PDA

View Full Version : Въпрос относно модата в училищата сред тийновете....



paolina13
02-12-2013, 17:11
Здравейте! Аз съм момиче на 13 г. Семейството ми е разведено, откакто съм била на 5г. Живея с майка ми, а при баща ми ходя през ваканциите. Майка ми работеше в чужбина и ми носеше винаги спортно елегантни клинове и дънки на Bershka. До момента вече имам 6 чифта дънки и спортно-елегантни клинове на Bershka. Лично аз смятам, че тази марка е доста престижна и скъпа. Но съучениците ми се обличат много готино, и ме смятат за недобре обличаща се. Ами ако си купя 2-3 блузи или 1-2 чифта дънки на година е добре.... в смисъл не ми купуват много дрехи. Майка ми не ми дава особено през есента и зимата да ходя по блузки на училище и я разбирам. Ходя с по-дебелички дрехи на училище и ми е топло, но като гледам съучениците ми, те си ходят постоянно с някакви хубави блузки, тениски и казват че родителите им не ги ограничават. Аз се чувствам като аутсаидер. Нямам бюст. Плоска съм и нямам какво да покажа... а момчетата само това искат. Правя упражнения за стенато дупе. Надявам се това да ми даде +, защото балкон нямам. Косата ми е странна и никога не й намирам прическа. Та въпросът ми е: Дали изглеждам като селянка, като ходя с едни и същи дрехи на училища? Имам един съученик, който си носи дрехите от преди 3 години. Той не е пораснал кой знае колко, но говорят че бил беден и затова носел стари дрехи. ами може момчето да няма финансова възможност... Кажете си мнението моля, а към момчетата, харесвате ли дами без гърди (faceplam).

granger
02-12-2013, 17:19
Много комплекси моето момиче, много.
Не го правиш за себе си , а за другите. Разбираемо е на 13 си. Осъзнай,че е важното ти да се чувстваш добре в кожата си, а не кво мислят те. Бронхит и Пневмония много обичат къси ръкавчета.
Не се старай да се докарваш за тях, а ти да се чувстваш уютно.

paolina13
02-12-2013, 17:21
Специално за дрехите които нося, аз с ги харесвам, но проблема е че аз съм единствената навлечена и се чувствам странно. А колкото до фигурата, старая се да я постегна, за да имам по-голямо самочувствие. :)

granger
02-12-2013, 17:24
Прави го за себе си. Щом се харесваш ,няма от какво да се притесняваш. Те да си говорят квото искат, не им обръщай внимание.

Ospi
02-12-2013, 17:30
Комбинирай дрехите по различен начин и проблема ти е решен. Намери си прически, които ти допадат, сменяй ги от време на време, това е всичко. Поддържай си тялото добре. Доколкото проблемите ти с физиката, споко. На 13 си, ще израснеш и ще ти се уголеми бюста, но недей спира да тренираш. Много добре ще ти се отрази ако си постоянна. Но това, което написах няма да реши проблемите ти със съучениците ти. Просто ти пука мнението на останалите, но това не малко хора ги интересува. Все пак, гледай да не обръщаш внимание. Много по-комфортно ще се чувстваш, но за да спре да ти пука иска време и работа над себе си. Аз съм момче и мога да кажа, че не само гърдите на някоя са фактор за това дали бих я харесал или не. Държа и на доста други неща :P. Това си е лично за мен.

paolina13
02-12-2013, 17:45
тренировките няма да ги спирам! През лятото съм супер много мотивирана и може би това е защото времето е хубаво, горещо и прекрасно, но зимата направо се депресирам с този сняг! Спирам да тренирам и се отпускам... как да пренебрегна този сняг и потискащото време?

Ospi
02-12-2013, 17:49
С воля. Зимата ходи на фитнес да правиш кардио, а през лятото - навън. Между другото, зимата няма сваляш толкова много килограми. Не се потиш толкова, понеже не е жега, не си активна като през лятото и това онова.

TrollFaace
02-12-2013, 19:46
Всеки ден трябва да си с нови дънки и тениски, иначе не си модерна ....

SHPAIdURmeN
02-12-2013, 20:16
Аз никакви марки дрехи не знам, обличам се по-вкус И съм си ОК.


Спокич на 13-си недей развива комплекси от малка, че лошо. Да не ти пука, какво говорят за теб имай си собствено мнение, важно качество, което колкото по-рано го преоткриеш и се държиш за него толкова по-добре, така ще бъдеш с 3 крачки пред своите приятели и съученици. На повечето хора им липсва собствено мнение, дории и при по-големите.

sexa_na_kompleksa
02-13-2013, 04:23
Щом ти се харесваш такава, значи няма проблем. ; ) Иначе ако държиш да имаш повече дрехи, защо не погледнеш в магазините за втора употреба? Понякога има много добри попадения и не си личат, че са носени. Освен това не са скъпи. Погледни в раздел "Козметика и диети", там има цяла тема за това.
А относно гърдите - би трябвало да ти пораснат още, но не го мисли това изобщо. И не е вярно, че мъжете само това искат. Търси си мъж, който не се интересува от тялото ти.

autumn_eyes
02-13-2013, 08:52
Абе на 13... какви мъже, какво чудо чакаш. Рядкост са тия, които като си на 13 ще искат сериозна връзка с теб, понеже те самите най-вероятно са макс 18 и ги тресе хормона. За гърдите не се тревожи- има време. Това за тренировките е страхотно-продължавай! От цялото описание обаче не мога да схвана какво е това смахнато даскало в което учиш. Имаш достатъчно дънки и панталони да сменяш и да не си личи, ако ги съчетаваш добре. Ако толкова ти се ходи с къс ръкав просто слагай жилетки- хем по пътя ще ти е топло, хем можеш да ги свалиш в училище. Айде успех и не им се връзвай, големите баровци дето се навъдили на по 13. :)

paolina13
02-13-2013, 10:58
Абе на 13... какви мъже, какво чудо чакаш.
Не става въпрос за мъже, а за момчета... искам да не ме наричат плоската дъска... та както и да е... не им обръщам много внимание :)

autumn_eyes
02-13-2013, 19:39
Не става въпрос за мъже, а за момчета... искам да не ме наричат плоската дъска... та както и да е... не им обръщам много внимание :)
И аз бях плоска на твоята възраст, ама след 8ми клас нещата се промениха. Дето се вика внимавай какво си пожелаваш :D Don't worry при някой пубертета се случвва по-късно. :):)

DieselBlood
02-13-2013, 22:59
На 13 искаш 100 кубика силикон ли? Да ти кажа като гледам някои момичета, направо се радвам, че съм момче. То като цистерна, бати.

paolina13
02-14-2013, 04:01
На 13 искаш 100 кубика силикон ли? Да ти кажа като гледам някои момичета, направо се радвам, че съм момче. То като цистерна, бати.
Не искам силикон, а естествени и натурални... :D

DeniseWallace
02-14-2013, 11:33
На 13 си.. 13.. само 13 по дяволите..

POLLINA
02-14-2013, 11:42
На 13 искаш 100 кубика силикон ли? Да ти кажа като гледам някои момичета, направо се радвам, че съм момче. То като цистерна, бати.

не,че нещо ама 100 кубика са много много много малко количество силикон :cool:

paolina13
02-16-2013, 08:09
:D А вие интересували ли сте се от магазинчетата втора ръка?

zlatko98
02-18-2013, 16:06
Не се излагай. Какво толкова те интересува чуждото мнение, ако сама се харесваш. Бтв толкова ли си нямате за какво да си говорите, че обсъждате дрехите на съучениците.. Много интересно това училище.

Amore-Mio*
02-18-2013, 16:46
Дръж на себе си и на твоето. Това, какво правят те, как се обличат и какво мислят за теб да не те вълнува. Иначе ще бъдеш някоя друга, а не самата ти. Което ще бъде глупаво, нали?

Обличай си се, както ти харесва.
Прави това, което ти харесва.
Не спирай тренировките.
И така.

Just.me
02-19-2013, 17:08
Я се стегни.. Какво искаш? Родителите ти да ти купуват всеки ден нови дрехи, само и само да можеш да се фукаш пред съучениците си, че си "вървежна"? Имаш достатъчно дрехи, при това явно качествени. Някои хора, не могат да си позволят нещо топло през зимата, оценявай това, което имаш. Колкото до гърдите, ти си на 13. Има време да порастнат. Търси си свястно момче, което ще те харесва въпреки всичките ти недостатъци. :)

paolina13
02-20-2013, 14:13
всички сте прави! Всичко, което казвате, е вярно! Благодаря ви за съветите! Аз, честно казано, не си харесвам фигурата, затова тренирам.... но тази седмица нещо ми повали грипа, и не мога дори да стана! Така, че след като оздравея , ще си продължа :) :) :) :)

tori
02-20-2013, 16:34
Не бързай да пораснеш. Само това ми е съвета. Гърдите не са най-важното, нито пък момчетата гледат само тях. Продължавай да тренираш, храни се правилно, но не гладувай. Дрехите ще седят добре в подходящи комбинации *премълчава днешната дърта пранга с леопардова чанта при доктора* и се обличай подходящо за сезона. Имаше някаква басня ли, кво беше в учебника по БЕЛ за 1ви клас - един комар, излиза на вън облечен дебело като за "зла зима" пък то пече слънце и другите му се смеят. После отива, разсъблича се, излиза пък то заваляло дъжд през това време и му се смеят колко е гол. Виж колко се мени мнението на мнозинството, като фурнаджийска лопата.

whitediamond
02-20-2013, 18:19
Ако нямаш пари и искаш да носиш модерни дрешки може да пазаруваш от second hand.
Кво ти пука,че носиш дебели дрехи ? Аз зимата винаги се обличам топло,нищо,че приличам на коледна елха. Какво да правя,че ми е студено...
Няма какво да се притесняваш за балкона ти. Това,че имаш големи ц*ци не те прави мега якото парче.
Може да ни си от най-надарените,но пък имаш хубав задник,дълги крака,сещаш се накъде бия.
И така продължавай да тренираш...

crazy_wolf_92
02-21-2013, 16:14
Така да се изкаже и един мъж!На твойта възраст хормоните бушуват и всяко момче иска да е*e и всички гледат женски гърди задници и филми!И като нямаш гърди си сложи сутиен с подплънки!Ето няколко страници http://devoyka.info/gardite-prez-puberteta/tjaloto/ http://spodeli.net/7/story-6752.html http://www.bb-team.org/forums/viewthread/15931

tori
02-21-2013, 17:59
Така да се изкаже и един мъж!На твойта възраст хормоните бушуват и всяко момче иска да е*e и всички гледат женски гърди задници и филми!И като нямаш гърди си сложи сутиен с подплънки!Ето няколко страници http://devoyka.info/gardite-prez-puberteta/tjaloto/ http://spodeli.net/7/story-6752.html http://www.bb-team.org/forums/viewthread/15931
На 13 е, кого да е*е и какъв задник и какви гърди бълнувате всички?! На дете кое да му се гледа?!

crazy_wolf_92
02-21-2013, 19:02
На 13 е, кого да е*е и какъв задник и какви гърди бълнувате всички?! На дете кое да му се гледа?!Повярвай ми така е!

asuka666
02-22-2013, 00:19
хехе...недей да се тормозиш!Направи като мен...И аз съм на 13 и родителите ми се разделиха когато бях на 5.Нося тесни дънки понеже съм стройна..и нося тениски и суитчери от Англия.Един приятел японец ми каза-"От теб ще стане една красива little lady!"Всичко е до поведение...трябва да се държиш като една малка дама с гордо вдигната глава уверена и харесваща външния си вид.Отиди пред огледалото...огледай се...А сега ще те попитам: Не мислиш ли че всички момичета биха ти завиждали на фигурата?На нежните китки?На извивките на гърба...Остави гърдите...има време.Важна е нежността.Щом майка ти ходи в чужбина и ти носи скъпи дрехи това е добре!Това че простаците не оценяват дрехите ти не означава че трябва да се променяш.Аз лично не искам да имам големи гърди...хм...ще ме загрозят както и теб.Красиво е нежното и приветливото.Когато станеш по-голяма ще си намериш приятел...недей да се променяш когато го намериш защото няма да хареса истинското ти нежно и красиво Аз а подплънките...мхм.Ти избираш дали да станеш поредната цомбеста кучка...или дама с изграден характер и истинка красота.И не забравяй тренировките.Запиши се на нещо и поддържай форма и бъди елегантна в каквото и да се облечеш! ;)

SisiStrange
02-22-2013, 03:58
Вие в ред ли сте? Гърдите загрозявали?

http://www.wallchan.com/images/sandbox/99163-hot-girl.jpg
http://www.megatopstars.com/images/stars/adriana-lima/adriana-lima-6.jpg
http://www.straitpinkie.com/wp-content/uploads/2010/05/hot-girl-202-large_o.jpg

Искаш да кажеш, че тези не са нежни, защото имат цици ли? :lol:

Половината ми клас на 13 бяха плоски като дъски, а после всички се развиха, не се тревожи. :) Колкото до дрехите, има време да го удряш модна икона. Сега просто гледай да се чувстваш удобно. Дете си.

anonymous708973
02-22-2013, 06:52
Искаш да кажеш, че тези не са нежни, защото имат цици ли? :lol:

Тя имаше предвид, че големите гърди не са нежни/елегантни. Което е факт.

paolina13
02-22-2013, 07:48
хехе...недей да се тормозиш!Направи като мен...И аз съм на 13 и родителите ми се разделиха когато бях на 5.Нося тесни дънки понеже съм стройна..и нося тениски и суитчери от Англия.Един приятел японец ми каза-"От теб ще стане една красива little lady!"Всичко е до поведение...трябва да се държиш като една малка дама с гордо вдигната глава уверена и харесваща външния си вид.Отиди пред огледалото...огледай се...А сега ще те попитам: Не мислиш ли че всички момичета биха ти завиждали на фигурата?На нежните китки?На извивките на гърба...Остави гърдите...има време.Важна е нежността.Щом майка ти ходи в чужбина и ти носи скъпи дрехи това е добре!Това че простаците не оценяват дрехите ти не означава че трябва да се променяш.Аз лично не искам да имам големи гърди...хм...ще ме загрозят както и теб.Красиво е нежното и приветливото.Когато станеш по-голяма ще си намериш приятел...недей да се променяш когато го намериш защото няма да хареса истинското ти нежно и красиво Аз а подплънките...мхм.Ти избираш дали да станеш поредната цомбеста кучка...или дама с изграден характер и истинска красота.И не забравяй тренировките.Запиши се на нещо и поддържай форма и бъди елегантна в каквото и да се облечеш! ;)

Много добре казано ;) И в този дух ---> Аз съм една малка дама, с гордо вдигната глава, уверена и харесваща външния си вид! :) ;) :smile: :twisted:

girlwithblueeyes
02-22-2013, 07:55
Хайде сега големите гърди не били нежни и елегатни :D .
Иначе относно модата съм съгласна със Сиси сега важното е да ти е удобно ад се правиш на какичка има още мноог години пред теб . :)
За бюста не се тревожи той расте аз пък винаги съм искала да бъда плоска като останалите ми съученички обаче не съм :D и с течение на времето се приех такава каквото съм .
Просто се обличай хубаво без да се правиш на клоун не е нужно ад носиш 12 см токче и поличка до дупето за да изглеждаш добре .

paolina13
02-22-2013, 08:58
Не е нужно да носиш 12 см токче и поличка до дупето за да изглеждаш добре .
1. Токчета, са ми забранени, били те и минимални...
2. Аз поли, не харесвам... :D :D :D

SisiStrange
02-22-2013, 12:40
Тя имаше предвид, че големите гърди не са нежни/елегантни. Което е факт.
Не е. Погледни снимките нa жените, които качих и кажи, че са неелегантни и ненежни. Ще излъжеш. Никой не говори за цомби 120см в обиколка. Говорим за 90-95-100 гръдна обиколка. T.e хем има, хем не висят до пъпа и са стегнати.

tori
02-22-2013, 17:29
Повярвай ми така е!
Окей, и така може да е ама тя е на 13. Нормално е да няма още гърди или да са малки. Вярно, има и момичета с огромни млекоцентрали ама има още 5-6-7 години да расте. Колкото до asuka666 - загрозявали били... ПХАХАХА!

asuka666
02-22-2013, 17:31
Да гърдите могат да бъдат нежни и в голям размер...но за едно тринадесет годишно момиче няма да е много очеприятно!Снимките които паказа са на жени...не на дeца-тийнейджъри :)

SisiStrange
02-23-2013, 15:40
Това са глупости. За да са ти пораснали циците на 13, значи си започнала да се развиваш просто по-рано и като цяло си започнала да се изменяш. Едва ли си представяте дечица с цици. На мен пубертета ми започна на 11. Тогава ми дойде и тогава започнаха всички периоди с мазна коса, акне, растеж на гърди, бла бла. Та на 13 вече имах талия, ханш и цици и никак не съм изглеждала несъразмерна или ъм неочеприятно. Напротив. Нормално момиче. За момента по-ниско. Малко по-късно израстнах и на височина.

scrooper
02-23-2013, 19:46
Ах, 13 е бурна възраст. И аз по това време имах някакви подобни комплекси, както и всеки друг тийн. Науми си да бъдеш самоуверена. Оглеждай се в огледалото и се усмихвай на себе си. Радвай се на положителните ти черти, на излъчването и т.н. Няма да имаш проблеми докато не позволиш на другите да ти ги създадат. А, повярвай ми, не си заслужава.

asuka666
02-23-2013, 23:21
Ах, 13 е бурна възраст. И аз по това време имах някакви подобни комплекси, както и всеки друг тийн. Науми си да бъдеш самоуверена. Оглеждай се в огледалото и се усмихвай на себе си. Радвай се на положителните ти черти, на излъчването и т.н. Няма да имаш проблеми докато не позволиш на другите да ти ги създадат. А, повярвай ми, не си заслужава.
И аз съм на това мнение!

DeeZee
02-25-2013, 08:19
Абе, като за начало, учи. ;dd (на 13 си, не ще нещо)
Относно ''проблема'' с гърдите...можеш да почнеш да носиш сутиени с подплънки и след време няма да са ти нужни. ;)
Дали момчетата харесват плоски гърди? Едва ли, но има време ще пораснеш.
Дрехите..дрехите можеш да си ги комбинираш по всевъзможни начини, стига да имаш въображение, ако не..гледай клипове например в ютуб, като например този: http://www.youtube.com/watch?v=YDgZ0Jm4EBY
И ако позволяваш, да те наричат аутсайдер, ще си такъв.

paolina13
02-28-2013, 14:52
относно гърдите, не искам да съм млекопитаеща крава.... ако ме разбирате... искам нормални за възрастта ми гърди..... относно обичането, ще си повдигна самочувствието и няма да ми пука.... ииииии... ами на 13 съм, и нямам цикъл, това че на някой им идва по-рано, но значи че аз съм закъсняла с нещата... напротив.. говорила съм с лекари и казват, че до 17 години има време...