PDA

View Full Version : Защо да не емигрирам?



BrainPants
02-14-2013, 18:23
Пиша тук, защото вие сте в Чужбина и знаете плюсовете и минусите на емигрантството. Благодаря много :)

DisappointedDreamer
02-14-2013, 18:30
+ повече възможности за развитие в повече сфери
+ да опознаеш различна култура/хора/свят
+ да научиш чужд език

- не-толкова-хубаво-държание към теб
- изисква много повече труд и усилия
- скъпо е

Бррр.

Fisherman
02-14-2013, 18:33
И ще зарежеш родителите си,приятели и познати за да живееш в кенеф 2 на 2 но да изкарваш повече пари?

whitediamond
02-14-2013, 19:51
Не стига само да го искаш. Трябва да пожертваш доста неща и не си мисли,че щом си пристигнал еди къде си това е краят.
Това е само началото.
Не ги слушай хората,дето ще ти кажат,че ще станеш лайночистач или ще живееш в кенеф. Това не е критерий.

Не съм в чужбина,но се надявам да съм някой ден...

dimitar_ak
02-14-2013, 20:27
Защо смятате, че в чужбина се отива само за да мизерстваш в стаичка 2 на 2, да работиш мръсна работа и да къташ малкото си спечелени парици? Къде остава това да следваш там и/или да си намериш работа като специалист? Наскоро гледах обяви за програмисти в Германия. Стартови заплати от по над 40 000 Евро за година. И аз дето никога не съм мислил за емиграция взех да се заглеждам по такива оферти.

whitediamond
02-14-2013, 20:30
Ами да,за какво ще имигрираш,като и тука може без проблеми да си мизерстваш ...

HollyGolightly
02-15-2013, 02:47
И ще зарежеш родителите си,приятели и познати за да живееш в кенеф 2 на 2 но да изкарваш повече пари?

Ами да, ако се блъскаш в Лондон примерно може даже няколко човека да си го делите този апартамент тип кенеф 2Х2, но не навсякъде е така!

Истината е, че наистина няма да ти е много лесно, особено в самото начало, но се свиква. Приятелите са си приятели и ако наистина са такива, няма да го загубиш. Роднините винаги ще са си такива, и все пак вече не живеем във времето, когато комуникацията е ставала чрез гълъби, технологиите са достатъчно добре развити, за да можеш ежедневно да се чуваш и вождаш с когото си поискаш.
Имаш поле за изява и развитие. Дори и да "слугуваш" на някого, то определено ще е по-добре платено отколкото в България. И ако се замислиш, където и да си, в България или някъде другаде, ти все служиш на някого, поне според мен в чужбина повече си заслужава.
Друг плюс е , че ще научиш по-добре даден език, също така имаш възможността да видиш нови места и да се запознаеш с нови хора, различни от това, на което си свикнала/а.
ЗА минуси сега не се сещам, не казвам, че няма, но съм по един или друг начин пристрастна.

BrainPants
02-15-2013, 04:39
Благодаря за бързите и адекватни отговори!

Violenza
02-15-2013, 07:29
+ повече възможности за развитие в повече сфери
+ да опознаеш различна култура/хора/свят
+ да научиш чужд език

- не-толкова-хубаво-държание към теб
- изисква много повече труд и усилия
- скъпо е

Съгласна съм. Допълвам:
+ ставаш самостоятелен, научаваш се да се оправяш сам
- наистина е тежко да си далеч от всички, които обичаш

Чужбина определено не е за всеки. Останала съм с впечатлението, че тези, които в България не са си създали приятелска среда или пък не са имали добра семейна такава, доста по-добре и по-бързо се приобщават, харесва им и не искат да се връщат. Другите, като мен, на които всичко им е тук, доста трудно намират нова среда и гледат да се прибират постоянно.

TheBeliever
02-15-2013, 17:57
Всички "За" и "Против" трябва да си ги намериш сам/а. Защо някой друг е избрал да (не) емигрира е без значение. Трябва да откриеш своите причини и си прецениш накъде се накланят везните лично за теб.

SpiritInBlack
02-16-2013, 22:40
Защото ако си способен човек , си длъжен да помогнеш на тези , които не са можещи , но вярват в теб.Ако си тъп , чужбина няма да те оправи

forside1
02-18-2013, 17:02
И ще зарежеш родителите си,приятели и познати за да живееш в кенеф 2 на 2 но да изкарваш повече пари?

Много ми харесват такива като теб, какво означава да "ЗАРЕЖЕШ" тея хора. Ти мислиш да се заселиш на Марс и повече да не ги видиш никога ли? Родителите ти биха били щастливи ако се развиваш, без значение дали е в България или отвъд. За жалост по-голямата част гледат как децата им учат нещо, което няма перспектива в България и го учат на български език, което в повечето случай означава какво? Реализация единствено в родината.Не искам да слагам всичко под един знаменател, има и много изключения и специалности за които си струва да останеш. Та да се върна на въпроса със "зарязването". Не мисля, че ако се прибираш по празниците или когато имаш възможност някой ще реши, че си го зарязал особено ако говорим за приятели.

Не всеки живее в "кенеф 2 на 2" и мизерства. Ако отидеш да бачкаш в някоя ферма, много ясно че ще си в кенеф. :)
Пробвай да отидеш да учиш или да работиш квалифицирана работа да видим как ще е.

DS
02-21-2013, 00:50
прочети темата: http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/516549-%D0%97%D0%B0%D1%89%D0%BE-quot-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BD%D0%B0%D1%85%D 1%82%D0%B5-quot-%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F

...и сам си реши!

PBS
02-24-2013, 12:34
Понеже въпросът е защо да не емигрираш:

1. Ако си над 15 никога няма да се адаптираш напълно към нова среда - нито езика ще говориш без акцент, нито ще мислиш и правиш като местните.

2. Същите абсурди, които виждаш в България са и в Англия, Германия, Франция и САЩ - от кучета, които убиват деца, до липса на правосъдие, слабо образование, лекарски грешки, монополи, неразбираеми сметки за телефон и кредитни карти. В Европа е по-добре, защото там са мързели и работят само по 40 часа на седмица - в САЩ по 12-18 часа на ден правят повечето и буквално е трудно да се видиш със собственото си семейство.

3. Образованието в Европа е супер-скапано, а в САЩ супер-скъпо. Аз едно време си мислих да ходя в Германия да уча, където повечето университети са безплатни. Германия например до ден днешен няма ни един университет в световния топ 200 а всички българи главно там гледат да ходят.

4. Цените в чужбина са много по-високи отколкото в България и съответно една заплата от 2000 евро може да не е достатъчна.

5. Докато в източна Европа момичетата са арогантни и гледат да са с амбициозни, или яки, или богати, в Европа и Америка са много достъпни и приветливи, но се таковат с всякакви като невидели, но се правят на невинни. Момичетата в чужбина изглеждат невинни или грозни, но всичките са с огромен опит в занаята и приятелката ти в чужбина, ако си момче, ще е като публичен кенеф. Ще трябва да си като монах - може секс с момичета да ти се отще.

6. Хубава храна в Америка? - НЯМА, че и каквито боклуци има всичките са прескъпи. В Европа е много по-добре, но пък липсват кебапчетата, шопската и луканката, шоколади Милка, вафли Мура.

7. В Америка ставаш дебел - и ако нямаш време за аеробика/гимнастика - горко ти, няма да те познаят като се върнеш в България.

Европа е определено по-спокойна, хората са по-хубави, заплатите са по-високи, здравеопазването и образованието са като цяло безплатни и се работи по-малко. Струва си да се излезе, но купон и храна като в България никъде няма.

forside1
02-24-2013, 19:18
Понеже въпросът е защо да не емигрираш:

1. Ако си над 15 никога няма да се адаптираш напълно към нова среда - нито езика ще говориш без акцент, нито ще мислиш и правиш като местните.

2. Същите абсурди, които виждаш в България са и в Англия, Германия, Франция и САЩ - от кучета, които убиват деца, до липса на правосъдие, слабо образование, лекарски грешки, монополи, неразбираеми сметки за телефон и кредитни карти. В Европа е по-добре, защото там са мързели и работят само по 40 часа на седмица - в САЩ по 12-18 часа на ден правят повечето и буквално е трудно да се видиш със собственото си семейство.

3. Образованието в Европа е супер-скапано, а в САЩ супер-скъпо. Аз едно време си мислих да ходя в Германия да уча, където повечето университети са безплатни. Германия например до ден днешен няма ни един университет в световния топ 200 а всички българи главно там гледат да ходят.

4. Цените в чужбина са много по-високи отколкото в България и съответно една заплата от 2000 евро може да не е достатъчна.

5. Докато в източна Европа момичетата са арогантни и гледат да са с амбициозни, или яки, или богати, в Европа и Америка са много достъпни и приветливи, но се таковат с всякакви като невидели, но се правят на невинни. Момичетата в чужбина изглеждат невинни или грозни, но всичките са с огромен опит в занаята и приятелката ти в чужбина, ако си момче, ще е като публичен кенеф. Ще трябва да си като монах - може секс с момичета да ти се отще.

6. Хубава храна в Америка? - НЯМА, че и каквито боклуци има всичките са прескъпи. В Европа е много по-добре, но пък липсват кебапчетата, шопската и луканката, шоколади Милка, вафли Мура.

7. В Америка ставаш дебел - и ако нямаш време за аеробика/гимнастика - горко ти, няма да те познаят като се върнеш в България.

Европа е определено по-спокойна, хората са по-хубави, заплатите са по-високи, здравеопазването и образованието са като цяло безплатни и се работи по-малко. Струва си да се излезе, но купон и храна като в България никъде няма.

Ти сигурен ли си че не си на някакви хапчета?
Особено 5та точка много ми харесва, няма по-ограничен индивид от тебе.

Kristianc95
02-24-2013, 20:33
Ако изкараш диплома за Висше образование в България признава ли се в ЕС?

Ukhtar
02-24-2013, 21:36
Тоя въпрос е малоумен на толкова нива...

HollyGolightly
02-24-2013, 22:41
Понеже въпросът е защо да не емигрираш:

1. Ако си над 15 никога няма да се адаптираш напълно към нова среда - нито езика ще говориш без акцент, нито ще мислиш и правиш като местните.

2. Същите абсурди, които виждаш в България са и в Англия, Германия, Франция и САЩ - от кучета, които убиват деца, до липса на правосъдие, слабо образование, лекарски грешки, монополи, неразбираеми сметки за телефон и кредитни карти. В Европа е по-добре, защото там са мързели и работят само по 40 часа на седмица - в САЩ по 12-18 часа на ден правят повечето и буквално е трудно да се видиш със собственото си семейство.

3. Образованието в Европа е супер-скапано, а в САЩ супер-скъпо. Аз едно време си мислих да ходя в Германия да уча, където повечето университети са безплатни. Германия например до ден днешен няма ни един университет в световния топ 200 а всички българи главно там гледат да ходят.

4. Цените в чужбина са много по-високи отколкото в България и съответно една заплата от 2000 евро може да не е достатъчна.

5. Докато в източна Европа момичетата са арогантни и гледат да са с амбициозни, или яки, или богати, в Европа и Америка са много достъпни и приветливи, но се таковат с всякакви като невидели, но се правят на невинни. Момичетата в чужбина изглеждат невинни или грозни, но всичките са с огромен опит в занаята и приятелката ти в чужбина, ако си момче, ще е като публичен кенеф. Ще трябва да си като монах - може секс с момичета да ти се отще.

6. Хубава храна в Америка? - НЯМА, че и каквито боклуци има всичките са прескъпи. В Европа е много по-добре, но пък липсват кебапчетата, шопската и луканката, шоколади Милка, вафли Мура.

7. В Америка ставаш дебел - и ако нямаш време за аеробика/гимнастика - горко ти, няма да те познаят като се върнеш в България.

Европа е определено по-спокойна, хората са по-хубави, заплатите са по-високи, здравеопазването и образованието са като цяло безплатни и се работи по-малко. Струва си да се излезе, но купон и храна като в България никъде няма.
Моля те, скрий се някъде и не пиши повече глупости. Сигурна съм , че през живота си не си бил/а извън България, че да се изказваш по този начин.

PBS
02-25-2013, 00:42
Моля те, скрий се някъде и не пиши повече глупости. Сигурна съм , че през живота си не си бил/а извън България, че да се изказваш по този начин.

Признавам, че първото впечатление от западна Европа е страхотно – все пак нас по телевизията винаги ни промиваха, че България била най-лошата страна. В Германия ми се видя страхотно - просто като в друг свят - дори имаше елетронни кенефи.

Но впоследствие разбрах, че повечето европейци са високомерни мързели, свикнали на високо заплащане без да работят много и знаят, че заради силните им проф-съюзи не могат да ги уволнят и затова въобще не се напрягат. Мразят емигранти, защото емигрантите са готови да работят повече и за по-малко пари. Европейците имат безплатни университети и здравеопазване и големи правителства и мразят имигранти, защото данъците на местните плащат образованието на чужденците.

Разбира се има и такива които работят - все пак има армия, полиция и доктори, но в България има по-работливи хора. Във Франция, работят на седмица по 36 часа - по думите на собствения им президент. Ако си ходила в големите им градове, ще видиш по-скоро Пакистан отколкото европейска страна. Страната е пълна с престъпници и вечно има протести, освен ако не си в някво селце.

В Америка пък, ако влезеш в погрешния квартал вечерта и си от погрешната раса, хубаво ще те ограбят, изнасилят, а може и да те убият.

PBS
02-25-2013, 00:44
Ти сигурен ли си че не си на някакви хапчета?
Особено 5та точка много ми харесва, няма по-ограничен индивид от тебе.

На най-доброто хапче съм - истината. 5та точка най-много ти харесва, щото или си момиче или твърде много ги уважаваш.

HollyGolightly
02-25-2013, 05:16
Признавам, че първото впечатление от западна Европа е страхотно – все пак нас по телевизията винаги ни промиваха, че България била най-лошата страна. В Германия ми се видя страхотно - просто като в друг свят - дори имаше елетронни кенефи.

Но впоследствие разбрах, че повечето европейци са високомерни мързели, свикнали на високо заплащане без да работят много и знаят, че заради силните им проф-съюзи не могат да ги уволнят и затова въобще не се напрягат. Мразят емигранти, защото емигрантите са готови да работят повече и за по-малко пари. Европейците имат безплатни университети и здравеопазване и големи правителства и мразят имигранти, защото данъците на местните плащат образованието на чужденците.

Разбира се има и такива които работят - все пак има армия, полиция и доктори, но в България има по-работливи хора. Във Франция, работят на седмица по 36 часа - по думите на собствения им президент. Ако си ходила в големите им градове, ще видиш по-скоро Пакистан отколкото европейска страна. Страната е пълна с престъпници и вечно има протести, освен ако не си в някво селце.

В Америка пък, ако влезеш в погрешния квартал вечерта и си от погрешната раса, хубаво ще те ограбят, изнасилят, а може и да те убият.


Мързеливи хора има навсякъде, включително и в България, изненада!
В Европа съм била само в няколко страни, тъй че не мога за там да дам компетентно мнение, често казано каквото съм видяла ми е харесало. А на емигрантите наистина се гледа лошо в Европа, особено ако им се каже, че си българин, заради циганите.
Обаче това, дето го написа за Америка беше пълна глупост. Да, има квартали и квартали, в това спор няма, но отиди в едно Столипиново в Пловдив, и там ще те набият за няма нищо, просто не ходиш по такива места. Хората тук определено не са злобни и са добронамерени спрямо всички емигранти. Легален или не, всички те третират с уважение, може да си чистач и пак хората като минат покрай теб ще ти кажат "Добър ден" и ще те питат как си. Ако си купуваш евтина храна, може и да е боклук, но $1-2 отгоре ако прибавиш и можеш само "organic" да ядеш.
Образованието може да е скъпо, но има хиляди видове стипендии и държавни помощи и заеми, които ти помагат да се правиш, просто се иска да си седнеш на задните части и да поучиш малко.
Тези стереотипи от рода на "Всички американци са с наднормено тегло" са пълни глупости. Америка е една от страните с хора с най-много хранителни разстройства, всички се стремят да са слаби и опънати с бели, подредени зъби. В моето училище бяхме 4500 човека, випуск 2012 бяхме 782ма, имаше 3-4 с наднормено тегло, останалите бяха почти на изчезване. Така че, не гледай филми, а говори от личен опит.
И ако ти е до едните кебапчета, шипска салата и луканка, лесно се намира, при това българска и по-достъпна като цена, отколкото в България.

Да допълня, има страшно много красиви момичета и момчета. Както и поддържани възрастни жени (нещо, което в българия е рядкост за съжаление), на 50-60 години а не можеш да им дадеш повече от 40, модерно, младежки облечени, с опънати лица и т.н. Освен това не всички са леки, леки момичета има навсякъде. Съдейки по форума, тези по нашите балкански ширини са много, а тук където съм, да си девствена до сватбата се смята за голяма гордост.

edit:Бях на почти 16, когато дойдох тук, вярно имам акцент, но освен това други "проблеми" нямам, не съм и имала. ЗА България много често дори и не се сещам. Това с адаптирането си е строго индивидуално!

forside1
02-25-2013, 05:39
На най-доброто хапче съм - истината. 5та точка най-много ти харесва, щото или си момиче или твърде много ги уважаваш.

Да ти кажа ли аз какво мисля? Излязал си в чужбина, не си си намерил работа. Някое момиче те е преебало в същото време и сега започна да даваш общи оценки за това как е в Европа и по света.

Никъде не обичат емигрантите, когато вземеш гражданство тогава ще те приемат защото ще започнеш да си плащаш таксите. Ако отидеш като студент обаче където и да е няма никакъв проблем и хората са много толерантни.
Повечето българи без образование отиват да бачкат във ферми и т.н. и искат хора да ги третират като царе, еми няма как да стане.

Спри с глупавите си ограничени коментари, филмирал си се прекалено много.

jasmins
02-25-2013, 05:52
Да ти кажа ли аз какво мисля? Излязал си в чужбина, не си си намерил работа. Някое момиче те е преебало в същото време и сега започна да даваш общи оценки за това как е в Европа и по света.

Никъде не обичат емигрантите, когато вземеш гражданство тогава ще те приемат защото ще започнеш да си плащаш таксите. Ако отидеш като студент обаче където и да е няма никакъв проблем и хората са много толерантни.
Повечето българи без образование отиват да бачкат във ферми и т.н. и искат хора да ги третират като царе, еми няма как да стане.

Спри с глупавите си ограничени коментари, филмирал си се прекалено много.
++++++

windowlicker
02-25-2013, 06:22
Понеже въпросът е защо да не емигрираш:

1. Ако си над 15 никога няма да се адаптираш напълно към нова среда - нито езика ще говориш без акцент, нито ще мислиш и правиш като местните.

2. Същите абсурди, които виждаш в България са и в Англия, Германия, Франция и САЩ - от кучета, които убиват деца, до липса на правосъдие, слабо образование, лекарски грешки, монополи, неразбираеми сметки за телефон и кредитни карти. В Европа е по-добре, защото там са мързели и работят само по 40 часа на седмица - в САЩ по 12-18 часа на ден правят повечето и буквално е трудно да се видиш със собственото си семейство.

3. Образованието в Европа е супер-скапано, а в САЩ супер-скъпо. Аз едно време си мислих да ходя в Германия да уча, където повечето университети са безплатни. Германия например до ден днешен няма ни един университет в световния топ 200 а всички българи главно там гледат да ходят.

4. Цените в чужбина са много по-високи отколкото в България и съответно една заплата от 2000 евро може да не е достатъчна.

5. Докато в източна Европа момичетата са арогантни и гледат да са с амбициозни, или яки, или богати, в Европа и Америка са много достъпни и приветливи, но се таковат с всякакви като невидели, но се правят на невинни. Момичетата в чужбина изглеждат невинни или грозни, но всичките са с огромен опит в занаята и приятелката ти в чужбина, ако си момче, ще е като публичен кенеф. Ще трябва да си като монах - може секс с момичета да ти се отще.

6. Хубава храна в Америка? - НЯМА, че и каквито боклуци има всичките са прескъпи. В Европа е много по-добре, но пък липсват кебапчетата, шопската и луканката, шоколади Милка, вафли Мура.

7. В Америка ставаш дебел - и ако нямаш време за аеробика/гимнастика - горко ти, няма да те познаят като се върнеш в България.

Европа е определено по-спокойна, хората са по-хубави, заплатите са по-високи, здравеопазването и образованието са като цяло безплатни и се работи по-малко. Струва си да се излезе, но купон и храна като в България никъде няма.

Първо искам да кажа, че това беше най-голямата глупост, която съм чела (поне за САЩ, за западна Европа нямам наблюдения). От последното ти мнение разбирам, че тук никога не си бил...
Така точка 1: на мен тук в САЩ най-много ми харесва, че откъдето и да си никога няма да те пренебрегват само защото имаш акцент.
Точка 2: никога не съм видяла куче на улицата само да се разхожда без каишка да не говорим за бездомни. И аз съм ги чувала тея истории за 23 часов работен ден всеки ден, ама честно да ти кажа за толкова години не съм видяла някой да го прави. Може би тези, които идват на бригада да го правят, но това е друго.
Точка 3: да образованието е скъпо тук, но със заеми и помощи е напълно вероятно.
Точка 4: Със заплата $2000 ще е трудно, но в повечето случаи определено поносимо,особено ако си сам.
Точка 5: :lol:
Точка 6: Да, кебабчета няма в западна Европа, за това пък в САЩ бъкат от изобилие :lol: и честно да ти кажа храната тук в САЩ е много по-евтина като цяло от България. И тук и в България съм имала моменти да нямам почти никакви пари, но пък мога да ти кажа, че тук никога не съм била гладна. И как може да казваш, че храната тука е гадна без дори да си идвал?? Специално в САЩ може да намериш такова изобилие от чуждестранни ресторанти дето в България не си си и помислял.
Точка 7: това пък е най-голямата глупост от всичките ти досега. И какво викаш абсолютно всички дето идват тук стават дебели? :lol:

Препоръчвам ти да не се изказваш неподготвен за място в което не си бил никога, защото просто изглежда леко смешно отстрани.

PBS
02-26-2013, 00:11
Всеки трябва да излезе в чужбина - дали като студент или да си поживее там - човек трябва да изпита друг свят. Не съм против. Но в началото новопристигналите се ентусиазират премного колко хубаво било. Като отидат в чужбина и видят, че няма бездомни кучета или цигани и си мислят "рай". Вярно, че циганите в Столипиново може да те нападнат, но те го правят от истинка беднотия и нямат Калашников, както много бандити от всеки американски град, които живеят на доста добри социални помощи.

В Америка са богати хората, защото банките и правителството дават заеми с ниски лихви за образование, коли и ипотеки, за да ви прелъстят да затънете в дълг - всеки иска нова кола, къща и образование и веднага вземат заеми. Само една бакалавърска степен в Америка струва минимум $20,000-$30,000. Заемите за университетите се плащат дори и ако обявиш фалит и излизат в най-добър случай около $200-$300 на месец в продължение на 15-20 години само за бакалаваската ви степен. Ако сте пък доктори, може и близо $2,000 на месец да отиват. Ей така 22-23 годишни бакалаври са с $30,000 дълг без да са си намерили работа. И затова работят здраво - без кредитните карти и заемите, хората отиват на дъното.

По мое мнение западна Европа е много по-добре от Америка особено от към храната. В Америка на ресторанти можеш да отидеш веднъж в месеца - който ходи по редовно или ходи в дупки или е богат. В Америка не знаеш дали храната ти е генно-модифицирана, но се досещаш като видиш домати големи като на Памела Андерсън силикона или на Ким Кардашиян "пардесюто".

forside1
02-26-2013, 05:16
Всеки трябва да излезе в чужбина - дали като студент или да си поживее там - човек трябва да изпита друг свят. Не съм против. Но в началото новопристигналите се ентусиазират премного колко хубаво било. Като отидат в чужбина и видят, че няма бездомни кучета или цигани и си мислят "рай". Вярно, че циганите в Столипиново може да те нападнат, но те го правят от истинка беднотия и нямат Калашников, както много бандити от всеки американски град, които живеят на доста добри социални помощи.


В Америка са богати хората, защото банките и правителството дават заеми с ниски лихви за образование, коли и ипотеки, за да ви прелъстят да затънете в дълг - всеки иска нова кола, къща и образование и веднага вземат заеми. Само една бакалавърска степен в Америка струва минимум $20,000-$30,000. Заемите за университетите се плащат дори и ако обявиш фалит и излизат в най-добър случай около $200-$300 на месец в продължение на 15-20 години само за бакалаваската ви степен. Ако сте пък доктори, може и близо $2,000 на месец да отиват. Ей така 22-23 годишни бакалаври са с $30,000 дълг без да са си намерили работа. И затова работят здраво - без кредитните карти и заемите, хората отиват на дъното.

По мое мнение западна Европа е много по-добре от Америка особено от към храната. В Америка на ресторанти можеш да отидеш веднъж в месеца - който ходи по редовно или ходи в дупки или е богат. В Америка не знаеш дали храната ти е генно-модифицирана, но се досещаш като видиш домати големи като на Памела Андерсън силикона или на Ким Кардашиян "пардесюто".
Щом нямаш пари за университет в Америка или просто не искаш да ходиш там, недей. Отиди да учиш в Шотландия, Дания, Холандия. Там образованието е безплатно.
Плюс това виждам, че освен всичко друго си нямаш и на идея как се изплаща студентски кредит (заем) . На пример в Англия след като завършиш започваш да връщаш заема само ако работиш за минимум 15000 паунда на година. След 20 години независимо колко си платил, заема ти се погасява. Ако работиш за по-малко от горе споменатата сума, никой не те закача. Ако си решил пък да се върнеш в България след завършване на дали ще платиш и стотинка от тоя заем защото това означава да изкарваш по близо 40 хиляди лева на година. Не знам къде си ги чул тея глупости за "Как се плащат заеми" ама пак се изказваш неподготвен.

vladyman
02-26-2013, 07:38
Само, че човека е напълно прав за заемите в САЩ. Условията по тях НЕ СА като тези на заемите в Англия. И да, действително страшно много хора са затънали със студентски заеми в момента. Иначе съвета ти е правилен де - който не харесва условията в САЩ винаги може да учи в по-евтино място. Свят голям.

girlwithblueeyes
02-26-2013, 13:03
В Дания образованието ти е безплатно , но всичко останало е много скъпо :) . Така е в цяла Скандинавия безплатно образование, но много скъп живот . Така ,че и за там човек трябва да си направи сметката хубаво .

HollyGolightly
02-26-2013, 13:58
То понеже много качествена храна ядете в България, за това говорите за тази в Америка. Това със заемите не е точно така, имаш определен период от време, през който трябва да си намериш работа и тогава почваш да изплащаш. Но, никой не те кара да взимаш студентски заеми, както вече казах, иска се малко, просто да си седнеш на задните части и да учиш, и ще получш някаква стипендия, или повече от една.
На ресторант ходя по 2-3 пъти седмично с приятелки, и ако ми кажеш, че Olive Garden, Applebee's, T.G.I. Friday, Chilli's и производните им са дупки, значи въобще не знаеш какво говориш. Обикновеният Американец е почти всеки ден на ресторант, понеже жените им не знаят как да готвят.
Памела и Кардашиан пък са най-лошите примери, които можеш да дадеш, все едно аз да говоря за храната в българия, гледайки фолк певиците :lol: , които са 90% силикон и 10% кокали.

shmatarok
02-26-2013, 18:14
Щом нямаш пари за университет в Америка или просто не искаш да ходиш там, недей. Отиди да учиш в Шотландия, Дания, Холандия. Там образованието е безплатно.
Плюс това виждам, че освен всичко друго си нямаш и на идея как се изплаща студентски кредит (заем) . На пример в Англия след като завършиш започваш да връщаш заема само ако работиш за минимум 15000 паунда на година. След 20 години независимо колко си платил, заема ти се погасява. Ако работиш за по-малко от горе споменатата сума, никой не те закача. Ако си решил пък да се върнеш в България след завършване на дали ще платиш и стотинка от тоя заем защото това означава да изкарваш по близо 40 хиляди лева на година. Не знам къде си ги чул тея глупости за "Как се плащат заеми" ама пак се изказваш неподготвен.

Не, не, не, моля ти се, не ми го пращай тоя в Шотландия, такива индивиди най-добре да си стоят в България и да си ядат кебапчетата и кИфтетата, докато злобно подмятат кой, какво и що, без реално да нямат никакви по-сериозни наблюдения. Тея били грозни, онези били дебели, то пък в България щото всички са с перфектни мерки и излезли от списания, как пък не.
Няма да задълбавам в допълнителни коментари, за да не повтарям windowlicker и HollyGolightly, ама PBS такива като теб винаги са ми били адски смешни и ограничени.

DisappointedDreamer
02-26-2013, 19:25
В Дания образованието ти е безплатно , но всичко останало е много скъпо :) . Така е в цяла Скандинавия безплатно образование, но много скъп живот . Така ,че и за там човек трябва да си направи сметката хубаво .

тъй тъй!

BrainPants
03-05-2013, 06:40
Много благодаря за отговорите! Напълно полезни и изчерпателни! Засега аз се ориентирам към образование в Чужбина, а по-нататък ще видим накъде ще ме отвее :)

karllyn
03-06-2013, 06:33
Аз лично намирам много плюсове в това да емигрирам. Харесала съм си университет във Виена и ще се запиша там от следващата година. Нещата не са чак толкова зле и не е нужно да живееш мизерно... Това, че си в чужда държава, не означава, че не може да живееш като нормален човек. Приятелят ми живее там от вече 4 години и знам, че не е толкова зле както го описват някои. Има си достатъчно голяма заплата, че да може да си позволи по-голямо жилище и пари за всичко останало.

karllyn
03-06-2013, 06:36
Мисля, че това е най-голямата глупост, която съм чела ! Образованието в Европа навсякъде е по-добро. Ти не виждаш ли, че навсякъде показват България с колко ниско ниво на образование е и колко ни е слажа учебната система ? Не знам, всеки си има мнение, но според мен маааааалко прекаляваш с обясненията + няма нищо вярно в това, което си написал/а.


Понеже въпросът е защо да не емигрираш:

1. Ако си над 15 никога няма да се адаптираш напълно към нова среда - нито езика ще говориш без акцент, нито ще мислиш и правиш като местните.

2. Същите абсурди, които виждаш в България са и в Англия, Германия, Франция и САЩ - от кучета, които убиват деца, до липса на правосъдие, слабо образование, лекарски грешки, монополи, неразбираеми сметки за телефон и кредитни карти. В Европа е по-добре, защото там са мързели и работят само по 40 часа на седмица - в САЩ по 12-18 часа на ден правят повечето и буквално е трудно да се видиш със собственото си семейство.

3. Образованието в Европа е супер-скапано, а в САЩ супер-скъпо. Аз едно време си мислих да ходя в Германия да уча, където повечето университети са безплатни. Германия например до ден днешен няма ни един университет в световния топ 200 а всички българи главно там гледат да ходят.

4. Цените в чужбина са много по-високи отколкото в България и съответно една заплата от 2000 евро може да не е достатъчна.

5. Докато в източна Европа момичетата са арогантни и гледат да са с амбициозни, или яки, или богати, в Европа и Америка са много достъпни и приветливи, но се таковат с всякакви като невидели, но се правят на невинни. Момичетата в чужбина изглеждат невинни или грозни, но всичките са с огромен опит в занаята и приятелката ти в чужбина, ако си момче, ще е като публичен кенеф. Ще трябва да си като монах - може секс с момичета да ти се отще.

6. Хубава храна в Америка? - НЯМА, че и каквито боклуци има всичките са прескъпи. В Европа е много по-добре, но пък липсват кебапчетата, шопската и луканката, шоколади Милка, вафли Мура.

7. В Америка ставаш дебел - и ако нямаш време за аеробика/гимнастика - горко ти, няма да те познаят като се върнеш в България.

Европа е определено по-спокойна, хората са по-хубави, заплатите са по-високи, здравеопазването и образованието са като цяло безплатни и се работи по-малко. Струва си да се излезе, но купон и храна като в България никъде няма.

Fisherman
03-06-2013, 22:09
Не, не, не, моля ти се, не ми го пращай тоя в Шотландия, такива индивиди най-добре да си стоят в България и да си ядат кебапчетата и кИфтетата, докато злобно подмятат кой, какво и що, без реално да нямат никакви по-сериозни наблюдения. Тея били грозни, онези били дебели, то пък в България щото всички са с перфектни мерки и излезли от списания, как пък не.
Няма да задълбавам в допълнителни коментари, за да не повтарям windowlicker и HollyGolightly, ама PBS такива като теб винаги са ми били адски смешни и ограничени.

С право си се разкарала в страната на шотлансдкия войн,толкова тъп човек не тряя седи в България.После ми викате че Левски е герой и всички му се кефат,като заминавате да си гледате дупенцата в чужбина се изсрахте на цялото му дело.

От турско робство влезнахме в американско

shmatarok
03-06-2013, 23:09
С право си се разкарала в страната на шотлансдкия войн,толкова тъп човек не тряя седи в България.После ми викате че Левски е герой и всички му се кефат,като заминавате да си гледате дупенцата в чужбина се изсрахте на цялото му дело.

От турско робство влезнахме в американско

'Айде псевдо-патриотчето, ако обичаш, мери си приказките. Много знаеш какво и що.

BrainPants
03-07-2013, 03:58
За мен главната причина да искам да напусна страната са хората. Много ми е жал, че сме такъв народ - необразован, прост, мрънкащ, идейно неграмотен; Знам, навсякъде има такива хора, НО те не са в такова изобилие...
Обичам и винаги ще обичам България, но България, а не хората в нея :)

HollyGolightly
03-07-2013, 11:40
С право си се разкарала в страната на шотлансдкия войн,толкова тъп човек не тряя седи в България.После ми викате че Левски е герой и всички му се кефат,като заминавате да си гледате дупенцата в чужбина се изсрахте на цялото му дело.

От турско робство влезнахме в американско

Страната, в която живеете определено не е страната, за която Левски е дал живота си. Онази велика държава одавна е загубена.

anonymous708973
03-07-2013, 12:38
Понеже въпросът е защо да не емигрираш:

1. Ако си над 15 никога няма да се адаптираш напълно към нова среда - нито езика ще говориш без акцент, нито ще мислиш и правиш като местните.

2. Същите абсурди, които виждаш в България са и в Англия, Германия, Франция и САЩ - от кучета, които убиват деца, до липса на правосъдие, слабо образование, лекарски грешки, монополи, неразбираеми сметки за телефон и кредитни карти. В Европа е по-добре, защото там са мързели и работят само по 40 часа на седмица - в САЩ по 12-18 часа на ден правят повечето и буквално е трудно да се видиш със собственото си семейство.

3. Образованието в Европа е супер-скапано, а в САЩ супер-скъпо. Аз едно време си мислих да ходя в Германия да уча, където повечето университети са безплатни. Германия например до ден днешен няма ни един университет в световния топ 200 а всички българи главно там гледат да ходят.

4. Цените в чужбина са много по-високи отколкото в България и съответно една заплата от 2000 евро може да не е достатъчна.

5. Докато в източна Европа момичетата са арогантни и гледат да са с амбициозни, или яки, или богати, в Европа и Америка са много достъпни и приветливи, но се таковат с всякакви като невидели, но се правят на невинни. Момичетата в чужбина изглеждат невинни или грозни, но всичките са с огромен опит в занаята и приятелката ти в чужбина, ако си момче, ще е като публичен кенеф. Ще трябва да си като монах - може секс с момичета да ти се отще.

6. Хубава храна в Америка? - НЯМА, че и каквито боклуци има всичките са прескъпи. В Европа е много по-добре, но пък липсват кебапчетата, шопската и луканката, шоколади Милка, вафли Мура.

7. В Америка ставаш дебел - и ако нямаш време за аеробика/гимнастика - горко ти, няма да те познаят като се върнеш в България.

Европа е определено по-спокойна, хората са по-хубави, заплатите са по-високи, здравеопазването и образованието са като цяло безплатни и се работи по-малко. Струва си да се излезе, но купон и храна като в България никъде няма.

Ти си побъркан, бе. ВСЯКО нещо, което си написал, мога да оспоря.
Момичетата в чужбина били публични кенефи; ставаш дебел, ако живееш в Америка; цените в чужбина били високи, затова 2000 евро можели да не стигат - мисля, че тези са ми любимите абсурди. :ДД
Особено ме кефи как теглото ми зависи от местоположението ми. :lol:

Auriss
03-07-2013, 12:53
Страната, в която живеете определено не е страната, за която Левски е дал живота си. Онази велика държава одавна е загубена.

Общо взето споделям на BrainPants мнението, но ако трябва да сме обективни - не стоят баш така нещата. Пълно е с работливи, добронамерени и честни хора ; такива, уважаващи закона и правото на съседа си. Даже повечето са такива. Проблемът като че ли е в това, че по улиците е пълно и с отрепки, чието място е по затворите, а не оставени на свобода да вгорчават живота на всички ни. Кой ли тук не му се е налагало да се разправя с пияници, агресиращи друсалки, малоумни ченгета и апатични чиновници. Да не говорим пък за лекари и обслужващ персонал по разни заведения и частни фирми.
И ако това само по себе си не е достатъчно, то последствията са дори по-кофти - хората, виждайки как подобно поведение остава ненаказано, го вземат за ... приемливо. И почват да никнат като гъбки разни намусени, всезнаещи човеченца.
Ей ви го за пример онзи маймун няколко поста по-нагоре. Един бърз прочит на мненията му във форума и какво да видим - делюзии за морално превъзходство, агресивно поведение, злоба и неграмотност. В общи линии това ти е стандартният 20-40 годишен българин. За щастие колкото са крайно изпростелите, толкова са и хората, които в действителност си гледат собственото щастие, но това не променя факта, че мерки е трябваЛО да се вземат. Сега са просто потенциални престъпници, а станаха много ...

HollyGolightly
03-07-2013, 14:27
Добри, работливи хора винаги ще има, това не го отричам. Но като цяло сме много заспал народ, хората трябва да разберат, че те имат силата да променят нещата. За съжаление обаче чак сега се сетиха, и така като гледам новините от България, пак замряха нещата, а нищо не се промени. За това говоря аз, че се оставяме да ни мачкат и да ни тъпчат, кой от кой-по големи лъжи да приказва, а ние да му вярваме. Правят се едни и същи грешки отново и отново, единственот, което се променя са имената на оправляващите и на партиите им, всичко друго си е същото.

Fisherman
03-07-2013, 15:05
'Айде псевдо-патриотчето, ако обичаш, мери си приказките. Много знаеш какво и що.


Е сори майче но аз не съм от онея които се сещат за Ботев само на 2 юни сешсе.Прави свирки на шотландския боец,бъди слуга цял живот,продължавай да си смислиш че просперираш

HollyGolightly
03-07-2013, 15:45
бъди слуга цял живот

Що, в България да не би сам да си даваш заплата и да не плащаш данъци? Аман от клишета.

Fisherman
03-07-2013, 17:10
слугинята,да аз сам ще си давам заплата,данъци плащат всички освен ако не са мутри

Violenza
03-07-2013, 17:43
Пак ли се започва с "тия, дето остават, са тъпи, тия, дето заминават, са слуги" :D
Не знам как е възможно да гледате толкова едностранчиво на нещата.



Особено ме кефи как теглото ми зависи от местоположението ми. :lol:
Тук си в грешка.

HollyGolightly
03-07-2013, 19:15
Къде съм тръгнала и аз да се обяснявам забравих, че в България ти предалагат работа на директор веднага щом завършиш училище :?
Предпочитам да съм слугиня на някого, но да мога да си позволя всичко, което ми трябва.

shmatarok
03-07-2013, 20:32
Е сори майче но аз не съм от онея които се сещат за Ботев само на 2 юни сешсе.Прави свирки на шотландския боец,бъди слуга цял живот,продължавай да си смислиш че просперираш

Смешен си. Поне се научи да пишеш правилно на родния си език, преди да коментираш неща, с които явно не си наясно. Нямам намерение да се занимавам повече с теб.

Fisherman
03-08-2013, 05:53
Айде да те видя директор и тогава пак ще говорим слугинаш най много да станеш сервитьорка н

anonymous708973
03-08-2013, 12:16
Тук си в грешка.

Защо?
Абсолютни извинения са това. И в Америка, и в Италия, и в Германия, че дори в Испания с тяхната ужасяваща култура на хранене има супермаркети с черен хляб, плодове, зеленчуци, млека, сушени плодове, ядки, извара и т.н. Ако ядеш само по ресторанти и/ли тъпчеш пица/паста всеки ден, ще си дебел навсякъде. + Навсякъде има фитнеси или поне алеи и магазини, в които продават анцузи и маратонки.

Единственият случай, в който не съм права, е, че на луната бих тежала далеч по-малко заради законите във физиката.

DisappointedDreamer
03-08-2013, 13:39
Зависи какви са зеленчуците. Тук всичко е пластмаса :/

Violenza
03-08-2013, 16:11
Защо?
Абсолютни извинения са това. И в Америка, и в Италия, и в Германия, че дори в Испания с тяхната ужасяваща култура на хранене има супермаркети с черен хляб, плодове, зеленчуци, млека, сушени плодове, ядки, извара и т.н. Ако ядеш само по ресторанти и/ли тъпчеш пица/паста всеки ден, ще си дебел навсякъде. + Навсякъде има фитнеси или поне алеи и магазини, в които продават анцузи и маратонки.

Че я има частта с извиненията, има я, но идеите ти са утопия. :D В САЩ всичко е ГМО, там и да не ядеш, пак ще пълнееш. Тук е почти същата работа, пластмаса е всичко, както каза Дриймърката. От моите "био" ябълки бях оставила една в хладилника 2 месеца и даже не беше мръднала, говорейки за плодове и зеленчуци.
Да не говорим като си студент или работиш нещо сериозно (а особено ако правиш и двете) колко пъти в седмицата ще ти остава време да четеш състава и да бягаш по градинки.

DisappointedDreamer
03-08-2013, 17:10
^Абсолютно. Повечето зеленчуци и плодове изглеждат като стъкла и на слънце Едуард Кълен ряпа да яде. Сирената и кашкавалите са с такава масленост, че като пробваш, в устата ти е буквално мазно. "Био" продуктите пък струват майка си и баща си, дедо си и баба си. За Финдус няма какво да си говорим :D черен хляб в Швеция - сладък. Хах.

anonymous708973
03-09-2013, 10:59
Че я има частта с извиненията, има я, но идеите ти са утопия. :D В САЩ всичко е ГМО, там и да не ядеш, пак ще пълнееш. Тук е почти същата работа, пластмаса е всичко, както каза Дриймърката. От моите "био" ябълки бях оставила една в хладилника 2 месеца и даже не беше мръднала, говорейки за плодове и зеленчуци.
Да не говорим като си студент или работиш нещо сериозно (а особено ако правиш и двете) колко пъти в седмицата ще ти остава време да четеш състава и да бягаш по градинки.

Няма нужда да чета състава, научена съм при влизане в супермаркет къде и какво да гледам.
Ще си говорим след няколко месеца значи със сигурност.

Дрийм, не знам какви сирена и кашкавали ядеш, ама аз си ям всеки ден български (е, не от сиренето за 4 лв килото), а поне веднъж в седмицата - няколко вида от по-странните (Камембер, Ементал, синьо) и никога не ми е било "мазно"?!

DisappointedDreamer
03-09-2013, 11:27
Ела да ми намериш български сирена и кашкавали в Швеция в Ica, Coop и другите пха :Д Трябва да пътуваш 1 час от центъра на града, за да отидеш в крайни и турски квартали, където продават лютеница и бг сирене. Аз като си тръгвам от България, куфара ми е пълен със сирена и кашкавали :D просто защото си идвам на всеки 5 месеца, а тук такива 'екстри' няма.

За другите нещица, които изброи - цените. Един хляб ми е 4 лв. Сама си прави сметката. Пък не вярвам да седнеш да се глезиш 'поне веднъж в седмицата' с тях. Време няма да имаш, желание сигурно също.

//казва ти го телец и чревоугодник. През седмицата гледам да сготвя 2 пъти достатъчно големи порции, че да има и да не се занимавам, защото нямам сили, време, желание.

Ддз как е в Германия. Ама докато не пристигнеш там, нищо не можем да си кажем. :D

Auriss
03-09-2013, 11:30
Милата :( Освен да ти пускам по една бучка сиренце, пък ти да ми купуваш книжки за по 10 крони, хм ? :D

DisappointedDreamer
03-09-2013, 11:39
Имаме сделка! Аз пък ще ти помагам с усвояването на произношението на å, ä и ö :D

anonymous708973
03-09-2013, 11:41
Имаме сделка! Аз пък ще ти помагам с усвояването на произношението на å, ä и ö :D

Последните две като на немски ли се четат?
А умлаут като "е", О умлаут като йо?

DisappointedDreamer
03-09-2013, 11:42
А умлаут, да. Но О умлаут изобщо :D баща ми като каже "öppet" = "йопет" и се спуквам от смях :lol:

А се чете като О, О като У. К като Ш, СК като Х.

Абе....

Violenza
03-09-2013, 11:57
Няма нужда да чета състава, научена съм при влизане в супермаркет къде и какво да гледам.

Ама ние точно това ти казваме. Всичката храна е такава, независимо как ще го въртиш супермаркета.

anonymous708973
03-09-2013, 12:00
Трудно ми е да го повярвам.

Дрийм, направи клипче как четеш/говориш на шведски, моляяя :д

DisappointedDreamer
03-09-2013, 12:06
Дадено :D да ми се смеете по форума. (отново)

magneticfields
03-09-2013, 17:51
Престанете да бягате! Не разбирате ли, че в чужбина няма да ви приемат с "отворени обятия"? Та те вече се чудят как да ни изритат. Нека се опитаме да променим нещо тук, вместо да бягаме. Защото аз не познавам щастлив емигрант.

Fisherman
03-09-2013, 18:49
Престанете да бягате! Не разбирате ли, че в чужбина няма да ви приемат с "отворени обятия"? Та те вече се чудят как да ни изритат. Нека се опитаме да променим нещо тук, вместо да бягаме. Защото аз не познавам щастлив емигрант.

няма смисъл да им говориш остави ги мозъците им са промити и няма връщане назад.

DisappointedDreamer
03-09-2013, 19:15
Защото аз не познавам щастлив емигрант.

А ти щастлива ли си?

Какво знаеш ти за имигрантите? Ако си на 17 години както пише в профилата ти... Имам лоши новини за теб. Това, че твои връстници, които познаваш се оплакват се държи на факта, че техните родители са ги откъснали от приятели, роднини и всичко познато. Имигранти можеш да наричаш хора прекарали достатъчно дълго време зад граница, за да осъзнават всичките минуси и плюсове. И нека ти кажа нещо - познавам такива. И то много. Хора на по 30-40-50 години. Че и по-възрастни, прекарали 20-30 години зад граница. И всичките са доволни и щастливи с работа, семейство и къща.

Никой не твърди, че в чужбина ни приемат с отворени обятия. Ние (тези, които живеят зад граница), го знаем от личен опит. Но нека ти кажа нещо - и в България няма да те приемат с разтворени ръце.

forside1
03-10-2013, 11:25
няма смисъл да им говориш остави ги мозъците им са промити и няма връщане назад.

Ти май си от онея превдо родолюбци а? Как реши, че тея които са в чужбина са с промити мозъци? Има толкова хора които са били в чужбина и се прибират в България защото искат да се реализират и да помогнат за развитието на нашата държава. Престанете с тия ограничени коментари. Не може хора които не са излизали от България да ми обясняват какъв бил живота в чужбина с аргоменти базирани на някое шоу от Discovery Channel.
Особено ти си най-големия хейтър, най-вероятно си кандидатствал в чужбина не са те приели и си решил да хейтваш.
Спами колкото искаш, ограничени като тебе има много, във всяко село се намират.

Fisherman
03-10-2013, 16:17
Направо видях живота си на лента от твоя коментар как ме разкри?

Fisherman
03-10-2013, 16:19
Как добре се аргоментира само

forside1
03-10-2013, 17:30
Основи ми фен клуб

ohluv
03-10-2013, 17:41
Значи ако не обичаш сирене и кашкавал може да имигрираш ?

HollyGolightly
03-10-2013, 17:45
Стойте си в България, последното нещо, от което се нуждаем е вълна от имигранти. След като сте си щастливи там, не ви трябва чужбина, и на другите страни не сте им нужни.

Auriss
03-10-2013, 17:51
Ох, извинявам се за дребнавостта, ама направо ми бърка в здравето като го чета :D


Съществителното емигрант, мн.ч. емигранти, означава ’човек, изселил се в чужда държава; изселник’. Думата има латински произход – emigrans, -antis.

Парите, които превеждат емигрантите на роднините си у нас, не само не намаляват, а постоянно се увеличават.
(Българите в чужбина са емигранти по отношение на България, защото са се изселили от държавата.)
Съществителното имигрант, мн.ч. имигранти, означава ’човек, заселил се в чужда държава; заселник’. Тази дума също има латински произход – immigrans, -antis.
http://kaksepishe.com/emigrant-imigrant/

ohluv
03-10-2013, 17:58
Ох, извинявам се за дребнавостта, ама направо ми бърка в здравето като го чета :D


http://kaksepishe.com/emigrant-imigrant/
Значи ако се изселиш си "емигрант" , но ако се заселиш си "имигрант" ?Как се става имигрант без да се изселиш ?
Ако живееш в Сибир си имиргран или емигрант ?

HollyGolightly
03-10-2013, 18:15
Ох, извинявам се за дребнавостта, ама направо ми бърка в здравето като го чета :D


http://kaksepishe.com/emigrant-imigrant/
Това, което ти си написал обаче доказва, че аз съм написала думата правилно, тъй като " Българите в чужбина са емигранти по отношение на България". Тъй като аз живея извън България, хората идващи тука са именно "имигранти"

DisappointedDreamer
03-10-2013, 18:16
Съвсем ме объркахте. Аз бг не съм учила от 6 години :/

Violenza
03-10-2013, 18:18
Едновременно си и емигрант, и имигрант. За българите си емигрант, за хората в страната, в която живееш, си имигрант.

Fisherman
03-10-2013, 18:19
Ходете и земете гейовете с вас,оставете майка си и баща си тука да се гърбат за да ви издържат докато си веете пичките по чужбина.На мене пък точно нищо не можеш да ми кажеш залухавелник тука съм се родил тук уча и живея и е супер с изключение на няколко малки подробности,които с времето ще се изгладят,ходете бесете се по другите страни.

HollyGolightly
03-10-2013, 18:23
Fisherman, някой случайно да те е вързал и насила да те изкарва извън България? Защо се палиш толкова не мога да разбера. Като ти харесва толкова, стой си.

Fisherman
03-10-2013, 18:24
Обяснявам на слугите тука как стоят нещата ^_^

ohluv
03-10-2013, 18:29
Значи всички се изселвата , за да се заселят някъде другаде ?

ohluv
03-10-2013, 18:30
Ходете и земете гейовете с вас,оставете майка си и баща си тука да се гърбат за да ви издържат докато си веете пичките по чужбина.На мене пък точно нищо не можеш да ми кажеш залухавелник тука съм се родил тук уча и живея и е супер с изключение на няколко малки подробности,които с времето ще се изгладят,ходете бесете се по другите страни.

А ти кат си в България ваще се гърбят,за ди си вееше пичката у нас ?

HollyGolightly
03-10-2013, 18:34
А ти кат си в България ваще се гърбят,за ди си вееше пичката у нас ?

Какво се занимаваш, той е шеф човека, с такива от неговата класа не се спори :lol:

Fisherman
03-10-2013, 18:36
А ти кат си в България ваще се гърбят,за ди си вееше пичката у нас ?

Само където майка ми плаща 500 лева на семестър а не 7000 плюс пари за храна плюс пари да си облече пичката плюс пари за излизане и плюс пари за наем разлика виде ли некъде Зигмонт?

Fisherman
03-10-2013, 18:38
Какво се занимаваш, той е шеф човека, с такива от неговата класа не се спори :lol:

а не мисля да емигрирам в щатите малко да послугувам на американските прасенца

ohluv
03-10-2013, 18:40
Само където майка ми плаща 500 лева на семестър а не 7000 плюс пари за храна плюс пари да си облече пичката плюс пари за излизане и плюс пари за наем разлика виде ли некъде Зигмонт?
Ама иначе живееш при мама и ядеш при нея и тя спонсорира запоите?И къде ги видя тия 7к ?

HollyGolightly
03-10-2013, 18:46
а не мисля да емигрирам в щатите малко да послугувам на американските прасенца
Да, слугувам след като толкова ти харесва тая дума. По-добре обаче на американци, отколкото на турски политици, нали?
И може и да слугувам, ако трябва на 2 работи ще се хвана, но няма да оставя майка ми и баща ми да работят вместо мен, да ми плащат образованието, да ме обличат и да ме хранят.
Не ме е срам да си кажа, че и сервитьорка съм била и в магазини съм продавала и деца съм гледала, е и? Доходите ми определено в момента са по-големи от твоите. Колкото до тези 7000 на семестър, моите не са 7к, а са 18к на година, от които аз плащам по 3, понеже съм си седяла на задника, когато е трябвало и съм получила нужните пари от държавата и други частни фирми. Това в България може ли да стане?

Fisherman
03-10-2013, 18:47
Ама иначе живееш при мама и ядеш при нея и тя спонсорира запоите?И къде ги видя тия 7к ?

А къде трябва да живея бе Зигмонт?Верно че са повече от 7 хиляди :о прав си тука

Fisherman
03-10-2013, 18:51
Да, слугувам след като толкова ти харесва тая дума. По-добре обаче на американци, отколкото на турски политици, нали?
И може и да слугувам, ако трябва на 2 работи ще се хвана, но няма да оставя майка ми и баща ми да работят вместо мен, да ми плащат образованието, да ме обличат и да ме хранят.
Не ме е срам да си кажа, че и сервитьорка съм била и в магазини съм продавала и деца съм гледала, е и? Доходите ми определено в момента са по-големи от твоите. Колкото до тези 7000 на семестър, моите не са 7к, а са 18к на година, от които аз плащам по 3, понеже съм си седяла на задника, когато е трябвало и съм получила нужните пари от държавата и други частни фирми. Това в България може ли да стане?

Е ти па се изказа,освен това професията ми е доста благородна в сравнение с твоето желание за повече пари за да имаш какво да сложиш в дебелото черво

HollyGolightly
03-10-2013, 18:56
Е ти па се изказа,освен това професията ми е доста благородна в сравнение с твоето желание за повече пари за да имаш какво да сложиш в дебелото черво

Уча архитектура и вътрешен дизайн, в момента даже работя точно това, а съм на 19.
Не работя, за да се наям , а за да съм самостоятелна, понеже не смятам, че майка ми и баща ми трябва да ме гледат цял живот. Представи си, някои от нас порастваме и гледаме на нещата по по-различен начин.

ohluv
03-10-2013, 18:56
А къде трябва да живея бе Зигмонт?Верно че са повече от 7 хиляди :о прав си тука
Значи и ти товариш бая ваще ?Ми 7к е само в Англия и в частните колежи,а ако не си там?

Fisherman
03-10-2013, 18:59
Значи и ти товариш бая ваще ?Ми 7к е само в Англия и в частните колежи,а ако не си там?

Не отлгедаха ме вълци и мисля да емигрирам и да стана слуга.Ами ако съм там?

Fisherman
03-10-2013, 19:01
Бая ги товара кинти тука за татус,кинти там за бензин,кинти за парцалки,за цървулки,да заведа гаджето на Боровец,нови бельо армани,кинти за бонамента ми за фитнес,кинти за дискотеката довечера в студентски треа си зелено

HollyGolightly
03-10-2013, 19:02
Мен много ще ме е срам наще да ми плащат всичко. И какво като са те отгледали, когато си бил малък са ти давали пари, ама сега си голям мъж, не мислиш ли, че е време да се стегнеш? Когато искаш да отидеш с някого някъде какво викаш, мамо дай някой лев да си купя едно кафе? Жалка работа

Fisherman
03-10-2013, 19:07
Май забравяш че аз не уча интериорен дизайн и как се слага брава,как се сменя крушка,как се мият чинии по 2 часа на ден после да си вея пичката по чершията в Кентъки щата Колорадо.Уча всеки ден от 6 до 6 мислиш ли че имам време за работа?Та аз едвам намирам време да чета по анатомия,микробиология и физика

Fisherman
03-10-2013, 19:08
Мен много ще ме е срам наще да ми плащат всичко. И какво като са те отгледали, когато си бил малък са ти давали пари, ама сега си голям мъж, не мислиш ли, че е време да се стегнеш? Когато искаш да отидеш с някого някъде какво викаш, мамо дай някой лев да си купя едно кафе? Жалка работа

Не казвам добре че майка ми прати тия пари по мъни грам че да си купя пържолата която исках

HollyGolightly
03-10-2013, 19:13
Ти май хич не си наясно за какво говориш. Това което уча няма нищо общо със завинтването на болтчета и поставянето на брави. Уча почти всеки ден ,включително събота от 7 сутринта до 6:15 вечерта с един час почивка на обяд. 4 дни в седмицата съм на работа от 6:30 до 11, докато се прибера става 12. Хайде, обясни ми как ти нямаш време.
И нека оточня, че съм почти напълно самостоятелна от 16 годишна, от тогава работя. По мъни грам аз съм тази, която праща пари на роднини и познати в България.

Родителите ми живеят тук.

Yen_is_bacK
03-10-2013, 19:16
що да не емигрираш ли щот ще учиш в някой университет в лондон примерно дето няма ти стигат парите за нищо и ще трябва да копаеш градинките пред университета имам такива съученици и както като завършат ще са тука смотани икономисти дето ще вземат колкото един изкарал винса ... няма никва разлика :))

Fisherman
03-10-2013, 19:17
Обясних ти как професията ми не е тази на засукан общ работник,хуманитарните науки изискват доста повече време,търпение и лишения от твоето псевдо следване.

Yen_is_bacK
03-10-2013, 19:18
охлюве, ти мой да ми лапаш хуя щот си супер тъпо парче черен мазут гаден, въглен

HollyGolightly
03-10-2013, 19:23
Обясних ти как професията ми не е тази на засукан общ работник,хуманитарните науки изискват доста повече време,търпение и лишения от твоето псевдо следване.

Общ работник? Не ми се спори повече с ограничени хора като теб. Ако наистина имаш нещо да казваш за това как аз съм слугиня, както и за това как те мързи да работиш, под предтекста, че нямаш време, можеш да ми пратиш лично съобщение. А аз може и да ти отговоря, ако ми се занимава.
Както казах, стой си в България, такива като теб тук не са нужни на никого.

Fisherman
03-10-2013, 19:37
псевдо-националистчето 1 слугинаш 0

Auriss
03-10-2013, 19:38
Обясних ти как професията ми не е тази на засукан общ работник,хуманитарните науки изискват доста повече време,търпение и лишения от твоето псевдо следване.

Извинявам се, ама тука ме разби. Не беше ли писал някъде, че фармация учиш ?

// плюс това да сравняваш хуманитарна специалност с техническа такава е не смешно, ами направо абсурдно.

Fisherman
03-10-2013, 19:44
Извинявам се, ама тука ме разби. Не беше ли писал някъде, че фармация учиш ?

// плюс това да сравняваш хуманитарна специалност с техническа такава е не смешно, ами направо абсурдно.

Само не претендирай със знанията си келеш на профила ми пише че уча фармация.Техническа?Какво знаеш ти за фармацията,че ще седя в аптеката и ще съм прост продавач ли?Магистрите работят наред с лекарите в болници,хубави разбирания имаш за света

Fisherman
03-10-2013, 19:45
Zero brain

Fisherman
03-10-2013, 19:48
Стоите тука държавата да ви издържа 18 години после показвате хуя от благодарност и си заминавате да учите за да сполучите някъде в Амазония,защото там били отворили нов колеж по Интериор и Моден дизайн на крушки

Yen_is_bacK
03-10-2013, 19:54
Само не претендирай със знанията си келеш на профила ми пише че уча фармация.Техническа?Какво знаеш ти за фармацията,че ще седя в аптеката и ще съм прост продавач ли?Магистрите работят наред с лекарите в болници,хубави разбирания имаш за света


Извинявам се, ама тука ме разби. Не беше ли писал някъде, че фармация учиш ?

// плюс това да сравняваш хуманитарна специалност с техническа такава е не смешно, ами направо абсурдно.

ми не кво да играя братле кажи ми кво да играя... после фишермана бил ограничен... да беше си спестил коментара ..

Auriss
03-10-2013, 19:56
Едно аспиринче, едно диазепамче и едни дюрекс класик, моля.


ми не кво да играя братле кажи ми кво да играя... после фишермана бил ограничен... да беше си спестил коментара ..?
Я, ето го и другия девственик. lets get this party started.

Fisherman
03-10-2013, 20:15
Една кърпа с калиев цианид за момчето с розовата коса и искрящи очи,защото майка му е пратила тутманик по мъни грам

Auriss
03-10-2013, 20:19
http://www.troll.me/images2/happy-anime-lol/hahahaha-go-fuck-yourself.jpg

Yen_is_bacK
03-10-2013, 20:19
Едно аспиринче, едно диазепамче и едни дюрекс класик, моля.


Я, ето го и другия девственик. lets get this party started.


хахаха айде да не използваш термини диазепамчета и тн без да знаеш за какво са.. или може би тати е с делириум тременс и от там знаеш бензодиазепам ?

Yen_is_bacK
03-10-2013, 20:24
фатмак, вие така в училище на девствено и се обиждате :D :D пъпчиво дете с нерви лабави удари една чекия или ела да ти наточа малко кремче в устата да се успокойш

Yen_is_bacK
03-10-2013, 20:28
Една кърпа с калиев цианид за момчето с розовата коса и искрящи очи,защото майка му е пратила тутманик по мъни грам


ахахаха !!!!!!!! точно така ама първо майка му да подпише донорски картон че младите студенти и учени да гледат калпавие завои на еволюциятаа :))

Auriss
03-10-2013, 20:34
:D Awwww, колко сте сладки двамата. Що направо не се вземете ?

Yen_is_bacK
03-10-2013, 20:38
:D Awwww, колко сте сладки двамата. Що направо не се вземете ?


защото той е с майка ти пък аз със сестре ти awwwww колко сме сладки ^^ http://www.youtube.com/watch?v=WfYyBp4Ln2s

DisappointedDreamer
03-10-2013, 20:39
и аз искам тутманик :( Аурисс, гледай какъв си егоист... и не споделяш с братята и сестрите си. как не те е срам

HollyGolightly
03-10-2013, 22:52
Хайде някой да ми обясни, как се праща тутманик по мъни грам :lol: много бих желала да знам

SisiStrange
03-11-2013, 04:21
Познавам хора, учещи фармация, които работят. Ние също сме от сутрин до вечер на лекции и упражнения всички дни освен петък. Една стабилна част от нас си ходят на работа. Имам колеги, които раздават листовки по 2-4 часа вечер, а събота неделя по 6. Въпрос на желание. Аз бих предпочела да спя по 4 часа на нощ (случвало се е) пред това мама да ми дава паричките за вафличка.

Разби ме с това сравнение. Архитектурата е трудна специалност. Фармацията също. Странно е обаче да я изкарваш ужасно благородна. Благородно е да си лекар. Те спасяват животи и се лишават от стабилна част от младостта си в учене от-до. Вашето си е нормално висше. Като моето, като архитектурата, като всяко друго.

Fisherman
03-11-2013, 05:50
Да верно никое лекарство досега не е спасило човешки живот

Fisherman
03-11-2013, 05:52
http://www.troll.me/images2/happy-anime-lol/hahahaha-go-fuck-yourself.jpg

Хехехехех че оригинален като диплома от УНСС

x7aZzy
03-11-2013, 07:43
Fisherman, забавен си.
Познавам момиче, което следва медицина и работи. Говори после как ТИ нямаш време. Щом имаш време да пишеш по форуми, значи имаш време и да работиш.

Зад бара съм почти всяка вечер и ако за теб това е слугуване, така да бъде. За мен е супер приятно и разтоварващо. Запознавам се с нови хора, упражнявам си езика, + мога да пия каквото и колкото си искам.
А с бакшишите само мога да изкарам месеца.

Fisherman
03-11-2013, 09:46
Прекрасно пиенето може само да те направи по умна

forside1
03-11-2013, 13:36
Нямал бил време хах. Чакаш още на мама и тати а си тръгнал да ми говориш за живота в чужбина. Един от най-добрите ми приятели учи медицина и работи, така че не ми излизай с тея глупости. Като започнеш да си изкарваш сам парите за закуска тогава ще ми говориш кой как трябва да живее.

bloodyF
03-11-2013, 14:13
@Fisherman, за човек, който толкова яростно се изказва по отношение на чужбина и се прави на патриот, би трябвало поне българския да си научил.

Била съм в чужбина, животът е по-хубав на повечето места, отношението на местните-не толкова. Но с времето се свиква сякаш и спира да ти прави впечатление. България винаги ще ми е на сърце, няма как, но ако имам възможност-поне да поработя на бригада бих отишла.

girlwithblueeyes
03-11-2013, 14:25
@Fisherman, Това , че ти не си успял да се установиш в чужбина и не ти е провървяло там не значи ,че и с другите ще стане така . Да никой не е казал , че е лесно да живееш на чуждо място , но всичко опира до нагласата и амбицията . Защо си мислиш че всеки българин в чужбина е нещастен...... напротив хората които са отишли там с ясни цели и се стараят да ги постигнат живеят много добре . Не знам защо на човек като му се спомене чужбина си представя бедност и отритване . Не бъдете толкова черногледи защото ако чужбина беше толкова зле по-младите нямаше да напускат България . :)

Fisherman
03-11-2013, 15:06
@Fisherman, за човек, който толкова яростно се изказва по отношение на чужбина и се прави на патриот, би трябвало поне българския да си научил.

Била съм в чужбина, животът е по-хубав на повечето места, отношението на местните-не толкова. Но с времето се свиква сякаш и спира да ти прави впечатление. България винаги ще ми е на сърце, няма как, но ако имам възможност-поне да поработя на бригада бих отишла.

lol






Нямал бил време хах. Чакаш още на мама и тати а си тръгнал да ми говориш за живота в чужбина. Един от най-добрите ми приятели учи медицина и работи, така че не ми излизай с тея глупости. Като започнеш да си изкарваш сам парите за закуска тогава ще ми говориш кой как трябва да живее.

искам да ми се обясни как да намеря време за работа,като прекарвам по 8 часа средно в университета на ден,дори майка ми ме спря да ходя на работа


@Fisherman, Това , че ти не си успял да се установиш в чужбина и не ти е провървяло там не значи ,че и с другите ще стане така . Да никой не е казал , че е лесно да живееш на чуждо място , но всичко опира до нагласата и амбицията . Защо си мислиш че всеки българин в чужбина е нещастен...... напротив хората които са отишли там с ясни цели и се стараят да ги постигнат живеят много добре . Не знам защо на човек като му се спомене чужбина си представя бедност и отритване . Не бъдете толкова черногледи защото ако чужбина беше толкова зле по-младите нямаше да напускат България . :)

много добре ми слагаш думи в устата маце,само че аз никога не съм искал да напускам България

Fisherman
03-11-2013, 15:08
Брей за да спечелите един спор сте готови на всичко,чак да извъртите нещата,както на вас ви е удобно брей брей сбъркано племе

girlwithblueeyes
03-11-2013, 15:09
Добре тогава хайде кажи ми защо така яростно говориш , че чужбина е лошо място . Нали трябва да си живял там за да имаш определено мнение .

Fisherman
03-11-2013, 15:18
Не говоря яростно,не ме познаваш,иначе аз така си говоря по принцип и няма нужда аз да ходя имам очи и виждам какво става блъъдиФ потвърди,това което си мислех какво да кажа повече =)

Yen_is_bacK
03-11-2013, 15:23
Вижте сега младежи и девойки със сини очи .. медицината като цяло е нещо много голямо което се учи цял живот толкова много дялове има че ви е бедна фантазията, фармацията е един дял от медицината, неможете да кажете че не е благородна професия като лекаря или стоматолога, вярно не са лекари, но пак могат да бъдат доктор по фармация както и по стоматология и какво ли още не, точно фармацевтите, и лекарите вървят ръка за ръка, докато лекаря изучава човешкото тяло и неговите процеси,еволюция и проблеми, фармацевтите учат химичните процеси в човека ... давам ви за пример една болест миастиня гравис, за нея няма лечение, лекаря може да я диагностицира по редица тестове, като за начало той трябва да има 6 години обща медицина и 4 специализация - неврология или диагностика .. той ще види че има нарушения в мускулните снопове и невроните и тн тн амален брой ацетилхолинови рецептори в постсинаптичната мембрана на нервно-мускулния синапс (моторна плочка), следствие от образуваните антитела срещу тях и тн и тн .. ще може да образува патогенеза че Ацетилхолиновите рецептори представляват Na+ йонни канали, образувани от 5 протеинови субединици (2 субединици тип α и по една субединица от трите им там типа . Техен лиганд е медиаторът ацетилхолин. При свързването на ацетилхолина с рецепторите, пространствената структура на белтъчните субединици се променя, това позволява навлизането на натриеви йони през постинаптичната мембрана, в резултат на което се генерира акционен потенциал и след това се осъществява мускулното съкращение. и тн тн .. Лекаря ще успее да постави диагноза на базата на симптомите, фармацевта няма да успее, НО фармацевта когато му кажеш миастиния гравис ще каже автоиммуно заболяване което няма лечение и се запавя и стопира с кортиостероид метилпреднизолон, кортизон и миастинон. Лекаря също ще каже лекарствата, НО фармацевта ще може да ги изготви да ги приготви, докато лекаря ще може да каже само какво е кортикостероиден състав и как действа на организма и имуната система, виждате ли разликата къде е .. медицината е супер голям дял колкото вселената и всеки един ден продължава да се разраства, човешкият мозък няма толкова голям капацитет, нервната ни система със всеки един ден отслабва и не се регенерира, затова медицината е разделена на дялове

Ето защо ще ви помоля да не говорите когато и 1 на милярд представа си нямате от това :)

Auriss
03-11-2013, 16:32
той ще види че има нарушения в мускулните снопове и невроните и тн тн амален брой ацетилхолинови рецептори в постсинаптичната мембрана на нервно-мускулния синапс (моторна плочка), следствие от образуваните антитела срещу тях и тн и тн .. ще може да образува патогенеза че Ацетилхолиновите рецептори представляват Na+ йонни канали, образувани от 5 протеинови субединици (2 субединици тип α и по една субединица от трите им там типа . Техен лиганд е медиаторът ацетилхолин. При свързването на ацетилхолина с рецепторите, пространствената структура на белтъчните субединици се променя, това позволява навлизането на натриеви йони през постинаптичната мембрана, в резултат на което се генерира акционен потенциал и след това се осъществява мускулното съкращение. и тн тн .
/офф топик
баси колко яко ми стана, че разбрах всичко. Има един курс в курсера, drugs and the brain се казва - някой ако му е интересно да го погледне.
/он топик
За какво точно спорите, че не разбрах ? Ако е по повод заяждането ми - беше с идеята, че медицината (пък доста сигурен съм, че и фармацията) не е хуманитарна наука. Такива са правото, психологията, философията и прочие.

едит:
ще може да образува патогенеза ЧЕ Ацетилхолиновите рецептори представляват Na+ йонни канали
Те не са ли си това по принцип ;д ?

forside1
03-11-2013, 16:56
Така като гледам ти си единствения който се впряга и извърта нещата. А колкото до работата, 8 часа в университета, 8 на работа. Това е положението. Ако можеш учиш на работа, ако не Събота и Неделя вместо да киснеш из форуми, залягаш над анатомията и каквото там друго имаш. А това, че майка ти те е спряла да работиш не искам даже да го коментирам. Просто ти казвам, че от моя гледна точка това са глупости. Уча, работя и тренирам баскетбол, намирам време за всичко, поддържам и стипендия. Поради тая причина не мога да приема извиненията ти относно работа и т.н.

Fisherman
03-11-2013, 17:03
Ако щеш не съм тръгнал на състезание

Yen_is_bacK
03-11-2013, 17:30
/офф топик
баси колко яко ми стана, че разбрах всичко. Има един курс в курсера, drugs and the brain се казва - някой ако му е интересно да го погледне.
/он топик
За какво точно спорите, че не разбрах ? Ако е по повод заяждането ми - беше с идеята, че медицината (пък доста сигурен съм, че и фармацията) не е хуманитарна наука. Такива са правото, психологията, философията и прочие.

едит:
Те не са ли си това по принцип ;д ?



точно тва което е важно съм му дал болд :)

Yen_is_bacK
03-11-2013, 17:34
Така като гледам ти си единствения който се впряга и извърта нещата. А колкото до работата, 8 часа в университета, 8 на работа. Това е положението. Ако можеш учиш на работа, ако не Събота и Неделя вместо да киснеш из форуми, залягаш над анатомията и каквото там друго имаш. А това, че майка ти те е спряла да работиш не искам даже да го коментирам. Просто ти казвам, че от моя гледна точка това са глупости. Уча, работя и тренирам баскетбол, намирам време за всичко, поддържам и стипендия. Поради тая причина не мога да приема извиненията ти относно работа и т.н.

Какво учиш бе шано маняк, майно учиш няква керия казах като не сте компетентни за медицината и фармацията и стоматологията не говорете ве тея науки неможе да се учи и да се работи, точно на 1 изпит ще виснеш акто сопол, занеш ли анатомията че е колкото мижавото ти следване по икономика за 2 години сигурно .. тва са 3 атласа по 500 страници с латински всичко + тва има и учебници по анатомия дето и те са толкова дебели, ти 4 хиляди листа информация ти е цялото следване в унсс момче .. айде моля ти се учил работил тренирал маскетбол и намирал и време са стипендия ..

forside1
03-11-2013, 18:42
No offence, ама си по-голям комплексар от приятелчето си по-горе. Предполагам, че и да ти кажа какво уча няма да го схванеш, защото просто ограничения ти мозък явно не побира големи количества информация. Поредния загубеняк който не може да съчетае 2 неща и до 40 годишна възраст ще лежи на гърба на родителите си. Следването му било такова, лекцийте му били не знам си кви, учебници с по 1 милион страници имал. По какъв начин ми пука, че не можеш да се оправяш и изпъкваш единственото нещо с което се занимаваш като извинение за всичко. Казах ти, имам приятел който учи медицина и работи. Спи малко, учи колкото може докато е на работа ама не лежи на мама и тати и определено не спами простотии из форуми.
Аман от комплексари.

Fisherman
03-11-2013, 18:51
Е са е модерно да си сирак отгледан от вълци май а ?

Fisherman
03-11-2013, 19:00
Толкова си наясно колко трябва да се спи виждам,не знаеш че точно през ноща се извършва избирателното пропускане на информация която си поел през деня твойто приятелче медик е един тройкаджия.всеки избира как да жовее както казах по горе с ваще измислени специалности имате достатъчно време да си разхождате парцалите пък и за работа,медал ли искаш?Орден?Синя лента?значка на БКП му сложете на момчето че е работливо

Yen_is_bacK
03-11-2013, 19:10
No offence, ама си по-голям комплексар от приятелчето си по-горе. Предполагам, че и да ти кажа какво уча няма да го схванеш, защото просто ограничения ти мозък явно не побира големи количества информация. Поредния загубеняк който не може да съчетае 2 неща и до 40 годишна възраст ще лежи на гърба на родителите си. Следването му било такова, лекцийте му били не знам си кви, учебници с по 1 милион страници имал. По какъв начин ми пука, че не можеш да се оправяш и изпъкваш единственото нещо с което се занимаваш като извинение за всичко. Казах ти, имам приятел който учи медицина и работи. Спи малко, учи колкото може докато е на работа ама не лежи на мама и тати и определено не спами простотии из форуми.
Аман от комплексари.

а ти си супер кух тъп ебаси палячото ми много ясно че ще работи като е 4 курс :) в пуц лис и нямаш никъв шанс да работиш и учишщ не ми се обяснявай приятел мой тва онова.. до 40 години ще разчитам на майка ти да ми го източва пумияр ако искаш да знаеш от 15 годишен се издържам сам, да следването го плащат нащи но другото сам аман от комплексари вика, кой те знае учиш в пощенския в софия се надуваш сливенски мангал мазут черен гаден въглен :))

Fisherman
03-11-2013, 19:19
Айхайхахха насра гооо.Приятел така е,като се праиш на муж и си надуваш свирката срещу хора които не познаваш :)

Yen_is_bacK
03-11-2013, 19:34
Кво да го насирам и сопола няя си фърля за тоя, мое само да ми яде бабека един цол лайна каза компетентен по всичко гурела му с гурел

Fisherman
03-11-2013, 19:46
майка тука ми сготви и ми оправи леглото не искам да ставам на 40 :(

forside1
03-11-2013, 19:47
Хубави неща ви учат в тая медицина, май университета ви е в някое село. Ако се издържаше сам нямаше да спамиш глупости като 10 годишен така че не ми обяснявай. Компютърни нинджи много, пробвай да покажеш простотията си с нещо друго.

Yen_is_bacK
03-11-2013, 19:56
Хубави неща ви учат в тая медицина, май университета ви е в някое село. Ако се издържаше сам нямаше да спамиш глупости като 10 годишен така че не ми обяснявай. Компютърни нинджи много, пробвай да покажеш простотията си с нещо друго.

самия ти си такъв пример, тва че ще излезе медици някой ден не тряя да ти лижем гъза и да ти търпи глупостите :)) айде ходи пикай мий си крака ще и лягай да спиш x))

Fisherman
03-11-2013, 20:15
Хубави неща ви учат в тая медицина, май университета ви е в някое село. Ако се издържаше сам нямаше да спамиш глупости като 10 годишен така че не ми обяснявай. Компютърни нинджи много, пробвай да покажеш простотията си с нещо друго.

хехе намерил си на кой да говориш за простотия е виж приятелките ти избягаха от тая тема,защото бяха усрани до уши и предпочетоха да се направят на важни и да си измислят извинение за да спрат да пишат

HollyGolightly
03-11-2013, 20:23
хехе намерил си на кой да говориш за простотия е виж приятелките ти избягаха от тая тема,защото бяха усрани до уши и предпочетоха да се направят на важни и да си измислят извинение за да спрат да пишат
Избягали вика :? Просто не сме като теб, хора без работа, та да стоим по форумите по цял ден да се караме с непознати. А на теб като ти свършиха аргументите и нямаше какво друго да кажеш, повика твоята дружка да дойде, да те защити. Нищо чудно, по някои от постовете му си личи, че е по-интелигентен от теб.
A ти така и не ми отговори, как се праща тутманик по мъни грам, че да поръчам на баба ми да ми прати един :lol:

SisiStrange
03-12-2013, 04:23
Като ви слушам речта, само се моля на късмета си да не ми се падне някога лекар като вас. Попринцип, за да си добър в тази професия, е хубаво да не си целия изтъкан от предразсъдъци.

Имам 2 приятелки в медицинска (всъщност имам повече познати там, но да не задълбаваме). Едната ходи лятото на работа и си изкарва парите, за да не висне като сопол на майка си. Не е 4ти курс. 2ри е. Имам познати, които ходят на бригади и стабилно помагат на техните, но да не навлизаме в тези дебри, че след малко ще се чуе надалече как не сте били слуги на чужденци. Та тя не може да е самостоятелна чак, но си има така джобни, както и с тези пари си задоволява по-тривиалните нужди - да си купи шампоан, дънки, яке и тн. Другата е като вас: "АЗ съм благородна. АЗ уча за лекар. Аз нямам кога да работя." Цяла зима е на принципа: "Маме, дай 5лв за кафе. Дай 200лв да отпразнувам 8ми декември. Дай 50лв за дънки." После лятото пък е твърде уморена от тежкия курс и си почива, минавайки на: "Маме, дай 500лв за море. Маме дай 20лв за басейн." Ми жалка е особено като си направиш съпоставката с другото момиче, което учи същото.

Никой не ви е настъпил по мазола относно колко ви е значима професията. Или дали е трудна. Но първо, че не може всички да са лекари, второ, че далеч не сте единствените с трудно висше. Да ви запозная с другарите от физикохимията или висшата математика. Ако не се лъжа, в архитектурата, която оплюхте, бая се набляга на висша математика. Повечето програми на университетите с точни науки поне (за останалите не знам как е) са от сутрин до вечер заради многото практически упражнения. Това не пречи човек да заработва поне джобните си събота/неделя или лятото.

Auriss, "Drugs and the brain" ми е слабото място. 8-) Научих за курсерата прекалено късно и го изпуснах и сега ме е яд. 8-)

x7aZzy
03-12-2013, 07:18
Прекрасно пиенето може само да те направи по умна

Ти за моя умствен багаж не се притеснявай.
По- добре си оползотвори свободното време (виждам, че имаш доста). Щом не ти се работи, отвори поне някой учебник.

Сиси е права - има ли желание, има и начин. Дори и някаква нископлатена работа за през уикенда да си намериш, пак си е нещо.

Yen_is_bacK
03-12-2013, 08:44
Имам 2 приятелки в медицинска (всъщност имам повече познати там, но да не задълбаваме). Едната ходи лятото на работа и си изкарва парите, за да не висне като сопол на майка си. Не е 4ти курс. 2ри е. Имам познати, които ходят на бригади и стабилно помагат на техните, но да не навлизаме в тези дебри, че след малко ще се чуе надалече как не сте били слуги на чужденци. Та тя не може да е самостоятелна чак, но си има така джобни, както и с тези пари си задоволява по-тривиалните нужди - да си купи шампоан, дънки, яке и тн

ден година храни се нарича тва много ясно че ляттоще работи като не е в университета ама само толкова за има някви мижави апрички лятото, има пък лекари коото лятото не рботяца и помагат и се развиват медицинската култура за може после да помагат на ей таквиа надути миндиможе после да помагат на ей таквиа надути миндили като ония отгоре :) и после тоя да ходи и да викате аа такива лекри п небгагодарни пубери ама като ви опре ножа до гъза и дойдете да ни т ама като ви опре ножа до гъза и дойдете да ни търсите при нас няма такива неща квото и да си говорил ще те излекуваме после вие ще си говорите ппак и ще си останете същите паляци и дървени филосифи

Yen_is_bacK
03-12-2013, 08:48
Другата е като вас: "АЗ съм благородна. АЗ уча за лекар. Аз нямам кога да работя." Цяла зима е на принципа: "Маме, дай 5лв за кафе. Дай 200лв да отпразнувам 8ми декември. Дай 50лв за дънки." После лятото пък е твърде уморена от тежкия курс и си почива, минавайки на: "Маме, дай 500лв за море. Маме дай 20лв за басейн." Ми жалка е особено като си направиш съпоставката с другото момиче, което учи същото. няма маме ттва онова айде без да ни познаваш да говориш по-малко, тва че той не работи не значи че сурвака майка си за пари, кятото щот няма да е в аптеката по цял ден много филосифвствате и си мислите че сте голяма работа ама не сте точно обратното аз съм сигуренм че ти решев на майка си да ти дава пари и на баща си да ти оправя проблемите 50 пъти повече от фишермана защото ти имаш всободното време той като излезе в 8 се прибира в 5 яде помпи и сяда да учи яде ляга и пак същото прави , а ти дрънкаш как сурвакал майка си и баща си икой по какъв мазол настъпал тва се наризч героичен комплекс АЗ САМА ти сама ама майката ти ти пере дрехите още така че по хладно го давай

Yen_is_bacK
03-12-2013, 08:56
Но първо, че не може всички да са лекари, второ, че далеч не сте единствените с трудно висше. Да ви запозная с другарите от физикохимията или висшата математика. Ако не се лъжа, в архитектурата, която оплюхте, бая се набляга на висша математика. Повечето програми на университетите с точни науки поне (за останалите не знам как е) са от сутрин до вечер заради многото практически упражнения. Това не пречи човек да заработва поне джобните си събота/неделя или лятото.

учил съм в мг и в хуманитарна гимназия през ученическите си години паралелка физика и математика и съм решавал всиша математика която е сравнително лесно лесна, като цяло това е абстрактна наука която не е за всеки и не ми се отдава но щом ти казвам че не е е тва дето си мислиш начи не е, братовчед ми учи в уасг и много добре виждам какво се прави, голям гърч е да чертае се рисува се учи се но тва е в съвсем друга насока в света и пак архитектурата е в по-малка от медицината за учене защото я учиш 5-6 години и излзиаш архитект а медицината като я учиш 6 години и ди-пи неможеш да станеш после искат 4 години специализация после да работиш да не ис млад лекар целия ти живот минава в учене докато уасг то ти спира на 5-6 година и докато ъасг чертаят мостове и геодезий в 1курс студентите по медицина гледат трупове в моргата режат черва сърца и мозъци порят жаби учат в учебниците тва дето са напорили после учат от атласите кво ще порят и редом с тва учат биология биохимия физика математика и тн :)

Yen_is_bacK
03-12-2013, 08:58
А за тея които са влезнали да стават лекари за престиж и да са друга каста, немогат да си решат проблемите в обществото защото един млад завършил лекар взема 400 лева запл, един старши анестезиолог 700 , при положение че има общаци който вземат 1500+ не виждам за къв престиж и каста говорим :) И много влизат малко излизат

Auriss
03-12-2013, 09:03
Впрочем какво ти е мнението по въпроса с главоломното развитие на технологиите и реалната възможност след +- 20 години приложни науки като медицината да са история ?

Yen_is_bacK
03-12-2013, 09:28
Впрочем какво ти е мнението по въпроса с главоломното развитие на технологиите и реалната възможност след +- 20 години приложни науки като медицината да са история ?

няма как медицината да е исторяи, няма да има киборг който да надмине човешкият ум в близост от 100 години .. единственото медицината може да бъде побутвна от технологиите които ще и решават проблемите като пейсмейкър който те оттървата о от паркинсон но за тая работа се иска лекари които да обяснят какво трябва да прави пейсмейкъра и да го поставят в мозъка на човека с операция тва няма кой друг да го направи в близкото столетие освен човешки интелект

Auriss
03-12-2013, 10:00
Не, не, не ме разбра. Друго имах предвид - разните машини, които в реално време ти правят пълна кръвна картина с едно боцване по пръста и в допълнения измерват телесна температура, пулс, налягане и прочие.
Плюс това и хирургични роботи има вече, които са в пъти по-прецизни и от най-опитния хирург. С развитието на изкуствения интелект приложната част от медицината постепено ще замре. За изследователската и дума не може да става, разбира се.

ohluv
03-12-2013, 10:19
Ако можехме да превърнем егоизма и сaмочувствието на юристите,икономистите и медиците в енерегия... :D

Yen_is_bacK
03-12-2013, 11:10
Не, не, не ме разбра. Друго имах предвид - разните машини, които в реално време ти правят пълна кръвна картина с едно боцване по пръста и в допълнения измерват телесна температура, пулс, налягане и прочие.
Плюс това и хирургични роботи има вече, които са в пъти по-прецизни и от най-опитния хирург. С развитието на изкуствения интелект приложната част от медицината постепено ще замре. За изследователската и дума не може да става, разбира се.

братле това че има изкуствен интелект който е по прецизен от най добрия хирург жв дадена област е измислица един лекар няма как да ти измери температурата без термометър .. също няма как да ти види екг без електрокардиограма вече като види той я разчита и така прави изводи ням акак да ти направи кръвни изледвания без машини и центрофуги които да отделят плазмата от серума и тн и тнзащнеможе паложва всеки един ден батко да замре защото се развива всеки един ден бактерии гъби и вируси еволюират и ако днес гентамицина се лекува грам положителни бактерии то утре вече те са ресистентни и се дърсят други лекарства от фармацевтите, а един робот няма дкак да измисли ново лзнарсята на човека толкоз и на робота и той като се създаде се сиди с едно ниво интелект а човека всеки ден се развива затова човека винаги ще е пред робота

Yen_is_bacK
03-12-2013, 11:11
Ако можехме да превърнем егоизма и сaмочувствието на юристите,икономистите и медиците в енерегия... :D
няма да ти коментирам малоумното изказване лешпер смотан тъп мазут черен гаден асфалт въглен горила ..

Fisherman
03-12-2013, 11:31
Впрочем какво ти е мнението по въпроса с главоломното развитие на технологиите и реалната възможност след +- 20 години приложни науки като медицината да са история ?


А ти си есктра малумник обаче,безмислен въпрос зададе за да отвлечеш вниманието на йен. И къде са тръгнали хора с 2000 мнения у фоеума да ми говорат за тва как си оправям свободното време. Да се върнем на нещастниците заминали да търсят по добър живот олол

SisiStrange
03-12-2013, 11:51
Yen_Is_Back, говориш на грешния човек за свободно време. :) И нашите занятия са от сутрин до вечер, още от първи курс. Биохимия, биофизика и физика си ги уча с голямо удоволствие. Доколкото знам, учим ги по-сериозно и подробно от вас, както вие учите по-подробно анатомията. Това не е предпоставка за дали ще си изкарваш парите сам. Има достатъчно варианти за лятото, за стипендии, за проекти и какво ли още не. Събота и неделя само, ако ходите по за 4 часа да раздавате листовки някъде, ще изкарате джобни за един месец, за да не сте на гърба на вашите съвсем. Ако пък ви бива и в нещо друго, още по-добре. Мой колега превежда, имаме си манекенка (лятото), жичкаджия, аз съм лаборантка почасово и тн. Най-добрия ми приятел пък прави хибридизация на растителни култури, създава нови видове и ги продава. Абе... въпрос на желание. Може би и на малко въображение. Ако пък наистина не намирате време да надигнете глави от учебниците и са ви толкова непосилни, колкото описвате, може би не сте си подбрали професията добре. То не е само до благородство. Човек трябва да си знае силите. :) Изцяло с добро го казвам, не е замислено като обида.

Auriss
03-12-2013, 14:09
Ако можехме да превърнем егоизма и сaмочувствието на юристите,икономистите и медиците в енерегия... :D

мдаааа ;дд

//

Сиси, що ги взимаш насериозно ;д С такива единствено кирията можеш да си правиш и да ги провокираш да се излагат още повече.

Yen_is_bacK
03-12-2013, 14:15
Yen_Is_Back, говориш на грешния човек за свободно време. :) И нашите занятия са от сутрин до вечер, още от първи курс. Биохимия, биофизика и физика си ги уча с голямо удоволствие. Доколкото знам, учим ги по-сериозно и подробно от вас, както вие учите по-подробно анатомията. Това не е предпоставка за дали ще си изкарваш парите сам. Има достатъчно варианти за лятото, за стипендии, за проекти и какво ли още не. Събота и неделя само, ако ходите по за 4 часа да раздавате листовки някъде, ще изкарате джобни за един месец, за да не сте на гърба на вашите съвсем. Ако пък ви бива и в нещо друго, още по-добре. Мой колега превежда, имаме си манекенка (лятото), жичкаджия, аз съм лаборантка почасово и тн. Най-добрия ми приятел пък прави хибридизация на растителни култури, създава нови видове и ги продава. Абе... въпрос на желание. Може би и на малко въображение. Ако пък наистина не намирате време да надигнете глави от учебниците и са ви толкова непосилни, колкото описвате, може би не сте си подбрали професията добре. То не е само до благородство. Човек трябва да си знае силите. :) Изцяло с добро го казвам, не е замислено като обида.

СЛУшАЙ СЯ КОТЕНЦЕ МИЛО ако щеш и в малайзия учи медицина се учи едно и също навсякъде, тва че ущиш медицина на урду не те прави по-добър лекар, ако искаш ходи разнасяй листовки копай градините пред университета като не ти стигат парите, мен ми стигат, тва че ващи изнемогват щот баща ти кара лада комби бачка то 10 и се връща като зомби да може ти да учиш извън бг и копаш там пред факултета с лопатата за 3 паунда на час не те прави самостоятелен, самостоятелен ще ми говориш че си ако су плащаш симестри, ток , телефон, вода, храна, дрехи, следване, джобни абсолютно всичко ти ! Иначе до тогава си мълчиш и ще казваш мама и татко ме издържат тва че на фишера майка му има 10 аптеки в софия и не я ебе ще дава ли с хиляда лева отгоре или не той да не работи не го прави виновен ясно ли ти е :)

Yen_is_bacK
03-12-2013, 14:21
Аз никога не съм отишал при майка или татко и да съм рекал "дай ми 5 леа за кафе" "дай ми 50 леа за дънки" и тн ти тн както вие си казвате, аз от както се помня не съм поискал 1 стотинка от майка, да купуват ми дрехи като бях малък давали са ми пари за голямото да даскало плаща ли са ми тренировките, тва всеки един родител го прави за малолетният/непълнолетен син/дъщеря .. разбираш ли въпроса е от там нататък когато те те избутат от даскало и си с основно и си пълнолетен със всякакви права пред държавата какво ще правиш, записваш задочно и бачкаш и учиш или редовно ако специалноста ти позволява да докараш някви петачета да облекчиш ващи да си плащаш кръчмата сам хубаво, ако не не .. ако ващи немогат да те влачат още 5 години теглиш кредит или не следваш тва е живота, не да ми разнасяте листовки за 200 леа на месец при положение че даваш по 40 леа за автобуси само ... изобщо не ми говори, фишера след 3 курс ще може да продава в аптека като равноправен фармацевт бакалавър, а аз след 4 курс ще мога да работя като мед. брат което прави по 500 леа отгоре доход тва вече е доход щот 500-600 леа са си 500-600 леа с тях можеш да платиш общежитие храна вода ток и някой друга парцалка от руския пазар, а ващи да влачат само симестрите

Yen_is_bacK
03-12-2013, 14:25
аз още от 9 клас казах на майка си и баща си искам да ставам лекар, и те почнаха да събират по 10-20-30 лева в една сметка от тогава за моето следване, хората са казали от далеко да е леко :) плюс това нещата се развиха че семейството ми се премести в града в който исках да уча и квартирата ми отпадна + ток води и другите разходи :)) сега който както се уреди сътбата не е благосклона към всеки, да му се наредят нещата така и да може да работи, лятото вски работи като не е в учебен процес, да ама НЕ някой от тях предпочитат да не ходят на море 5 години ми да видят доброволци по болниците и аптеките да учат и да трупат опит и после като завършат германците и англичаните и французите ги чакат пред университетите и ги грабват и бачкат за една сопа ляп пари на месец дето Бойко колкото и да се скъса да краде пак неможе да изкарва толков :)) ПАК ВИ КАЗВАМ като не разбирате не говорете :)

Yen_is_bacK
03-12-2013, 14:36
мдаааа ;дд

//

Сиси, що ги взимаш насериозно ;д С такива единствено кирията можеш да си правиш и да ги провокираш да се излагат още повече.


мдаа ама не ... :-? точно обратното е .. нищо душицо то по-лесно се живее в измама :smt056

x7aZzy
03-12-2013, 14:41
мдаа ама не ... :-? точно обратното е .. нищо душицо то по-лесно се живее в измама :smt056

Oh, the irony...
Ти си живият пример.

forside1
03-12-2013, 14:59
Аз никога не съм отишал при майка или татко и да съм рекал "дай ми 5 леа за кафе" "дай ми 50 леа за дънки" и тн ти тн както вие си казвате, аз от както се помня не съм поискал 1 стотинка от майка, да купуват ми дрехи като бях малък давали са ми пари за голямото да даскало плаща ли са ми тренировките, тва всеки един родител го прави за малолетният/непълнолетен син/дъщеря .. разбираш ли въпроса е от там нататък когато те те избутат от даскало и си с основно и си пълнолетен със всякакви права пред държавата какво ще правиш, записваш задочно и бачкаш и учиш или редовно ако специалноста ти позволява да докараш някви петачета да облекчиш ващи да си плащаш кръчмата сам хубаво, ако не не .. ако ващи немогат да те влачат още 5 години теглиш кредит или не следваш тва е живота, не да ми разнасяте листовки за 200 леа на месец при положение че даваш по 40 леа за автобуси само ... изобщо не ми говори, фишера след 3 курс ще може да продава в аптека като равноправен фармацевт бакалавър, а аз след 4 курс ще мога да работя като мед. брат което прави по 500 леа отгоре доход тва вече е доход щот 500-600 леа са си 500-600 леа с тях можеш да платиш общежитие храна вода ток и някой друга парцалка от руския пазар, а ващи да влачат само симестрите
По принцип гледам да не ти чета глупостите, но ми харесва колко ограничено мислиш. Надявам се да има поне един кадърен студент в групата ти, че ако всички са като тебе хората ще го карат на домашно лечение. Говориш ми колко благородни били лекарите и професията ви като цяло, а редиш хората като пълен селяк.
Имам чувството, че не учиш за лекар, а за заварчик.
Това,че някой иска да се издържа сам не означава, че родителите му изнемогват. Как реши, че на момичето родителите карат лада и работят като зомбита?

Fisherman
03-12-2013, 15:49
Много сте загрижени за нас бе въй е са се прибрах от даскало и идвам да чета глупости от стадото овчици с промити от етанол поамериканчени енцефалони.

Вижте какво сега мили дечица,тва че ваще животи тука са скапани,майка ти кара лада баща ти раздава листовки пред сити центъра не означава че и моя е такъв,айде уча редовно а не задочно Интериорен дизайн на плавателни съдове неам време съм ви казал,обаче вие напъвате аре ела работи за мене раздавай флеъри па аз ще си отварям анатомията тука

Fisherman
03-12-2013, 15:52
После с измислената диплома се нарича студент,сори аз и йен не споделяме ваще изкривени представи за света.Аз оставам тука па нека дойде някой да ми каже че нищо не става в тая държава,не става да ако си некадърник който раздава флеъри

Fisherman
03-12-2013, 16:00
Ако можехме да превърнем егоизма и сaмочувствието на юристите,икономистите и медиците в енерегия... :D

толкова си тъп,че ставаш само за храна на сапрофитите http://www.sherv.net/cm/emoticons/hand-gestures/heavy-metal-hand-gesture-smiley-emoticon.gif
имаш 47 хромозоми

SisiStrange
03-12-2013, 16:41
Аuriss, мда. Прав си. Обикновено издирвам по нещо интелигентно и разбрано у всеки човек. Моя грешка. ;п Впрочем, ако ти е интересна НС, скоро започва ей този курс: https://www.coursera.org/course/bluebrain Като гледам програмата не е лоша, а за лектора пишеше, че е публикувал в Nature, Cell и още куп списания със свръх импакт фактор. Аз се писах преди 1-2 месеца.

Определено ми се уби желанието да обяснявам нещо повече. Ама в последно време е толкова скучно във форума... Няма нито свестен спор, нито нищо. Накрая ще взема да тегля хикса и да си чета за оксидативния стрес.

ohluv
03-12-2013, 16:43
Не се ли пише хромозома ?

Auriss
03-12-2013, 17:23
Аuriss, мда. Прав си. Обикновено издирвам по нещо интелигентно и разбрано у всеки човек. Моя грешка. ;п Впрочем, ако ти е интересна НС, скоро започва ей този курс: https://www.coursera.org/course/bluebrain Като гледам програмата не е лоша, а за лектора пишеше, че е публикувал в Nature, Cell и още куп списания със свръх импакт фактор. Аз се писах преди 1-2 месеца.

Определено ми се уби желанието да обяснявам нещо повече. Ама в последно време е толкова скучно във форума... Няма нито свестен спор, нито нищо. Накрая ще взема да тегля хикса и да си чета за оксидативния стрес.

Уффф, ужас :( 10-ина курса се мъча в момента да следя в курсера наред с опитите ми да програмирам и 3д-то :( Направо не знам къде ще го вместя това - и без това дори в момента редовно си протакам от мързел. Ама наистина изглежда интересно :(

Edit : виж ме колко съм прост, забравих да ти кажа. На Drugs and the Brain мога да ти изтегля лекциите, да ти ги опаковам в едно архивче и да ти ги пусна ако искаш ?

SisiStrange
03-12-2013, 17:36
Да! Да! Да! Искам ги определено. 8-) Аз не знаех, че можеш после да ги теглиш лекциите? Моя колега, който го изкара същия курс беше опитал да ми копира директно някаква информация и му пратили мейл, че това не е позволено и има авторско право.

Auriss
03-12-2013, 17:38
:D Не знам, има си бутонче 'изтегляне' :Д Ей сега ще ги пусна да се дърпат - до утре би трябвало да мога да ти ги пратя ^^

SisiStrange
03-12-2013, 17:41
Супер. :)

Auriss
03-12-2013, 20:31
// извинявам се за спама

Сиси, виж си личните ;д

Yen_is_bacK
03-12-2013, 20:41
толкова си тъп,че ставаш само за храна на сапрофитите http://www.sherv.net/cm/emoticons/hand-gestures/heavy-metal-hand-gesture-smiley-emoticon.gif
имаш 47 хромозоми

айахаоьахьоиахоьхоахоьхоа хоьхоахо !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yen_is_bacK
03-12-2013, 20:46
Тва че те нареждам като селяк няма да ме направи лош лекар някой ден нито Фишера лош фармацевт :)) за това моа ти кажа Да го тура на тая дет ти готви, не ме засяга ничие величие, на гъза ми му личи че е обвзет от безразличие какво ще кажеш и напишеш ще ти препоръчам да пийнеш едина студена халба калиев цианид и да легнеш да спиш спокойно и вечно :D

magimay.aika
03-13-2013, 05:42
тва че на фишера майка му има 10 аптеки в софия

Поне разбрахме защо той има перспектива в България. Кадърен или не, мама ще го уреди с работа.

Yen_is_bacK
03-13-2013, 06:45
Поне разбрахме защо той има перспектива в България. Кадърен или не, мама ще го уреди с работа.

Ако не е кадърен няма да може да завърши, и не ми казвайте колко не кадърни лекари и фармацевти има в наща държава щот тва не е вярно, всеки един от тях е бил кадърен минал си е държавните изпити и дипломни работи успял е д апокаже на държавата че умее тази наука в последствие че са пропаднали това зависи изцяло от тях и техния живот :) И аз не виждам нищо срамно в семейният бизнес :)) Ако си внимавал в час по история ще помниш Кубрат какво е казал на синовете си :) Хейтвай колкото искаш

Fisherman
03-13-2013, 07:22
Поне разбрахме защо той има перспектива в България. Кадърен или не, мама ще го уреди с работа.

Завиждай боклук

magimay.aika
03-13-2013, 07:37
Ако не е кадърен няма да може да завърши, и не ми казвайте колко не кадърни лекари и фармацевти има в наща държава щот тва не е вярно, всеки един от тях е бил кадърен минал си е държавните изпити и дипломни работи успял е д апокаже на държавата че умее тази наука в последствие че са пропаднали това зависи изцяло от тях и техния живот :) И аз не виждам нищо срамно в семейният бизнес :)) Ако си внимавал в час по история ще помниш Кубрат какво е казал на синовете си :) Хейтвай колкото искаш

Не казах, че е срамно, а разбираемо. Мама да можеше да ме уреди...и аз щях да остана в България. И за к'во да хейтвам? Ако фармацията му е като провописа...кадърен е, спор няма.

ohluv
03-13-2013, 11:52
И кво единият благородник ще работи при мама и тате,а другият ?

Yen_is_bacK
03-13-2013, 12:28
И кво единият благородник ще работи при мама и тате,а другият ?


шана си да иронизираш фелна много лошо ;)))

Fisherman
03-13-2013, 15:58
И кво единият благородник ще работи при мама и тате,а другият ?

Споко саднат ти,ламер4ето и ония рисуван герой аурисс сте мойте курви,кой от кой по залухав

magimay.aika
03-14-2013, 07:43
шана си да иронизираш фелна много лошо ;)))

Като гледам другарчето ти как се разпени...доста успешен пост. Чудя се защо...daddy issues?

Yen_is_bacK
03-14-2013, 10:23
Като гледам другарчето ти как се разпени...доста успешен пост. Чудя се защо...daddy issues?


няма кво да говоря,вижда се колко сте плитки, смешни, и ограничени ... с суроватка вместо мозък .. мислите си че е някъв жалък и смешен ... ми не е :))) само това ще ти кажа един мой съученик баща му е учител по български и история, майка му по английски, големия му брат се възползва от баща си и стана адвокат, малкият (съученика ми) и той влезна за вледва право заради брат си, сеща ще са адвокатска фамилия, и ще си основат много силна кантора за града който е от 50-70 хиляди житела от който са родом, да не говорим за селата които са в околието и спадат към общината .. просто вие сте още твърде пъпчиви и пиете бирена мая за циреи и колаген на прах защото ви хрупат ставите от киснене нон стоп пред компютъра и си мислите че сте велики, а всички други са балъци .. е да ма не фишера ще се възползва от това че майка му е фармацевт + това го влече това не от скоро .. и ще стане фармацевт и ще основат семейна верига аптеки, а може и редом с това да работи в Актавис, Сопфарма, Рамкофарм и другите фармацевтични компании в държавата .. А вие понеже още си бършите смегмата с мокри кърпи и плюнчите една кола в кафето 2 часа пърдите и се ослушвате като гърмян заек и преживате една цигара за 30 стинки слим от насипната лафка зад блока ще говорите така , МАМА, ТАТЕ ... типично българско средностатистично хейтърско поведение : компетентни по-всичко, най-добрите,най-хитрите, а всъщност си носите гъза в дънки от илиянци за по 15 лева от Виетнамците и анцузи от руския пазар аддИДДАс от полиетилен, щот татко ви е някъв асансьорен инжинет в кремиковци а майка ви е продавач консултант в универмага .. ако на вас това ви е идеала заради родителите, сърдете се на тях че са били мързеливи и безпереспективни, и затова немогат да ви помогнат :)

magimay.aika
03-14-2013, 11:12
няма кво да говоря,вижда се колко сте плитки, смешни, и ограничени ... с суроватка вместо мозък .. мислите си че е някъв жалък и смешен ... ми не е :))) само това ще ти кажа един мой съученик баща му е учител по български и история, майка му по английски, големия му брат се възползва от баща си и стана адвокат, малкият (съученика ми) и той влезна за вледва право заради брат си, сеща ще са адвокатска фамилия, и ще си основат много силна кантора за града който е от 50-70 хиляди житела от който са родом, да не говорим за селата които са в околието и спадат към общината .. просто вие сте още твърде пъпчиви и пиете бирена мая за циреи и колаген на прах защото ви хрупат ставите от киснене нон стоп пред компютъра и си мислите че сте велики, а всички други са балъци .. е да ма не фишера ще се възползва от това че майка му е фармацевт + това го влече това не от скоро .. и ще стане фармацевт и ще основат семейна верига аптеки, а може и редом с това да работи в Актавис, Сопфарма, Рамкофарм и другите фармацевтични компании в държавата .. А вие понеже още си бършите смегмата с мокри кърпи и плюнчите една кола в кафето 2 часа пърдите и се ослушвате като гърмян заек и преживате една цигара за 30 стинки слим от насипната лафка зад блока ще говорите така , МАМА, ТАТЕ ... типично българско средностатистично хейтърско поведение : компетентни по-всичко, най-добрите,най-хитрите, а всъщност си носите гъза в дънки от илиянци за по 15 лева от Виетнамците и анцузи от руския пазар аддИДДАс от полиетилен, щот татко ви е някъв асансьорен инжинет в кремиковци а майка ви е продавач консултант в универмага .. ако на вас това ви е идеала заради родителите, сърдете се на тях че са били мързеливи и безпереспективни, и затова немогат да ви помогнат :)

Малко си, заблудено си... Може да ти мине, ама трябва да държиш лепилото по-делеко...

Fisherman
03-14-2013, 11:18
Кой се разпенил ве братле виж че 2 думи на кръст не моеш ми каеш мъцаш тука по едно изречение за ден

Auriss
03-14-2013, 11:42
И к'во викате в крайна сметка - Фишера ще става продавач, ти санитарка, а съученикът ти мошеник с диплома ;д ?

x7aZzy
03-14-2013, 12:53
Съгласна съм с Yen_is_bacK за едно - щом имаш връзки, ще се възползваш от тях. Така и трябва.
И все пак колкото и каквито и връзки да има човек, ако е некадърен и ограничен, ще си проличи. Защото с връзки може да си намериш работа, но няма "връзките" да работят вместо теб.

Във връзка с някои мои наблюдения в темата имам въпрос към Yen_is_bacK и Fisherman - как сте със сексуалния живот? Всъщност не ми отговаряйте. Досещам се.
Явно за вас парите не са проблем. Нито самочувствието. И родителите ви са грижовни и щедри. Единственото логично обяснение за милите ви постове остава фактът, че няма кого да чукате.
Моля, не си го изкарвайте на нас.
За другите не знам, но лично на мен ми става тъжно като чета мненията ви. Животът ви предоставя толкова възможности да бъдете щастливи, а вие ги пропилявате в /неуспешни/ опити да докажете как другите са по- нисши от вас. Не ви разбирам. Но ви съчувствам. Рядко попадам на толкова нещастни хора.

Само исках да отбележа, че колкото и да се правите на bad asses във всеки пост, си личи, че всъщност сте просто нещастни и отчаяни мамини синчета.

Ох, отегчих се.
Сори за лирическото отклонение.

Fisherman
03-14-2013, 13:28
Във връзка с някои мои наблюдения в темата имам въпрос към Yen_is_bacK и Fisherman - как сте със сексуалния живот? Всъщност не ми отговаряйте. Досещам се.


тайно очаквах да ме попитат това,говориш как ви третирам като низши,ами тоя въпрос,кой би го задал освен един кръгъл глупак?не те ли е срам бе момиче?Аз точно никога не съм се интересувал от сексуалния живот на хората,щото ме е гнус сигурно,но ти си достатъчно нагла и безочлива проста слива за се интересуваш.
Искаш ли да ти разкажа какво съм срал днеска?

magimay.aika
03-14-2013, 14:18
тайно очаквах да ме попитат това,говориш как ви третирам като низши,ами тоя въпрос,кой би го задал освен един кръгъл глупак?не те ли е срам бе момиче?Аз точно никога не съм се интересувал от сексуалния живот на хората,щото ме е гнус сигурно,но ти си достатъчно нагла и безочлива проста слива за се интересуваш.
Искаш ли да ти разкажа какво съм срал днеска?

Може ли някой да ми преведе този пост на български? Интересно ми е какво пише, ама...

Fisherman
03-14-2013, 14:35
Може ли някой да ми преведе този пост на български? Интересно ми е какво пише, ама...

Стига па ти се прави на интересен балък селски низш

Yen_is_bacK
03-14-2013, 15:51
Съгласна съм с Yen_is_bacK за едно - щом имаш връзки, ще се възползваш от тях. Така и трябва.
И все пак колкото и каквито и връзки да има човек, ако е некадърен и ограничен, ще си проличи. Защото с връзки може да си намериш работа, но няма "връзките" да работят вместо теб.

Във връзка с някои мои наблюдения в темата имам въпрос към Yen_is_bacK и Fisherman - как сте със сексуалния живот? Всъщност не ми отговаряйте. Досещам се.
Явно за вас парите не са проблем. Нито самочувствието. И родителите ви са грижовни и щедри. Единственото логично обяснение за милите ви постове остава фактът, че няма кого да чукате.
Моля, не си го изкарвайте на нас.
За другите не знам, но лично на мен ми става тъжно като чета мненията ви. Животът ви предоставя толкова възможности да бъдете щастливи, а вие ги пропилявате в /неуспешни/ опити да докажете как другите са по- нисши от вас. Не ви разбирам. Но ви съчувствам. Рядко попадам на толкова нещастни хора.

Само исках да отбележа, че колкото и да се правите на bad asses във всеки пост, си личи, че всъщност сте просто нещастни и отчаяни мамини синчета.

Ох, отегчих се.
Сори за лирическото отклонение.


по-парадоксален човек от теб не бях срещал ! Съгласен бил в следващия момент показа че главата му играе роля на септчна яма а не на черепна кутия .. приятел, аз просто ще ти кажа че си си един боклук с охлузени колене и външен кенеф където сереш и се бършиш с вестник работническо дело и нивата ти е пълна с трупове на сляпо куче и естествена тор .. досети ли се какво искам да ти кажа, дааа типичен 'пич от провинцията' с мислене " ти можеш да караш трактор ма аз чукам жена ти" да ама не, ако ти тоя живот го сравняваш колко жени си наебал и си мислиш че бройкарството е топ 15 в кънтър страйка, ще ти кажа да се самоубиеш доакто си млад ... типичен 15,16 годишен кривак който се хвали как ебал нощеска докато на ръката си е със мускулна треска, виж аз от хора които са резултат на маймунска чекия в градски кенеф не се трогвам, не знам от кое село си младеж, но все още имаш време да седнеш и да прочетеш малко книги .. имам еидн въпрос към тебе - чел ли си Ботев ? ... знам отговора, и щи кажа чел си дръжки :) малоумно типче с пърхот и разширена зеница който диша попърс на мегнада в Ходжовци или Житарник от тоя край ще си ... който стериотипа му е 300 лева заплата бмв е32 на газ с ремус и чалгата а дъни вътре ... тръгнал да говори кой е мамино синче и татково и кой заможени кой го издържат ...

Ти никога няма да имаш умствените качества и капацитет на Фишермана, и никога не ще успееш да влезеш да учиш фармация защото си глупав, още повече вярваш или не Фишермана е най-добрия курсник от випуска си, оценките са му най-високи .. има начин как да го провериш ;) Друго което ще ти кажа е че крака ти никога няма да стъпи в правителствената болница .. и това нито майка ми нито баща ми и нито родителите на Фишермана са го направили, ДА михюзино, той ще завърши ще се внедри в семейният бизнес и ще вади толкова пари за 1 месец колкото ти с 2 кредита от пощенска банка неможеш да събереш, и не за друго а защото той 'не чукал жени' по-твоята логика, само ще ти кажа че си в много сериозна грешка, момче което се труди и е на върха в университета няма как да не е харесвано от колежките си :)) И това че като завърши ще поеме бизнеса и техните ще го тласнат не е жалко нито смешно или лентяйско той се блъска от сега да предостави голямата греда и основа на родителите си чрез сегашният си труд той им се отблагодарява за това което те ще му дадат и с мен е същото, имам роднини макар и далечни който са завещащи лекари отделение в Германия и Щатите, не те ми уреждат следването в университета, не те ще ми отворят главата и ще ми налеят опит знания практика и всичко :) единственото нещо което ще направят е да ме поемат след като съм си изградил пътя, човек сам чертае сътбата си с труд а не с колко жени е изчукал, и докато ти плямпаш ние градим и редом с тва върви и женското внимание

Yen_is_bacK
03-14-2013, 15:55
И к'во викате в крайна сметка - Фишера ще става продавач, ти санитарка, а съученикът ти мошеник с диплома ;д ?

изобщо не си прави труда да играеш .. само тва ще ти кажа

ohluv
03-14-2013, 15:57
Май няма нужда от повече плюсове по темата за емигрирането...

Fisherman
03-14-2013, 16:08
Тва е моя приятел охлюва,който е член на младежката организация на БКП

magimay.aika
03-14-2013, 16:42
по-парадоксален човек от теб не бях срещал ! Съгласен бил в следващия момент показа че главата му играе роля на септчна яма а не на черепна кутия .. приятел, аз просто ще ти кажа че си си един боклук с охлузени колене и външен кенеф където сереш и се бършиш с вестник работническо дело и нивата ти е пълна с трупове на сляпо куче и естествена тор .. досети ли се какво искам да ти кажа, дааа типичен 'пич от провинцията' с мислене " ти можеш да караш трактор ма аз чукам жена ти" да ама не, ако ти тоя живот го сравняваш колко жени си наебал и си мислиш че бройкарството е топ 15 в кънтър страйка, ще ти кажа да се самоубиеш доакто си млад ... типичен 15,16 годишен кривак който се хвали как ебал нощеска докато на ръката си е със мускулна треска, виж аз от хора които са резултат на маймунска чекия в градски кенеф не се трогвам, не знам от кое село си младеж, но все още имаш време да седнеш и да прочетеш малко книги .. имам еидн въпрос към тебе - чел ли си Ботев ? ... знам отговора, и щи кажа чел си дръжки :) малоумно типче с пърхот и разширена зеница който диша попърс на мегнада в Ходжовци или Житарник от тоя край ще си ... който стериотипа му е 300 лева заплата бмв е32 на газ с ремус и чалгата а дъни вътре ... тръгнал да говори кой е мамино синче и татково и кой заможени кой го издържат ...

Ти никога няма да имаш умствените качества и капацитет на Фишермана, и никога не ще успееш да влезеш да учиш фармация защото си глупав, още повече вярваш или не Фишермана е най-добрия курсник от випуска си, оценките са му най-високи .. има начин как да го провериш ;) Друго което ще ти кажа е че крака ти никога няма да стъпи в правителствената болница .. и това нито майка ми нито баща ми и нито родителите на Фишермана са го направили, ДА михюзино, той ще завърши ще се внедри в семейният бизнес и ще вади толкова пари за 1 месец колкото ти с 2 кредита от пощенска банка неможеш да събереш, и не за друго а защото той 'не чукал жени' по-твоята логика, само ще ти кажа че си в много сериозна грешка, момче което се труди и е на върха в университета няма как да не е харесвано от колежките си :)) И това че като завърши ще поеме бизнеса и техните ще го тласнат не е жалко нито смешно или лентяйско той се блъска от сега да предостави голямата греда и основа на родителите си чрез сегашният си труд той им се отблагодарява за това което те ще му дадат и с мен е същото, имам роднини макар и далечни който са завещащи лекари отделение в Германия и Щатите, не те ми уреждат следването в университета, не те ще ми отворят главата и ще ми налеят опит знания практика и всичко :) единственото нещо което ще направят е да ме поемат след като съм си изградил пътя, човек сам чертае сътбата си с труд а не с колко жени е изчукал, и докато ти плямпаш ние градим и редом с тва върви и женското внимание

Като е толкова умен и трудолюбив...защо не се е научил да пише на български? А твоето извинение какво е? Защо за вас дискусия = обиди по селски? Мислиш ли, че някой ти вярва, че имате такова светло бъдеще и сами си го градите?!

Fisherman
03-14-2013, 18:28
Посочи ми точно къде пиша неграмотно балък

magimay.aika
03-14-2013, 18:46
Посочи ми точно къде пиша неграмотно балък

"Балък" е обръщение и се отделя със запетайка.

Fisherman
03-14-2013, 18:50
Аха виждам груба грешка

magimay.aika
03-14-2013, 18:51
Аха виждам груба грешка

И аз я виждам. Погледни и тук:


Споко саднат ти,ламер4ето и ония рисуван герой аурисс сте мойте курви,кой от кой по залухав

magimay.aika
03-14-2013, 19:19
ми ако щеш вярвай ве маняк, пукната пара не давам за мнението ти и кво мислиш при положение че не те знам кой си и дори и да занех за мен си една дрисня и квото и да кажеш ще е излишно говори майки бащи като не попиваш, аз и фишера сме си уредили живота щот имаме акъл ти като си нечитав и неможеш да разчиташ на семейството където в някой култури е свещено, твой проблем, ще изгориш като старото 5 лева и тва е ае много ти здраве, Балък ..

Много добре ме познаваш. Не, чакай, и идея си нямаш. Тъпото и с претенции пак е тъпо...

Auriss
03-14-2013, 19:22
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=s__rX_WL100#t=58s

:D

magimay.aika
03-14-2013, 19:54
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=s__rX_WL100#t=58s

:D

Thumbs up! http://www.anikaos.com/0014-whiteusagi/kaos-whiteusagi06.gif

HollyGolightly
03-14-2013, 20:52
Както почти всяка една тема във форума, и тази ос**хте в глупостите си. Не знам защо хора, които никога не са били извън България и очевАдно нямат ни най-малка идея как стоят нещата в другите страни, пишат. Все едно аз да обяснявам колко е гаден на вкус портокалът, а никога през живота си да не съм опитвала този плод. Темата нарочно е в този раздел, понеже авторът искаше мнения от хора с опит, а не от сульо и пильо, които просто гледат как да се направят на интересни и да привлекат внимание.

Yen_is_bacK
03-15-2013, 10:00
тцтцтц никога не сме видели женско ... колко жалко вземем в семинарията да запишем ми не в МУ ... пубери с ръждясали мозъци ... на вас цяла влакова композиция немои събра гащите на жените който се изчукали нали така :( цтцтцт на къде отива тооозии свят :D :D

Fisherman
03-15-2013, 17:06
Не бате мене момиче никога не ме е канило у тех,пичка не видел съм.

magimay.aika
03-15-2013, 17:52
тцтцтц никога не сме видели женско ... колко жалко вземем в семинарията да запишем ми не в МУ ... пубери с ръждясали мозъци ... на вас цяла влакова композиция немои събра гащите на жените който се изчукали нали така :( цтцтцт на къде отива тооозии свят :D :D

Семинарията няма да ви вземе.

x7aZzy
03-22-2013, 12:44
Ех, няма ме за няколко дена и са баннали двамата клоуни.
Жалко.
Аз все пак ще отговоря, че имам няколко минути за убиване.


тайно очаквах да ме попитат това,говориш как ви третирам като низши,ами тоя въпрос,кой би го задал освен един кръгъл глупак?не те ли е срам бе момиче?Аз точно никога не съм се интересувал от сексуалния живот на хората,щото ме е гнус сигурно,но ти си достатъчно нагла и безочлива проста слива за се интересуваш.
Искаш ли да ти разкажа какво съм срал днеска?

ТИ от какво се интересуваш, не ме вълнува особено. Даже хич.
И да - нагла и безочлива съм. Не го крия. По простотия обаче не мога да се сравнявам с теб.

Yen_is_bacK, и представа си нямаш колко съм парадоксална.
Почти нищо не позна - нито съм на 15, нито съм пич, нито си падам по жени.
И нямам пърхот.


Ти никога няма да имаш умствените качества и капацитет на Фишермана

За това си напълно прав. И слава Богу.

Към автора: никой не може да реши вместо теб. Имаш си глава на раменете, използвай я.

Fisherman
03-23-2013, 08:04
За това си напълно прав. И слава Богу.

Към автора: никой не може да реши вместо теб. Имаш си глава на раменете, използвай я.

Ма верно слава Богу,иначе щеше да останеш в България и да си ми конкуренция,сега заминавайте по чужбина,само че тя не е за гологъзници.Ако имаш пари ще ти е перфектно там но за простолюдието е трудно и онизително.

girlwithblueeyes
03-25-2013, 16:51
Глупости ! В чужбина е в пъти по добре от тук
И само да вметна отношението на бъгарите към чужденци ( дори просто живяли в друга държава ) не е по различно от това на чужденците към българите .

Nicksey
04-01-2013, 21:45
Здравей, авторке. Няма причина да не емигрираш. В крайна сметка, в живота всичко е пари. Ако ги имаш и можеш да си позволиш да учиш навън, ще можеш да получиш достатъчно добро образование, за да можеш да си ги възвърнеш много, много пъти и ще си щастлива :) В България пари има, но те отиват другаде, така че бягай! Бягай, докато е време :)

PainMonopoly
04-26-2013, 22:41
Случвало се е често да съм самотен преди да замина, но откакто съм тук, самотата е неописуема и нетърпима. Живея в град с много млади хора, много чуждестранни студенти, познавам и българи, и германци, и чужденци, никой не се е отнасял негативно към мен. Но дори и когато съм заобиколен от хора, пак съм сам.

Има неща които парите не могат да купят и сред тях е чувството на принадлежност, сигурност, чувството да си си у дома. Хората които са дошли тук и са се адаптирали, никога не са се чувствали на място в БГ. Аз обаче съм прекалено свързан с Родината и каквото и да ми предлагат, в края на краищата ще се върна.

Dollie
04-27-2013, 08:57
Щото можеш и тук да живееш добре, сам си го правиш.

FlippanT
08-05-2013, 12:06
Ма верно слава Богу,иначе щеше да останеш в България и да си ми конкуренция,сега заминавайте по чужбина,само че тя не е за гологъзници.Ако имаш пари ще ти е перфектно там но за простолюдието е трудно и онизително.

Къде ще ти е конкуренция? В кандидатстването ти за управител на подземният склад за гъдулки ли? Ти не виждаш по-далеч от носа си....

По темата... В България как е, е ясно. Ако отиваш в чужбина, с идеята да си "строиш" малка България - няма да ти се получи. Просто трябва да се приобщиш към локалната култура, и да това не понася на всеки.

SurfSky
08-05-2013, 12:25
http://vbox7.com/play:61d0cd069c Вижте това клипче , старо е , но най-точно според мен описва положението в България ...

anonymous708973
08-05-2013, 15:59
Глупости ! В чужбина е в пъти по добре от тук
И само да вметна отношението на бъгарите към чужденци ( дори просто живяли в друга държава ) не е по различно от това на чужденците към българите .

Това далеч не е вярно :)

shmfan
08-13-2013, 23:20
Защо да не емигрираш? Защото винаги ще си чужд. Винаги хората ще гледат различно на теб. Ние българите нямаме добра слава навън. Имай го това наум. Оставяш си приятели, роднини. Много е трудно да свинеш с живота в дадената държава. Не си мислете, че е лесно. Живея от доста време в Испания и знам от първа ръка. Винаги ти си последна дупка на кавала.

Оня ден се разхождам по главната и отивам да си купя сладолед. Едно момче преди мен поръчва сладолед на английски, а продавачката го гледа като ударена с мокър парцал. Не знае 2 думи на английски, а я сложили да продава сладоледи на главна улица в курортен град! А аз българина дето знам 4 езика редя стока в супермаркета. Ама така е! Като не си в собствената си държава не си никой. Тука си пазят тяхното. Ако ще и да си най-умния, няма да вземат тебе, а ще вземат местния, защото хората се поддържат и това е напълно нормално.

UNITED2
08-14-2013, 00:04
Защото България ще ти липсва адски много и винаги все нещо ще те тегли към нея. Ако си чувствителен човек, носталгията може да те побърка, съвсем сериозно. Още повече, че на чужденците вече не се гледа с добро око, например тук в Испания много хора са без работа вече и някак си не им се нрави българи да имат такава, а те не.
Вече по цял свят е мизерия, спасение няма. Аз съм на мнение, че ако човек изкарва достатъчно за да се прехранва в България, то нека си гледа животеца и да не мърда никъде, защото в стремежа си да намери нещо по-добро, ще изгуби и малкото, което е имал. Кой както иска да ме разбира, на мен в Испания не ми харесва, на родителите ми също и е адски трудно, но се налага...

SHPAIdURmeN
08-14-2013, 08:48
Защо смятате, че в чужбина се отива само за да мизерстваш в стаичка 2 на 2, да работиш мръсна работа и да къташ малкото си спечелени парици? Къде остава това да следваш там и/или да си намериш работа като специалист? Наскоро гледах обяви за програмисти в Германия. Стартови заплати от по над 40 000 Евро за година. И аз дето никога не съм мислил за емиграция взех да се заглеждам по такива оферти.


Германия наистина имат страхотни оферти, научи немския и заминавай ;)

А относно кенефите и мизерната работа това важи за Българите, които работят във Великобритания след 2007г. ;)