PDA

View Full Version : Пеперудени деца



ShtrudeL
02-13-2013, 14:16
http://btvnews.bg/video/tazi-sutrin/koi-sa-peperudenite-detsa-i-zashto-se-nuzhdayat-ot-pomosht.html

Това е чудовищно.. как може да не се дават пари за лечението на това..

shadow4e
02-13-2013, 14:36
Не съм гледала клипчето, но да изкажа мнение.

След дълга борба вчера Пламен Цеков обяви, че най-накрая ще им поемат лепенките. Не ми се вярва вече да шикалкави, но да видим. Като цяло лечението на редките болести е скъпо, а да не говорим, че при повечето не е лечение, а поддържане на някакво ниво. Държавата не може да си позволи да плаща на всички предвид здравните вноски.

haritov
02-13-2013, 14:45
Не съм гледала клипчето, но да изкажа мнение.

След дълга борба вчера Пламен Цеков обяви, че най-накрая ще им поемат лепенките. Не ми се вярва вече да шикалкави, но да видим. Като цяло лечението на редките болести е скъпо, а да не говорим, че при повечето не е лечение, а поддържане на някакво ниво. Държавата не може да си позволи да плаща на всички предвид здравните вноски.

майтапа е че министерството на здравеопазването има 40 милиона излишък

а плачевното е че се правят тъпотии като българската коледа щото нямали пари нищо че 40 милиона не знаят де да ги сложат

shadow4e
02-13-2013, 14:51
Предполагам говориш за касата, а не за министреството? Министерството си раздаде всички спестени капиталови разходи за увеличение на заплатите не на администрацията, а на кръводарителните цетрове и спешната помощ.

В касата нещата са по-сложни, този не ми е спиматичен никак и прави големи шмекерии постоянно. За излишъка обаче нещата не са точно така, има си процедури, които трябва да се спазват и вземания и задължения, които са с падежи. Разглеждала съм документите, предполагам, че ги има и някъде качени. Имаше какво да се направи, но то трябваше още по-рано като се променят Наредбите, а не като остана излишъкът, защото декември вече е късно, а преди него пък нямат право.

FuCKkK13
02-13-2013, 15:16
щото в България там където помощта е най-нужна отсъства :?

haritov
02-13-2013, 15:44
Предполагам говориш за касата, а не за министреството? Министерството си раздаде всички спестени капиталови разходи за увеличение на заплатите не на администрацията, а на кръводарителните цетрове и спешната помощ.

В касата нещата са по-сложни, този не ми е спиматичен никак и прави големи шмекерии постоянно. За излишъка обаче нещата не са точно така, има си процедури, които трябва да се спазват и вземания и задължения, които са с падежи. Разглеждала съм документите, предполагам, че ги има и някъде качени. Имаше какво да се направи, но то трябваше още по-рано като се променят Наредбите, а не като остана излишъкът, защото декември вече е късно, а преди него пък нямат право.

кажи това за процедурите на умиращия

shadow4e
02-13-2013, 16:14
Защо ли очаквах смислен отговор. Излишъкът какво общо има с умиращите? Разбира се, че парите в касата не се управляват достатъчно добре. Обаче ако този излишък отива в неоперативен резерв към НС, а не в националния фискален, то проблем не би имало с това.

Приоритет на държавата трябва да е оцеляването на повече хора, а не на отделния умиращ, който буди лични симпатии у всекиго. За съжаление, умиращи винаги ще има.

haritov
02-13-2013, 16:19
Защо ли очаквах смислен отговор. Излишъкът какво общо има с умиращите? Разбира се, че парите в касата не се управляват достатъчно добре. Обаче ако този излишък отива в неоперативен резерв към НС, а не в националния фискален, то проблем не би имало с това.

Приоритет на държавата трябва да е оцеляването на повече хора, а не на отделния умиращ, който буди лични симпатии у всекиго. За съжаление, умиращи винаги ще има.

направо ме заби

добре че е държавата да се грижи за нас без нея сме загубени и всички са съгласни че българската държава мисли за народа си ден и нощ и дава всичко от себе си

строят се площади пътища сгради комплекси а нямаме една болница като хората

shadow4e
02-13-2013, 17:13
Кой вярва, че "държавата" мисли постоянно за нас. Кой е държавата въобще? И въобще не съм твърдяла такова нещо, казах ти само, че не правиш разлика между НЗОК и МЗ. Даже нещата, за които съм била доброволец в повечето случаи са били точно срещу взето решение на правителството или касата и в подкрепа на изготвяне на проекти за включване на нови продукти в позитивния списък. т.е. официално съм от другата страна.

Смятам, че Герб имаше лошо отношение към здравеопазването и смяната на 4-ма министри не беше никак добре. В момента обаче се случват доста добри неща. Ремонтират се отделения и се доставя нова апаратура в много болници, които не са ремонтирани от 50 години.
Какво очакваш да се случи с построяването на 1 болница? Често състоянието на болницата си зависи основно от шефа й. Твърде идеалистично е вярването, че един човек може да огрее навсякъде. Ако герб имаха по-отговорно отношение, обаче и бяха оставили един министър от началото докрая и промени в нзок, то можеха резултатите да са по-добри. В момента голям проблем е, че който и да се сложи, той ще бъде оплют и смачкан, защото хората вече нямат доверие.

А пътищата пък не ги намесвай, магистралите не са държавни пари.

haritov
02-13-2013, 17:47
Кой вярва, че "държавата" мисли постоянно за нас. Кой е държавата въобще? И въобще не съм твърдяла такова нещо, казах ти само, че не правиш разлика между НЗОК и МЗ. Даже нещата, за които съм била доброволец в повечето случаи са били точно срещу взето решение на правителството или касата и в подкрепа на изготвяне на проекти за включване на нови продукти в позитивния списък. т.е. официално съм от другата страна.

Смятам, че Герб имаше лошо отношение към здравеопазването и смяната на 4-ма министри не беше никак добре. В момента обаче се случват доста добри неща. Ремонтират се отделения и се доставя нова апаратура в много болници, които не са ремонтирани от 50 години.
Какво очакваш да се случи с построяването на 1 болница? Често състоянието на болницата си зависи основно от шефа й. Твърде идеалистично е вярването, че един човек може да огрее навсякъде. Ако герб имаха по-отговорно отношение, обаче и бяха оставили един министър от началото докрая и промени в нзок, то можеха резултатите да са по-добри. В момента голям проблем е, че който и да се сложи, той ще бъде оплют и смачкан, защото хората вече нямат доверие.

А пътищата пък не ги намесвай, магистралите не са държавни пари.
за пътищата си права

но не е ли работа на този човек да огрее навсякъде?

я ми кажи колко болници има в България и колко са ремонтите апаратуарата и тн отпуснати за тях?

всяка болница ли ги има? и тия дето ги имат в каква бройка ги имат?

искам да ти кажа че според мен здравеопазването въобще не е добре и трябва да се направи нещо

и никой нищо не прави въпреки че има средства

yakuza_
02-13-2013, 17:59
Тука болницата вероятно ще фалира, ако не е общината, за да я поддържа.

shadow4e
02-13-2013, 18:12
Потърси си я инфото, има я, но примерно само от обявените неща през февруари, че по-назад вече не ги помня. Св. Анна във Варна е с първия за България циклотрон, ядрено-магнитен резонанс и ще има докрая на година ново неврологично отделение. Болницата във Видин е от седмица с нов компютърен томограф /по спомени той струваше над 1 милион/, два рентгена, апарат за хемодиализа и ремонтирано отделение. Беше изготвен план за ремонтирането на ИСУЛ в части, в които не е правен ремонт от 50 години. В Плевен пък в началото на месеца имаше обновена или нова анестезиология.

Интересното е например, че парите във Видин са били заделени още 2011 г., но чак сега за посещението на министъра беше пуснато.

Обаче има и друго за децата ли да се дават или за болниците? Ето например поддържането на нивото на пеперудените деца само за година мисля беше над 40 милиона. А колко много са всичките тези заболявания.

Твърде опростено си го представяте.
Скоро идват избори, твърде възможно е друг да спечели или коалиця, което значи нови на мястото на сегашните и пак връщане 10 крачки назад.

Не съм оптичистично настроена и аз, смятам, че нещата ще се влошат. Доста саботьори има, а и най-вече трябва последователност, това не е система, която ще се опарви с магическа пръчка, а трябват няколко години следване на една политика. Като гледам не се очертава такова нещо.

yakuza, нормално е общините също да си поддържат болниците. Софийската община също разходва пари за болници. Пък и самите болници си имат немалко приходи, всяка процедура им се заплаща. Проблемът е с големите ремонти и апаратура, ама не за коридорите и чакалните, а за другите неща, които са жизненоважни. За малките болници честно казано не виждам светлина, освен ако България не тръгне сериозно напред и да позабогатеят общините..

haritov
02-13-2013, 18:33
е за това ти говоря

LadyDi
02-14-2013, 06:58
Св. Анна във Варна е с първия за България циклотрон, ядрено-магнитен резонанс и ще има докрая на година ново неврологично отделение.
Циклотронът е в Св. Марина, университетската болница. :cool:
Не че нещо, ама така... да си видя името :)

yakuza_
02-14-2013, 09:29
Ама тука парите не стигат за основни неща като заплати дори, мисля че около 13000 лв. не им достигат за заплатите.