PDA

View Full Version : Деанксит



Leticcia
02-13-2013, 14:30
От година и половина пия Деанксит.Напълнях с 8 килограма, а когато се опитам да го спра, дори да го пия през ден ми става лошо-вие ми се свят, постоянно ми се плаче и съм много объркана...Не искам да го пия повече.Някой знае ли как да го спра?

haritov
02-13-2013, 15:35
като не го пиеш

AliceSw
02-13-2013, 15:58
Защо по дяволите го пиеш...лекарско предписание или на своя глава...?!?

avgo01
02-13-2013, 16:04
Оуу :( Разбирам те напълно от личен опит и все още мисля, че води до един вид пристрастяване и направо ти казвам:

Спираш го от раз, хвърляш, отиваш до контейнера, оттърваваш се, 3-4 дена агония, пазиш леглото и отшумява. ;)

Leticcia
02-13-2013, 16:20
Пия го по лекарско предписание.Проблемът е, че като го спра започва да ми се вие свят, направо не знам къде се намирам.Бях го спряла за 3 дена и бяха най-кошмарните дни в живота ми...Пих го през ден и след седмица пак почна световъртеж и т.н. :(

Bloodlust
02-13-2013, 19:52
Отиди на лекар, по възможност различен от този, който ти го е предписал.

besso
02-14-2013, 07:20
Отиди на психолог. Предполагам го пиеш за някакво депресивно състояние. Хапчето по химичен път ти изменя хормоналната среда в тялото, за да ги няма неприятните усещания от депресията. Депресията, тревожностите и всички останали подобни състояния са резултат от погрешно мислене. Когато спреш хапчетата проблемите се връщат, защото няма никаква промяна в мисленето. Това, което може да ти помогне да се справиш трайно с проблема си и да живееш без антидепресанти е психотерапията при някой доказал се психолог. Мисленето ти ще се промени и проблемите ти ще изчезнат като с магическа пръчица, но за това ще е нужно известно време.
На профила ти пише, че си на 16. Поговори с родителите си и намерете най-добрия психолог в града ви. Много си млада и няма да е никак трудно да ти се помогне. Не отлагай. Успех!

vladyman
02-14-2013, 07:58
Отиди на психолог. Предполагам го пиеш за някакво депресивно състояние. Хапчето по химичен път ти изменя хормоналната среда в тялото, за да ги няма неприятните усещания от депресията. Депресията, тревожностите и всички останали подобни състояния са резултат от погрешно мислене. Когато спреш хапчетата проблемите се връщат, защото няма никаква промяна в мисленето. Това, което може да ти помогне да се справиш трайно с проблема си и да живееш без антидепресанти е психотерапията при някой доказал се психолог. Мисленето ти ще се промени и проблемите ти ще изчезнат като с магическа пръчица, но за това ще е нужно известно време.
На профила ти пише, че си на 16. Поговори с родителите си и намерете най-добрия психолог в града ви. Много си млада и няма да е никак трудно да ти се помогне. Не отлагай. Успех!

Принципно съм съгласен с идеята за посещение при психолог, само искам да добавя нещо. Зачеркни от горното мнение това за вълшебната пръчица ! Страшно много хора си мислят, че ходенето на психолог е лесно - отиваш няколко пъти, говорите си малко и хоп, проблемите ти изчезват. Това НЕ е така. Психолога може да ти помогне да откриеш същината на проблема си, както и да ти посочи пътя по който да поемеш за да си решиш проблема. Но пътя си го минаваш ти, не той. Ако ТИ нямаш готовността да се изправиш срещу проблемите си, ако ТИ нямаш желанието да се промениш, да израстнеш, то психолога няма да има как да го направи вместо теб.

Помни това - хората сме изключително силни създания ! Способни сме да правим чудеса. Можем да превъзмогнем всичко. Аз го мога. И ТИ го можеш, убеден съм. Нямаш от какво да се страхуваш.

А за лекарствата не се плаши - няма как да ти стане "нещо" като спреш да ги пиеш. Единствено ще се чувстваш зле известно време. Но повярвай ми - ти и в момента се чувстваш зле като ги пиеш. Просто не можеш да го усетиш.

besso
02-14-2013, 08:56
Разбира се, промяната на мисленето изисква усилия и смелост, реални действия, вместо просто разбиране, но колкото по-млад е човек, толкова по-лесно се справя с това :)

Leticcia
02-14-2013, 12:26
Много ме е страх да отида на психолог...Никога не съм ходила и не знам какво е...Ще съм благодарна, ако някой ми разясни, защото май ще ми се наложи да отида :(

rubby179
02-14-2013, 12:50
От година и половина пия Деанксит.Напълнях с 8 килограма, а когато се опитам да го спра, дори да го пия през ден ми става лошо-вие ми се свят, постоянно ми се плаче и съм много объркана...Не искам да го пия повече.Някой знае ли как да го спра?

Не се разбира дали ти сама си решила да спреш хапчетата или това ти е предписано от лекар. По принцип когато се прекратява едно лечение с такива лекарства, всичко това става постепенно и по схема. Въпреки това има известно неразположение на организма, както когато започваш да ги пиеш за първи път. Ако само тези симптоми те притесняват няма нищо страшно до две седмици ще свикнеш без тях. Но тъй като от прочетеното става ясно, че ти дефакто не си излекувана, най-добре ще е да потърсиш специалист, който да определи начина на лечение. Може да се нуждаеш само от консултация с психолог. Не се притеснявай от това!

cyclops
02-14-2013, 13:20
Трябва да го спреш постепенно. Не знам каква ти е дозата, но я намялавай. Или чупи самото хапче или почвай през ден или нещо от този сорт. Но по-добре се консултирай с лекар. Той знае кое е най-добре за теб.

Ще ти пиша ЛС