PDA

View Full Version : Преместване..Трудно ли е ?



mrankoniiii
02-12-2013, 17:16
Местим се да живеем в друг град , а с това и преместването в ново училище . Адски много ме е страх , изплаках 2 кг. Незнам дали ще ме приемат , дали ще си намеря нови приятели .. Общителна съм , бързо се сприятелявам . Но адски много ме е страх от новото , просто не искам да се местя тук са всичките ми спомени всичките ми приятели целия ми живот ..
Адски трудно и имам нужда да споделя !

Tsukuda_Hiroshi
02-12-2013, 17:24
Според мен на другите деца ще си им интересна. Гледай на нещата така - ти ще си като бял лист хартия. Каквото им покажеш, това ще видят. Ако го играеш страхлива - ще те тормозят. Ако си нахакана и намахана (разбирай "надменна") - ще те намразят. Ако си просто себе си, ако им казваш толкова, колкото трябва да чуят, ако им покажеш, че не се страхуваш, че си като тях (защото малко или много ти си точно като тях), ще те приемат бЪрзо. Няма от какво да се страхуваш. Няма да те изядат или да те бият. Кретени - има ги навсякЪде. Свестни хора сЪщо. Просто бЪди себе си, залягай си над уроците и всичко ще е наред.
На мен ми беше интересно, когато в класа имаше нов човек и веднага бЪрзах да се запозная с него. Яко е. Друг е вЪпроса, че когато аз смених класа, решиха, че ще ме тормозят, но като пребих 1-2ма, всичко си дойде на мястото. Естествено аз сЪм момче, а и бях в селско даскало, където принципа беше "бий, за да те уважават". Това няма да се случи с теб. Спокич ;)

DisappointedDreamer
02-12-2013, 18:39
Цукуда е прав.

Трудно е, но само в началото докато намериш приятели и се установите. Погледни го от хубавата страна - не се местиш в друга държава където им друг език и други обичаи.

sexa_na_kompleksa
02-13-2013, 04:15
Не е трудно. ; )

Amore-Mio*
02-17-2013, 06:59
Не е трудно, даже след време ще имаш едни много приятни спомени, точно от това преместване на ново място.
Шансът ти е да отвориш нова страница в живота си, ако в миналото ти е имало нещо, което сега не искаш да допуснеш отново. Да си намериш нови приятелите, а със старите си поддържай връзка.