PDA

View Full Version : Протеин за начинаещ.



whey94
02-12-2013, 19:09
Здравейте на 18 съм и теглото ми е 60кг. Тренирам от скоро и не съм пил до сега нищо искам да попитам какъв протеин да си взема и от къде до около 120(+,-)лв.Благодаря много предварително :)

firstdiesel
02-12-2013, 19:19
като тренираш отскоро инвестирай в качествена храна ... започни първо от доизкусуряване на хранителния режим, после кихай за добавки

протеини бол, при тебе даже и гейнер ще свърши работа ... ако си по-висок от 165, де
но моя съвет е да оправиш яденето!

Иначе гледах една оферта за 5 либри (към 2.3кг) суроватка (WHEY) - 90 лв. хубав беше ама нещо ми се губи името в паметта, че го гледах в магазин.. - син чувал :D

Mladenoff
02-12-2013, 19:52
кой знае ква ярма е :D иначе 90 лева за 5 паунда е добре като цена

redbul2
02-12-2013, 21:12
Сега е доста популярен един Уей Голд Стандарт. А преди 1-2 години хит беше Синтракс Нектар. С фитнеса и протеина можеш бързо да станеш 70-75 кг на първо време. :)

firstdiesel
02-13-2013, 08:29
MEX American Standart

awerw
02-13-2013, 14:52
яж 1-2 години, пък то дори и без добавки можеш да постигнеш невероятни резултати, стига желание да имаш да спазваш режимите, добавките са пари на въздуха, ама все пак дават някаква психическа подкрепа, което не е малко ;д

whey94
02-13-2013, 20:05
Моя приятел ми предложи Syntha 6 какво ще кажете за него.
Еми аз си ям обачe ям каквото ми падне тва трябва да оправя и 167 съм. :)
Сутрин мисля като ставам към 7 да хапвам малко мюсли с прясно мляко? някъв съвет какви да са чисти или с някви плодове вътре искам да знам да си зема хубави мюсли просто.
Благодаря до тук с коментарите. :)))

http://svejo.net/attachments/stories-photos/0185/6750/size_large/mex-american-standard-whey-5-lbs-fhl-bg.jpg?1359116680 За този ли протеин говорим?

Toзи Whey Gold Standard където ми го каза е от 135 намелен на 112лева и е 2300грама.

firstdiesel
02-13-2013, 21:13
синта 6 у хубав протеин, но според мене не е оптимален за преди и след тренировка ... за преди и след тренировка са WHEY ...
a синтата сутрин като добавка към закуската и вечер преди лягане ... пък и си струва кешовица

но както казах с гола добавка никъв кур не става!

ти още не знаеш кви храни да ядеш, а отделен е въпроса дали ако знаеш, ще изпълняваш режим ...

ако бързаш за лятото да стане нещо, закъснял си ... ама за другото що годе може да направиш форма

whey94
02-14-2013, 11:52
НЕ Е ЗА ЛЯТОТО.С какво да го комбинирам този протеин избрах си Whey gold standart и мисля да си поръчам него.
А това с мюслите какво ще кажеш за него firstdiesel или нещо друго да избера някакви трици ли там какво ми казаха.

firstdiesel
02-14-2013, 21:42
ми слушай то с една закуска никъв хуй не се запълва ...
но за закуска си е добре овесена трица (по-бързо става) с кисело мляко, яйца и банани/ябълки, ако добавиш тука и една суроватка става един път!

пп: суроватката най-напред и гъсто! ... пиеш протеина и докато приготвиш останалото той вече се е усвоил до голяма степен

другото стабилно ядене е след 6 часа - обяда - трябва една телешка или свинска пържолка, със салатка и печен картоф или просто ръжен 'леб
като между тея хранения трябва да има едно междинно - нещо леко, като мляко с плод

за сиестата вземи едни ядки микс 50-100г - и плод

и вече време идва да се дига - суроватъчен преди тренировка .... суроватъчен и гейнер след тренировка

след около час след тренировка - пилешко или заешко, ориз и/или бял хляб

и след тва зависи кога лягаш преди лягане - обезмаслена извара ...
ако имаш по-голям интервал от 3-4 часа между тия последните 2 хранения добави едно междинно хранене закуска няква - сиренце, кашкавалче, млеко нещо така лекичко с плод някъв
важно е тия сиренца и кашкавалчета да са с нисък % процент масленост, но и да са няма да умреш все пак качваш :D

мога да ти кажа един друг план с набавяне на енергия предимно от мазнини, с каквато диета ще качиш по-малко подкожни мазнини ... но някой ще каже, че не разбирам .. че съм луд, че съм тъп .... и просто тогава няма да мога да му отвърна силово, и затва няма да го правя :)

whey94
02-15-2013, 19:56
Супер си мерси много само не разбрах за сиестата вземи едни ядки микс 50-100г - и плод кво ще рече това сиестата? :) , a и още нещо само не разбрах да вземам ли този протеин които съм си избрал?

П.П да не ти пука какво ще ти кажат.

firstdiesel
02-15-2013, 22:21
Супер си мерси много само не разбрах за сиестата вземи едни ядки микс 50-100г - и плод кво ще рече това сиестата? :) , a и още нещо само не разбрах да вземам ли този протеин които съм си избрал?

П.П да не ти пука какво ще ти кажат.

сиеста е следобедна почивка (в Б-я това е в 15:00) - ядеш ядки и някъв плод, примерно: една средноголяма ябълка

така понеже аз си сменям доставчика на протеин и направих проучване и ти ще намажеш :D
Вземи си PEAK Protein 85 5ibs - 70 лева в момента

тия от ЧЕЗ ми ядат от протеина, ша ги еба вече! :D

whey94
02-16-2013, 21:23
Този протеин по-ли е добър и защо,а от къде да го поръчам. :D :)

Mladenoff
02-16-2013, 22:52
http://silabg.com най-сигурното място

PEAK,Scivation, PhD, Syntrax, BSN, Optimum Nutrition, UNIVERSAL, Muscletech, Gaspari Nutrition, Mutant, USP labs, със сигурност изпускам още доста марки, но това са такива, на които можеш да се довериш. Най-важното за суроватките е количеството на протеин в тях, така че гледай него. Също така, гледай и от въглехидратите количеството на простите захари да не е високо, щото т'ва си е чиста захар, но то е повече за гейнърите, тъй като там е по-голям процент.

whey94
02-17-2013, 18:14
Има ли значение какъв вкус ще си избера банан,ягода,шоколад,бискви и и сметана,ванилия и шоколад с фъстъчено масло.

П.П Има толкова много протеини,че нямам напредстава кои да избера няма с кого да се съветвам секи се прави,че разбира от моите приятели,че не истина.

Mladenoff
02-17-2013, 19:57
абсолютно не

D*Rose
02-17-2013, 20:45
С тия 60 кила да не вземеш да си секнеш кръста на някоя тяга :D :D По-добре си набий един гейнър като за начало или почни да ядеш.

Аз мисля скоро да ползвам услугите на fitness1, пък ще видим.

едит: syntha 6 е една идея по-добър от 100% whey gold standart, заради повишеното количество въглехидрат, който в твоя случай ще действа точно като гейнър; идеята ми е, че ако все пак решиш да не ме послушаш и да си похарчиш парите за протеин, то поне ме послушай за syntha 6

whey94
02-17-2013, 23:56
Mladenoff - мерси
D*Rose - решил съм го ще взема протеин мисля да е сунтата щом казваш с какво мога да го комбинирам за по-голям ефект или геинър с нещо да комбинирам или протеина,а може би само протеин не му разбирам за това питам за някаква ефикасна комбинация. :)

Ukhtar
02-18-2013, 06:57
стига си давахте парите за протеин в лъскава опаковка, обогатен с еди какво си, с не знам какво действие, бее

bulkpowders

redbul2
02-18-2013, 16:20
От една опаковка само не очаквай чудеса. За теглото нещата са относителни. Може да си 60 кила,но ако имаш 160 см ръст тогава дори си дебел. :) Виж при ръст над 170-175 см ще ти трябват още килограми.

Друго важно нещо за тези,които сега тръгват на фитнес или имат под 1 година стаж. Отделете си пари за инструктор за първите няколко месеца тренировки. Или ходете на фитнес с някой опитен приятел,който да ви казва какво да правите в залата и който ще ви покаже правилната техника на изпълнение на упражненията. Иначе ако решите сами да се научите на всичко, ще загубите няколко месеца поне или дори 1 година като мен. И през това време ще имате застой или ще постигнете някакви незначителни резултати. Дълго време ще тъпчете на едни и същи тежести и на едно и също лично тегло. :)

Donnie.Yen
02-20-2013, 20:19
Не ги слуша тези кравари и селяндури ! Ако ще пиеш протеин - whey gold standart - ON или Syntrax Whey Shake тези гейнари който ти предлагат и всеки гейнър е високо гикимичен и там има едни процеси с черния дроб и синтеза на инсулин който не е хубаво да се базикат пий чиста суроватка, на тези 2 фирми който нямат аспартам, малтодекстерин таурин и други пълнежи който са отрова за бъбреци черен дроб и тн тн , и без да ми спорят мазни дришлиовци който правят пирамиди с ментан по 2 и 40 защото познавам физиологията на човек много по добре от тях !