че такива качества ти липсват и знаеш единствено да плюеш от позицията на чужди възгледи, който си приел за свои. Затова и всякакви дискусии са предварително обречени, рано или късно, да достигнат точката, където "Ти си знаеш своето". В това отношение нищо не мога да направя. А и не ме интересува, то си е твоя работа. Но като ще коментираш написано от мен, прояви малко обективност. Иначе излиза че не коментираш с нагласата да разбереш нещо, а с цел да ме осъдиш, което е ясен признак за тесногръдие и нисша душевност.

defender
02-19-2013, 16:41
нали знаеш, че от моя гледна точка, аз можех отдавна да кажа същото и за тебе,
но не го правя защото съм нисшо-тесногръд с готини мокасини ............... както и да е.

абе все пак кефя се че има хора като тебе, ..................... от тебе има какво да се научи за да се усъвършенствам в християнството ........................ имаш богата душевност, но никъде не можеш да удариш, че да ме заболи и да се замисля.....

ПП: Всъщност цялата ти философия и точно две страници А4,

DoctorSatan666
02-19-2013, 17:19
абе все пак кефя се че има хора като тебе, ..................... от тебе има какво да се научи за да се усъвършенствам в християнството ........................ имаш богата душевност, но никъде не можеш да удариш, че да ме заболи и да се замисля.....


Това е нормално за всички видове вярвания - в религии, идеологии или каквото и да е. Да не мислиш, че някой ме е разубедил от нацизма, сатанизма и всичко останало, в което съм вярвал? Едно време ако беше тръгнал да спориш с мен на тема история или политика, щях да ти скъсам гъза от аргументи и нямаше да имаш нищо, с което да ме закопаеш. Това не значи, че съм бил прав. Всъщност за онова време съм бил прав за себе си, човек във всеки етап смята, че е прав. Докато не го израсте. Но появата на нови аргументи от които да те "заболи" не е причината да се откажеш от дадена идея. Това което води до истинската промяна е изменението на "вътрешния климат". Но това не става с аргументи, а просто трябва да му дойде "времето" - вътре в човека. Трябва да се достигне едно друго ниво на възприятие, мислене и усещане. Иначе не става.

defender
02-19-2013, 17:32
да бе, съгласен съм......

ПП: кажи сега познаваш ли ган4о-психолога - да не сте били съученици нещо или някакви приятелчета.

DoctorSatan666
02-19-2013, 17:40
ПП: кажи сега познаваш ли ган4о-психолога - да не сте били съученици нещо или някакви приятелчета.

Не.

defender
02-19-2013, 17:44
малко келешче..................... а кога ще ми се извиниш бе.

ПП: пред целия форум искам да се извиниш..............

DoctorSatan666
02-19-2013, 17:49
Да ти се извинявам? За какво? Не те разбирам. Пропускам ли нещо?

defender
02-19-2013, 17:55
ами нищо бе, ей сега си го нафантазьорих, нещо подобно на твоята философия................. пък ти ходи ме разбирай
ама ако не ме разбираш значи си тъп.

ПП: видя ли се как изглеждаш отстрани

DoctorSatan666
02-19-2013, 18:08
http://prikachi.com/images/930/5892930x.gif

defender
02-19-2013, 20:11
докторе кажи сега, как така света съществува сетивата ти го усещат, и дават сигнали на мозъка, че света съществува, ти живееш в света защото без света не можеш да съществуваш, и в същото време отхвърляш света, казваш че той не съществува и че другите живеят в измислена реалност, а пък ти си извън бариерата ............... какво се случва.

искаш да кажеш, че сетивата ни лъжат и изпращат фалшиви сигнали на мозъка за реалността ли и че ти всъщност не залъгваш ума си.

DoctorSatan666
02-19-2013, 20:31
Засега ще кажа само, че си малоумник...

defender
02-19-2013, 20:33
хихи............... даваш ли ми и аз да те плесна по темето на аватара ти.

defender
02-19-2013, 21:57
ей доктора аз мисля че схванах private кода на твоята философия,

http://youtu.be/s6o0F9BnouI

http://youtu.be/HO9qSVTq8DQ

ReguL
02-20-2013, 17:24
И к'во да не получи оргазъм от клиповете? :lol:

Ambiguous
02-21-2013, 20:04
ей доктора аз мисля че схванах private кода на твоята философия,

http://youtu.be/s6o0F9BnouI

http://youtu.be/HO9qSVTq8DQ

http://store.picbg.net/pubpic/6D/11/a323917763756d11.png

DoctorSatan666
02-22-2013, 09:25
Да дефендъре, сериозно, разкарай си маймунските клипове от тук...

http://prikachi.com/images/271/5902271k.jpg

defender
02-22-2013, 10:17
не става вече, не ми дава опция да редактирам......

Quid
03-03-2013, 13:05
Defender, да си чувал за Кумранските ръкописи? Приеми го, така любимата ти религия е една лъжа. Да не говорим за църквата като институция колко е корумпирана и колко е далеч от идеята за духовенство и благоговение. Не искам да се впускам в теории на конспирацията понеже и не си падам много по тях, но който го интересува има предостатъчно информация и филми из интернет.

defender
03-03-2013, 14:06
Defender, да си чувал за Кумранските ръкописи?
Да чувал съм ги ръкописите от Мъртво море, една голяма част от тях всъщност съдържат преписан Стария завет........


Да не говорим за църквата като институция колко е корумпирана и колко е далеч от идеята за духовенство и благоговение.

Това е все едно да тръгнеш да се отказваш от медицинска помощ заради користолюбието в съвременната медицина.

Quid
03-03-2013, 14:16
Това е все едно да тръгнеш да се отказваш от медицинска помощ заради користолюбието в съвременната медицина.

Как успя да сравниш медицината с религията? До колкото виждам една голяма част от хората се справя чудесно и без религията.
А колкото до ръкописите имам предвид останалата малка част (или не чак толкова малка), която остава скрита за хората по искане на Ватикана и други. Защо ли? Защото вероятно информацията би могла да преобърне представите за християнството и някои хора да загубят пари от това. Не казвам, че християнството е 100% измислица, но просто е толкова изкривена историята, че няма смисъл да вярваш сляпо на останалата информация.

defender
03-03-2013, 14:26
и как едни ръкописи собственост на една юдейска секта, наречена есеи, ще ни обърне представите за религия.

ти сигурно още не се бръснеш брато, ама виж, всемирната истина вече я знаеш. Тука, мине се не мина 2 месеца и се появява поредния 15-17 годишен дето знаел истината и първата му работа естествено е да се опълчи на религията.

Quid
03-03-2013, 14:39
"брато", аз съм агностик, не се опълчвам на религията а гледам фактите. И отново ти казвам не твърдя, че християнството е 100%-ова измислица, но е наивно да вярваш, че истината се е запазила в продължение на повече от 2000 години и то във времена когато всеки с малко повече власт е можел да добавя или премахва дадени неща в библията така както на него му уйдисва. Освен това се срещат много противоречия, които лично на мен не ми допадат.
Също така държа да добавя, че това което говоря не го определям като "всемирната истина" а като моя лична преценка в-у нещата.

defender
03-03-2013, 14:51
добре, може ли да ни запознаеш по-подробно с личната ти преценка за живота и за истината на живота ...... ще те слушаме с интерес (почти).

ПП: ама да ти кажа, мисля, че шанса философията ти да ме трогне с нещо е почти клонящ към минус безкрайност, .................... но ще проява уважение.

DoctorSatan666
03-03-2013, 14:55
ти сигурно още не се бръснеш брато, ама виж, всемирната истина вече я знаеш. Тука, мине се не мина 2 месеца и се появява поредния 15-17 годишен дето знаел истината и първата му работа естествено е да се опълчи на религията.

Което пък е идеална възможност за теб да се изживяваш като защитник(defender) на същата тази религия....

Наистина не разбирам защо се опълчваш на тези, които противоречат на религията. Все пак ти "съществуваш" благодарение на тях. Храниш се от тях. Ако нямаше такива, дето да се изживяват като нападатели над религията, как ти щеше да се изживяваш като защитник? Без атака, няма защита....

Quid
03-03-2013, 15:10
добре, може ли да ни запознаеш по-подробно с личната ти преценка за живота и за истината на живота ...... ще те слушаме с интерес (почти).

ПП: ама да ти кажа, мисля, че шанса философията ти да ме трогне с нещо е почти клонящ към минус безкрайност, .................... но ще проява уважение.

Знаеш ли какво? И ти мен не ме вълнуваш особено а и не ми се разговаря с хора тип "кон с капаци", така че живей си в твоята реалност аз ще си живея в моята. И без това не съм в настроение да водя диспут.

defender
03-03-2013, 20:07
Което пък е идеална възможност за теб да се изживяваш като защитник(defender) на същата тази религия....

Наистина не разбирам защо се опълчваш на тези, които противоречат на религията. Все пак ти "съществуваш" благодарение на тях. Храниш се от тях. Ако нямаше такива, дето да се изживяват като нападатели над религията, как ти щеше да се изживяваш като защитник? Без атака, няма защита....

ами да ти кажа не влагам никакви цели или емоции в името defender, ползвам го защото съм си го ползвал от по-малък за разни други никове по други места.

ами прав си, храня се от тях, но в смисъл, че в характера на всеки човек аз виждам в реалност да се сбъдва написаното в Библията пред очите ми.
За мен е важно не какво говорите а какво е поведението ви.

noconnection
03-03-2013, 20:17
МРАЗЯ религията и всеки един, който се опитва да си я пробута!

defender
03-03-2013, 20:19
Знаеш ли какво? И ти мен не ме вълнуваш особено а и не ми се разговаря с хора тип "кон с капаци", така че живей си в твоята реалност аз ще си живея в моята. И без това не съм в настроение да водя диспут.

изведнъж идва човека и почва "религията била такава, религията била онакава", да не говорим че религия е много общо понятие, но той човека поставя всичко под общ знаменател и като му кажеш "ами добре кажи си тогава твоята невероятна философия за живота" и той ти казва "ами не ме вълнуваш, хора като тебе са такива и онакива и дрън-дрън."

ами бай-бай тогава,

ПП: и каква е тази твоя лична позиция, че си прочел някакво списани по кабала ли или някаква статия в нета и ето човека знае истината вече, останалите са бунаци..

DoctorSatan666
03-03-2013, 21:55
ами прав си, храня се от тях, но в смисъл, че в характера на всеки човек аз виждам в реалност да се сбъдва написаното в Библията пред очите ми.

Сигурен съм че е така. Човек във всичко вижда потвърждение на това, в което вярва (или което изгражда "реалността" му). Всъщност това е единствения начин тази "реалност" да се запази - тя трябва да се "привижда" във всичко и всеки. Трябва да се подхранва, защото всяка илюзия, ако не се подхранва - умира. Тя се бори да оцелее, като един паразит, който отнема и малкото разбиране за реалността в замяна на частица сигурност и самодоволна защитеност.... защитен, там някъде, в огледалните замъци... където да се оглеждаш колкото си искаш. И да си (пре)повтаряш, че твоята истина е единствената и ти си неин носител... Ех ех. А ако можеше да видиш и нещата отвъд...

Също така ... Поздрав: http://www.youtube.com/watch?v=hiRPc254dGE
Предполагам така или иначе в моето поведение виждаш делото на Сатаната, (тоест потвърждение на Библията) та викам поне да си оправдая имиджа.

defender
03-03-2013, 21:58
няма какво да ги гледам нещата отвъд, гледал съм неща и отвъд преди да стана християнин, .................. всичко е боклук, дори не заслужава внимание.

ПП: в тебе видях как човек без Бога, губи личността си и живее в духовна несъстоятелност, която самодоволно нарича "преминаване на бариерата"................... тва се казва "трагедия на личността". ..................

с две думи "без Бог, няма личност." (defender)

ПП: та дори ти като ми говориш, ми говориш от гледната точка на какъв,.............. гледна точка имат само личностите. ............... а ти си някакво едно такова никакво (както се представяш)................

DoctorSatan666
03-03-2013, 22:32
Ооо съвсем не бих се съгласил. Всъщност съм по-духовно състоятелен от всякога. Иначе да, загубих личността си. Защото осъзнах че личността не съм аз - това е просто представата ми за мен, един изкривен събирателен образ на това какво искам, с какво се гордея, какво ми липсва и т.н. Това е истинската трагедия на личността - постоянно да се губиш, за да играеш играта на търсене и намиране... да се припознаеш в нещо. Ти си се припознал в образа на псевдо-добродушния християнин, и това явно ти доставя някакъв душевен мир. Затова изпитваш нуждата постоянно да предоказваш тази своя позиция, защото без нея оставаш едно голо нищо. А това е най-големия ужас за всеки човек и за всяка личност - да спре да бъде някой си, според някакви си категории. Всъщност основата на понятието личност... каква е основата? Нещото! Може да е нещо общо, нещо различно, нещо добро, нещо лошо и т.н.. Но личността винаги е нещо.... и някой! Това е основата - НЕЩО, което да наречеш свое и така да се изживяваш като НЯКОЙ.... Затова и всяка личност се стреми да запази това, което нарича свое. Защото в противен случай, от нея няма да остане нищо и така самата същност на личността се губи.

Но личността и "нещото" са само миражи. Миражи, в които си видял своето перфектно "АЗ"... в които си видял и спасение от най-големите си страхове и недостатъци. Затова е цялата работа - едно бягство... спасение... фалшив заместител.

defender
03-03-2013, 22:53
абе кой ти ги казва тези работи, добре ето казвам ти:
аз не съм нещо а съм нищо и изобщо не искам да се смятам за нещо...................... е, твоята логика не сработи.

защо личността да не си ти, а кое си ти, кой тогава е носителя на който е записана информацията за тебе. Как може да не съществуваш, след като на всякъде оставяш следи от информация за себе си и за твоето съществуване, тоя форум изобилства от следи от твое съществуване.................. не може да отричаш очевидното. Аз в момента с кого говоря със тебе ли или си говоря сам.
Щом съществуваш и разсъждаваш значи си личност.
Никой не може да избяга от личността си.

добре, айде, мисли каквото си искаш ......................... всъщност то и да говори човек е едно ей такова безмислено.

Quid
03-04-2013, 06:00
Дифендър, то и с теб не става да се говори.. и нее не съм чел "списания по кабала" чел съм много повече докато ти ми се струва, че се огранимаваш с библията. Именно поради тази причина не смятам да си споделям философията точно с теб пинеже каквото и да кажа то за теб ще бъде грешно и няма да му обърнеш внимание.

defender
03-04-2013, 09:02
пинеже каквото и да кажа то за теб ще бъде грешно и няма да му обърнеш внимание.

ами така е.............. всички са маскари................ хаха.
майтап да става.

RagioL
03-04-2013, 09:49
и как едни ръкописи собственост на една юдейска секта, наречена есеи, ще ни обърне представите за религия.

ти сигурно още не се бръснеш брато, ама виж, всемирната истина вече я знаеш. Тука, мине се не мина 2 месеца и се появява поредния 15-17 годишен дето знаел истината и първата му работа естествено е да се опълчи на религията.

Така като си отворил темата ти колко се явяваш?

RagioL
03-04-2013, 09:52
ами така е.............. всички са маскари................ хаха.
майтап да става.

http://thechive.files.wordpress.com/2009/04/funny-jesus-17.jpg

defender
03-04-2013, 10:20
http://store.picbg.net/pubpic/DB/35/a2d3fffbc2f2db35.jpg


хихи, .................. класика

RagioL
03-04-2013, 10:30
I'm not Jesus, bitch!

http://25.media.tumblr.com/bca79e2043a510d9d4dca7049833fb69/tumblr_mhrt3s4wYT1s0i9fwo1_500.gif

DoctorSatan666
03-04-2013, 11:42
http://store.picbg.net/pubpic/DB/35/a2d3fffbc2f2db35.jpg


хихи, .................. класика

http://prikachi.com/images/705/5948705o.png

ПП: На последния ти коментар не мисля да отговарям, защото си ретард. А за да ти отговоря конкретно трябва да "накъсам" информацията и така тя става логически противоречива(с оглед на неизяснени понятия, какъвто е и тук случая). Може би някой ден ако ми дойде мерака ще напиша подробно и обстойно за какво става на въпрос с "нищото", "нещото" , личността, колективната психика и т.н.

Quid
03-04-2013, 12:06
http://i48.tinypic.com/6528a9.jpg

DoctorSatan666
03-04-2013, 12:09
http://prikachi.com/images/781/5948781b.jpg

:D

Quid
03-04-2013, 12:14
http://www.lolbrary.com/content/998/jesus-is-all-wtf-34998.jpg

defender
03-04-2013, 13:04
http://store.picbg.net/pubpic/B3/8A/b90da34dadbcb38a.jpg

тц-тц, "Таласъм" ООД .................... братче.

RagioL
03-04-2013, 13:28
Когато няма какво да кажеш, трай си.

defender
03-04-2013, 13:31
за кое

ПП: за картинките дето Таласъм ООД са ги публикували в темата ли?

Quid
03-04-2013, 13:51
за кое

ПП: за картинките дето Таласъм ООД са ги публикували в темата ли?
Много ме кефиш как го играеш супер невинния при положение, че религията ти те учи да обичаш всеки, дори и враговете си.
http://25.media.tumblr.com/tumblr_lxtawo5ICH1qgnx3ko1_500.png

defender
03-04-2013, 13:55
за какъв невинен го играя, кога, къде и каво съм направил или казал, че си стигнал до този извод

а относно картинките на Таласъм ООД, мисля че доктора си плаче за бан.

Quid
03-04-2013, 14:06
за какъв невинен го играя, кога, къде и какво съм направил или казал, че си стигнал до този извод

Става въпрос за казаното от RagioL. Много добре си знаеш, че става дума за картинката "Таласъм ООД" където фигурират аватарите ни, и че тя е напълно излишна в случая.

defender
03-04-2013, 14:16
ами то бяха излишни и картинките на Таласъм ООД.

Quid
03-04-2013, 14:22
Ти не виждаш ли разлика?
Картинките, които аз и другите сложихме чисто и просто иронизират дадени неща от християнството докато твоите "Таласъми ООД" поне аз ги приемам като лична нападка.

defender
03-04-2013, 14:37
амиииииииии, картинките които вие сложихте аз ги приемам като лична нападка към всички християни.

а пък моята картинка, ако трябва да бъда честен, абе нападка си беше,.................. ок извинявай за моята картинка............

Quid
03-04-2013, 14:44
Конкретно картинките, които аз ги пуснах не са били с цел да обидят когото и да било а по-скоро с цел да иронизирам неща, в които аз не намирам логика или смятам за неправилни.

defender
03-04-2013, 14:53
ами добре, и аз моята картинка я пуснах с цел да иронизирам неща, в които аз не намирам логика или смятам за неправилни, но щом ти ми казваш че моята картинка те засяга и ти се извиних и дори съм готов да я махна.
Сега и аз като ти казвам че твоята картинка ме засяга............... ти какво ще направиш.

Quid
03-04-2013, 15:03
Извинявам се за това за което си обиден, но не отстъпвам от мнението си, че християнството има прекалено много неизяснени неща и противоречия, които са и основната причина да не го харесвам.

Не държа да я махаш.

RagioL
03-04-2013, 15:04
http://pravoslavie.bg/images/%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0.j pg

RagioL
03-04-2013, 15:07
http://pravoslavie.bg/images/%D0%B0%D1%83%D0%BC.jpg

defender
03-04-2013, 15:09
Извинявам се за това за което си обиден, но не отстъпвам от мнението си, че християнството има прекалено много неизяснени неща и противоречия, които са и основната причина да не го харесвам.

Не държа да я махаш.

ок, мерси, браво че успя да пречупиш егото си и да ми се извиниш.................. това исках да видя в тебе.

Християнството няма нищо противоречиво, обаче всичко е много тънко........... а врагът срещу когото сме започнали битка е лукав и хитър и се старае всичко да обърка в умът ни.

Quid
03-04-2013, 15:14
RagioL, какво искаш да кажеш с тази свастика и пранава?

RagioL
03-04-2013, 15:18
ок, мерси, браво че успя да пречупиш егото си и да ми се извиниш.................. това исках да видя в тебе.

Християнството няма нищо противоречиво, обаче всичко е много тънко........... а врагът срещу когото сме започнали битка е лукав и хитър и се старае всичко да обърка в умът ни.
:lol: Да въобще не прозвуча фанатично!

Quid
03-04-2013, 15:18
ок, мерси, браво че успя да пречупиш егото си и да ми се извиниш.................. това исках да видя в тебе.

Християнството няма нищо противоречиво, обаче всичко е много тънко........... а врагът срещу когото сме започнали битка е лукав и хитър и се старае всичко да обърка в умът ни.
Не разбирам за какво его говориш? Както казах не съм писал нищо с цел да обидя някого а с цел да изразя моята собствена гледна точка и мнение, които, уви, ти няма да промениш.

Quid
03-04-2013, 15:21
RagioL, какво искаш да кажеш с тази свастика и пранава?

Или просто ни проверяваш дали сме си научили урока по санскрит? :D

RagioL
03-04-2013, 15:22
RagioL, какво искаш да кажеш с тази свастика и пранава?

Просто си поствам малко символи.

http://www.northernsun.com/images/imagelarge/Chaos-Celtic-T-Shirt-(8087).jpg

defender
03-04-2013, 15:25
:lol: Да въобще не прозвуча фанатично!

ок ай сега, кажи момчето ми, какво означава думата "фанатично".

Quid
03-04-2013, 15:28
Тука надушвам вече хаос магически символи..
Така и така сме почнали дай и аз да цапна един печат на Соломон
http://4.bp.blogspot.com/-_iZNcQHXUp8/TZc385_trpI/AAAAAAAAAOo/9RRQVLidM0c/s1600/s-18.gif

ПП: Тотално разводнихме темата ама карай..

RagioL
03-04-2013, 15:31
ок ай сега, кажи момчето ми, какво означава думата "фанатично".

фанатично е производна форма на фанатичен (ср. р.).

фанатѝчен — прилагателно име


Значение
фанатѝчна, фанатѝчно, мн. фанатѝчни, прил.
1. Който се отнася към фанатизъм.
2. Който е проява на фанатизъм; непримирим, неистов. Фанатичен поглед. Фанатичен стремеж към свобода.
нареч. фанатѝчно.

RagioL
03-04-2013, 15:34
http://www.angelfire.com/ca3/sabbatica/images/sda.jpg

DoctorSatan666
03-04-2013, 15:35
а относно картинките на Таласъм ООД, мисля че доктора си плаче за бан.

Да dump-на ли папката с монахините? :D

Quid
03-04-2013, 15:36
ок ай сега, кажи момчето ми, какво означава думата "фанатично".

Думата си е на място.
Ти често фанатично се бориш за идеята всички да се съгласят с теб и твоята вяра.

RagioL
03-04-2013, 15:46
Да не се окаже някой фен на Торквема в последствие.

Quid
03-04-2013, 15:48
RagioL, мога ли да те попитам каква религия следваш?
Стана ми интересно след всичките тези санскритски символи, хаос магии и паганистични символи.

RagioL
03-04-2013, 17:12
Не следвам никоя религия и аз като доктора предпочитам да не се ограничавам.

Quid
03-04-2013, 17:32
Разбирам те, но предполагам все пак имаш някакви възгледи?
Било то атеизъм, агностицизъм или друго?

RagioL
03-04-2013, 17:57
Запознат ли си с херметизмът?

Quid
03-04-2013, 18:35
Чувал съм. Това беше някакъв синкретизъм нали? Ще се разровя из нета да видя за какво точно ставаше дума.

DoctorSatan666
03-04-2013, 18:38
След като гугълнах херметизъм:
Основни принципи:
1. Принцип на менталността.

ЦЯЛОТО е УМ, Светът е Ментален.

2. Принцип на съответствието.

Каквото горе, това и долу, каквото долу, това и горе.

3. Принцип на вибрацията.

4. Принцип на противоположностите.

5. Принцип на ритъма.

6. Принцип на причината и следствието.

7. Принцип на рода.


Изражението на лицето ми след като всичките тези принципи ги открих под една или друга форма сам, с помощта на някой стабилен джойнт и психаделичен рок естествено.

http://prikachi.com/images/769/5950769d.gif

Никога обаче не съм смятал, че са в действителност валидни.
Особенно принципите на съответствието и на протовиположностите, тези два принципа ми се набиваха постоянно на очи.

RagioL
03-05-2013, 05:07
Принцип на съответствието.
Погледни модела на атома, и на слънчевата система, и пак се замисли.

RagioL
03-05-2013, 05:27
И все пак има един огромен парадокс. Сякаш в микро вселената има закони, които не се проявяват в макро вселената.

defender
03-05-2013, 08:52
"Херметизмът е мистично учение,комплекс от философски и религиозни идеи, положени преди около 6000 години от Хермес Трисмегист в Древен Египет,който възприема по свой начин Християнството,Юдаизма,Буд изма,Зороастризма и Исляма и ги съчетава със своето духовно светоусещане конструирайки философията на херметизма."

и все пак се вижда че и в херемтизма всичко отново тръгва не от къде да е а пак от религията........................ демек херметизмът е смесица от християнство, ислям, юдаизъм и будизъм ....................... макар и криворазбрани.

"Хермес Трисмегист създател на херметизма:
22. Нямат ли всички хора ум? Мълчи, каза.. Аз, Умът, съпътствам благочестивите и добрите, и чистите, и милостивите, и съм при тези, които зачитат Бога, и моето присъствие става помощ, и веднага разбират всичко, и с любов привличат благосклонността на Бога, и благодарят, като благославят, и го възпяват чинно и с обич, и преди да предадат тялото на неговата смърт, се отричат от сетивата, защото знаят техните въздействия. И по-скоро самият аз, Умът няма да оставя да се извършат връхлитащите ги въздействия на тялото.Като страж ще заключа входа на лошите и грозните въздействия, и ще отсека спомените за тях .

23. А от безумните и лошите, и порочните, и завистливите, и алчните, и убийците и безбожните съм далеч, и ги оставям на отмъстителния демон, който изпраща срещу такъв човек остротата на огъня… ранява го… сетивно и още повече го въоръжава за беззаконие, за да получи по-голямо наказание. И този човек не губи стремежа си за все повече желания, и без умора се сражава със сенки, и… всичко това.… го измъчва, и увеличава огъня му все повече.

6. А Поймандрес ми каза: Проумя ли, каза, какво иска да покаже тази гледка? Ще узная, рекох. Онази светлина, каза, съм аз Умът, твоят Бог, който е преди влажната природа, появила се от мрака: а светлият логос от Ума е син на Бога. И какво? казах. Така знай: това, което вижда и чува в теб, е логосът на Господ, а Умът е Бог Баща. Те не са разделени помежду си; защото животът е тяхно обединение. Благодаря, казах. А ти имай светлината в ума си и я опознавай . "

ПП: и как така излиза че се възхищавате на херметизма, а на християнството не .....................

DoctorSatan666
03-05-2013, 08:54
Принцип на съответствието.
Погледни модела на атома, и на слънчевата система, и пак се замисли.

Да де, точно това. Но примера е твърде конкретен. Погледни изобщо всяко нещо - то винаги е част от по-голяма система и същевременно то самото е система. Погледнат в едно химично съединение, атома е градивна частица, тоест част от нещо по-голямо. Но погледнат самостоятелно атомът е стабилна система, и може да се разглежда като независима от нищо друго. И всъщност познанието за всичко се състои в смяната на тези две "гледища":
1. Наблюдаваш нещо като част от друго - по-голямо, което го определя.
2. Наблюдаваш самото нещо, като независимо.

И сега, понеже дефендър не можа да ме разбере. Как личността би съществувала погледнато от независима гледна точка. Ако нямаше силни хора, как щеше да различиш слабите? Или пък каквато и да е друга личностна характеристика? Ето тук се вижда че личността не може да съществува без други личности, спрямо които да се определя. И всъщност личността от тях възниква. Малкото(Личността) и голямото(Социума) са ВЗАИМНО ОПРЕДЕЛЯЩИ СЕ. Което ще рече че едното не може без другото, и обратното. Следователно личността не може да се разглежда самостоятелно и независимо, което напълно унищожава смисъла на "личността". Вече съвсем друго понятие е индивидуума. Индивид идва от латинското НЕДЕЛИМ, ПЪЛЕН. За разлика от вечно търсещата личност, индивида може да се разглежда самостоятелно, защото той е стабилна система, която НЕ Е ОПРЕДЕЛЕНА И ЗАВИСИМА от външни "фактори". А личността и колективния образ, който човек си създава(му е създаден) не може да съществува извън социума. Как ще се наречеш хубав, ако няма грозни, примерно? Ето затова - повтарям - личността и социума са ВЗАИМНО СВЪРЗАНИ, тоест двете взаимно се определят и са част едно от друго. Когато човек спре да бъде личност и да зависи от образите си приучени в социума, той става индивид - една пълна и неделима система. Оттам вече започва изграждане и "израстване" в самата система - тя се обогатява, но вече не е зависима от обществото-родител и може да съществува напълно самостоятелно(в психичен аспект имам предвид). И това е всъщност "да растеш в себе си" но не с думичките и пълнежите на други хора.

Но какво всъщност е обществото? Това е група от хора, на който вечно не им достига нещо. И обществото служи като система в която те взаимно се допълват. Това е и целта на всичките его игри. Това е и функцията на държавите, градовете, селата, племената, приятелите, семействата и изобщо всяка форма на организация, където човека е част от някаква по-голяма система.
Всъщност поведението на хората в обществото е много подобно на атомите, молекулите и йоните. Защо атомите образуват съединения? Ако сте учили химия, ще знаете, че всеки атом има различен брой свободни електрони на последния електронен слой. Според това колко свободни електрона има в слоя (тоест колко може да отдаде, или обратното - да приеме) се определя целия химичен характер на този елемент. И всъщност така се образуват химични съединения - чрез отдаване и приемане на електрони. (За обща справка в гугъл: донорно-акцепторен механизъм) На този принцип е и обществото - там хората взаимно си отдават и приемат "енергии" (в най-най-общ смисъл).

ПП: На някой направи ли му впечатление че 7-те принципа(с изключение на първия) дефакто са проявление на едно и също нещо - вечния баланс.

RagioL
03-05-2013, 09:55
"Херметизмът е мистично учение,комплекс от философски и религиозни идеи, положени преди около 6000 години от Хермес Трисмегист в Древен Египет,който възприема по свой начин Християнството,Юдаизма,Буд изма,Зороастризма и Исляма и ги съчетава със своето духовно светоусещане конструирайки философията на херметизма."
`
Това от къде го извади?

Логически неиздържано е преди 6000 г. не е съществувала нито една от съответните религии.

Може би преди време като съм се запознал с херметизмйт съм чел между редовете.

defender
03-05-2013, 09:56
Ето тук се вижда че личността не може да съществува без други личности, спрямо които да се определя. И всъщност личността от тях възниква. Малкото(Личността) и голямото(Социума) са ВЗАИМНО ОПРЕДЕЛЯЩИ СЕ. Което ще рече че едното не може без другото, и обратното. Следователно личността не може да се разглежда самостоятелно и независимо, което напълно унищожава смисъла на "личността".

човешката личност се формира и обуславя не толкова от връзката със социума, а от общението с Бога.

индивидиуума и 100% егоцентризъм и самопочитане .............. колкото и да го отричаш.

ПП: кое дава свобода, общуването с неизмеримия Бог или с ограничения, мизерен ограничаващ социум. Следователно за да стане човека истински свободен какво трябва да направи?!

defender
03-05-2013, 10:05
`
Това от къде го извади?

Логически неиздържано е преди 6000 г. не е съществувала нито една от съответните религии.

Може би преди време като съм се запознал с херметизмйт съм чел между редовете.

ами сигурно има някаква грешка .................. на друго място пише пък "Подробностите за живота на Хермес Трисмегистса изгубени за историята поради отдалечеността във времето,"

RagioL
03-05-2013, 10:36
ПП: На някой направи ли му впечатление че 7-те принципа(с изключение на първия) дефакто са проявление на едно и също нещо - вечния баланс.

А първия споменава характера на всичко съществуващо.

Quid
03-05-2013, 12:03
Доколкото разбирам доктора се опитва да обясни на дефендер какво е индивидуализъм и от там да покаже разликата между индивида и личността, прав ли съм?

ПП: Започнах да чета изумрудените скрижали на Тот и се изненадах приятно Много храна за размисъл може да се намери там.

RagioL
03-05-2013, 12:58
Ето по пълно изложение.

"Принципите на Истината са Седем; този, който ги познава с разбиране, притежава Универсалния ключ, пред чието докосване всички Врати на Храма бързо се отварят." Кибалион

Седемте Херметични принципа, върху които се основава цялата Херметична философия, са следните:

I. Принципът на менталността
II. Принципът на съответствието
III. Принципът на вибрацията
IV. Принципът на противоположностите
V. Принципът на ритъма
VI. Принципът на причината и следствието
VII. Принципът на рода

Тези Седем принципа ще бъдат разгледани и обяснени в хода на уроците. Сега обаче ще дадем кратко обяснение на всеки от тях.


I. ПРИНЦИПЪТ НА МЕНТАЛНОСТТА
"ЦЯЛОТО е УМ; Светът е Ментален." Кибалион

Този Принцип е въплъщение на истината, че "Всичко е Ум". Той означава, че ЦЯЛОТО (което е Субстанционалната реалност, лежаща в основата на всички външни явления и прояви, които ние познаваме с имената "Материалния свят", "Феномените на Живота", "Материя", "Енергия"; накратко, всичко това, което е видимо за материалните ни сетива) е ДУХ, който сам по себе си е НЕПОЗНАВАЕМ и НЕОПРЕДЕЛИМ, но който може да се разглежда и да се приеме за УНИВЕРСАЛЕН, БЕЗКРАЕН, ЖИВ УМ. Той обяснява също така, че целият феноменален Свят, или Вселена, е просто едно Ментално творение на ЦЯЛОТО, подчинено на Законите на сътворените неща, и че Светът като цяло и всички негови части, или единици, притежават свое битие в Ума на ЦЯЛОТО, в който Ум ние "живеем, движим се и притежаваме свое битие". Този Принцип, формулирайки Менталната природа на Света, лесно обяснява цялото разнообразие от ментални и психически феномени, които заемат такава голяма част от общественото внимание и които без подобно обяснение са неразбираеми и не се поддават на научна трактовка. Разбирането на Великия Херметичен принцип на менталността позволява на индивида лесно да схване законите на Менталния Свят и да приложи същите за собственото си благополучие и напредък. Херметичният ученик има въз можност да приложи интелигентно великите Ментални закони, вместо да ги използва по случаен начин. Разполагайки с Универсалния ключ, ученикът може да отключи многобройните врати на менталния и психически храм на знанието и да влезе свободно и с разбиране в него. Този Принцип обяснява истинската природа на понятия като "Енергия", "Сила" и "Материя"; защо и как всички те са подвластни на Овладяването на Ума. Един от старите херметични Майстори преди много години пише: "Този, който схване истината за Менталната природа на Света, е напреднал значително по Пътя към Майсторството. " И тези думи са толкова верни днес, колкото и по времето, когато са били написани за първи път. Без този Универсален ключ Майсторството е невъзможно и ученикът чука напразно на вратите на Храма.


II. ПРИНЦИПЪТ НА СЪОТВЕТСТВИЕТО
"Каквото горе, това и долу; каквото долу, това и горе." Кибалион

Този Принцип олицетворява истината, че винаги съществува Съответствие между законите и явленията от различните нива на Съществуването и Живота. Старата Херметична аксиома, изложена в тези думи, е: "Каквото горе, това и долу; каквото долу, това и горе. " Схващането на този Принцип дава на индивида средствата за решаване на множество неясни парадокси и скрити тайни на Природата. Съществуват нива, които са извън възможностите на нашето разбиране, но когато приложим Принципа на съответствието към тях, сме в състояние да разберем много от това, което иначе би било неразбираемо за нас. Този Принцип има универсално приложение и проявление на различните нива на материалния, менталния и духовния свят - той е Универсален закон. Древните херметици разглеждат този Принцип като един от най-важните мисловни инструменти, чрез който човек е в състояние да надзърне зад преградите, скриващи от погледа Непознатото. Използването му позволява дори да се отмести Булото на Изида до степен, че да може да се хвърли поглед към лицето на богинята. Точно както познаването на принципите на геометрията позволява на човека да измери отдалечените звезди и техните движения, докато се намира в своята обсерватория, така познаването на Принципа на съответствието позволява на Човека да прави разумни заключения от Известното към Неизвестното. Изучавайки монадата, той разбира архангела.


III. ПРИНЦИПЪТ НА ВИБРАЦИЯТА
"Нищо не е в покой; всичко се движи; всичко вибрира." Кибалион

Този Принцип олицетворява истината, че "всичко е в движение", "всичко вибрира", "нищо не е в покой" - факти, които съвременната наука потвърждава и които всяко ново научно откритие доказва. И все пак този Херметичен принцип е формулиран преди хиляди години от Майсторите на древен Египет. Той обяс нява, че различията между различните прояви на Материята, Енергията, Ума и дори Духа са резултат главно от различната честота на Вибрацията. От ЦЯЛОТО, което е Чистият Дух, надолу до най-грубата форма на Материята всичко трепти - колкото по-силна е вибрацията, толкова по-високо е нейното място в скалата. Вибрацията на Духа е с такава огромна сила и честота, че на практика той е в покой - точно както едно бързовъртящо се колело изглежда неподвижно. На другия край на скалата са грубите форми на материята, чиито вибрации са толкова бавни, че изглеждат неподвижни. Между тези два полюса са разположени милиони вибрации с различна честота. От частицата и електрона, атома и молекулата, до световете и вселените, всичко вибрира. Това е истина и за нивото на енергията и силата (които не са нищо друго, освен различни степени на вибрация), и за менталните нива (чиито състояния зависят от вибрацията), и дори за духовните нива. Разбирането на този Принцип, с подходящите формули, позволява на херметичните ученици да контролират собствените си мисловни вибрации, както и тези на другите хора. Майсторите също прилагат този Принцип за овладяването на природните явления по различни начини. "Този, който разбира Принципа на вибрацията, държи скиптъра на силата", казва един от старите автори.

RagioL
03-05-2013, 12:58
IV. ПРИНЦИПЪТ НА ПРОТИВОПОЛОЖНОСТИТЕ
"Всичко е двойствено; всяко нещо притежава два полюса; всяко нещо има своя противоположност; еднаквото и различното са едно и също; противоположностите са еднакви по своята природа, но са различни по степен; противоположностите се привличат; всички истини са полуистини; всички парадокси могат да се помирят." Кибалион

Този Принцип е олицетворение на истината, че "всичко е двойствено", "всяко нещо притежава два полюса", "всяко нещо има своя противоположност", като всяко от тези твърдения представлява стара Херметична аксиома. Той обяснява старите парадокси, които са обърквали толкова много хора, формулирани по следния начин: "тезата и антитезата са тъждествени по своята природа, но се различават по своята степен"; "противоположностите са еднакви, различавайки се единствено по степен"; "двойката противоположности могат да бъдат помирени"; "противоположностите се привличат"; "всяко нещо съществува и не съществува в един и същи момент"; "всички истини не са нищо друго освен полуистини"; "всяка истина е половин неистина"; "съществуват две страни за всяко нещо" и т. н., и т. н. Той обяснява, че във всяко нещо съществуват два полюса, или два противоположни аспекта, и че тези "противоположности" са наистина само двата крайни момента на едно и също нещо, с редица междинни степени между тях. За илюстрация: топлина и студ, макар и "противоположни", в действителност са едно и също нещо, като различията се изразяват просто в степента на едно и също нещо. Погледнете термометъра и се опитайте да разберете, дали можете да откриете къде свършва "топлината" и къде започва "студът"! Не съществува такова нещо, като "абсолютна топлина" или "абсолютен студ" -двата термина "топлина" и "студ" просто показват различни степени на едно и също нещо и това "едно и също нещо", което се проявява като "топлина" и "студ", представлява просто форма, разновидност и степен на Вибрацията. Така "топлина" и "студ" са просто "двата полюса" на това, което наричаме "Топлина" - и явленията, които спадат към нея, са прояви на Принципа на противоположностите. Същият Принцип се проявява в случая със "светлината и мрака", които са едно и също нещо, а разликата се състои в различните степени между двата полюса на явлението. Къде свършва "тъмнината" и започва "светлината"? Каква е разликата между "голямо и малко"? Между "твърдо и меко"? Между "черно и бяло"? Между "остро и тъпо"? Между "шумно и тихо"? Между "високо и ниско"? Между "положително и отрицателно"? Принципът на противоположностите обяснява тези парадокси и нито един друг Принцип не може да го замести. Същият Принцип функционира на Ментално ниво. Нека вземем един радикален и краен пример - този за "любовта и омразата", две ментални състояния, които, както изглежда, са абсолютно различни. И все пак съществуват степени на Омраза и степени на Любов, както и една средна точка, при която използваме термини като "харесвам" или "не харесвам", които преминават едно в друго толкова постепенно, че понякога не знаем дали "харесваме", "не харесваме", или "нито едно от двете". И всички те са просто степени на едно и също нещо, както ще се уверите, ако за момент се замислите. И дори нещо повече (което според херметиците е и по-важното) - възможно е вибрациите на Омразата да се променят във вибрации на Любовта както в собствения ум, така и в умовете на другите. Мнозина от вас, които четат тези редове, лично са преживявали неволния бърз преход от Любов към Омраза, както и обратното. И вие следователно ще разберете възможността да бъде извършено това като се използва Волята с помощта на херметичните формули. "Добро" и "Зло" са само полюси на едно и също нещо и херметиците разбират изкуството на превръщането на Злото в Добро с помощта на приложението на Принципа на противоположностите. Накратко, "Изкуството на поляризацията" се превръща в етап от "Менталната алхимия", известна и практикувана от древните и съвременни херметични Майстори. Разбирането на Принципите ще позволи на индивида да промени собствената си Противоположност, както и тази на другите хора, ако отдели необходимото време и усилия за овладяването на изкуството.


V. ПРИНЦИПЪТ НА РИТЪМА
"Всичко тече навътре и навън; всяко нещо има своите приливи и отливи; люлеенето на махалото присъства във всяко нещо; ритъмът на залюляването надясно е ритъмът на залюляването наляво; ритъмът се уравновесява." Кибалион

Този Принцип олицетворява истината, че във всяко нещо се проявява едно равномерно движение - напред и назад, изливане и вливане, люлеене напред и назад, махалообразно движение, прилив и отлив, най-висока и най-ниска точка на вълната - между двата полюса, които съществуват в съответствие с Принципа на противоположността, описан преди малко. Винаги съществува действие и противодействие, движение напред и назад, издигане и спускане. Това се проявява в явленията на Света, звездите, космоса, хората, животните, ума, енергията и материята. Този закон се проявява в създаването и унищожаването на световете, във възхода и залеза на народите, в живота на всички неща и накрая в менталните състояния на Човека (и именно при него според херметиците разбирането на Принципа има най-голямо значение). Херметиците са разбрали този Принцип, откривайки универсалното му приложение, а освен това са открили известни средства за преодоляване на неговите последици в себе си с помощта на използването на подходящи формули и методи. Те прилагат Менталния закон за неутрализацията. Не могат да анулират действието на Принципа или да предизвикат преустановяването на действието му, но са се научили как да избягват неговите въздействия върху себе си до известна степен, зависеща от Овладяването на Принципа. Научили са се как да го ИЗПОЛЗВАТ, вместо да бъдат ИЗПОЛЗВАНИ от него. От този и други подобни методи се състои Изкуството на херметиците. Майсторът на Херметизма поляризира самия себе си до степен, в която желае да е в покой, и след това неутрализира Ритмичното люлеене на махалото, което би се стремило да го премести в другата противоположност. Всички индивиди, които са достигнали до определено ниво на Владеене на себе си, го правят в някаква степен, повече или по-малко несъзнателно, но Майсторът го прави съзнателно и чрез използването на своята Воля и достига до степен на Равновесие и Ментална Устойчивост, почти невероятна за голяма част от хората, които се люшкат напред — назад като махало. Този Принцип, както и Принципът за противоположностите, е бил задълбочено изучаван от херметиците и методите за неговото неутрализиране, противодействие и ИЗПОЛЗВАНЕ образуват важна част от Херметичната ментална алхимия.

RagioL
03-05-2013, 13:01
VI. ПРИНЦИПЪТ НА ПРИЧИНАТА И СЛЕДСТВИЕТО
"Всяка Причина има свое Следствие; всяко Следствие има своя Причина; всяко нещо се случва в съответствие със Закона; Случайност не е нищо друго, освен името на Закона, който не е познат; съществуват много нива на причиняване, но нищо не се изплъзва от Закона." Кибалион

Този Принцип олицетворява факта, че съществува Причина за всяко Следствие и Следствие от всяка Причина. Той обяснява, че "всяко нещо се Случва в съответствие със Закона", че нищо никога не се случва "просто така", че не съществува такова нещо като Случайност; че макар и да съществуват различни нива на Причина и Следствие, по-горното доминира над по-долните нива и нищо никога не може да се изплъзне на Закона. Херметиците познават изкуството и методите за издигане над обикновеното ниво на Причина и Следствие до известна степен и с помощта на ментално издигане до по-високо ниво те се превръщат в Причинители, вместо в Следствия. Обикновените хора са носени, подчинени на обстоятелствата; волята и желанията на другите са по-силни от тях. Наследственост, внушение и други външни причини ги движат като пешки върху шахматната дъска на Живота. Майсторите обаче, издигайки се до горното ниво, владеят своите настроения, характери, качества и способности, както и заобикалящата ги среда. Те помагат да се ИГРАЕ ИГРАТА НА ЖИВОТА, вместо да бъдат играни и тласкани от чужда воля и от заобикалящата ги среда. ИЗПОЛЗВАТ Принципа, вместо да бъдат негови инструменти. Майсторите се подчиняват на Причиняването на по-висшите нива, но помагат да се УПРАВЛЯВА на собственото им ниво. В това твърдение се съдържа концентрираното богатство на Херметичното познание - който може, да го прочете.


VII. ПРИНЦИПЪТ НА РОДА
"Родът е във всичко; всяко нещо притежава свой Мъжки и Женски принцип; Родът се проявява на всички нива." Кибалион

Този Принцип е олицетворение на истината, че съществува РОД, проявяващ се във всичко - Мъжкият и Женски принцип функционират постоянно. Това е истина не само за Физическото ниво, но и за Менталното и дори за Духовното ниво. На Физическо ниво Принципът се проявява като ПОЛ, на по-високите нива приема по-висши форми, но Принципът винаги си остава същият. Всяко сътворяване - физическо, ментално или духовно - е невъзможно без този Принцип. Разбирането на неговите закони ще хвърли светлина върху много въпроси, които са смущавали ума на хората. Принципът на рода функционира дори в направлението на пораждането, възстановяването и сътворяването. Всяко нещо и всеки индивид съдържа двата Елемента или Принципа, или този велик Принцип, в себе си. Всяко нещо от Мъжки род притежава и Елемент от Женски род; всяко нещо от Женски род съдържа и Мъжки принцип. Ако искате да разберете философията на Менталното и Духовно Сътворяване, Пораждане и Възстановяване, трябва да разберете и да усвоите този Херметичен принцип. Той съдържа решението на много загадки на живота. Предупреждаваме ви, че този Принцип няма връзка с многобройните недостойни, вредни и гибелни похотливи теории, учения и практики, които се разпространяват под най-различни фантастични имена и които представляват унижаване на великия естествен Принцип на рода. Такива недостойни пробуждания на древните позорни форми на Фалосизма са с тенденцията да унищожават ума, тялото и душата и Херметичната философия винаги е отправяла предупреждение против подобни ретроградни учения, насочени към похотта, безнравствеността и извращаването на принципите на Природата. Ако се стремите към подобни учения, трябва да потърсите някъде другаде - в това отношение Херметизмът не съдържа нищо за вас. За чистия всички неща са чисти; за долния всички неща са долни.

DoctorSatan666
03-05-2013, 13:23
човешката личност се формира и обуславя не толкова от връзката със социума, а от общението с Бога.

индивидиуума и 100% егоцентризъм и самопочитане .............. колкото и да го отричаш.

ПП: кое дава свобода, общуването с неизмеримия Бог или с ограничения, мизерен ограничаващ социум. Следователно за да стане човека истински свободен какво трябва да направи?!
Пффф нямаш какво да кажеш и намесваш Бог. А той дори не се вмества в описаното от мен, дори и от християнско гледище. Общението с Бога е само една малка частица от онези колективни практики на "определяне" на нещо и някой според нещо друго - човек, идея, закон, общество, морал и т.н.. Някой си общуват с бога и се самоопределят според неговите стандарти. Други пък според стандартите на групата. Трети пък според някакви велики личности и техни идеологии. Четвърти се определят според някакви морални и житейски псевдо-философии. Въпреки различията в проявленията си, тези действия имат един корен и една функция - да поддържат изкуствено създадения АЗ образ. Явленията който съпътстват този процес са вина, срам, страх, самонаказание, чувство за малоценност(ако човека се е провалил спрямо това, с което се самоопределя) или пък радост, гордост, надменност, чувство за величие(ако човека е покрил стандартите на своя идол, на своето перфектно АЗ).

Замислял ли си се какво значи всъщност истинската свобода? Да бъдеш свободен от чужди мнения и оценки, дори и от своите собствени... Как би постигнал истинската свобода? Като си биеш главата в иконата и повтаряш величави думи? Или пък потънал в мисловните диалози между твоя образ и образа на твоя Бог? Това не е свобода.

defender
03-05-2013, 13:30
Доколкото разбирам доктора се опитва да обясни на дефендер какво е индивидуализъм и от там да покаже разликата между индивида и личността, прав ли съм?


Според мен човека е сътворен от Бог и за да съществуваме по начина за които сме предназначени човек трябва да непрекъснато общение с Бога. Т.е. тъй като Бог е личност (в общението в Троицата) а човек е Божий образ, то правилното съществуване на човека е като личност но в общение с Бога, а не като личност определена от социума.

Доктора казва, че не е нужно да имам общение с Бога, а да съществуваме като индивидиуум.

горе-долу това е.

аз не казвам че човек не може да съществува като прекъсне общението си с Бога, но тогава той съществува в несъстоятелно (самозалъгващо) и противоестествено състояние. Все едно да създадеш кола и да я пуснеш не на шосето а в реката, колата пак ще съществува, но не по предназначението си, а противоестествено. Колкото и да е хубава колата и бърза, да светка с фаровете за да привлича заблудени хорица, които заради нея се отклоняват от пътя към манастира, то в това състояние тя не става за нищо, напразно се е родила (това е просто пример).

ПП: на философии горе-долу го докарва, но на практика дори и във форума той пак съществува като личност в общението си с нас.


Пффф нямаш какво да кажеш и намесваш Бог. А той дори не се вмества в описаното от мен, дори и от християнско гледище.
ами че аз говоря според моите разбирания, нямал съм намерение да се изказвам вмествайки се в описаното от теб.

DoctorSatan666
03-05-2013, 13:50
Бог е личност

http://prikachi.com/images/251/5953251x.jpg

The stupid, it burns....

defender
03-05-2013, 13:59
защо бе, обоснови се - в Библията е казано че Бог е личност.
От там води началото си и човешкото общество. Затова и човека и социално същество.

И след като се появи и психологията, тя също го потвърди, че човека е социално същество.

DoctorSatan666
03-05-2013, 14:05
Дефендъре, това което говоря е смесица от "изведени" положения в системата на индивидуалния тип психика, като очертавам разликите й с колективния тип психика. Какви богове, какви глупости намесваш? Тук изобщо не става на въпрос за бог. Разбирам че той е важен фактор в твоята "картина" на света, но докато аз говоря, аз определям контекста на понятията и насоката на написаното. Когато ти напишеш своето виждане, в цялата му "пълнота", там където бог определя всичко, тогава ги пиши тия глупости. Иначе просто изместваш фокуса на написаното от мен и го уподобяваш на своите си образи и абсолютни истини. Разбирам нуждата от това, но тази пародия на дискусия е компрометирана още преди да е започнала. Просто си на различна "честота" на мислене. Дали е "по-правилна" или не, това ще оставя на другите да преценят. Но е факт че е различна. Прояви малко уважение към смисъла на думата комуникация. Като искаш си напиши мнението за написаното от мен. Но да интерпретираш думите ми, с убеждението, че си разбрал дори част от тях и после да даваш контра-аргументи на твърдения, които не си разбрал в дълбочина, е знак за висша малоумщина.

defender
03-05-2013, 15:41
Дали е "по-правилна" или не, това ще оставя на другите да преценят.
какви други бе докторе, нали си индивидиуум, отново се поставяш в зависимост, отново проявяваш личностни характеристики - не можеш да избягаш от личността и не можеш, каквито и да ги говориш на философстване.

Кажи ми по какво твоята философия се различава от приказките - и червената шапчица я изяжда вълкът, ловецът му разпорва корема и я изважда жива - всичко е ок, но на практика е несъстоятелно.

Ако напишеш книга, бас ловя, че в библиотеката ще е на рафта "Забавна философия"............... пък ти се впрягаш като че ли си открил нещо съществено.

Иначе то е ясно, че мислим на различна честота...................... не съм го отричал.

Quid
03-05-2013, 16:19
Окей, ако за момент приемем, че бог е сътворил човека искам да те попитам:
Ти ако засадиш едно дърво то в общение ли ще е с теб и изобщо ще се влияе ли от теб? Не то ще се адаптира към средата и съответната екосистема и толкоз. Ето дървото си съществува и е част от екосистема и това е напълно естествено.

defender
03-05-2013, 16:26
първо дървото не е създадено по мой образ за да се нуждае от това да е в общение с мен.

второ дървото няма свободна воля за да изискваме от него общение с мене.

и т.н.

не ми се мисли повече, че ми гръмна главата вече.......................... аз влизам в тоя форум да отпускам, то какво се получи накрая.

DoctorSatan666
03-05-2013, 16:32
какви други бе докторе, нали си индивидиуум, отново се поставяш в зависимост, отново проявяваш личностни характеристики - не можеш да избягаш от личността и не можеш, каквито и да ги говориш на философстване.


Много си прост. Имах предвид че ще оставя другите да решат за себе си. Това кое е правилно и неправилно не ме интересува. Още по-малко пък ми е потребно да се изказвам в подкрепа на една или друга позиция.

Знаеш единствено да тълкуваш думите ми през призмата на убежденията си и понеже не се вписват в твоите "митове и легенди" твърдиш че са несъстоятелни. Е познай какво, няма как да се впишат в разбиранията ти. Няма начин да ме разбереш, докато имаш позиция и Аз, който вярва в нея.

Всъщност всичко това е съвсем естествено. Както и да е, нямам отношение към позицията ти. Защитавай си я колкото си искаш. Не ме интересува да ти доказвам нищо. Аз просто предлагам това до което съм достигнал. Един ще ме похвали, друг ще ме оплюе, всеки ще си реагира както си знае. Не ме интересуват тези неща. Аз само изказвам неща който по един или друг начин съм видял и осмислил. И съм готов да отговоря на всеки един смислен въпрос късаещ се до написаното. Но ти го обръщаш на кръчмарски спор за това кой е прав и кой крив. И аз за да ти отговоря трябва да се принизя на това ниво, а така се губи целия смисъл на написаното. И стигам до един момент , в който доказването кой е прав надделява над обективния поглед. А аз в такава среда не мога да вирея. И не това е целта ми тук. Все едно да се намесвам в разговорите на група първолаци.

Ок, ще ти го кажа за да ме разбереш. Информацията която споделям не е предназначена за теб. Тя просто не съответства. Затова приеми че не можеш да ме разбереш и млъквай вече.

defender
03-05-2013, 16:38
между нас не може да ми диалог защото тезите ни нямат допирна точка. Твоята теза е просто въздушна, има само фаза но няма нула и не протича напрежение.

ти изхождаш от вяра че няма Бог, аз започвам от вяра че има Бог - и от тук нататък няма смисъл.

ПП: то пък как ли да комуникираш с човек "не личност".................. хаха

RagioL
03-06-2013, 19:53
А сега си представи че бог не е личност. А всички парадокси са родени от невъзможността на човека да възприеме вселената.

П.П. Докторе лично на мен обсъждането на човешката природа ми стана банално, поради една проста причина, никого не са ме интересували моделите на човешката психика, интересуват ме законите на вселената.

RagioL
03-06-2013, 20:03
Поздрав за доктора, до колкото помня харесваше това парче.

http://www.youtube.com/watch?v=bzv1Kb6lSSg

DoctorSatan666
03-06-2013, 20:48
П.П. Докторе лично на мен обсъждането на човешката природа ми стана банално, поради една проста причина, никого не са ме интересували моделите на човешката психика, интересуват ме законите на вселената.

Това е добре, но пропускаш един важен принцип. Закона за наблюдателя----> (наблюдението)<---- наблюдаваното. А той гласи че образа на наблюдението зависи както от наблюдаваното, така и от наблюдателя. Това е и всъщност част от квантовата механика. Ще дам най-простичък пример. Двама човека наблюдават камък. Единият е "нормален", другия далтонист. Камъкът си е все един и същ, но образите са различни, защото наблюдателите са различни. Това води до извода че характера на наблюдението зависи от наблюдателя. Защо го казвам всичко това? Защото трябва да разбереш че наблюдението над вселената е ПО ДЕФИНИЦИЯ замъглено от човешката природа. И 100% обективност никога не може да се постигне. Може само да се увеличи коефициента на АДЕКВАТНОСТ, като се намали влиянието на човешкия елемент в уравнението. А това от своя страна може да се постигне само чрез изследване на човешката психика и начините на обработване на информация. Ето затова при всеки анализ на дадена информация е необходимо първо да се проведе анализ върху самия анализатор (тоест самоанализ).

Естествено може да направи и следния извод: Човешкият фактор е правопропорционален на изкривяването на наблюдението. Тоест - колкото "по-силна" е позицията на наблюдателя, толкова тя се отразява повече върху характера на наблюдението. А има и друг принцип, до който достигнах. НАБЛЮДАТЕЛЯ СЕ ПРОЕКТИРА ВЪРХУ НАБЛЮДАВАНОТО, И ОБРАТНОТО. Тоест двете, въпреки че са напълно разделни, при осъществяване на контакт, те се проектират едно върху друго - взаимно. Естествено двете могат да надделяват едно спрямо друго, което измества фокуса на наблюдението някъде по линията субективно<------>обективно. Оттук идва и едно друго съждение. За да доближим максимално образа до обективното, субективното трябва да има минимална стойност. Тоест, за по-ясно наблюдение над действителността, ролята на субекта(личността) трябва да е по-малка. Ето затова при всеки анализ се подхожда с една Неутралност, тоест липса на позиция, която да изкриви образа на наблюдението. Та затова е важно да се изследва човешката психика, защото тя е в пряка връзка с характера на всяко наблюдение. Дефендър е достатъчно доказателство за това.

Btw, мерси за поздрава. Великолепна музика.

defender
03-06-2013, 21:02
Дефендър е достатъчно доказателство за това.
defender си пие биричка и плющи готина салатка

Толкова философстване и толкова малко духовно кпд.

ПП: RagioL поздрави и мене с нещо уе..................... доктора да го е яд.

DoctorSatan666
03-06-2013, 21:33
Хммм, тук може да се разсъждава много. И тъй като темата си е моя, ще си позволя да поспамя.

И така наблюдател----> (наблюдение)<---- наблюдавано

Колко много полезна информация е закодирана тук. Да видим...

1. Важно е да се разбере че наблюдателя и наблюдаваното са променливи (според контекста). Но и двете влияят върху образа на наблюдението. Естествено всеизвестно е че когато сменим обекта на наблюдение, образа също се проеменя. Ако сложим обект Б вместо обект А, ясно е че какъвто и човек да гледа, все ще вижда нещо различно от обект А.

2. Образът на наблюдение е само ОТРАЖЕНИЕ на наблюдавания обект, НО НЕ Е САМИЯ ОБЕКТ. Примерно картата е отражение(изображение, образ) на територията, но не е самата територия.

3.По образа на наблюдението можем да установим наблюдателя. Пример: дете и художник рисуват дърво. Двете картини очевидно се различават. По разликите в картините може да се установи кой коя е нарисувал. И това е пряко потвърждение за влиянието на наблюдателя върху наблюдението.
Това е само прост пример, но този принцип действа на много дълбоко и комплексно ниво. Всеки човек, когато описва нещо (А всяка дума и мисъл по своята същност е описание(интерпретация) на нещо), той оставя следи от себе си. С подходящите знания, тези "следи" могат да бъдат резчетени и да се установи кой е човекът оставил ги. Но това е огромно количество информация, чиято комплексност е извън човешките възможности. Могат да се доловят само фрагменти.

4. Истинската природа на наблюдателя и наблюдаваното никога не могат да се опознаят. Това е защото всяко познание(тоест наблюдение) автоматично ни поставя някъде на същата тази линия:
наблюдател----> (наблюдение)<---- наблюдавано. И това води до един неразрешим парадокс, едно вечно "лутане" между двете крайни точки. Но пък дава много точно потвърждение на защитните механизми на психиката.

Интересното идва когато човек започне сам да наблюдава себе си. Тогава той става, наблюдател, наблюдение и наблюдавано. Всъщност затова и повечето неща за хората са скрити от самите тях - Защото техните личности не им позволяват да видят обективно себе си. Образът им се замъглява(скрива) от самите тях - измества се по-посока на субективното. Всъщност не е ли това причината за възникване на съзнателно(явно) и несъзнателно(скрито)?

JDeel
03-07-2013, 12:36
Ами слепите хора какво наблюдават? : |

DoctorSatan666
03-07-2013, 13:17
Ами слепите хора какво наблюдават? : |

Под наблюдение се има предвид всяка форма на опознавателен процес и знание. А не точно гледане. Слепите хора също имат "вътрешен взор" и "вътрешен наблюдател", отделно от всичките останали сетива. Всъщност сетивата са просто проводници на импулси, а вече възприятието им е изцяло психичен процес. И там в психиката, се формира целия "образ" на наблюдението, естествено според психиката на наблюдателя. Така че гледането няма нищо общо с "виждането", а аз тук засягам именно "виждането".

npp
03-08-2013, 19:57
и най-проникновени човеци са дълбаели най-надълбоко в продължение на хилядолетия, а особено сега е пълно с такива, но този техен труд все още не може да реши всички проблеми, от което отново се вижда че човеците се провалят в качеството си на богове, докато Бог и Исус могат да решат целият проблем в един миг, но ето как Бог сякаш отново показва нищожеството на човеците в собствените им постижения дори и когато те са най-големи, ала отново се оказват жалки в сравнение с Неговото Решение, сякаш така Той се опитва да ни каже: "достатъчно е да имате(показвате) любов един към друг, (а) за останалото ще се погрижа Аз, защото вие така или иначе никога не ще успеете без Мен - човеците са само потребители, но в цялата необятна за вас вселена (е възможно да) има само един Бог - и това Съм Аз"

DoctorSatan666
03-08-2013, 21:13
и най-проникновени човеци са дълбаели най-надълбоко в продължение на хилядолетия, а особено сега е пълно с такива, но този техен труд все още не може да реши всички проблеми, от което отново се вижда че човеците се провалят в качеството си на богове, докато Бог и Исус могат да решат целият проблем в един миг, но ето как Бог сякаш отново показва нищожеството на човеците в собствените им постижения дори и когато те са най-големи, ала отново се оказват жалки в сравнение с Неговото Решение, сякаш така Той се опитва да ни каже: "достатъчно е да имате(показвате) любов един към друг, (а) за останалото ще се погрижа Аз, защото вие така или иначе никога не ще успеете без Мен - човеците са само потребители, но в цялата необятна за вас вселена (е възможно да) има само един Бог - и това Съм Аз"

Очакването някой да ти реши проблемите, наблягането върху самите проблеми и боготоворенето на тоя дето уж носи решение на всички тях, е възможно най-"детското" виждане към света. Както едно дете, което боготвори майка си или баща си, понеже в тях вижда всичко, което то няма - проблеми и техните решения (и свързаните с тях негативни и положителни изживявания ).. И всъщност това е основата на всички християни - те виждат в Бог един бащин образ, който ги допълва. Образ на който да подражават, от който да се страхуват, от който да получават похвали, подкрепа, принадлежност, чувството за това, че са нужни някому и някъде - всичко от което се нуждае едно дете. И естествено в замяна - те трябва да следват точно заръките на Големия Татко, иначе ще им се скара. Всъщност не е ли наистина Бог е едно умствено "продължение" на бащинският образ? Точно както детето се изживява като малоценно и затова боготвори баща си, така и християнинът се изживява като грешен и има нужда някой да го "спасява".... Всичкото е един голям атавизъм. Приказки от деца, за деца.
А Бог е във всеки нас, ние сме бог. Но на някой хора не им е удобно да са богове. През очите на малкия човек, онзи който има нужда от спасител, той няма как да бъде Бог. Как иначе би се отказал от боготворенето си на идоли и бащини образи? Как иначе би се отказал от образа, който решава проблемите му...Така ще трябва сам той да си ги решава. А как би се отказал от самите проблеми, след като именно в тях се е "припознал"? Така няма да може да си играе на проблем - решение... на губене и търсене, на грях и спасение. Няма да има стандарти, който да покрива. А за едно дете, това е всичко.
И ще трябва сам да проникне и да види света - без чужди мнения, без чужди проблеми и решения, без свещенни писания, без бащини образи, които да го водят за ръчичка и да му казват какво да прави ... Но така би поел отговорност за действията си, докато ако Големия татко го води, всичко е в неговите ръце.
А на християнина му остава единствено да се изживява като незнаещ и неможещ, но с една прикрита горделивост - че татко го води за ръчичка и му дава всичко свише. И в своето смирено невежество, християнина се почувствал горд ...

Ехх, приказки за деца... Жалко че някои хора са се припознали в тях.

А има друг свят, отвъд проблемите и боготворенето на тоя дето ги решава.

defender
03-08-2013, 21:25
Доктора пак хвърли една вживяна емоционална бомба.

"Боже помогни и легнал да лежи"................................ няма такова нещо.
Отново говориш просто заучени фрази.



А има друг свят, отвъд проблемите и боготворенето на тоя дето ги решава.

, обясни ни малко за този велик свят, всички горим от желание.
там хората така ли изглеждат:

http://e-vestnik.bg/imgs/bulgaria/marihuana_3.jpg

npp
03-09-2013, 10:40
Очакването някой да ти реши проблемите, наблягането върху самите проблеми и боготоворенето на тоя дето уж носи решение на всички тях, е възможно най-"детското" виждане към света. Както едно дете, което боготвори майка си или баща си, понеже в тях вижда всичко, което то няма - проблеми и техните решения (и свързаните с тях негативни и положителни изживявания ).. И всъщност това е основата на всички християни - те виждат в Бог един бащин образ, който ги допълва. Образ на който да подражават, от който да се страхуват, от който да получават похвали, подкрепа, принадлежност, чувството за това, че са нужни някому и някъде - всичко от което се нуждае едно дете. И естествено в замяна - те трябва да следват точно заръките на Големия Татко, иначе ще им се скара. Всъщност не е ли наистина Бог е едно умствено "продължение" на бащинският образ? Точно както детето се изживява като малоценно и затова боготвори баща си, така и християнинът се изживява като грешен и има нужда някой да го "спасява".... Всичкото е един голям атавизъм. Приказки от деца, за деца.
А Бог е във всеки нас, ние сме бог. Но на някой хора не им е удобно да са богове. През очите на малкия човек, онзи който има нужда от спасител, той няма как да бъде Бог. Как иначе би се отказал от боготворенето си на идоли и бащини образи? Как иначе би се отказал от образа, който решава проблемите му...Така ще трябва сам той да си ги решава. А как би се отказал от самите проблеми, след като именно в тях се е "припознал"? Така няма да може да си играе на проблем - решение... на губене и търсене, на грях и спасение. Няма да има стандарти, който да покрива. А за едно дете, това е всичко.
И ще трябва сам да проникне и да види света - без чужди мнения, без чужди проблеми и решения, без свещенни писания, без бащини образи, които да го водят за ръчичка и да му казват какво да прави ... Но така би поел отговорност за действията си, докато ако Големия татко го води, всичко е в неговите ръце.
А на християнина му остава единствено да се изживява като незнаещ и неможещ, но с една прикрита горделивост - че татко го води за ръчичка и му дава всичко свише. И в своето смирено невежество, християнина се почувствал горд ...

Ехх, приказки за деца... Жалко че някои хора са се припознали в тях.

А има друг свят, отвъд проблемите и боготворенето на тоя дето ги решава.


дори и цялото човечество накуп при това в продължение на вече 5-6 хилядолетия не можа да осигури освобождение за всички поробени, изцеление за всички болни, възкресение за всички мъртви, изобилен и вечен живот за всички човеци - защо да се залъгваме че човека може да реши всички проблеми докрай?!

ge6aaaa3
03-09-2013, 12:05
defender-е, да приемем, че твоя Бог е създал света. Зевс, Тангра, Перун и всички други "изоставени богове" какво ли правят? И те са си създали някакви светове и сега си седят сам самички на тях, защото никой не им вярва?

DoctorSatan666
03-09-2013, 12:08
дори и цялото човечество накуп при това в продължение на вече 5-6 хилядолетия не можа да осигури освобождение за всички поробени, изцеление за всички болни, възкресение за всички мъртви, изобилен и вечен живот за всички човеци - защо да се залъгваме че човека може да реши всички проблеми докрай?!
Веднъж достигнах до едно много фундаментално заключение. Че човека в своята природа е създание което решава проблеми. Замисли се, цялата човешка цивилизация се осланя на проблемите и тяхното решение. Появават се нови проблеми, после нови решения. От началото на човечеството, досега. Всъщност първата форма на интелект и цивилизация не е ли бил проблема и неговото решение? Човекът като цяло се крепи на проблемите. Какво би станало ако нямаше никакви проблеми? Не веднъж историята е показала че хората при липса на проблеми, си създават такива, само за да могат да се чувстват функциониращи. Цялата социална психология е базирана на проблемите и естествено успехите от тяхното решения. Изчезне ли това, целия фундамент на човешкото битие би се сгромолясал. Не знам защо би искал някой да реши всичките проблеми на света. Тогава каква ще бъде твоята роля? Срещу какво ще плюеш, срещу какво ще се бориш, за какво спасение ще говориш, ако няма от какво да спасяваш? Ето че и твоите идеи се борят именно срещу онова, от което самите те произлизат... Бориш се срещу собственото си начало... това е един голям парадокс за всеки идеалист - едно вечно въртене в кръг.

Човека не може да реши всички проблеми докрай, а и не му се налага. Така той би изгубил най-ценното си - да се вживява в ролята на "разрешител" на тези проблеми.

RagioL
03-09-2013, 17:51
ПП: RagioL поздрави и мене с нещо уе..................... доктора да го е яд.

Не си прослужил достатъчно.

defender
03-09-2013, 18:37
Веднъж достигнах до едно много фундаментално заключение.

брей, "фундаментално заключение" и то "много",........... леко да не вземеш и нобелова награда............................

Някои хора май доста на сериозно са се взели нещо.

npp
03-09-2013, 21:48
Веднъж достигнах до едно много фундаментално заключение. Че човека в своята природа е създание което решава проблеми. Замисли се, цялата човешка цивилизация се осланя на проблемите и тяхното решение. Появават се нови проблеми, после нови решения. От началото на човечеството, досега. Всъщност първата форма на интелект и цивилизация не е ли бил проблема и неговото решение? Човекът като цяло се крепи на проблемите. Какво би станало ако нямаше никакви проблеми? Не веднъж историята е показала че хората при липса на проблеми, си създават такива, само за да могат да се чувстват функциониращи. Цялата социална психология е базирана на проблемите и естествено успехите от тяхното решения. Изчезне ли това, целия фундамент на човешкото битие би се сгромолясал. Не знам защо би искал някой да реши всичките проблеми на света. Тогава каква ще бъде твоята роля? Срещу какво ще плюеш, срещу какво ще се бориш, за какво спасение ще говориш, ако няма от какво да спасяваш? Ето че и твоите идеи се борят именно срещу онова, от което самите те произлизат... Бориш се срещу собственото си начало... това е един голям парадокс за всеки идеалист - едно вечно въртене в кръг.

Човека не може да реши всички проблеми докрай, а и не му се налага. Така той би изгубил най-ценното си - да се вживява в ролята на "разрешител" на тези проблеми.


няма ли здраве, изцеление от всяка болест, избавление от злото, изобилен и вечен живот, тогава едва ли може да се говори за решени проблеми, но при такива обстоятелства болния/поробения човек едва ли ще може да се радва напълно дори и на най-голямо богатство

666[Vivi_
04-01-2013, 21:53
Пхахаха жалки сте :D:D:D:D

Nicksey
04-01-2013, 21:53
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/561310_540609975991720_1329947742_n.jpg

{*}CutiePatootie.Gurl{*}
04-01-2013, 22:01
Аз мисля, че в съвременното общество няма ценности и религията може да е полезна да ни учи на ценности. Аз самата не съм вярваща но имам много приятелки, които вярват и те всички са скромни и мили хора с ценности.