PDA

View Full Version : УЖАСЕН мързел и липса на мотивация в училище



KumchoValcho
02-13-2013, 13:54
вече при мен стана лошо положението. Изкарвам адски ужасни оценки, а НЕ МОГА да седна да науча 1 елементарен урок в нас, просто изпитвам адско отрицание към това да отделя някакъв половин час да прочета нещо. Как да се справя ? Дайте ми някакви съвети как да си създам навик да уча редовно 8-)

ShtrudeL
02-13-2013, 13:58
Ако уроците бяха под формата на игри/песни, 100% щяха да се учат с желание. До този извод стигна едно приятелче, което каза, че като стане милиардер ще промени света и ще приложи именно този метод на учене.
Т.е. ако чрез starcraft можеше да се научи нещо, всички щяха да са отличници.

NaOH
02-13-2013, 14:06
Къде е проблема? :D

FuCKkK13
02-13-2013, 14:12
и аз тая година съм така.. преди с зор сядах да уча,но като седнех - учех както трябва.. тая година така съм се отпуснала..пак са ми хубави оценките,но аз не съм доволна от себе си.. и някак си като виждам,че минава номера нищо не ме бута да уча... обаче при мен действа това : за важна оценка сядам и уча както като бях 6ти/7ми клас... изкарвам 6 - виждам резултата и следващите 2-3 дни пак уча зверски... обаче пропусна ли ги тия дни пак ми избива мързела 8-)

DaNGeRousLy
02-13-2013, 14:14
и ние сме така, споко

KumchoValcho
02-13-2013, 14:31
Къде е проблема? :D
Че ми трябват хубави оценки
Винаги съм изкарвал хубави оценки с лекота с минимални усилия, защото умея да минавам между капките и още от осми клас бях създал мноооооого хубаво впечатление на всички учители и дълго време лежах на това и ми беше добре. Обаче вече всички виждат огромен спад у мен и никак не ме харесват, защото правя циркове в час, защото умирам от скука и апатия и всякаква липса на интерес.
Щрудел, идеята на твоя приятел никак не е иновативна, вече има такива училища в света, въпроса е да се разпространи и да се наложи тази нова идея на повече места.
Аз си имам подобни планове за в бъдеще. Проблема е, че няма да имам бъдеще ако нямам хубави оценки и не влезна да уча там, където съм решил с това, което искам. 8-)

ilovedeath
02-13-2013, 15:20
Аз пък никога не съм сядала да уча, ама май ше ми се наложи.. лошото в случая е, че някои учители напоследък ме дразнят много и само се заяждат с мен и даже и в часовете им не ми се седи..

feikk
02-13-2013, 15:37
Ми това не ти ли е достатъчна мотивация, че ако не учиш, няма да сполучиш ? :D :D
Колкото и тъпи да са ти предметите, насили се да учиш дори само за тъпите контролни и се усмихвай повече на даскалите. Аз така си дигнах успеха в 11ти и 12ти клас до небето, на фона на 9ти и 10ти.
А за да не ти е тъпо ученето - прави си почивки. Ако щеш си представяй некви гаври с материала, абе.. като цяло се активизирай - прави повече неща, които са ти приятни и ше ти дойде и пауъра за учене. Излез от апатията. 8-)

KumchoValcho
02-13-2013, 16:59
Засега работя по въпроса и намерих един начин, който ми допада - уча на почивки.
Примерно 1 урок вместо да го уча 1 час го уча по 15 минути, или по-скоро уча 1 точка от урока, след 1 час още една точка и така.
8-)

yakuza_
02-13-2013, 17:01
Бих искал да ти помогна, но откакто завърших 2ри курс нямам мотивация за учене :D

POLLINA
02-13-2013, 17:03
Никога не съм обичала да уча :cool:
Сега вече като ми се налага отвреме навреме.. просто си подбирам нещата,които знам,че наистина ще са ми полезни :cool:

embraceme
02-13-2013, 17:10
Добре че вече не ходя на дскллл

POLLINA
02-13-2013, 17:12
не се учи само в даскало :lol:

embraceme
02-13-2013, 17:14
Добре че минах сесията успешноо