PDA

View Full Version : Може би си заслужава да го прочетете :)



Izabela97
02-14-2013, 18:05
Привет на всички,
Искам да споделя нещо, за което може би ще ме ругаете, ще си мислите какво ли не, но може би ще ми е от полза. :)
Днес, ден като всички други, но с малък недостатък, днес чувствам празнотата повече от всякога - навсякъде се говори за любов.. заобиколена съм от хора, които се прегръщат, целуват, подаряват си прекрасни подаръци, обичат се.. това ме измъчва много.
Приятелите ми казват 'ей стегни се не си сама, ти си в клуба на самотните, знай че някъде има хора в твоето положение', да но не е лесно така, както изглежда. Аз съм само на 16, но вече не намирам смисъл в живота ( и сега ще кажете нещо от сорта на 'превземаш се' ). Не, не е така, сериозно е и като се замисля.. не виждам нищо, което да ме радва. Да, имам прекрасно семейство ( загубила съм баща си в катастрофа преди 10 години :( ), но имам прекрасна майка! Радвам се, че съм заобиколена от толкова прекрасни хора, но не разбирам какво ми липсва, любовта или щастието. Отчаяна съм, никой не ме разбира. Вървя по улицата и гледам през пространството, говорят ми, а мен сякаш ме няма. Плача по 2 - 3 часа всеки ден. Не мога да разбера какво ми се случва..
Разочарована съм от любовта, защото никога не ми е вървяло. Може би се е трупало от всичко по малко и сега съм паднала много ниско !
Съжалявам, ако съм ви изгубила времето с това, но няма с кого да споделя.

DisappointedDreamer
02-14-2013, 18:12
Фаза е. Ще мине. Малка си. Не използвай думички като 'никога'.

Плача с нищичко няма да ти помогне. Вземи се в ръце. Ако не ти харесва нещо - промени го. Ако искаш нещо - вземи си го.

Разгледай малките детайли. Ще се влюбиш поне в тях.

xoxi
02-14-2013, 18:13
Не си заслужава да изпадаш в такива състояния, само защото няма човек до теб. Както можеш да си нещастна в любовта, така можеш и да си щастлива без нея. Не си мисли, че ако имаш половинка, това непременно означава пълно щастие, липса на проблеми и безгрижни дни. Прави това, което ти харесва. Открий вдъхновението си в малките неща. Не може да няма нещо, което да ти доставя удоволствие и да можеш да посветиш времето си на него. Било то нещо свързано с изкуството, спорта. Любовта ще дойде, когато й дойде времето. Не бързай за никъде.
Сега си постави за цел да откриеш как сама можеш да се направиш щастлива, чак след това търси друг човек, с който да споделиш щастието си.

DisappointedDreamer
02-14-2013, 18:47
http://i.imgur.com/KxUTCpU.jpg

Amore-Mio*
02-14-2013, 19:05
Ще мине.

TheMan9191
02-14-2013, 21:22
Стегни се, ще ти мине. Всеки е минал през такъв период. Още си много малка за да се отчайваш.

girlwithblueeyes
02-14-2013, 22:13
http://i.imgur.com/KxUTCpU.jpg

Мхъмм :)

LadyDi
02-15-2013, 06:08
Тема: Може би си заслужава да го прочетете :)
Не си заслужаваше.

That said, сега по същество.

Плача по 2 - 3 часа всеки ден. Не мога да разбера какво ми се случва..
Туй дето ти се случва, се нарича "хормонален дисбаланс". С думи прости - треснал те е пубертетът. Ще ти мине след около 3 години. Междувременно, ще се влюбиш поне 2-3 пъти и поне веднъж със сигурност ще си толкова разочарована, че ще ти минат суицидни мисли. Моля, не забравяй да ни държиш в течение.


Разочарована съм от любовта, защото никога не ми е вървяло. Може би се е трупало от всичко по малко и сега съм паднала много ниско !
Как успя да се разочароваш, без да я срещаш? Ако си я срещнала, а си забравила да го опишеш, приеми извиненията ми.

И накрая.

Аз съм само на 16, но вече не намирам смисъл в живота
Абсолютно разбираемо в 9/10 клас. Кандидатстването след 7-ми клас за гимназия вече е отдавна в миналото, а подготовката за университет все още не ти е дошла до главата. Нормално е да не виждаш смисъл. Изчакай да станеш 11 клас и майка ти да започне да те преследва с учебници по география или математика (или там каквото е избрала да учиш) и изведнъж ще се осмислиш много бързо.

Горе главата ;)

laila_94
02-15-2013, 10:29
Яяяяя стига,гледай по-положително... и не говори глупости ..

Maznique
02-15-2013, 10:32
http://www.imdb.com/title/tt1663321/?ref_=sr_1 - много помага филма.

Izabela97
02-15-2013, 11:00
Благодаря за изгубеното време и полезните съвети :)
П.С. LadyDi - за мое нещастие срещнах любовта, но съм пропуснала да го отбележа.

DisappointedDreamer
02-15-2013, 11:27
Не е за твое 'нещастие'. Ще се 'влюбваш' още много. Ще късаш още много. Хубаво е да се научиш как се преживява по-бързо и по-лесно.