PDA

View Full Version : Ниско Въглехидратна Диета - НВД



AnarchyBoy
02-12-2013, 20:31
Здравейте отново, както знаете от предишната ми тема аз целя да отслабна, четох в бб-теам и къде ли още не
и открих тази НВД - диета , много ми допадна и с помоща на таблици, си направих примерно меню.
Искам вашето мнение според вас ще има ли ефект, съчетана с много тренировки и кардио :)

Ето го примерното меню 9 дни + 10 захранващ и отново същия цикъл (може би с леко по различно меню)

Ден 1
Закуска:
-100 гр. препечен пълнозърнест хляб.
-4 белтъка + 1 жълтък
-чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - 50 гр. ядки (по възможност сурови)
Обяд:
-200 гр. ориз (варен)
-300 гр. зеленчуци
-150 гр. печено (варено) пиле
16 часа - 50 гр. ядки (по възможност сурови)
Вечеря:
-салата (голяма)
-150 гр. месо

Ден 2

Закуска:
-порция макарони
-100 гр. сирене
-чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - кофичка нискомаслено кисело мляко
Обяд:
- 200 гр. пиле (печено или варено)
- 200 гр. зеленчуци
- 1 препечена филийка пълнозърнест хляб
16 часа - кофичка кисело мляко
Вечеря:
-салата зеле с лимон
-200 гр. печена риба

Ден 3

Закуска:
-100 гр. препечен пълнозърнест хляб
-50 гр. кашкавал
-чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
-1 яйце
10 часа - плод (банан, ябълка, цитрус)
Обяд:
-200 гр. картофи (печени или варени)
-200 гр. месо ( без колбас)
-чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
16 часа -50 гр. ядки (по възможност сурови)
Вечеря:
-салата
-купичка кисело мляко

Ден 4

Закуска:
-500 гр. прясно мляко с овесени ядки (мюсли)
-чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - цитрусов плод
Обяд:
-100 гр. кашкавал
-200 гр. ориз със зеленчуци
16 часа - 50 гр. ядки (по възможност сурови)
Вечеря:
- салата зеле, краставици, домати с лимон, без сол (на корем)

Ден 5

Закуска:
- 50 гр. препечен пълнозърнест хляб
- 5 белтъка + 1 жълтък
- чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - кисело мляко
Обяд:
- 200 гр. пиле (печено или варено)
- 200 гр. картофи ( печени или варени)
16 часа - чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
Вечеря:
-салата с домати и краставици
-150 гр. месо

Ден 6

Закуска:
- купичка кисело мляко с овесени ядки (мюсли)
- чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - 1 банан
Обяд:
- 200 гр. печено или варено месо
- салата от зеле и моркови
- 2 варени картофа
16 часа - 50 гр. ядки (по възможност сурови)
Вечеря:
-200 гр. риба
- зелена салата с лимон

Ден 7

Закуска:
- 100 гр. макарони на фурна
- 100 гр. обезмаслено сирене
- чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - 50 гр. ядки (по възможност сурови)
Обяд:
- 200 гр. пиле
- салата с домати и краставици
- 2 препечени филийки пълнозърнест хляб
16 часа - плод
Вечеря:
-салата от зеле ,домати , краставици с лимон

Ден 8

Закуска:
- 500 гр. прясно мляко с овесени ядки (мюсли)
- чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
10 часа - плод
Обяд:
- 200 гр. картофи
- чаша фреш от цитрус (или цял плод)
- 200 гр. риба печена (да не е много солена)
16 часа - кисело мляко
Вечеря:
- салата и 200 гр. месо (варено или печено)

Ден 9

Закуска:
-2 препечени филийки пълнозърнест хляб
-чаша фреш от грейпфрут (или цял плод)
-4 белтъка +1 жълтък
10 часа - плод
Обяд:
-200 гр. пиле с гарнитура от картофи
-чаша фреш
16 часа - 50 гр. ядки (по възможност сурови)
Вечеря:
-салата от пресни зеленчуци (краставици, домати, зеле и др.) с лимон

Ден 10
-
(Захранващ) Ядеш по твое усмотрение.


Как мислите?!

firstdiesel
02-13-2013, 08:42
като цяло схемата е добра, поне без да и правя по-дълбок анализ ми изглежда добре ....
обаче грамажа ние не можем да ти кажем дали е точен, ние не знаем твоите данни и енергоразход

Ukhtar
02-14-2013, 11:56
Толкова си и чел.

Хем НВД, хем хляб, картофи, ориз, плодове, големи салати и тн. После НВД ебавала организма и не знам си кво.

Въглехидратите трябва да ги орежеш сериозно и да ги замениш с животински мазнини - тоест основното, което ядеш, да е месо (свинско), яйца и масло. Някоя друга салата със зехтин, някоя друга ядка. Бе гугълни high fat low carb и чети. И яж колкото ти се яде, недей мери грамажи.

Също заеби кардиото и тренирай тежко.

AnarchyBoy
02-14-2013, 18:19
Това е Ниско ваглехидратна - не без ник'ви ваглехидрати, нали нивото на инсулина в тялото ми ще падне под норма и ще имам спазми,крампи и прочие.

Инак тренирам тежко, но съчетавам с "афтър бърн" - да правя релеф а не маса!


ПП. Таз диета е за отслабване (загуба) на маса, не за трупането и!

DownloadVirus
02-14-2013, 18:23
Говориш пълни глупости мой човек. Инсулина не се вдига само от въглехидратите.

AnarchyBoy
02-14-2013, 18:45
Но главно от тях :)
Инсулин-ови шотове няма да бия!
Пък и не съм сложил много въглехидрати (всичко е пресмятано) г/д.

DownloadVirus
02-14-2013, 18:49
И как точно са макронутриентите?

AnarchyBoy
02-14-2013, 19:00
Добре са си :D виж в диетата :lol: човек питам за съвет, не се заяждам но навсякъде пише да се яде това което съм сложил в меню то, просто тук не се набляга на мазно а на малко калории на базата на НВД, и мазнините съм намалил и карам на протеини.

DownloadVirus
02-14-2013, 19:03
Направи си една сметка тогава.Аз ли да ти правя сметките?

AnarchyBoy
02-14-2013, 19:08
Ами ако си по вещ (а ти си) в тези неща, и не те мързи направи едно примерно меню
ма като знам че ще плеснеш 500 гр. свинско на ден (а аз трябва да свалям) не-знам колко и какво ще следвам. :)

DownloadVirus
02-14-2013, 19:32
Как разбра какво ще "плесна" Казах ти просто да си изчислиш макро-та.. Calories in versus calories out

AnarchyBoy
02-14-2013, 19:45
Обясни като за не разбиращ (все пак съм такъв, нов съм в диети фитнес и прочие). :?

firstdiesel
02-14-2013, 21:56
Толкова си и чел.

Хем НВД, хем хляб, картофи, ориз, плодове, големи салати и тн. После НВД ебавала организма и не знам си кво.

Въглехидратите трябва да ги орежеш сериозно и да ги замениш с животински мазнини - тоест основното, което ядеш, да е месо (свинско), яйца и масло. Някоя друга салата със зехтин, някоя друга ядка. Бе гугълни high fat low carb и чети. И яж колкото ти се яде, недей мери грамажи.

Също заеби кардиото и тренирай тежко.

тука е прав, човечеца ... това не е нисковъглехидратна диета ... а аз съм кьорав кат лопата!

щом искаш релеф .. мачкай мощно протеин 3-4гр за 1кг телесно тегло, мачкай мазнини за енергия, отрежи въглехидратите .. само некви плодове за витаминно задоволяване
и тва ти е играта!

пп: ама като не си качвал къв релеф ще правиш не знам, ама айде еби му мамата писна ми да обеснявам :D

AnarchyBoy
02-15-2013, 10:04
Човек винаги съм бил стегнат и то много, обясних от другата тема занимавах се с танци
(все още се макар и по рядко) но заради "момиче" си съсипах тялото, заседях се пред компа и "затлъстях" - резултат аз съм здрав макар и с шкембе на моите 80 + кг (ама към 85 + ) не знам точно постоянно ми се мени теглото нагоре/надолу - си правя и кофи и набирания , мускула го имам не ми трябва по голям, трябва ми по релефен - да си върна старите плочки, щото ми е мъчно за тях ;Пък после когато стана "животно" ще мисля да качвам, смятам че след като съм направил релеф ще ми е значително по лесно, просто да трупам мускулна маса.
Правилна диета!
Правилни тренировки!
Правилни Добавки!
Това ми е съвсем ясно, даже горе/долу знам какво да ям за да качвам.
Но в случая ми казаха, че трябва да сваля до 78 да направя релеф и тогава да почна да трупам маса (и аз съм окей с това, предпочитам релефа пред маса-та) Проблема, е че този който ми го каза това, изчезна (замина по чужбина) иначе той много разбира, и се беше навил да ми помогне да вляза в форма, уви вече го няма / не мога да го намеря, и трябва да правя всичко сам, и с ваша помощ :* - но му се доверявам на този човек относно свалянето и направата на релефа, "да ми е мирна главата" пък после маса-та ще дойде. ;)

firstdiesel
02-15-2013, 10:11
релефът не се измерва в килограми!

AnarchyBoy
02-15-2013, 10:12
Да разбирам те, мисълта ми беше, че ако сваля ще ми е по лесно да го направя, човек аз имам тлъстини... трябва да ги премахна

DownloadVirus
02-15-2013, 10:31
Преориентирай си възгледите.. Релефът се прави са 2-3 месеца(някои и по 1 месец правят зависи),а масата се трупа с МНОГО ГОДИНИ.
В този ред на мисли защо не обмислиш по-добре нещата,за да успееш да направиш един боди рекомп ..

AnarchyBoy
02-15-2013, 11:02
Човек тялото ми в момента изглежда така.

http://i74.servimg.com/u/f74/17/82/21/74/dsc_0110.jpg (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=74&u=17822174)

http://i74.servimg.com/u/f74/17/82/21/74/dsc_0111.jpg (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=75&u=17822174)

За да го променя!И за да се чувствам комфортно не искам да качвам а да свалям! за ръста ми (180см ++) 78 кг. ще ми е перфектно (тези тлъстини няма да се махнат туко-така) от скоро тренирам и вече има ефект ако ти покажа снимка от миналия месец ще се уплашиш!
Добре че поне воля за тренировки имам, че иначе :x
Та целта ми е да изгоря мазнините (и то бързо, защото лятото иде, а мен ме е срам да съм с тумбак ;) ) за маса ще мисля към есента, за сега не съм си поставил за цел да стана няк'во животно тип бат Арни, стига ми да си стопя мазнотията и да съм с нормални килограми и телосложение.
Снимките са отвратителни, правих ги с само-снимачката. Да не говорим за "рунтавото" покритие, но пък пази топло деба :D

ПП: В момента си мразя тялото!
Train Hard go Pro!

DownloadVirus
02-15-2013, 11:22
Именно прав съм бил напълно,сега се убеждавам тройно,боди рекомп си иска..
На над 180 и 78 кг нямаш право да изглеждаш така.По-скоро на около 100-110,да не река нагоре.От това следва,че нямаш АБСОЛЮТНО НИКАКВА мускулна маса.. Демек skinny fat , получава се кръговрат и аргумент на написаното за боди рекомп-а.

AnarchyBoy
02-15-2013, 11:28
Обясни като за малоумен - без термини- ясно и точно моля :) мерси!

DownloadVirus
02-15-2013, 11:37
Ще трябва да отидеш задължително на фитнес зала,режимът да ти е нагоден,така че да си горе-долу на калориите ти необходими за да поддържаш теглото си. Целта е да качиш мускулна маса и да свалиш мазнини едновременно,което при теб е възможно напълно.Изиграй си козовете както трябва. По просто не мога да го кажа.
Режимът може и да е по-добър,но за начало е ок. Може би един IF ще ти се отрази добре..