PDA

View Full Version : Стрес покрай училище ..



viiva
02-12-2013, 12:27
Здравейте, пиша тук заради проблеми в училището .. свързани със стрес .. Напоследък не ходя на училище .. нямам желание.. не че нещо кой знае какво, но просто не ми се ще да седя в училище да кисна с малоумници, да слушам откачалки по цял ден... На ясно съм че не е правилно и че трябва да отида.. Самият ми стрес идва от това, че ако отсъствам няколко дена и като се появя в училище класната откача и ми крещи и направо.. И все ми натяква за тези отсъствия.. дотегнало ми е като каже нещо свързано с отсъствия и да ме гледа с ококорените си очи.. ;xx o.o .. Понякога имам чувството, че наистина ще ми палне фитила и ще си хвана партакешите, ще я пратя на майната му и ще тръгна на някъде.. Писнало ми е моите ''съученици'' да ме разпитват.. Не че ги интересува просто искат да си запълват времето с чужди проблеми и то не с решаването им а с обсъждането .. Търсих как да се справя с проблемите си но просто не помага нищо.. От една страна аз продължавам да отсъствам .. както се казва човек сам затъва малко по малко.. Не е като да не ми се учи и да ме мързи . Загубила съм всякакво желание въобще да минавам до сградата на даскалото.. Моля съвети .. Отчаяна съм ! ...

CoNviCt
02-12-2013, 13:45
Прекъсни училище.
"Отче наш,мислех да се моля, но разбрах, че сам трябва да се справя с проблемите си. Все пак благодаря."

DisappointedDreamer
02-12-2013, 13:46
Стегни се. Трябва ти дисциплина.

POLLINA
02-12-2013, 14:05
Учителката ти виновна, съучениците ти виновни..
май проблема си е в теб.
Да ходиш на училище е много дале от това да си под стрес.
Това са най-хубавите ти години.

Deadlock
02-12-2013, 14:15
Отчаяна? Заради едно училище? Дори не си го помисляй :)

Кой клас си? Родителите ти знаят ли, че не ходиш в училище? Хрумва ми, че може те да говорят с класната и да й кажат да не ти крещи за отсъствия, защото имаш лични причини да отсъстваш, с които ще се занимаят те. Така отчасти ще отпадне стресът от това, да се появиш отново там.

Друго, което ми мина през ума, е, че ти не си длъжна да отговаряш на ничии въпроси. Защо отсъстваш, кога отсъстваш, кога не, какво правиш - това си е напълно твоя работа и ще я обсъждаш само ако искаш ти и това кара теб да се чувстваш по-добре. Когато съученици те разпитват по въпроса, ги отрежи с категорично "Не искам да говоря за това". И наистина не говори за това дори и да продължат да ръчкат.

Ще е хубаво да обмислиш добре защо точно не ти се ходи - дали съучениците, учителите, изпитванията или нещо друго те притеснява; какво влошава нещата и какво ги подобрява; има ли дни/предмети, в които ти е по-комфортно.

пс: Гледам, че започнаха с нападките в темата.. Не се връзвай, хората (тук) си имат навика да плюят, а не да се опитват да разберат.

viiva
02-12-2013, 14:33
Родителите ми знаят, но не се отнасят с особен интерес.. Тия където пишат без да знаят.. Повярвайте ми не са само това причините .. И за дисциплина ли говорим ? Не си мислете, че ме мързи да стана сутрин.. и си правя к'вото ми скимне.. че съм някоя тъпа овца дето чака всичко на готово .. И не на всички са най-хубавите години.. Все пак всеки човек е различен .. това че някои от вас е живял в нормално семейство и не може по никакъв начин да ме разбере и пише неща които не са ми особено нужни.. ако ще ме нападате не пишете.. тая тема съм я направила за някаква полезна информация .. ! Deadlock - поне ти нормално отговори ! Евалата ! Наистина много добър съвет ! .. Имам проблеми в семейството които се отразяват и в училище !

FlowerPower
02-12-2013, 14:40
А защо не пробваш да направиш обратното? Да използваш училището, за да се разсееш от семейните проблеми. Да се стремиш да си отличничка, знаеща, активна. Погледни на нещата по този начин, защото как се справяш в училище зависи от теб :)

CoNviCt
02-12-2013, 14:55
Написах отговора, който ти трябва. Ако мислиш, че си по-слаба от средностатистическия човек, тогава напусни училище. Важното е да си щастлива.
Ако не смяташ, че си слаба, тогава започни да се бориш с проблемите. Никой няма да ти помогне. Човек е сам в нещастието. Никой не се интересува дали си жив, или умрял. В общия случай е така.
Помни, че най-непрогледният мрак е точно преди изгрева!

~sweeettt~
02-12-2013, 15:18
Смени си училището , може би ще намериш по - свестни съученици и класна , макар че класната посто отговаря за вас и после директора вероятно ще й държи сметка на нея за отсъствията ....съучениците ти по - скоро се тревожат за теб , но ти си орецени..

sexa_na_kompleksa
02-12-2013, 15:26
Да, ако е възможно, премести се в някое по-елитно училище.
Освен това, спри да отсъстваш. Така нито преподавателката ти ще ти вика, нито съучениците ти ще те разпитват. А при определен брой неизвинени и извинени отсъствия, има последици, които не са много приятни.

IFFVO
02-15-2013, 10:18
Болен пубер. На крива ракета, космоса й крив.

zlatko98
02-18-2013, 16:14
FlowerPower е права.Ако наистина имаш сериозни проблеми вкъщи, ползвай училището за отдушник. Не ми се вярвa всички от от цялото даскало да са "малоумници и откачалки" - все има някой приятен, с който да си поговориш и да се поотпуснеш. И как мислиш да си извиниш отсъствията, защото по едно време може и да те преместят или изключат и тогава ще се молиш за този "стрес".

Amore-Mio*
02-18-2013, 16:40
Лигла си. Само това мога да ти кажа.
Имала проблеми вкъщи, имала проблеми със съученици, имала проблеми с учители. Вината си е в теб, момиче и е време да се осъзнаеш, и да се оправиш, докато не е станало късно.
Отсъстваш - добре, а самата ти знаеш ли защо? Имаш ли извинителни бележки? Болна ли си? Някой починал роднина ли имаш? Не! Тогава си вдигни дупенцето и размърдай мозъчните си клетки, и тръгвай на училище.
Училището може да е едно приятно място за този, който желае това. Който не иска -само търси оправдания, за да се изкара невинна жертва.

pifiella
02-18-2013, 16:40
Да не би случайно да се казваш Радостина?
:D
Просто от моя клас има една такава смотана и заспала като тебе,та си помислих,че си ти.Ако си ти - ела,че трябва да те изпитват по мениджмънт!

black pearl
02-18-2013, 16:51
Стегни се ! Това е твоят живот, твоето бъдеще..Знаеш ли какви семейни скандали са се развивали пред очите ми ?! На следващия ден съм имала контролни и какво ли още не ... и не съм отсъствала... И никой не е разбирал.. Живота е пълен с трудности ..не си мисли , че на всички им е цветя и рози :)

Just.me
02-18-2013, 22:06
Случвало ми се е нещо подобно. Трябва да се стегнеш. Замисли се, че с държанието си влияеш само и единствено на себе си. Знам какво е да "киснеш с малоумници по цял ден", но какво да правиш. Опитай да ги игнорираш, кажи им, че нямат право да ти държат сметка. Слушалките в ушите и това е! Колкото до класната, опитай да не отсъстваш, а ако не стане, опитай човешки да поговориш с нея и да й обясниш. Помоли я за разбиране. Не се затрупвай веднага с учене.. Запиши се на нещо, което ти харесва - танци, спорт, рисуване, каквото и да е. Малко за разнообразие. Ще се оправиш. В такива години сме, че.. всичко ни е криво :D Горе главата и успех! :)

Chacho
02-19-2013, 02:00
Присъствието в училище е задължително заради децата, които са толкова изпаднали, че само някаква форма на образование може да ги вкара в правия път. Но като изключим това, за средностатистическия ученик, който не е от Долно Уйно и може да брои без да си ползва ръцете, е най-малкото ненужно. Това що се отнася до добиване на знания. Но наличието на социална среда там оправдава престоя. Добра или лоша, по-добре да я има, отколкото да се откъсваш от нея.

Отделен въпрос е, че си в такъв период. Не говоря за възрастта, а за настроението. Всеки човек си има периоди нагоре и надолу. Узрявайки обаче, се научаваме да минаваме през тези периоди с минимално количество сътворени глупости, щото после ни е яд.

А всъщност, така и не си ни споделила какъв е истинският проблем. Не си попаднала на клас (или даскало), щом са "малоумници", както ги нарече и не ти се ходи на училище. Но по-конкретно? Пререкания с някого, детинско поведение, несполучлива любов, изпитвания, рутина? Разкажи малко повече, пък току-виж успеем да ти накривим погледа върху нещата под друг ъгъл.

FlowerPower
02-19-2013, 11:49
Да не би случайно да се казваш Радостина?
:D
Просто от моя клас има една такава смотана и заспала като тебе,та си помислих,че си ти.Ако си ти - ела,че трябва да те изпитват по мениджмънт!

Цепиш :D :d

girlwithblueeyes
02-19-2013, 12:20
Аз пък ти казвам да не се правиш на многострадалната Геновева ,а да се вземеш в ръце , защото когато станеш 12 клас ще рониш сълзи, и ще съжаляваш ,не само за изпуснатото в уроците ами, и за всички хубави мигове със съучениците ти . Така, че се взимай в ръце и отивай на училище защото без образование човек е за никъде .

zlatko98
02-19-2013, 16:19
Да не би случайно да се казваш Радостина?
:D
Просто от моя клас има една такава смотана и заспала като тебе,та си помислих,че си ти.Ако си ти - ела,че трябва да те изпитват по мениджмънт!

Според мен я разкри и сега авторката не иска да пише :D

pifiella
02-19-2013, 18:25
Според мен я разкри и сега авторката не иска да пише :D

Нали?
Ама Радостина и днеска не беше.Няма да завърши това момиче,ей на....

K_O_L_E_V
02-20-2013, 12:01
Охх.....ей емо саднато. Училището си е най-голямата забава, която може да ти се случи. Ако отиваш с нагласата да се садваш и че това е място което ти причинява само стре, така ще си остане. Разбери, това не е само място на което се учи.

Аз отивам и знам, че днес ще се случи нещо смешно. Ще се видя с приятелите ми. Познавам доста, предимно момичета, ей така стресирани от училище защото си мислят, че е кой знае какво. Набивано ви е в главите, че вие служите на училището. Точно обратното, училището и учителите служат на вас. Докато не им го покажеш ще те мачкат и депресират.